انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:09am

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 کمک برای پیدا کردن هدف در عمق 20 متر 
نویسنده پیغام

باسلام خدمت تمامی اساتید و استادان عزیز
بنده مدت یکسال با راهنمایی یکی از اساتید حفاری کردم والان تا رسیدن به نتیجه نهایی یک قدم فاصله دارم.
مشکل بنده اینه که در عمق 20متری نمیتونم جهت درست رو پیدا کنم ونمیخوام سرتون رودرد بیارم که چطور و چه شکلی فقط اینو میدونم که نزدیک به یه سفیدخونه هستم تقریبا با فاصله 5 یا 6 متر. فقط نمیدونم در کدوم جهت نه خودم دستگاه دارم ونه کسی رو میشناسم که داشته باشه ومتاسفانه اگرم کسی باشه ندارم که هزینه کنم .
حقیقت اینه که. میدونم انتظار زیادیه ولی از اساتید واستادان میخوام که کمکم کنن تا بعد از این همه سعی و تلاش دست خالی و ناامید نشم.
عضو کوچکی از خانواده فلزجو mmmbm. @};- @};- @};-

جمعه 16 بهمن1394 - 11:55am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز
ببخشید سوال میکنم
میخواستم بپرسم شما روی چه حساب بیست متر حفاری کردی؟
آیا نسخه داشتی؟ دستگاه خاصی داشتی؟ یا اینکه رو حرف یک درویش مشغول به حفاری شدی؟
لطفا اگه ممکنه استانی که توش مشغول به کار هستی رو هم بیان کن تا بشه بهتر راهنماییت کرد

گفت دانایی که گرگی خیره سر ----- هـست پـنـهـان در نـهـاد هـر بـشر
لاجرم جاری است پیکاری بـزرگ ----- روز و شب مابین این انسان و گرگ
.
.
.
(گرگ درون - فریدون مشیری )

جمعه 16 بهمن1394 - 12:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست گرامی تو این عمق که می گی تنها دستگاههایی که جواب می دن خانواده روور هست و بهترینش روور دوبل شما فقط با دارندگان این دستگاهها کار کن بقیه به احتمال زیاد سرت کلاه میزارن

موفق یاشی

یا حق @};- @};- @};-

جمعه 16 بهمن1394 - 12:14pm

باسلام
میثم جان اطرف کرج هستیم
در ضمن هیچ آدم عاقلی با مسایلی که شما گفتید نباید همچین کاری کنه...(درویش) [-X

جمعه 16 بهمن1394 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
خوب اگه 20 متر حفاری کردید و 5 یا 6 متر باهاش بیشتر فاصله ندارید و بار توی همچین عمقی مطمئننا خیلی خیلی سنگینه و حتی میله خالی سمتش میره
یک ردیاب موبایلی بساز با یک آمپلی فایر مناسب که خروجی صداش نویز نداشته باشه باید به راحتی پیداش کند

جمعه 16 بهمن1394 - 1:19pm

چطوری
بلد نیستم

جمعه 16 بهمن1394 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز خداقوت.
مسلما شما که تا اون حد حفاری کردین حتما چیزی دیدین که حفاری کردین و تابه حال ناامید نشدین اما تا اون متراژ علایم هدایتی باید بوده باشه که شمارو به مسیری هدایت کنه اما اینم در نظر بگیرید که اگر نشانه ها جز علایم قوم یهود باشه سرکله زدن باهاشون بدجوری سخته و اکثر نشانه هاشونم گمراه کننده که این مورد فقط برای یهود نیست و سایر قومها هم از این مورد استفاده میکنند.
من یک پیشنهاد دارم اگر سیستم نشد پیدا کنی و اگر خاک قسمتی که میدونید در اون قسمت باید عمودی کاوش کنید نرم هست از این روش برای چک کردن دیواره ها استفاده کنید:
پیوست:
Untitled.png

شما اول میله شماره1 را با دست تا شد 5سانت در خاک فرو کنید بعد میله شماره دورا بهش ببندیدو با پتک اروم اروم ضربه بزنید که قسمت هدیده و قلاویز زیاد از بین نره بعد که تا قسمت انتهاییی میله رفت میله را کلا در بیاریدو میله شماره 3 را که سرش سوراخ هست داخل خاک فرو کنید برای نمونه برداری خاک دیواره ها(درواقع شما میتونید به این روش اگر تغییرات خاکی در یکی از دیواره ها رخ داده باشه رو نمونه برداری کنید که وقتی خاک داخل سوراخ را با سوزنی یا یک تیکه مفتول نازک خالی کردین میتونید ببینید ایا اغشته به خاکستر/زغال.اهک و... باشه متوجه بشید)اگر تا متراژ1.5 متری در نمونه برداری چیزی نبود میله شماره1 را در خاک فرو کنید و به سرش اینبار میله شماره4 را ببندید و ضربه بزنید اگر به سنگی/اجری/یا فضای خالی برسه میتونید متوجه بشید.
حالا این یک روش هست اگر محیط کاریتون ومکان حفاریتون مناسب باشه میتونید ازش استفاده کنید البته این مورد تا سه متر میتونه تا حدودی کارساز باشه...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

جمعه 16 بهمن1394 - 1:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure