انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 7:45am

پاسخ به موضوع  [ 74 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 ردیاب محرمانه تسلا (ناصر) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

حمید جان پیشنهاد به این خوبی رو در انتهای توضیحاتم بعنوان یک جایگزین خوب مطرح کردم دیگه! حتما باید یک مدار بسازین پدر خودتونم در بیارین اخرش ساده ترین مساله ردیابی که دقت و ثبات فرکانس هست رو هم نداشته باشه؟ خب چه اصراریه؟! ما که الان بعد این چند سال بخوبی میدونیم بیشتر مشکل ردیابی در اپراتوریش هست و حتی خیلیا نمیتونن آنتن زنی رو بدرستی انجام بدن. پس چرا خودمون رو اینقدر با مدار ردیاب خسته کنیم؟ اگر بخواین جواب بگیرین با همون سیستم ردیاب موبایلی و آمپلی به جواب میرسین. خیلی هم سادست. سراغ ترانس هم نرین که بعیده به جواب ایده ال برسین. بنده پیشنهادی نمیدم که عملی نباشه یا بدرد نخوره.
اما بنده شخصا دیگه دستم بسته هست و نه بصورت عمومی و نه تجاری نمیتونم طرحی کار کنم با اینکه توانایی من در زمینه ردیاب خیلی بیشتر از 2 سال پیش هست. ولی احساس میکنم بابت 99 درصد کارهایی که تا اینجا کردم نه تنها سودی نبردم بلکه دوستان هم از مطالب ما بخوبی استفاده نکردن و انگار بیشتر داریم دور هم وقت تلف میکنیم و توی سر و کله هم میزنیم! وضعیت سایر رقیبان و دشمنان و فروشندگان رو هم که ملاحظه میکنین. منتظرن ما یه کاری بکنیم کوچکترین ایرادی درش پیدا کنن و علیه ما داستان درست کنن. خیلیاشونم که مثل همیشه طرحهای ما رو دستمایه سودجویی قرار میدن و از طرف دیگه بخودمون دهن کجی هم میکنن! از طرفی هم اینقدر دعا و تشکر توی این چند وقت نصیب ما شده که بس که موثر بوده وضعیت مسائل شخصی من روز به روز بدتر شده تا جاییکه دیگه وقت و انرژی و حوصله ای هم برای یک کار درست و حسابی در این زمینه ندارم! حالا شما جای من باشی وقت و انرژی و تخصص خودتو صرف داستانی که آخرش باز هم همین آش و همین کاسه باشه میکنی؟!

شنبه 28 شهریور1394 - 9:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حق با شماست مهندس حمید

یکشنبه 28 شهریور1394 - 1:14am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر نوشته است:
دوستان دقت کنند که از پشت فیبر یک مقاومت 10 کیلو به پایه 9 و 10 آیسی اتمگا16 بزنند تا آیسی هنگ نکند پایه 9 پایه ریست میکروکنترلر اتمگا 16 هست
واما شکل موج خروجی این ردیاب دو نوع هست یکی سینوسی و شکل موج اصلی شکل موجی هست که حاصل ترکیب دو موج مربعی با سینوسی هست در سته که مدار یک موج میفرسته ولی در واقع ترکیب دو موج رو میفرسته که شکل موج سینوسی + مربعی هست
من حوصله ندارم برم انجمن حمید باهاش سر وکله بزنم ولی از قول من بهش بگید وقتی نمیتونه فرق بین شکل موج ترکیبی (مربعی + سینوسی که در این ردیاب بعنوان موج اصلی بکار بردم ) رو با شکل موج سوزنی یا دندان اره ای با وجود اسیلوسکوپ فوق مدرنش تشخیص بده لزومی نداره خودش رو بکشه و بزور اظهار نظر کنه مطمعنم حمید اصلا نمیتونه بفهمه نقش خازن 47pدر مدار چیه
چه برسه که بخواد بروش dds و با data table و gen بزبان اسمبلی برنامه بنویسه
فکر میکنم کار حمید و امثال حمید نیست که در مورد این مدار اظها نظر بکنند
لطفا یکی عکس این متن رو در تاپیک مربوط به این مدار در انجمن اونها آپلود کنه

1- هنگ کردن و همینطور ریست شدن میکرو در این طرح علتش قرار ندادن مقاومت پول آپ برای پایه ریست میکرو نیست! وگرنه نباید هر دو اتفاق حتی در شبیه سازی هم به وفور رخ بده. بلکه ایراد مشخصا از برنامه هست. در ضمن دانش آموز گرامی! پایه ریست میکرو رو اینطوری که شما گفتی در برابر فلوتینگ سیگنال محافظت نمیکنن! روش وصل مقاومت بسیار سادست و کافیه به دیتاشیت مراجعه کنین.
2- موج خروجی این ردیاب دو حالت بیشتر نداره. یا سینوسی هست یا مربعی که بعد از عبور از فیلتر 2.2 کیلو و 10 نانو عملا تبدیل به چیزی شبیه دندانه اره ای میشه. در حالت مربعی با وجود فیلتر ؛ شکل موج کاملا وابسته به عدد فرکانس هست. طوری که در فرکانسهای بالا کمی شبیه سینوسی میشه و در فرکانسهای پایین به شکل خیلی بد و ناموزونی تغییر حالت یافته موج مربعی هست! با وجود یک فیلتر و در واقع انتگرال گیر ثابت توقع بیش از این نمیشه داشت. هیچ حساب و کتابی هم نمیشه در موردش کرد در حالیکه وضعیت شکل موج کاملا وابسته به عدد فرکانسه و در عین حال ما عدد دقیق فرکانس رو برای ردیابی اهداف مختلف لازم داریم!!! پس اینکه این طرح مربعی و سینوسی رو همزمان میفرسته دروغی بیش نیست. یا فقط مربعی انتگرال گیری شده ارسال میشه که وضعش مشخصه و یا فقط سینوسی. هر دو کانال هم در هر دو صورت موجی عین همدیگه میفرستن. اینا دیگه طبق شبیه سازی کاملا واضحه.
3- فکر نمیکنم امر به شما مشتبه شده باشه که بنده میام مداری به این بی ارزشی و با این همه ایراد رو بسازم تا با اسکوپ بررسی کنم! مشخصا گفتم که شبیه سازی کردم و شبیه سازی هم برای بررسی اکثر مدارات ردیاب کفایت میکنه. اما جای تاسف داره کسی که این همه ادعاش میشه و میخواد طراحی صورت بده حتی یک اسکوپ معمولی نداره تا وضعیت مدارش رو بررسی کنه بلکه کمتر آبروش بره! حتی در شبیه سازی هم اگر کسی کمی وارد باشه خیلی خوب میتونه امواج رو ارزیابی کنه و بیخودی دچار خیالات نشه!
4- شرط میبیندم خود شما هم نقش خازن 47 پیکو رو نمیدونی و جایی دیدی و کپی کردی حالا میخوای علتش رو از من بپرسی! وانگهی وقتی فیلتری قوی شامل 2.2 کیلو و 10 نانو با فرکانس قطع حدود 7 کیلوهرتز میذاری توقع داری خازن 47 پیکو که عملکردش روی فرکانسهای بسیار بالاتر از این هست چه تاثیری داشته باشه؟!؟! شما فرکانس قطع فیلتر RC رو 7 کیلوهرتز گرفتی در حالی که امپدانس یا مقاومت ظاهری خازن 47 پیکو روی همین فرکانس نزدیک به 500 کیلو اهم در میاد!!! توقع دارین چه نقش اساسی ایفا کنه؟ طبق شبیه سازی هم واضحه که بود و نبود این خازن با توجه به طبقه بعدی تاثیر محسوسی روی شکل موج نداره. وگرنه اگر طبقه بعد نبود این خازن فقط میتونست اندکی لبه های دیجیتایز شده موج رو اصلاح کنه. اما با وجود اون فیلتر انتگرال گیر ؛ خازن 47 پیکو عملا بی تاثیر هست. شک داشتین خودتون حذفش کنین و تفاوت رو ببینین!
5- دوست گرامی کسی که ادعای برنامه نویسی اسمبلی میکنه دیگه با بسکام کار نمیکنه! حالا از هر سورسی هم استفاده کرده باشی که دیگه مشخصه الگوریتم این روشهای فرکانس سازی در نت ریخته و هر کسی میتونه استفادش کنه. میزان پرش فرکانسیش هم که بسادگی در شبیه سازی مشخصه و جای ادعای خاصی نداره. شما اگر توانایی خوبی در این زمینه ها داشتی اول از همه باید اینو در طراحی رابط کاربری مختص مدار خودت نشون میدادی نه اینکه با این همه ایراد و اشکال مرتب مدار حین کار هنگ و ریست کنه و دلیلش رو هم بعد این مدت طولانی نتونی کشف کنی!!! نه به اون همه ادعا و نه به این اشکالات مضحک و پیش پا افتاده. واقعا یک مهندس طراح وقتی کار و طرحش رو ارائه میکنه همه میفهمن چکارست وگرنه به حرف و ادعا هر کسی میتونه هر چیزی بگه.

یکشنبه 28 شهریور1394 - 2:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بيخيال حميد اقا .حوصله داري باش بحث ميكني.ايشون س ورس رو از يه جايي ديگه برداشتن.من هم اين سورس كد رو دارم. ميونم اپ كنم.شماتيك طرحش هم كه با روش دي دي اس هست همه جا ريخته.بيخيال شي بهتره.اين طرح همون. اولش از طرف دوستاني كه وارد هستن مردود بوده.شما هم كه توضيحاتتون كاملا مشخص ب ود.

یکشنبه 29 شهریور1394 - 5:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اما اگر دوستان بخوان صرفا از ایده اولیه ای که در این طرح در نظر گرفته شده بهره ببرن و تست کنن راه خیلی بهتر و دقیق تر و ساده تری وجود داره! شما میتونین توسط همون ردیاب موبایلی معروف و برنامه ای که معرفی شده این ایده رو خیلی بهتر پیاده کنین. به این شکل که موج سینوسی با فرکانس یکسان رو در دو کانال خروجی موبایل فعال کنین و به یک امپلی استریو بدین تا از هر دو کانال استفاده بشه. سپس خروجی یک کانال امپلی رو به انتنهای تلسکوپی میدین و کانال دیگر هم به دسته های برنجی وصل میشه. کیفیت عملکردش بمراتب بهتر خواهد بود و ولوم هر کانال هم مثل اینجا بطور مجزا قابل کنترل هست. دقت فرکانسی برنامه موبایل روی موج سینوسی هم که مشخصه از همه این طرحها بیشتره. پس اصلا نیازی به ساخت مدار با این همه اشکالات و دردسر هم نیست. لذا جا داره به جناب ناصر هم تبریک عرض کنیم ولی نه به خاطر چنین طرحی که این همه تبلیغشو کرده بودن! بلکه بیشتر بخاطر اعتماد بنفس بالایی که دارن!

مهندس جان ببخشید . :D
1-آیا منظورتون این بود ؟.
2-دو ولوم مجزا چه نقشی میتونه تو ردیابی ایفا کنه ؟. X_X :ymblushing:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

پنج شنبه 2 مهر1394 - 6:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

signal عزيز سلام
منظور مهندس اينجور بود

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 2 مهر1394 - 11:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
signal عزيز سلام
منظور مهندس اينجور بود

ممنون از شما
من قبلا شبیه این حالت رو البته با ترانس افزاینده برای هر کانال تست کردم . ولی زیاد مطمئن نبودم که ذرات رو حذف میکنه یا نه . قابل ذکره که من یه کانال رو که به تلسکپیها وصل میشد موج مربع داده بودم .
چون در گیر ساخت نقطه زن فلزجو شدم زیاد رو ردیاب مبایلی فرصت کار و تست نشد که انجام بدم .
عکس کاری که انجام دادم تو صفحه 67 ردیاب موبایلی هست .
راستی آنتنها بالای دستگاه باشه بهتره یا زیر دستگاه؟
تشکر از جواب شما

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

پنج شنبه 2 مهر1394 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلامت باشی برادر عزیز
خوب به نظر من زیر دستگاه باشه بهتره چون هم دست و پا گیر نیست هم مثل 35 میشه در غیر این صورت فکر نمیکنم فرقی داشته باشه

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 2 مهر1394 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
البته به نظر بنده اگر روی دستگاه باشد واکنش به اهداف سطحی و گم شده و قرار گرفته در ارتفاع خیلی بیشتر است [-X

پنج شنبه 2 مهر1394 - 8:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان
کسی این ردیاب رو ساخته؟ اگه بدرد میخوره بگین تا ماهم بسازیمش ;)

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

پنج شنبه 9 مهر1394 - 9:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 74 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure