انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 11:56am

پاسخ به موضوع  [ 24 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 اندرون بیونیک 01 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
ممد گنججو نوشته است:
سلام سنه دژ عزیز . خسته نباشین . ممنون از نظرتون .

از استاد هوشی معذرت میخام این حرفا رو اینجا مطرح میکنم ولی مدت ها بود این مشکل اعصاب و روان منو بهم ریخته بود و الان فرصت رو مغتنم دیدم این موضوع رو همینجا مطرح کنم . بازم عذر خواهی میکنم .

من چند وقت پیش آنتن های جناب روت رو ساختم و برای برقراری تعادل وقتی وزن وزنه مورد نیاز رو با آویزون کردم آنتن از انتهای میله تعادل محاسبه کردم دیدم نیاز به 250 گرم وزنه برای برقرای تعادل بین خود آنتن و قسمت تعادلش داره در حالی که وزن آنتن خالی 45 سانتی با سیم نمره 4 فقط 45 گرم درمیاد . حالا اگه کمی اطلاعات ریاضی فیزیک چاشنیش کنیم براحتی میشه حدس زد وقتی یه آنتن 45 گرمی 250 گرم نیرو ایجاد کنه در صورت حذف وزنه تعادل حتی اگه نوک آنتن نیم میل این ور اون ور بشه چه نیروی وزنی ایجاد میکنه که شاید دیگه هیچ فرکانسی نتونه بهش چیره بشه .
از طرفی هر کسی که شروع به کار و تمرین با آنتن های ال میکنه بعد مدتی تمرین به یه هماهنگی بین دستاش جهت حفظ تعادل بین دو تا آنتن میرسه که حتی چشم بسته هم میتونه هر دو تا انتن رو در جهات خاصی هدایت کنه که یه مقدار زیادش هم مربوط به تعادل ذهنی میشه . من خودم موقع انتن زدن حتی بصورت خالی هر موقع کمی سر آنتنم منحرف میشه و به اشتباه مسیری رو میده بلافاصله اون یکی آنتن هم همون مسیر رو میره و شاید یکی دو ثانیه بیشتر فاصله زمانی بین حرکت دو آنتن پیش نیاد در حالی که خودم متوجه اشتباه پیش اومده هستم اما شاید مهمترین عامل خطای ذهن در ردیابی همین تسلط در نگهداری و کنترل آنتن ها با دست باشه . توجه و تامل زیاد راجع به این موضوع باعث شده که من تقریبا اعتقادم رو نسبت به آنتن بی تعادل از دست بدم و هنگامی که آنتن های بی تعادل رو بالا میارم هیچ اعتمادی به درست عمل کردنشون ندارم . لذا خواهش میکنم اساتید عزیزی که همیشه کمک کننده بودن هر چی راجع به این مقوله میدونن نسبت به بنده دریغ نکنن . زنده و سرافراز باشین .

@};-

باتشکراز اساتید محترم ودوست خوبم محمد جان راستش بنده هم دقیق همین مشکل ونظر محمد جان رو دارم وممنون میشم اگر کسی از دوستان با دلایل منطقی جواب مارو بدن ومشکل مارو حل کنن.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

سه شنبه 29 دی1394 - 11:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من بنده زمانی که کار ردیابی رو شروع کردم با توماسی کار کردم و در بحث ردیابی به نتایج خوبی با این سیستم رسیدم به هر حال خطا در روش توماسی خیلی کمتره ودر ضمن به نظر بنده کار با یک دسته خیلی راحتتر و دقیقتره و از این روش هم خیلی راضی هستم به هر حال به نظر بنده این سیستم یعنی توماسی خیلی بهتر جواب میده در مورد انتن ال هم برقراری تعادل در دو انتن بصورت دقیق که باید همه شرایطشون یکسان باشه حتی نباید 1 گرم از نظر وزنی و همچنین تعادلی با هم فرق کنن به نظر بنده ساختشون با دست و بدون دستگاه دقیق یکم مشکل باید یاشه و دلیل اینکه نسبت به توماسی خطای بیشتری دارن هم قضیه وزنو شرایط تعادلی هست

سه شنبه 29 دی1394 - 12:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سوناتا عزیز شما روشی برای ساخت انتن توماسی دقیق دارید بگید استفاده کنیم توماسی ساختم ولی شاید نتونستم کار کنم راهنمایی بفرمایید

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

سه شنبه 29 دی1394 - 12:31pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان لطف کنن اینقدر تاپیکها رو به بیراهه نکشن! دوستمون جناب هوشی زحمت کشیدن تصاویر داخل دستگاه بیونیک 01 رو گذاشتن که جالب و مفید هم بود. این دستگاه ارتباطی به سیستمهای ردیاب آنتنی نداره! تا جاییکه من میدونم در بیونیک از سنسور مگنت استفاده شده و کاراییش هم آنچنان خوب نیست. در هر صورت سیستم آنتنی ها کلا فرق داره. هر بحثی رو باید در جای خودش مطرح کنین. خوشبختانه به اندازه کافی تاپیک در زمینه ردیاب آنتنی داریم!

سه شنبه 29 دی1394 - 12:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
مهندس من معذرت میخوام اولشم گفتم اینقدر این موضوع رو اعصابم بود که ناخودآگاه قوانین و ضوابط رو فراموش کردم و باعث شدم بحث از مسیر خارج بشه و دیگران رو هم با خودم به بیراهه بردم .
مجددا از استاد هوشی هم عذر خواهی میکنم .
موفق باشید .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

سه شنبه 29 دی1394 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممد گنججو نوشته است:
سلام .
بهرام جان تا جایی که میدونم شما خودتون از آنتن غیر ال استفاده میکنین . ولی با این حال اگه میشه شما یه طرح ال که واقعا خوب کار کنه معرفی کنین که نکات مهم آنتن رو حل کرده باشه .
نکاتی مثل :
1 - جنس خود آنتن و نوعش که مفتولی باشه یا تلسکوپی یا ...
2 - دسته که توپر باشه یا توخالی .
3 - بلبرینگی باشه یا نه ؟
4 - دسته دارای بوبین و سیم پیچ باشه یا این تفکر فقط وقت تلف کردنه ؟
5 - انتهای آنتن وزنه تعادل باشه یا نه ؟ ( که برای من این موضوع از همه مهمتره چون من دیگه تقریبا به طور کامل اعتقادم رو به آنتن بدون تعادل از دست دادم و فکر میکنم آنتن بدون تعادل فقط خود گول زنیه و با فقط یه کم تکون مچ که آدم شاید خودشم اصلا حس نکنه به دلیل نیروی زیادی که رو نوک آنتن وارد میشه مسیرش عوض میشه و البته شاید من طرز فکرم غلط باشه که با راهنمایی شما اساتید شاید موضوع روشن بشه )
سپاس .
@};-

مهندس وبرادر هوشی ببخشید که تایپیک رو به بیراه میبریم از دوستان هم عذر خواهی
بله درسته من انتنم کلا الکترونیکی هست اما بعد اون ال تنها راه نجات هست اما هیچ راهی نداره که بشه اون رو به همین صورت بهینه کرد .ببینید جنس انتن ونوع حتی قطر واندازش تاثیر انچنانی نمیذاره که بتونه اول فلز رو بگیره دوم حذف ذرات داشته باشه اینها فقط کمک میکنن ما بتونیم مسیر رو خوب بریم که اگه شرایط مطلوب نباشه اصلا نباید باهاش کار کنی پس فکر اینکه بشه کاریی کرد رو باید از سرمون بیرون کنیم و با همین شرایط کنار بیایم وسعی کنیم به اپراتوری بیشتر علاقه نشون بدیم.خب خیلی خوبه وقتی شما با وزنه تعادل راحت تری بهتون کمک بیشتری میکنه امیدوارم موفق بشین.وباز هم عذر خواهی من را پذیرا باشید :-*

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 29 دی1394 - 7:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:ymblushing:
بهرام جان سپاس .
:)
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

سه شنبه 29 دی1394 - 11:05pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

دوستان نکته قابل توجه اینکه این سیستم با مگنت بدن کار میکنه و خطای زیادی هم داره

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 29 دی1394 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب هوشی جان به چه صورت هست اساس سیستم که مگنتی هست اما اینکه مگنت بدن بخواد روش تاثیر بزاره اولین گزینه سنسورهاش هستن که به بدن واکنش نشون بده یا طور دیگه ایی هست که ما در جریان نیستیم.به هر حال بابت اطلاع رسانیت تنکیو :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 29 دی1394 - 2:17am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به تمامی اساتید و دوستان عزیز

ببخشید اینجا این سوال رو مطرح میکنم ، از دوستان کسی هست که با دستگاه بایونیک X4 کار کرده باشه یا کار کردش رو از نزدیک دیده باشه ؟
با توجه به تبلیغاتش و البته قیمت بالاش کنجکاو شدم که کار کردش چطوره :-\
هرچند که اصلا به محصولات okm اعتمادی ندارم [-(

گفت دانایی که گرگی خیره سر ----- هـست پـنـهـان در نـهـاد هـر بـشر
لاجرم جاری است پیکاری بـزرگ ----- روز و شب مابین این انسان و گرگ
.
.
.
(گرگ درون - فریدون مشیری )

شنبه 3 بهمن1394 - 12:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 24 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure