انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 1:39pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
در ضمن وقتی ولوم صدا (P5) رو افزایش میدم از یه حد که بیشتر میشه مدار بشدت جریان میکشه و ال سی دی اولش پرپر میزنه و بعد کلا خاموش میشه .
علتش چی میتونه باشه؟

پنج شنبه 11 آذر1394 - 2:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه
چند وقتی است که یک نکته به ظاهر مسخره و بی ربط ذهن من را خیلی مشغول کرده و آن این است :-?
که در ردیاب زدن اگر بسیار سریع ردیابی کنیم مطمئننا با خطا روبرو می شویم و حتما ردیاب را مدت زمانی در آن زمین حرکت دهیم و چند نقطه مختلف رویم و مثلا بعد از حداقل 10 دقیقه ردیابی کنیم تا ردیاب نقطه درست را به ما نشان دهد
آیا این احساس بنده می تواند درست باشد؟

دوست عزیز به نظز من مطلبی که فرمودید به کیفیت کار دستگاه ربط داره با این دستگاه اگر هدف قوی نزدیک شما باشه ظرف مدت کوتاهی می تونید اونو پیدا کنید .

یا حق @};- @};- @};-

پنج شنبه 12 آذر1394 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pouya83 نوشته است:
باسلام

من این مدار نسخه 1.22 را مونتاژ کردم .آیسی 2005 به شدت داغ میشه با وجود اینکه از یه هیتسینک هم براش استفاده کردم . وقتی خروجی مدار را با ولتمتر اندازه میگیرم دایما" بین 6 تا 9 ولت AC در حال نوسانه. آیا این مورد طبیعیه؟ لازم به ذکره که هنوز به ترانس وصل نکردم.
اگه بدون ترانس این آیسی اینقدر داغ میشه وقتی ترانسو وصل کنیم که بیشتر از این داغ میکنه.

رگلاتور 7805 هم مقداری بیش از حد گرم میشه .آیا نیاز هست که یه هیتسینک بهش ببندیم؟

باتشکر

دوست گرامی داع کردن آی سی 2005 وقتی ولوم روی حد اکتر مقدار باشه طبیعیه و باید از یک هیت سینگ بزرگ و خیلی قوی استفاده بشه خود من از هیت سینگ پاور کامپیوتر استفاده کردم .
با این حال به نظر نتایج شما کمی غیره عادی هست لطفا p5رو تا یک سوم کم کنید و خروجی مدارو به یک بلندگو وصل کنید در این حالت آی سی بعد از مدتی کار فقط باید کمی کرم بشه صدای تیک تیک از بلندگو باید بدون نویز به گوش برسه و با کم و زیاد کردن p4 و p3 باید تن صدا و ضربه اون تغییر کنه .
آی سی 7805 نیازی به رگلاتور نداره و اگر داغ کنه در مدار شما ایرادی هست

پنج شنبه 12 آذر1394 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pouya83 نوشته است:
در ضمن وقتی ولوم صدا (P5) رو افزایش میدم از یه حد که بیشتر میشه مدار بشدت جریان میکشه و ال سی دی اولش پرپر میزنه و بعد کلا خاموش میشه .
علتش چی میتونه باشه؟

دوست گرامی شما دو یا بیشتر از دو مورد مشکل در مدار دارید ابتدامشکل قسمت فانکشن رو حل کنید جوری که دیگه آی سی رگلاتور داغ نکنه بعد سراغ قسمت آمپلی برید . اگر موفق به عیب یابی نشدید یک عکس باکیفیت از پش و روی مدار آپ کنید
البته همون طور که از عزیزان خواهش کرده بودیم بهتره مدار در دو مرحله مونتاژ بشه .

یا حق @};- @};- @};-

پنج شنبه 12 آذر1394 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pouya83 نوشته است:
باسلام

جناب رستم و فریدون عزیز
در پارت لیست نسخه 1.22 اولا" در لیست مقاومتها مقدار مقاومت شماره R7 یکبار در ردیف اول 6.8 کیلو درج شده و بار دیگه در ردیف چهارم همین مقاومت R7 مقدارش 220 اهم ذکر شده . ثانیا" مقاومت R6 و مقدار اون اصلا" در این لیست وجود نداره.مقدار R8 در این نسخه 6.8 کیلو ذکر شده

در حالیکه در نسخه 1.2 مقدار 6.8 کیلو برای R6 و 220 اهم برای R8 درج شده است.

اگه ممکنه لطفا پارت لیست نسخه 1.22 را بازبینی و اصلاح نمایید.

باسپاس
پیوست:
PART LIST1.22.txt

پیوست:
PART LIST1.2.txt

از دقت شما متشکرم
پویا جان پارت لیست ورژن های قبلی فقط قابل استفاده برای همون ورژن هست چون جای قطعات تغییر کرده ولی در مورد ورژن 1.22 حق با شماست R7 سطر لول همون R6 هست که به اشتباه R7 تایپ شده و این پارت لیست صحیح است
یا حق @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 12 آذر1394 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان گل من یکی از دوستانمون چند سوال به صورت خصوصی پرسیده بود که لازم دیدم به صورت عمومی پاسخ بدم چون می تونه سوال سایر عزیزان هم باشه
در مورد کیفیت قطعات مخصوصا آی سی ها و خازن ها متاسفانه راه خاصی برای پی بردن به اورجیتال بودنشون نمیشه پیدا کرد ولی شما حتما قطعات قابل آزمایش رو قبل از مونتاژ تست کنید و مقاومت هاتون رو از نوع 1% تهیه کنید .
در مورد قرار دادن طلا در ماکرو فر برای تست دستگاه من هیچ تجربه ای ندارم و از آقا رستم و سایر عزیزان که در این مورد تجربه هایی کسب کردن می خوام که پاسخ این دوستمون رو بدن .
اما در مورد نیاز به یک دستگاه نقطه زن باید عرض کنم که هیچ ردیابی بدون نقطه زن به درد نمی خوره و برعکسش هم هیچ نقطه زنی بدون ردیاب به در نمی خوره و یک گولد هانتر خوب باید هر دو دستگاه رو داشته باشه .
در مورد کابل ارتباطی بین دستگاه و دسته ها باید عرض کنم که از کابل دو مغزی استفاده نکنید بلکه از دو کابل شیلد که هر کدوم یک مغزی دارن باید استفاده بشه به عنوان مثال می تونید از RG58 استفاده کنید و در صورت استفاده از سایر سیم ها نمره سیم اهمیت زیادی نداره

موفق باشید

یا حق
@};- @};- @};-

پنج شنبه 12 آذر1394 - 1:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

fereidon نوشته است:
pouya83 نوشته است:
باسلام

جناب رستم و فریدون عزیز
در پارت لیست نسخه 1.22 اولا" در لیست مقاومتها مقدار مقاومت شماره R7 یکبار در ردیف اول 6.8 کیلو درج شده و بار دیگه در ردیف چهارم همین مقاومت R7 مقدارش 220 اهم ذکر شده . ثانیا" مقاومت R6 و مقدار اون اصلا" در این لیست وجود نداره.مقدار R8 در این نسخه 6.8 کیلو ذکر شده

باسپاس
پیوست:
PART LIST1.22.txt

پیوست:
PART LIST1.2.txt

از دقت شما متشکرم
پویا جان پارت لیست ورژن های قبلی فقط قابل استفاده برای همون ورژن هست چون جای قطعات تغییر کرده ولی در مورد ورژن 1.22 حق با شماست R7 سطر لول همون R6 هست که به اشتباه R7 تایپ شده و این پارت لیست صحیح است
یا حق @};- @};- @};-

فریدون عزیز
خوب یه دفعه u3 رو هم درست میکردن و در پست اول میزاشتین

پنج شنبه 12 آذر1394 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
fereidon نوشته است:
pouya83 نوشته است:
باسلام

جناب رستم و فریدون عزیز

باسپاس
پیوست:
PART LIST1.22.txt

پیوست:
PART LIST1.2.txt

از دقت شما متشکرم
یا حق @};- @};- @};-

خیلی مخلصیم

پنج شنبه 12 آذر1394 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
ورژن جدید را بنده ساختم و رگولاتورم داغ نمی کند ولی آیسی آمپلی فایرم به شدت گرم می کند و بعد از چند دقیقه تصویر لرزش و سپس محو می شود
جایی اتصالی ندارم و حتی چند آیسی مختلف را هم تست کردم هیتسینگ خیلی بزرگ هم متصل کردم . به نظر شما مشکل مدارم از کجا می تواند باشد؟
برای من بخش آمپلی فایرم مشکل داره ورژن قبلی هم از این قبیل مشکلات زیاد داشتم ~X( ~X( ~X(

پنج شنبه 12 آذر1394 - 7:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه
ورژن جدید را بنده ساختم و رگولاتورم داغ نمی کند ولی آیسی آمپلی فایرم به شدت گرم می کند و بعد از چند دقیقه تصویر لرزش و سپس محو می شود
جایی اتصالی ندارم و حتی چند آیسی مختلف را هم تست کردم هیتسینگ خیلی بزرگ هم متصل کردم . به نظر شما مشکل مدارم از کجا می تواند باشد؟
برای من بخش آمپلی فایرم مشکل داره ورژن قبلی هم از این قبیل مشکلات زیاد داشتم ~X( ~X( ~X(

با ترانس یا بی ترانس

پنج شنبه 12 آذر1394 - 7:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure