انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 11:49am

پاسخ به موضوع  [ 9 پست ] 
 درخواست مدار ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان و عزیزان همونطور که میدونید این انجمن بهترین انجمن حال حاضر فارسی زبانه در این انجمن همه دارن به هم کمک میکنن تا مشکل یکدیگر رو حل کنن ما در این انجمن استاد لایقی به نام حمید داریم که تخصص این عزیز در علم فلزیابی برای هیچ کس پوشیده نیست استاد حمید همیشه در کمال خونسردی به راهنمایی کاربران این انجمن پرداخته اند که همه ما اینو میدونیم لطف بزرگی به همه عزیزان کردن و اون هم تقدیم مدار فلزجو به همه بود دوستان همونطور که از اسم این تاپیک مشخصه انجمن تخصصی فلریاب و ردیابه .ما همه میدونیم که در بخش فلزیاب واقعا این انجمن کاملا تخصصی کار کرده و بنابراین با همت اقا حمید مداری به نام فلزجو ساخته شده که حتی در انجمن های خارج از کشور هم دارن در موردش بحث و صحبت میکنن از همین جا از اقا حمید بسیار بسیار سپاس گذارم که بدون هیچ چشم داشت مالی این مدار رو در اختیار دوستان قرار دادن ولی متاسفانه این انجمن در مورد ردیاب خیلی نتونسته تخصصی کار کنه چون هنوز هم خیلی از کاربران از داستن یک ردیاب خوب که بتونه جواب درست و حسابی بده محرومند در این انجمن دوستان انواع ردیاب ها رو ساخته و تست کرده اند ولی متاسفانه راضی کننده نبوده .خیلی از دوستان در این انجمن هستن از جمله خود من که توان خرید ردیاب 35 رو ندارن در همینجا میخوام از استاد بزرگ اقا حمید درخواست کنم که اگر ممکنه یک فکری برای این مشکل دوستان انجمن بکنه تا اگر خدا بخاد مابقی دوستانیکه از لحاظ مالی ضعیفن صاحب یک ردیاب خوب بشن استاد حمید شما که لطف کردید مدار فلزجو رو در اختیار دوستان قرار دادید نمیگم 22 یا 35 حداقل یک مداری رو در این انجمن قرار بدید که واقعا کار کنه البته طراحی خودتون باشه چون همه دوستان به توانایی شما در الکترونیک ایمان کامل دارن استاد عاجزانه خواهشمندم این بزرگواری رو در حق دوستان بکنید تا ما اینقدر برای این مدار و اون مدار پول خرج نکنیم و اخرش هم هیچی.
دوستان عزیز هر کس که با این تاپیک موافق هست لطفا حمایت کنه بلکه نظر اقا حمید عوض بشه و برای دوستان یک ردیاب رو قرار بده
با تشکر از همه دوستان و عزیزان @};-

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

شنبه 1 خرداد1395 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز من هم با نظر شما موافقم . البته جناب حمید انقدر بزرگوار هستند که خواهش ما اعضای انجمن را
بدون جواب نمی گذارند .من مطمئن هستم .زنده باد مهندس حمید که بیش از اینها لطف ایشان شامل حال ما شده
@};- @};-

شنبه 1 خرداد1395 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

@};- @};- @};- @};- @};-

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

شنبه 1 خرداد1395 - 3:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید استاد هستن شاید چون مورد در فروش ردیاب انجمن ایجاد بشه از نظر ردیاب کمکی از دستشون بر نمیاد چون سایت هزینه داره و از همین راه انجمن سرپاست
امیدوارم بتونند راهنمایی خوبی انجام بدن
با تشکر مهندس

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

شنبه 1 خرداد1395 - 4:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و درود

در مورد مهندس حمید همین بس که چنین مداری رو رایگان گذاشتن هیچ تازه به پاسخ همه هم جواب میدن با نهایت خونسردی جوری که ادم روش نمیشه دیگه ازشون سوال بپرسه خدا شاهده

هیچ کاری نمیشه کرد به پاس قدردانی جز اینکه از اینجا از ته دل برای ایشون و خانواده محترمشون آرزوی سلامتی و جیب پر پول مهندس رو آرزو کرد...

ی دونه ای @};- @};- @};- @};- @};-

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

شنبه 1 خرداد1395 - 4:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام خدمت همه دوستان فلزجو خصوصا جناب مهندس حمید
من هم جز ابراز تشکر و قدردانی از جناب مهندس حف دیگه ای نمیتوانم بزنم.
با احترام

شنبه 1 خرداد1395 - 6:41pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از همه دوستانی که به بنده لطف داشتن.
تعجب میکنم این مبحث چرا باید اینقدر تکرار بشه! در تاپیکهای دیگه و حتی تاپیکی با مضمون کاملا مشابه همین مطلب عنوان شده بود و من هم توضیح دادم.
اتفاقا در انجمن فلزجو بنظر من بیش از هر جایی در محیط مجازی روی مباحث ردیابی و بخصوص اپراتوری بحث شده! در واقع ما قبل از اینکه اینقدر روی مباحث فلزیاب کار کنیم ؛ مدتها روی ردیاب کار کردیم و مباحث مختلفش هم موجود و قابل مطالعه هست. البته بشرطی که دوستان حوصله داشته باشن این مباحث مفصل رو مورد بررسی قرار بدن.
ببینید اصولا ردیاب آنتنی سیستمی نیست که کاملا الکترونیکی باشه و این هم کار رو بسیار مشکل میکنه. بنده بیشتر علاقه دارم در میدانی فعالیت کنم که دستگاه بتونه خودش بیشتر کارها رو انجام بده نه مثل ردیاب که به شدت به شخص اپراتور و نحوه آنتن زنی و ذهنیتش وابسته هست. بعنوان مثال ما بین اپراتورهای ردیاب 35 کسانی رو داشتیم که با این ردیاب به موفقیت بزرگی رسیدن و در حدی بوده که الان اصلا به انجمن تشریف نمیارن! ایشالا هر کجا هستن موفق باشن. کاربرانی هم داشتیم که علیرغم گذشت چند ماه و مطالعه و تست و راهنمایی ما و دوستان هنوز حتی نمیتونن با ردیاب 35 کار کنن!!! خب خودتون قضاوت کنین داستان ردیاب برای هر کسی تا چه حد میتونه متفاوت باشه. لذا بنده علاقه ندارم دیگه روی چنین طرحهایی کار کنم. چون فارغ از بحث رایگان یا تجاری بودنش ؛ نتیجه گیری ها بشدت متفاوت و همیشه توام با حرف و حدیث فراوان هست.
از حیث ارائه طرح ردیاب که بحث زیادی داشتیم. ردیاب آنتنی در بخش الکترونیکی خودش چیزی به جز نوعی فانکشن ژنراتور خاص نیست. یک فانکشن معمولی میتونه تا حدودی کار رو انجام بده ولی اگر بطور خاص کارکردهایی مخصوص ردیابی در طرح پیاده بشه نتیجه کمی بهتر میشه. اما مشکلات و حرف و حدیث های ردیابی رو حل نمیکنه و حتی مقوله خطاها رو هم هرگز نمیتونه بطور کامل پوشش بده. حالا این بحث که چون ردیاب از ابتدا بصورت تجاری در این انجمن مد نظر قرار گرفته هم مطرح هست که واقعیت داره و نمیشه کاریش کرد. با این حال بنظر من اکثر طرحهای ردیابی که در انجمن وجود داره قابل استفاده هست. بنده شخصا اعتقاد دارم بهترین طرح قابل استفاده همین ردیاب موبایلی هست که به اندازه کافی روش بحث شده. اگر کسی ردیاب زن باشه و بتونه ردیابی بکنه با همون طرح به جواب خوبی میرسه. وگرنه به علت مشابهت سیستمهای آنتنی در ماهیت خودشون ؛ اگر از ردیاب موبایلی هیچ جوابی نگیرین تقریبا امکان نداره با بهترین ردیاب های دنیا هم بتونین کار کنین! کسانی هم که ردیاب موبایلی رو کلا رد میکنن ؛ مطمئن باشین یا در راه اندازی و ساختن آنتن مشکل داشتن و درست تست نگرفتن و یا اینکه فروشنده هستن و منافع خودشون رو دنبال میکنن!

شنبه 1 خرداد1395 - 7:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
حمید نوشته است:
ممنون از همه دوستانی که به بنده لطف داشتن.
تعجب میکنم این مبحث چرا باید اینقدر تکرار بشه! در تاپیکهای دیگه و حتی تاپیکی با مضمون کاملا مشابه همین مطلب عنوان شده بود و من هم توضیح دادم.
اتفاقا در انجمن فلزجو بنظر من بیش از هر جایی در محیط مجازی روی مباحث ردیابی و بخصوص اپراتوری بحث شده! در واقع ما قبل از اینکه اینقدر روی مباحث فلزیاب کار کنیم ؛ مدتها روی ردیاب کار کردیم و مباحث مختلفش هم موجود و قابل مطالعه هست. البته بشرطی که دوستان حوصله داشته باشن این مباحث مفصل رو مورد بررسی قرار بدن.
ببینید اصولا ردیاب آنتنی سیستمی نیست که کاملا الکترونیکی باشه و این هم کار رو بسیار مشکل میکنه. بنده بیشتر علاقه دارم در میدانی فعالیت کنم که دستگاه بتونه خودش بیشتر کارها رو انجام بده نه مثل ردیاب که به شدت به شخص اپراتور و نحوه آنتن زنی و ذهنیتش وابسته هست. بعنوان مثال ما بین اپراتورهای ردیاب 35 کسانی رو داشتیم که با این ردیاب به موفقیت بزرگی رسیدن و در حدی بوده که الان اصلا به انجمن تشریف نمیارن! ایشالا هر کجا هستن موفق باشن. کاربرانی هم داشتیم که علیرغم گذشت چند ماه و مطالعه و تست و راهنمایی ما و دوستان هنوز حتی نمیتونن با ردیاب 35 کار کنن!!! خب خودتون قضاوت کنین داستان ردیاب برای هر کسی تا چه حد میتونه متفاوت باشه. لذا بنده علاقه ندارم دیگه روی چنین طرحهایی کار کنم. چون فارغ از بحث رایگان یا تجاری بودنش ؛ نتیجه گیری ها بشدت متفاوت و همیشه توام با حرف و حدیث فراوان هست.
از حیث ارائه طرح ردیاب که بحث زیادی داشتیم. ردیاب آنتنی در بخش الکترونیکی خودش چیزی به جز نوعی فانکشن ژنراتور خاص نیست. یک فانکشن معمولی میتونه تا حدودی کار رو انجام بده ولی اگر بطور خاص کارکردهایی مخصوص ردیابی در طرح پیاده بشه نتیجه کمی بهتر میشه. اما مشکلات و حرف و حدیث های ردیابی رو حل نمیکنه و حتی مقوله خطاها رو هم هرگز نمیتونه بطور کامل پوشش بده. حالا این بحث که چون ردیاب از ابتدا بصورت تجاری در این انجمن مد نظر قرار گرفته هم مطرح هست که واقعیت داره و نمیشه کاریش کرد. با این حال بنظر من اکثر طرحهای ردیابی که در انجمن وجود داره قابل استفاده هست. بنده شخصا اعتقاد دارم بهترین طرح قابل استفاده همین ردیاب موبایلی هست که به اندازه کافی روش بحث شده. اگر کسی ردیاب زن باشه و بتونه ردیابی بکنه با همون طرح به جواب خوبی میرسه. وگرنه به علت مشابهت سیستمهای آنتنی در ماهیت خودشون ؛ اگر از ردیاب موبایلی هیچ جوابی نگیرین تقریبا امکان نداره با بهترین ردیاب های دنیا هم بتونین کار کنین! کسانی هم که ردیاب موبایلی رو کلا رد میکنن ؛ مطمئن باشین یا در راه اندازی و ساختن آنتن مشکل داشتن و درست تست نگرفتن و یا اینکه فروشنده هستن و منافع خودشون رو دنبال میکنن!

خوب مهندس نمیشه با یه روش دیگه به غیر از آنتن شعاع زنی کنیم؟ مثلا با چند سنسور فوق حساس .

شنبه 1 خرداد1395 - 8:54pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

در جای دیگه هم توضیح دادم. اصولا ردیابی به این شکل تا بحال در دنیا ساخته نشده که عملکردش مورد تایید قرار گرفته باشه. کما اینکه خود ردیاب آنتنی فعلی هم از لحاظ اصول علمی قابل توضیح نیست. لذا سنسور هم بی معنی هست! سنسور رو وقتی میشه گذاشت که اصول علمی و تئوری کاملا مشخص باشه و دقیقا بدونیم با چه پارامتر ها و کمیت های فیزیکی سر و کار داریم تا بتونیم سنسور مخصوص خودش رو مورد استفاده قرار بدیم. در مجموع طبق جستجو های فراوانی که بنده انجام دادم ؛ تا این لحظه مطلقا روشی علمی برای سنس فلز از راه دور وجود نداره که ثابت شده باشه! میتونین خودتون تحقیق کنین. تمام این مسائلی هم که در خصوص ردیاب آنتنی و امثالهم وجود داره بحثهایی غیر علمی یا حداقل شبهه علمی هست که بر تجربه استواره نه علم. تنها چیزی که از نظر علمی برای سنس فلز وجود داره انواع فلزیاب های رایج هستن. حتی سیستمهایی نظیر GPR و زمین شناسی و مگنتومتر هم در حالت عمومی قابلیت سنس فلز رو ندارن.

یکشنبه 1 خرداد1395 - 12:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 9 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure