انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 1:22pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 87 , 88 , 89 , 90 , 91 , 92 , 93 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

بسیار خوشحال شدم از برگشت رستم عزیز

رستم عزیز خواهش میکنم به سوالات من با صبر و حوصله تمام جواب بدید و منو بی پاسخ نذارین.

1- موج پایه رو شما در جایی گفته بودین حدود اگر اشتباه نکنم 1.7 ولت که 30 % بگیریم. به نظر من برای اینکه موج پایه رو غالب به موج زمین کنیم باید حداکثر در نظر بگیریم.

2- در مورد سکوت برای گیرندگی که میدونم شما بازه مسافت رو ذکر کرئه بودین که بین 1 تا 500 متر یا بین 1 تا 1000 متر. ولی زمان دقیق پاسخ فرکانسی هدف تا رسیدن به انتن بسیار مهمه که چند میکرو ثانیه آنالیز رو بهم خواهد زد لطفا در این مورد راهنمایی کن.

3-در مورد سوییپ فرکانسی صد در صد حق با شماست که از این طریق میشه کاملا به تفکیک رسید قابل توجه جاوید عزیز. آیا به نظرتون سوییپ فرکانس رو مثلا از 2 کیلوهرتز تا 10 کیلوهرتز انجام بدیم و در آنالیز امواج فرکانسا یعنی هدفها رو جدا کنیم یا اینکه مد هدف ولی در بازه فرکانسی کوچکتر انجام بدیم.

ممنون دوست عزیز و دانا

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

جمعه 6 آذر1394 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
با سلام
مثل اینکه برگشتیم
باید خدمت دوستان عرض کنم که تو این 2 روزی که نبودیم خیلی چیزها برای من مشخص شد و دوست و دشمن من که نه شما ایکاشیها حداقل برای من مشخص شد فهمیدم کسی که چند پیام خصوصی میداد و التماس میکرد دستگاه رو براش بسازم و من قبول نکردم که بسازم چون نه دنبال این کارم و نه اهمیتی برام داره دنبال چیز دیگری بوده
گنج اصلی در فکر و بازوی انسانه نه زیر زمین و گنج اصلی اینه که وقت مرگ ذره ای به مردم بدهکار نباشی و به من تهمت جعل زدن که گور پدر سازنده زوم و فروشندشو جعل کارش و هر کسی که با این دستگاه نون در میاره خلاصه
دوستان واقعی مشخص شد که برای من خیلی مهمه من گفتم هیچ دستگاهی بالای 100 هزار تومان نمی ارزه شدم فروشنده زوم و هر چیزی از دهانشون در اومد گفتن و فقط به خاطر جو انجمن جوابشون رو نمیدم بریم سراغ پروژه
در کل روش کاری من از این به بعد تغییر خواهد کرد من در دانشگاه هم اجازه نمیدم تا دانشجو نوع تدریس منرا مشخص کنه مسائلی میدم اگر حل نکنند تا اخر ترم چیز دیگری نمیگم از ابتدای تایپیک گفتم پله به پله و کاری که خواستم رو انجام بدید و اون تست انتنها بود ولی متاسفانه جوابی نگرفتم
برای انتقال به بخش دوم اموزش جواب تست بالا با توضیح کامل و زمان واکنش انتنها تا تعادل و منطقه مربوطه و دمای هوا و ارتفاع از سطح دریا
(حداقل 10 جواب)
و دوستان عزیزی که مطالب رو درک کردن مثل جناب فریدون و علی اقا و هادی عجله کن و نخبه عزیزمون امیر خان و دیگر دوستانی که اسمشون رو فراموش کردم میتونن در خصوصی با هم در تماس باشیم و در زمان لازم اطلاعات رو به دوستان بدید
هر کسی میخواد بسازه شروع کنه
و هدف: داشتن علم و تبین اصول پیدا کردن میدانهای عناصر مجهول در یک میدان غالب( ایکاش یعنی این) کسی دنبال دستگاه نباشه و اگر قرار باشه دستگاهی هم باشه خودتون باید بسازید
موفق باشید

با عرض سلامی دوباره
داداش رستم حرفات ای ولا داره :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
انساء ا.. اگر تا تحریم بعدی وقت اجازه بده به نتیجه خوبی خواهیم رسید
فقط از دوستان خواهش می کنم صبور باسن
ضمنا دوستان عزیز این طور نیست که اقا رستم به الکترونیک وارد نباشن ایشون استاد ما هستن و ما شاگرد ایشون

یا حق @};- @};- @};-

جمعه 6 آذر1394 - 1:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

طبق برجام تحریمها برداشته شده
منتظریم تا مهندسین ایرانی کولاک کنن

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خود گذارد.حضرت علی (ع)

جمعه 6 آذر1394 - 2:52pm
استاد
استاد

هادی مگنت نوشته است:

رستم عزیز خواهش میکنم به سوالات من با صبر و حوصله تمام جواب بدید و منو بی پاسخ نذارین.

1- موج پایه رو شما در جایی گفته بودین حدود اگر اشتباه نکنم 1.7 ولت که 30 % بگیریم. به نظر من برای اینکه موج پایه رو غالب به موج زمین کنیم باید حداکثر در نظر بگیریم.

2- در مورد سکوت برای گیرندگی که میدونم شما بازه مسافت رو ذکر کرئه بودین که بین 1 تا 500 متر یا بین 1 تا 1000 متر. ولی زمان دقیق پاسخ فرکانسی هدف تا رسیدن به انتن بسیار مهمه که چند میکرو ثانیه آنالیز رو بهم خواهد زد لطفا در این مورد راهنمایی کن.

3-در مورد سوییپ فرکانسی صد در صد حق با شماست که از این طریق میشه کاملا به تفکیک رسید قابل توجه جاوید عزیز. آیا به نظرتون سوییپ فرکانس رو مثلا از 2 کیلوهرتز تا 10 کیلوهرتز انجام بدیم و در آنالیز امواج فرکانسا یعنی هدفها رو جدا کنیم یا اینکه مد هدف ولی در بازه فرکانسی کوچکتر انجام بدیم.

ممنون دوست عزیز و دانا

درود بر شما
یه طرج ردیاب بایدچند مد داشته باشه یکی برای ردیابی که فرکانسهای بالا بهتر عمل میکنند دیگه موجی که بشه باهاش نقطه کرد و عمق گیری دقیق کرد مثل مربعی35 و مد دیگه اون باید بتونه فلزات را از هم تفکیک کنه که قسمت اصلی ردیاب همین هست که باید روی اون کار بشه یکی میگه فرکانس پایین مناسبه و یکی دیگه فرکانس بالا بهتر میزنه و تا حالا همشون هم جوابشون منفی بوده کلا باید زوم کرد روی تفکیک حالا با هر موجی و با هر فرکانسی که بشه جواب مثبت گرفت.کلا بستگی به طرج داره که فرکانسهای بالای 1000 جواب بهتری به فلزات بده یا پایین تر

جمعه 6 آذر1394 - 3:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سوال دارم با 2003 خوب جواب میده یا 2005 . من 2003 رو ساختم اگه که 2005 بهتره که عوض کنم ممنون.

Get Rich Or Die Trying

جمعه 6 آذر1394 - 4:02pm

سلام . استاد رستم شاید جاش اینجا نباشه ولی اگه به این چند سئوال پاسخ بدید ممنون میشوم :
1- راجع به یون و زاویه 45 درجه از نظر فیزیکی و امواج یه توضیحی بدهید ؟ (مربوط به زاویه شکست از یه محیط به محیط دیگر نیست ؟ )
2- چرا در پاییز و زمستان و کلا در فصول بارندگی که خاک نمناکه نمیشه بخوبی ردیابی کرد ؟ چه خصوصیتی در امواج از نظر فیزیکی رخ میده ؟
ممنون

جمعه 6 آذر1394 - 5:10pm

reza123456 نوشته است:
سلام . استاد رستم شاید جاش اینجا نباشه ولی اگه به این چند سئوال پاسخ بدید ممنون میشوم :
1- راجع به یون و زاویه 45 درجه از نظر فیزیکی و امواج یه توضیحی بدهید ؟ (مربوط به زاویه شکست از یه محیط به محیط دیگر نیست ؟ )
2- چرا در پاییز و زمستان و کلا در فصول بارندگی که خاک نمناکه نمیشه بخوبی ردیابی کرد ؟ چه خصوصیتی در امواج از نظر فیزیکی رخ میده ؟
ممنون

3- چرا با ارسال امواج مربعی از ردیاب و سینوسی بعنوان مکمل ، میشه ذرات و میدانهای مزاحم را تا حدودی حذف کرد ؟
ممنون استاد

جمعه 6 آذر1394 - 5:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohammadiraj نوشته است:
با سلام خدمت مهندس رستم @};-
مهندس جان خوشحالم که برگشتین :ymhug:
من از ردیاب هیچی نمی دونم اما این می دونم هر نظریه و مقاله هیچ وقت موافق صددرصدی نداشته و دربیشتر موارد مخالفان بیشتری داشته همین مخالفتها و سماجته و پشتکار نظریه پردازه هست که هست که باعث به نتیجه رسیدن خواهد شد
انشالله که به نتیجه دلخواه برسید البته بنظرم بغیر از سماجت باید صبر ایوب نیز داشته باشین
موق باشین

با سلام
ممنون از راهنمایتون انشالله که با کمک شما نتایج خوبی حاصل شود

جمعه 6 آذر1394 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza123456 نوشته است:
با سلام خدمت استاد رستم و خوشحالیم که برگشتین @};-
استاد عذر خواهی میکنم از اینکه نبودین و من بجای شما پای تخته سیاه ایستادم و مطالبی که بلد بودم را هرچند غلط ، ارائه دادم . :ymblushing: :D

و هدف: داشتن علم و تبین اصول پیدا کردن میدانهای عناصر مجهول در یک میدان غالب( ایکاش یعنی این) کسی دنبال دستگاه نباشه و اگر قرار باشه دستگاهی هم باشه خودتون باید بسازید
در خصوص هدف ای کاش هم درست میفرمایید ، بهتره به همین صورت که فرمودین عمل بشه . در واقع اینجا یه کلاس درس دانشگاهی بصورت مجانی هست و باید یاد بگیریم که درست فکر و سپس عمل کنیم و احترام اشخاص بخصوص استاد ، حفظ بشه که از همه دوستان خواهش میکنم به این موضوع توجه کنن و احترام و آبروی افراد را نگه دارن .
جاوید عزیز اکثر ماها دانشجو هستیم یا دانشگاه رفته ، درسته همانطوریکه فرمودید تفکیک سخته ، ولی اگه بنا باشه اینطوری فکر کنیم و اول کار ناامید بشیم ، هیچوقت علم پیشرفت نخواهد کرد و مطمئنم اگه چند نفر دیگه مثل مهندس حمید ، سیدجواد ، بهرام ، هوشی و خود شما و چند نفر دیگه کمک کنن از مقوله تفکیک هم گذر خواهیم کرد . ضمنا همه ما کار داریم و معمولا بصورت تفننی و خارج از وقت به قضیه ردیابی نگاه میکنیم .

با سلام
دوست خوبم شما استاد هستید و همینکه به درک موضوع رسیدید نشانگر هوش و ذکاوت شماست امیدوارم موفق باشید

جمعه 6 آذر1394 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هادی مگنت نوشته است:

ممنون دوست عزیز و دانا

سلام دوست خوب و عجول من :YMPEACE:
جواب سوالات
1-دوست من هدف از خنثی کردن موج زمین نیست بلکه شما باید انتنی داشته باشید که با میدان زمین به تعادل برسه مثل ترازو حال اگر میدان بزرگتری انتن را تحت اثر گذاشت به سمت اون مایل بشه و این مقدار برای رسیدن به تعادل با میدان و قدرت عکس العمل انتن برای یک جسم کوچک محاسبه شده و این اعداد با توجه به حجم میدان و شدت میدان هدف میتونه تغییر کنه و من رنج تعادل رو عرض کردم
عاملهایی که میتوند این اعداد رو قویتر و یا ضعیفتر کند وزن انتنها و دمای محیط و ارتفاع از سطح دریا و حجم جنس
2-شما نیازی نیست منتظر رسیدن امواج به انتنتون باشید به محض بازگشت امواج و تغییر نوع rms موج شما اندازه گیری میکنید
3-سوئیپ رو از 500 هرتز تا 10 کیلو در نظر بگیرید اگر یادتون باشه گفتم این عمل 4 بار در هر جستجو در بازه زمانی 1.25 ثانیه باید انجام بشه و بعد از نمونه گیری و تطابق 4 دوره و نوع سیگنال برگشت ست و محاسبه بشه
موفق باشی

جمعه 6 آذر1394 - 6:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 87 , 88 , 89 , 90 , 91 , 92 , 93 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure