انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 7:43pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
سلام به اساتید عزیز
استاد رستم گل و استاد جاوید مهربان و ...
یکی از مهندسین عزیز غرب کشور که طراحی های بی نظیری انجام میده ، مداری رو معرفی کردن که برای ردیابی کاملا بهینه شده و مهندسی ساز هست
اولا من شماتیک ندارم ، فقط یک عدد از این مدار دارم ، و در بازار موجود نیست ، و تنها میتونم عکسی از مدار وقطعات بزارم و لیست
این مدار با مدار استاد رستم همخوانی داره و رو هر نوع ردیابی قابل استفاده است
برتری این مدار در استفاده از یک اپ امپ دوکاناله برای باس و تریبله
که قدرت مانور رو چندین برابر میکنه

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای جواب گرفتن از این مدار حتما باید از ولوم های ده دور و قطعات مرغوب یک با تلرانس 1درصد ، بهره برد
و ای سی مدار که 2003 هست و 4558
که حتی با موبایل که تست کردیم ، به راحتی عمل فیلتر موج ها و شعاع زنی و ..به خوبی جواب داد
از مزایای این مدار برای ردیاب استاد رستم ، میتونم به این نکته اشاره کنم که ،میشه از ترانس های رادیو و .. هم استفاده کرد اما برای موبایلی و فرکانس های بالا حتما باید از چوک صوتی ، تاکید میکنم چوک صوتی ، استفاده کرد !!!
اما چرا در این مدار میشه از ترانس استفاده کرد ؟
چون فرکانس ردیاب رستم 25 هرتزه و فرکانس ثابت اما دیوتی متغیر
و این فرکانس با برق شهری که 50 هرتزه کاملا مچ و هم خوانی داره

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم عکس مدار که مجهز به باس تریبل و ولوم صداست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 1:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم عکس روی مدار
دوستان کپی کار بسم الله
من همین قدر از دستم بر میاد ، وقت تبدیل و پی سی بی. زدن ندارم
و نه از این مدار دارم کهبخوام به کسی هدیه کنم یا بفروشم
تو بازار کل ایرانم بگردی نیست که بخوام تبلیغ کنم
20 تا سی وات هم قدرت واقعی داره
تست هم شده عالی جواب داده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 1:24am

سلام.
اینم لینک ساخت آمپلی فایری که جناب روت گفتن. منتها از نوع استریو.
قطعاتشو سفارش دادم.تا هفته دیگه میسازم.
پیشنهاد میکنم استریو شو بسازین.چون اگه به ارسال دو موج متفاوت نیاز باشه میتونه جواب بده.
http://tehrankit.com/%d8%a2%d9%85%d9%be%d9%84%db%8c-%d9%81%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%b5%d9%88%d8%aa%db%8c-20-%d9%88%d8%a7%d8%aa-%d9%88%d8%a7%d9%82%d8%b9%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%88-%d8%a8%d8%a7%d9%82%d8%a7/

دوشنبه 8 آذر1394 - 1:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چون از یک امپ امپ عالی استفاده شده ، و با قدرت خوبی خروجی موبایل رو به 2003 میده ، و یک نمونه هم تست شده این مدارو گزاشتم
این مدار گوشه مغازه ش خاک میخورد ، اینجاست که میگن قدر دُر ، سبزی فروش نداند ، قدر این مدار گوهری ، و چون مدار ساخت اوایل دهه هشتاد بود بنده اقدام به جمع آوری همه ی کیتهای خاک خورده به مبلغ تنها 12 تومن کردم !
چون بهداشتی نبود
از دیگر مدارات ، جمع آوری شده به میکرو ولت متر میتوانم اشاره کنم ، که به صورت دو برد کاملا مجزا طراحی شده بود و به درد ملت نمیخورد امابرا تفکیک رو مدار 12 رگولاتور و تی ال کولاک به پا میکنه و بالانس کردن رو بسی راحت
خلاصه گنج گوشه خرابه باید جست ، نه پاساژ امجد و فتوت و چهره
و از دیگر گنجهای جمع آوری شده کابل مکس ژاپنی بود که بعد از ده ها سال هنوز نرمترین کابل بود !!!
و انواع اپ امپ های نایاب
و..
حیف طراح مملکت که الان زده تو کار ال ای دی و تابلو ...
واقعا حیف نخبه ها نیست ؟؟؟؟؟
استاد رستم ، استاد جاوید و فریدون عزیز و محسن جان
بیاین ما هم بریم ........
که فردا شاید نشد بریم
البته نه اون ور آب ، بریم بزنیم تو کار تابلو روان خداییش خوب درامدی داره !!!!!

اساتید عزیز خواستم جو عوض بشه ، بخدا
قصد بدی نبود ،
خداییشم درامدش عالی بود ، اما حیف که دیگه ...

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 1:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز
این مدار هم تست شدست و مونو و هم با مدار استاد رستم و حتی موبایلی هم خوانی داره
مدار ایتریو برا حذف کننده خوبه نه انتن زدن
باز هم تشکر

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 1:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر مونوش رو بسازید و همین مدار الان مونوش تو بازار باشه خیلی عالی جواب میده ، البته استریوش بدون باس و تریبل باشه بهتره و برای حذف کننده فقط !!!
شما هم بگرد و ببین مونوی همین رو الان کجا داره ، فقط دوستان با قطعات خوب بسازید و اهم ترانس هم برای مدار استاد رستم 4 اهم تا 8 اهم باشه
و حتما خمیر سلیکون پشت ای سی بزنید و به هیتسینک وصل کنید
این مدار هم ارزانه هم خوب
یکی از دوستان زحمت بکشه و مدار استریویی که لینکش رو این عزیز گزاشته به صورت مونو هم بزنه
بازم تشکرررر

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ﺷﺮﺡ ﭘﺮﻭﮊﻩ :
ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﭘﺮﻭﮊﻩ ﯾﮏ ﻣﺪﺍﺭ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﻨﻨﺪﻩ
ﺻﻮﺗﯽ ﺍﺳﺘﺮﯾﻮ ﺑﺎ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺗﻦ ﻭ
ﺣﺠﻢ ﺻﺪﺍ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺁﻥ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺁﯼ
ﺳﯽ ﺁﻣﭙﻠﯽ ﻓﺎﯾﺮ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﺎ ﺷﻤﺎﺭﻩ
TDA2003 ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ، ﺗﺸﺮﯾﺢ
ﮔﺮﺩﯾﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﺗﻮﺍﻥ ﺧﺮﻭﺟﯽ ﺁﻣﭙﻠﯽ ﻓﺎﯾﺮ
ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﺧﺮﻭﺟﯽ ﻫﺎ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ 10 ﻭﺍﺕ
ﺑﺎ ﺍﻋﻮﺟﺎﺝ 10 ﺩﺭﺻﺪ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺍﺭ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺳﻄﺢ ﺻﺪﺍ ، ﺑﺎﺱ ، ﺗﺮﯾﺒﻞ ﻭ
ﻣﯿﺪﺭﻧﺞ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺩﺍﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﮐﻠﯽ
ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺍﺭ ﯾﮏ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺁﻣﭙﻠﯽ ﻓﺎﯾﺮ ﺻﻮﺗﯽ
ﻧﺴﺒﺘﺎ ﮐﺎﻣﻞ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺳﻄﺢ ﺗﻮﺍﻥ
ﺧﺮﻭﺟﯽ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻣﻄﻠﻮﺏ ﺁﻥ ﻭ
ﻧﯿﺰ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻧﺴﺒﺘﺎ ﺍﻧﺪﮎ ﺳﺎﺧﺖ ﻣﺪﺍﺭ ﻧﻈﺮ
ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮐﺮﺩ . ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ
ﺗﻮﺟﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﺗﻮﺍﻥ ﺧﺮﻭﺟﯽ
ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﯾﻦ ﺁﯼ ﺳﯽ ﺗﻮﺍﻥ
ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻗﻄﻌﺎ ﺑﺎ ﺗﻮﺍﻧﻬﺎﯾﯽ ﻧﻈﯿﺮ
PMPO ﮐﻪ ﺗﻌﺎﺭﯾﻒ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﮐﺎﻣﻼ
ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺍﺳﺖ .
ﺧﺮﻭﺟﯽ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺍﺭ ﺭﺍ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﯿﺪ ﺑﻪ
ﺑﻠﻨﺪﮔﻮﻫﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺍﻣﭙﺪﺍﻧﺴﻬﺎﯼ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﻭ ﺗﻮﺍﻥ
ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﻣﺘﺼﻞ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ . ﺩﻗﺖ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ
ﺻﺮﻓﺎ ﺑﻪ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺗﻮﺍﻥ ﺩﺭﺝ ﺷﺪﻩ ﺭﻭﯼ ﺑﻠﻨﮕﻮ
ﺑﺴﻨﺪﻩ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﺭﺩ
ﺗﻮﺍﻥ ﺩﺭﺝ ﺷﺪﻩ ﺭﻭﯼ ﺑﻠﻨﮕﻮ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ
ﺻﺮﻓﺎ ﺟﻬﺖ ﺟﻠﺐ ﻧﻈﺮ ﺧﺮﯾﺪﺍﺭ ﻣﻘﺪﺍﺭﯼ
ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻓﺮﺍﺗﺮ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻥ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮ ﺑﺎﺷﺪ .
ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﺜﺎﻝ ﯾﮏ ﺑﻠﻨﮕﻮﯼ 2.5 ﺍﯾﻨﭽﯽ
ﻓﻮﻝ ﺭﻧﺞ ‏( Full Range ‏( ﺑﯽ ﻧﺎﻡ ﻭ ﻧﺸﺎﻥ
ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﻧﻤﯿﺘﻮﺍﻧﺪ ﯾﮏ ﺑﻠﻨﮕﻮﯼ 50 ﻭﺍﺗﯽ
ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﻣﻮﺍﺭﺩﯼ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﺎﯾﺰ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮ ،
ﺩﯾﺎﻓﺮﺍﮔﻢ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺳﺎﯾﺰ ﻭ
ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻣﮕﻨﺖ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺁﻥ
ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺧﺮﯾﺪ ﻣﺪﻧﻈﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﯿﺮﻧﺪ ﻭ
ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻣﯽ ﺭﻭﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﺗﺼﺎﻝ ﺑﻠﻨﮕﻮﻫﺎﯼ ﺑﺎ
ﺗﻮﺍﻥ ﮐﻢ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺍﺭ ﺟﻬﺖ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﺍﺯ
ﺁﺳﯿﺐ ﺩﯾﺪﻥ ﺑﻠﻨﮕﻮ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﺷﻮﺩ . ﻣﺪﺍﺭ
ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺗﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺁﻣﭙﻠﯽ ﻓﺎﯾﺮ
ﺍﺯ ﻧﻮﻉ ﻓﻌﺎﻝ ‏(ACTIVE ‏) ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ
ﺍﺯ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻋﻤﻠﯿﺎﺗﯽ MC4558
ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻣﻄﻠﻮﺑﯽ
ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺻﺪﺍﯼ ﻫﺎﯼ ﺑﻢ ،
ﻣﺘﻮﺳﻂ ﻭ ﺯﯾﺮ ﺭﺍ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺣﺠﻢ
ﺻﺪﺍ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﮐﺎﺭﺑﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ .
ﻧﻘﺸﻪ ﺷﻤﺎﺗﯿﮏ ﺑﺨﺶ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻗﺪﺭﺕ
(*) ﺑﺨﺶ ﻗﺪﺭﺕ ﻣﺪﺍﺭ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺧﺮﻭﺟﯽ
ﻣﺸﺎﺑﻪ ﻭ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺷﮑﻞ ﻓﻮﻕ ﺍﺳﺖ .
ﻧﻘﺸﻪ ﺷﻤﺎﺗﯿﮏ ﺑﺨﺶ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺗﻦ ﻭ ﺳﻄﺢ
ﺻﺪﺍ
ﺷﺮﺡ ﻣﺪﺍﺭ :
ﺗﻐﺬﯾﻪ ﻣﺪﺍﺭ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺍﺯ ﺑﺎﺗﺮﯼ 12 ﻭﻟﺘﯽ
ﺑﺎ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺩﻫﯽ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ 3.5 ﺁﻣﭙﺮ ﻭ
ﯾﺎ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺗﺮﺍﻧﺴﻔﻮﺭﻣﺎﺗﻮﺭ ﺑﺎ ﻭﺭﻭﺩﯼ 220
ﻭﻟﺖ ﻭ ﺧﺮﻭﺟﯽ 12 ﻭﻟﺖ ﻣﺘﻨﺎﻭﺏ ﺗﺎﻣﯿﻦ
ﮐﺮﺩ . ﻭﻟﺘﺎﮊ ﺧﺮﻭﺟﯽ ﺗﺮﺍﻧﺲ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ
ﭘﺲ ﺍﺯ ﯾﮑﺴﻮﺳﺎﺯﯼ ﺗﻮﺳﻂ ﭘﻞ ﺩﯾﻮﺩﯼ ﻭ
ﻋﺒﻮﺭ ﺍﺯ ﺧﺎﺯﻥ ﺻﺎﻓﯽ ﺑﻪ ﻣﺪﺍﺭ ﻣﺘﺼﻞ
ﮐﺮﺩ .ﻭﺭﻭﺩﯼ ﻫﺎﯼ ﺻﻮﺗﯽ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﻪ ﺑﺨﺶ
ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺗﻦ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻭﻟﻮﻡ
ﻫﺎﯼ ﺩﻭﺑﻞ 20 ﮐﯿﻠﻮ ﺍﻫﻤﯽ ﻓﯿﻠﺘﺮﺍﺳﯿﻮﻥ ﻻﺯﻡ
ﺭﻭﯼ ﺻﻮﺕ ﻭﺭﻭﺩﯼ ﺭﺍ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﮐﺮﺩ .
ﺩﻗﺖ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﺪﺍﺭ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺗﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ
ﺷﺪﻩ ﺍﺯ ﻧﻮﻉ ﺍﮐﺘﯿﻮ ﺍﺳﺖ . ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﻋﻤﺎﻝ
ﺗﻐﯿﯿﺮﺍﺕ ﺗﻦ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺩﻭ ﮐﺎﻧﺎﻝ ﻭﺭﻭﺩﯼ ،
ﺧﺮﻭﺟﯽ ﻣﺪﺍﺭ ﺗﻮﺳﻂ ﻭﻟﻮﻡ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺳﻄﺢ ﺑﻪ
ﻣﯿﺰﺍﻥ ﻻﺯﻡ ﺗﻀﻌﯿﻒ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺑﺨﺶ
ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻗﺪﺭﺕ ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ . . ﺧﺮﻭﺟﯽ
ﻧﻬﺎﯾﯽ ﻣﺪﺍﺭ ﻧﯿﺰ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﮐﺎﺭﺑﺮ
ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﺪ ﺑﻪ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮﻫﺎﯼ ﻣﺠﺰﺍ ﺑﺎ ﺍﻣﭙﺪﺍﻧﺴﻬﺎﯼ
ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺘﺼﻞ ﮔﺮﺩﺩ ﺍﻣﺎ ﺩﻗﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ
ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺍﻣﭙﺪﺍﻧﺲ ﻣﺘﺼﻞ ﺷﻮﻧﺪﻩ
ﺑﻪ ﺧﺮﻭﺟﯽ ﻣﺪﺍﺭ ﮐﻤﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ ، ﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎﻻﺗﺮ
ﻗﺎﺑﻞ ﺣﺼﻮﻝ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ . ﺍﯾﻦ ﺍﻣﭙﺪﺍﻧﺲ
ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺗﺎ 1.6 ﺍﻫﻢ ﻗﺎﺑﻞ ﮐﺎﻫﺶ ﺍﺳﺖ ﻭ
ﻣﯿﺘﻮﺍﻥ ﺍﺯ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺩﻭ ﯾﺎ ﭼﻨﺪ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮ ﺁﻧﺮﺍ
ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﺮﺩ .
ﻟﯿﺴﺖ ﻗﻄﻌﺎﺕ:
ﺗﻮﺟﻪ : ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﺧﺮﯾﺪ ﻗﻄﻌﺎﺕ ﺣﺘﻤﺎ
ﺩﻗﺖ ﻻﺯﻡ ﺩﺭ ﺗﻬﯿﻪ ﺟﻨﺲ ﺍﻭﺭﺟﯿﻨﺎﻝ
ﺭﺍﻣﺒﺬﻭﻝ ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻭ ﻗﺪﺭﺕ
ﻣﻄﻠﻮﺏ ﻣﺪﺍﺭ ﻣﻨﻮﻁ ﺑﻪ ﻣﺮﻏﻮﺏ ﺑﻮﺩﻥ
ﻗﻄﻌﺎﺕ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﺩﺭ ﻣﺪﺍﺭ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ .
ﺁﯼ ﺳﯽ ﻫﺎ
ﻣﻘﺪﺍﺭ
ﺗﻌﺪﺍﺩ
ﻣﺸﺨﺼﻪ ﺭﻭﯼ ﻧﻘﺸﻪ
ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺕ
TDA2003
2
TDA2003
MC4558 or LM4558

این کپی تعریف این مدار از لینک دوست عزیز
اما ولومهای این مدار 50 کیلو هست
لیست قطعات رو باید مقایسه کرد

قسمت !

دوشنبه 8 آذر1394 - 2:24am
استاد
استاد

rostam نوشته است:
جاوید نوشته است:
rostam نوشته است:
خوب دوست من اگر میخواهید ماهیتش مشخص بشه یکبار بخونید هر چیزی رو که نوشتم
موفق باشید

درود بر شما
استاد رستم اینطوز که مشخص هست طرج رستم تکمیل گردیده ودر اول تایپیک هم توصیحات لازم داده شده و دیگه مداری یا مطلبی که بخواد اون را تکمیل کنه وجود نداره به نظر شما بهتر نیست این تایپیک همین جا تمام بشه و طرج جدید ی که شما توضیحاتی در مورد اون دادید در یک تایپیک دیگه ادامه پیدا کنه تا مسائل طرج قبلی با مسائل طرح جدید با هم قاطی نشن و کاربرها سر در گم نشوند و بهتر نیست که اطلاعات تکمیلی طرج جدید در اول اون تایپیک قرار داده بشه تا یه کاربر مجبور نباشه 200 صفجه را مطالعه کنه و ببینه که اول تایپیک یه ردیاب مربوط به چند سال پیش هست که طرحی به اون اضافه شده و در صفجه اخر ببینه که تایپیک از یک طرج قدیمی به یک طرج جدید میرسه و ایا بهتر نیست که ابتدا چارت کلی طرج ردیاب راتوی ذهن کاربر ترسیم کنید بعد به جزئیات اون بپردازید نه اینکه ابتدا جزئیات را مطرج کنید تا به کلیات برسید .اینکه هر بار شما به صورت تکه و پاره در مورد مسائل فنی نظر میدهید فکر نکنم اصول درستی برای تدریس دانشجویان باشه.توضیجات باید شسته و رفته و مکمل همدیگه باشه نه اینکه یه بار از ابتدا و یه بار از اخر و یه بار هم از وسط موضوع بجث را باز کنید و پراکندگی موضوع پیش بیاد و کاربر را سر در گم کنه. اگه دقت کنی هر کتاب در صفحه اول یه تعریف کلی از مفهوم کتاب داشته و بعد از اون متن کتاب را به چند فصل و چند بخش و چند درس تقسیم کرده تا راحت تر بتونی مفاهیم جزئی را درک کنی .اگه دقت کنی کلی مفاهیم مفیدی که زحمتش را شما کشیدید در یک صفجه تایپیک براحتی جا میشه اما کاربر مجبور 200 صفجه که همش با جنگ و دعوا و مشاجره و تجریم و نوهین هست مطالعه کنه باز می بینه اخر سر دعوا شده از نظر شما ایا این صفجات با این برخوردهای که شده برای یه کاربر اصلا جذابیتی ایجاد میکنه که صفجه اول را بخونه و تمایل به صفجه دوم داشته باشه

قصد و عرضی از پست زدن این موضوع ندارم فقط خواستم وضعیت موجود را بیان کنم در مورد تایپیک ای کاش

با سلام
استاد جاوید عزیز مداری که گذاشتم و تستهایی که میگم انجام بدید و نکاتی که میگم همه به هم مربوطه و اگر درست مطالعه کنید در انتها ربطش خیلی برای شما شیرین خواهد بود
دوست من شما میگید یک مدار بزارید تا ما بسازیم ببینیم نتیجه چی میشه و در ابتدای تایپیک گفتم من مداری به شما نمیدم اصول رو میگم اگر دوست داشتید مطالعه کنید و با توجه به چارتی که تا الان برای شما رسم کردم مداری بسازید
ما اگر بخواهیم عمل ردیابی را با درس خواندن مقایسه کنیم اپراتور ردیابی باید لیسانس داشته باشد و من نمیتوانم بچه اول ابتدایی رو به این کار مجبور کنم چون جز سرشکستگی و از بین رفتن سرمایه چیزی براش نداره یک اپراتور ردیاب خوب باید مسائل رو درست درک کنه و بفهمه که چرا انتنش در مجاورت یک هدف حرکت میکنه و چه عواملی باعث خطا میشه و غیره تا بتونه کار کنه
جاوید جان شما میگید مطالب رو تکه و پاره میگم .دوست من مگه میشه تمام فیزیک نظری و عملی و استنباطی رو اینجا توضیح داد روش من اینه که سرنخ میدم و دوستان باید به دنبال مطالب برن و خودشون به نتیجه برسن و اگر ابهامی بود من در خدمتم
استاد جاوید عزیز در رابطه با توهینها و چرندیاتی که در بعضی از پستهاست به نظر من اتفاقا دوستان حتما باید مطالعه کنند و اشخاص رو بشناسند
و اگر مطمعن شدند من جاعل هستم دنبال من راه نیفتن
امیدوارم منظور رو رسونده باشم

درود بر شما
استاد رستم نه شما حوصله کل کل کردن با من دارید و نه من وقت اون را.واقعیت موضوع این هست که بچه هایی که اینجا هستند نهایت دو یا سه تاش در برنامه نویسی و طراحی و ساخت مدار توان دارندپس این تلاش شما جنبه عمومی نداره و فقط اون دو یا سه نفر میتونن استفاده ببرن.وعدم توان کاربرها در درک مفاهیم شما قطعیت داره وراه گریزی از اون نیست.در ضمن اپراتوری از هر 100 نفر شاید یکی دوتا توان ذاتی اون را داشته باشند مطمعن هستم که اگه ردیابی را بر اساس توان ذاتی افراد بخواهید بزارید اصلا نه خودتون را خسته کنید و نه دیگران را .مطمعن باشید که تا الان در ردیابی بالای 90 درصد اپراتور باید تشخیص هدف بده و 10 درصد ردیاب. اگه قراره که فقط اطلاعات ردیابی شخص بره بالا که اون موضوع چیز دیگری هست ولی وقتی حرف از ساخت و تکمیل یه پروزه میاد وسط چیز دیگری هست و دستگاه تکمیلی شما باید حداقل 50 درصد توان تشخیص را داشته باشه که کاربر فقط 50 درصد نیاز به اطلاعات ردیابی داشته باشه.مطمعن باشید که اونچه از فرضیه هایی که مطرج میکنید ممکن هست در سطج ازمایشگاهی بشه اونها را اثبات کرد و در سطج عمومی جواب دادن اونها نه کم بلکه خیلی فرق میکنه چون عوامل ناشناخته متفاوت در کارکرد اون تاثیر داره یه مقال میزنم تا همه چیز دستت بیاد.شخصا با موج مربعی همین ردیاب گلدن کینگ زاویه 45 شمالی را میگیرم به جای هدف بعد از اینکه طرحتون را روی اون پیاده کردید و از بچه ها دوتا ردیاب از اون کپی برای ما زدند و فرستادند با اون نقطه را پیدا میکنم .حالا با موج سینوسی من زاویه 45درجه جنوبی را میزنم به جای اینکه یا باید نقطه بزنم یا زاویه 45 درجه شمالی چه با ولتاز یا فرکانس کم یا بسیار بالا
در صورتیکه خروجی یون در 45 درجه شمالی بیشتره چه دلیل منطقی یا علمی هست که من خروجی 45 جنوبی را میزنم.مطمعن باشید از اونچه که من در مورد ردیاب نظر میدم بر اساس تجربه هست و حرف انتنهای ردیاب را میفهمم و در ک میکنم ولی هدف طلای زیر خاک بسیاز فلز سردی هست و هیچ نم از خودش پس نمیده در وزن گیرهایی که بچه ها با این هدف واقعی نسبت به دیگر فلزات کردن تقریبا 20 برابر از وزن واقعی خود وزن میده ولی نقره شاید 200 برابر و اهن که دیگه حد و مرزی نداره تازه این وزنها هم که بدست میاد تابع مگنت بدن افراد هست که باز متفاوت عمل میکنه.پس چون مگنت بدن در ردیابی با انتنهای ال شکل حرف اول و وسط و اخر را میزنه فرضیات نمیتونه در مورد اون بیشتر از 50 درصد خود نمایی داشته باشه اون هم در بهترین شرایط محیطی
ردیاب ال شکل از نظر من باید اپراتور تعیین کننده نهایی باشه ولی ردیابهای که سنس الکترونیک دارند درصد بالاتری از ردیابی را میتونن بدست گیرند
کلا اگه شما قصد دارید مفاهیم فیزیک و یا استباطی خودتون را در ذهن اپراتور جا دهید فقط به اپراتور کمک کردید و اگه همرمان که این مفاهیم را اموزش میدهید پایه و بیس یه مدار را بزارید و بچه ها حول و حوش اون نحقیق کنند و بسازند و ازمایش و خطا کنند به ساحت دستگاه کمک کردید و مطمعن باشید اگه دستگاهی نباشه که بر اساس حساب و کتاب پیش برود نتیجه خوبی نخواهد داد.اگه پروزه بر مشارکت عموم باشه سریعتر به نتیجه میرسه مثل مدار فلزجو که نتیجه تستهای بچه ها و سلایق اونها مرتبا در برنامه بعدی اگه امکانش باشه بروز میشه
به فرض اینکه این پروزه را دو نفر هم دنیال کنند مطمعنا نمیتونن بهتر از همکاری چند نفر نتیجه ازش بگیرن پس اینجا عقل حکم میکنه که مشارکت در ساخت یه پروزه هم در روند ساخت و هم نتیجه سریعتر صورت میگیره
به قول معروف الان بچه ها گرم هستند برای کار روی یک بیس مدار که شسته ورفته و مرحله به مرحله توضیج داده بشه.این مدار طرج رستم از نظر من دیگه به خاطر گرفتن ذرات و تستهای که من با اون داشتم یه طرح مرده به شمار میاد اول بخاطر اینکه از انتنهای ال شکل استفاده میکنه دوم اینکه اهداف سطحی را بیشتر میزنه پس ارزش وقت گذاشتن دیگه نداره

دوشنبه 9 آذر1394 - 5:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure