انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 1:00pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 , 92 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
rot نوشته است:
ﯾﮑﯽ ﺍﺯﺭﻭﺷﻬﺎﯼ ﻋﺠﯿﺐ ﮐﺸﻒ ﺍﺑﻬﺎﯼ ﺯﯾﺮﺯﻣﯿﻨﯽ ﻧﻔﺖ
ﻭﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺯﯾﺮﺧﺎﮐﯽ ﺭﺍ ‏(ﺩﺍﯾﺰﯾﻨﮓ ‏) ﻣﯽ ﻧﺎﻣﻨﺪﻣﻮﺭﺧﯿﻦ
ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪﮐﻪ ﺩﺍﯾﺰﯾﻨﮓ ﺍﺯﻗﺮﻥ 15 ﮐﻪ ﺗﺐ ﺟﺴﺘﺠﻮﯼ
ﻓﻠﺰﺍﺕ ﮔﺮﺍﻧﺒﻬﺎ ﺩﺍﻍ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺩﺭﺍﻟﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺍﻣﺪﻩ
ﺍﺳﺖ ﻫﺮﭼﻨﺪﻧﻘﺎﺷﯿﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺮﺩﯾﻮﺍﺭﻩ ﻫﺎﯼ ﻏﺎﺭﻫﺎﯾﯽ
ﺩﺭﺍﺳﭙﺎﻧﯿﺎ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ 40 ﺗﺎ 50ﻫﺰﺍﺭﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ
ﻗﺪﻣﺖ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯﯾﻦ ﻭﺳﯿﻠﻪ ﺭﺍ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ
ﺩﻫﺪﻭﻧﻘﺎﺷﯿﻬﺎﯾﯽ ﺩﺭﻋﺮﺍﻕ ﺩﺭ 8ﻫﺰﺍﺭﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ ﻭﻭﺳﯿﻠﻪ
ﺍﯼ ﺷﺒﯿﻪ y ﯾﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﭼﻮﺏ ﺩﺍﺯﯾﻨﮓ ﺩﺭ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﺗﻮﺕ
ﺍﻧﺦ ﺍﻣﻮﻥ ﺩﺭﻣﺼﺮﻧﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﻋﻘﯿﺪﻩ ﺑﺎﺳﺘﺎﻧﯿﺎﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ
ﻭﺳﯿﻠﻪ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺩﻫﺪﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ 2 ﭼﻮﺏ ﺑﺎﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﺸﻒ
ﺷﺪﻩ ﯾﮑﯽ ﺩﺭﭼﯿﻦ ﮐﻪ ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ 2ﻫﺰﺍﺭﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ
ﻣﯿﻼﺩﻭﺩﯾﮕﺮﯾﭽﻮﺑﯽ ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ ﺳﺎﻝ 1530 ﮐﻪ
ﻣﻌﺪﻧﭽﯿﺎﻥ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺩﺭﺯﻣﺎﻥ ﻣﻠﮑﻪ ﺍﻟﯿﺰﺍﺑﺖ ﺍﻭﻝ
ﺍﺯﺍﻟﻤﺎﻧﯿﻬﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺵ ﺭﺍ ﯾﺎﺩ ﺑﮕﯿﺮﻧﺪ
ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯﺩﺍﺯﺭﻫﺎﯼ ﻓﻌﻠﯽ ‏( ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺍﺯ
ﺭﻭﺵ ﺩﺍﯾﺰﯾﻨﮓ ‏)ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﭼﻮﺏ ﺭﺍﮐﻨﺎﺭﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﻭﺑﻪ
ﺟﺎﯼ ﺍﻥ ﺩﻭ ﻣﯿﻠﻪ ﻓﻠﺰﯼ ‏( ﺍﻝ ‏) ﺷﮑﻞ ﺭﺍ ﺩﺭﺩﺳﺖ
ﻣﯿﮕﯿﺮﻧﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺑﺮﻧﺞ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮔﺎﻫﯽ ﺍﺯ
ﭘﺎﻧﺪﻭﻟﻬﺎﯼ ﮐﺮﯾﺴﺘﺎﻟﯽ ﺍﻫﻨﯽ ﯾﺎ ..ﺩﺭﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ
ﻣﺪ ﻣﯿﺸﻮﺩ
ﺍﺭﺯﯾﺎﺑﯿﻬﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺩﺭﻃﻮﻝ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺭﻭﯼ ﺩﻗﺖ ﺍﯾﻦ
ﺭﻭﺵ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﮐﻪ ﻫﻤﮕﯽ ﺍﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻧﻘﺶ ﺗﺠﺮﺑﻪ
ﻭ ﺷﺎﻧﺲ ﻭ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺩﺍﺯﺭ ﺑﻌﻨﻮﺍﻥ ﺗﻨﻬﺎ ﻋﺎﻣﻞ
ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺷﺪﻩ ﺣﺘﯽ ﺍﻧﯿﺸﺘﻦ ﺩﺭﯾﻦ ﺑﺎﺭﻩ
ﻣﻌﺘﻘﺪﺑﻮﺩﮐﻪ ﺩﺭﯾﻦ ﭘﺪﯾﺪﻩ ﻫﯿﭽﮕﻮﻧﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﻣﺎﻭﺭﺍﯾﯽ
ﻭﺟﻮﺩﻧﺪﺍﺭﺩﻭﻟﯽ ﺍﺛﺮﺍﺣﺴﺎﺱ ﻋﻤﯿﻖ ﯾﺎ ﻫﻤﺎﻥ
ﺿﻤﯿﺮﻧﺎﺧﻮﺩﺍﮔﺎﻩ ﺑﺸﺪﺕ ﺩﺭﺍﻥ ﻣﻮﺛﺮﺍﺳﺖ

سلام دوست گرامی ممنون از مطلبی که گذاشتید در شیوه سنتی (ﺩﺍﯾﺰﯾﻨﮓ) فرمایش شما کاملا درسته پایه واساس خاصی وجود نداشت
ولی الان ردیابی یک چیز کاملا اثبات شده ست با تاییدیه علمی، جز به جز، تمام مراحل اعم از رهگیری نقطه یابی عمق گیره و غیره.....
احساس کجا بود! تنها مطلبی که هست اینه که اپراتو باید بلحاظ ذهنی جهت گیری خاصی نداشته باشه که این هم با کمی تمرین بدست میاد تمام!
به دوستان فعال دیگه مخصوصا جناب جاوید (گرچه اختلاف نظر زیادی بین ما وجود داره) که در این حوزه فعالیت جدی داشتند توصیه میکنم اینقدر زود مایوس نشند راه وجود داره

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 5 آذر1394 - 11:32pm

rot نوشته است:
دوستان عزیز استاد رستم از زوم 7 صحبت کردن و نه هشت
تو ایران کپی بیداد میکنه
بنده از یک نیروی ...شندیم که زمان کنفرانس سران ، ردیابی داشتن تو جاده که به ادوات نظامی سلاح مواد منفجره ... حساسیت داشته و حتی به فشنگ خالی!!!
ددر کل علم ردیابی فقط به اپراتور بستگی داره و تمام
و. بهترین ردیابهای دنیا دست بهترین اپراتورهای دنیا تنها 25 درصد کارایی داره ، این رو یک موسسه علمی اثبات کرده ،
حالا خود دانید ، وقتی 25 درصد کارایی برا نخبه هاش هست ، پس همون فلزیاب رو بچسبیم بهتره

درود
این فرمایش حضرتعالی رو بنده نیز تایید مینمایم زیرا در سفری که به کربلا داشتم دیدم کسانی را که با ردیاب به دنبال مواد منفجره و تسلیهات نظامی میگشتند و در کارشون هم بسیار متبحر و دقیق بودند البته لازم به ذکراست که به گفته اساتید بزرگوار و دوستان صاحب علم کار کردن با ردیاب و جستجو کردن اشیاواملاح و ذرات و عناصر در سطح زمین تا حدودی سهل تر از جستجوی آن در زیر زمین است .خاکسارتان کسرا

خریدار سنگهای قیمتی

پنج شنبه 5 آذر1394 - 11:51pm

seid reza نوشته است:
من موندم با تحریم کردن طراح چی درست میشه اخه!! بزارید باشه و جواب بده ببینیم کار به کجا میکشه هر کسیم میتونه نظرشو بگه و هر کی دوست داشت بسازه!
به فرض اینکه مهندس رستم اشتباه یا... هم کرده باشه با تحریم ازش قهرمان میسازید. اینم در نظر بگیرید که خیلیا هزینه کردن و میخوان تا تهش برن
در کل سایت مال شماست و حق تصمیم با شما. بخاطر ایجاد این سایت هم از شما تشکر میکنم

دوست عزیز شما درست میفرمایید ، در سایت تایپیک های متعددی دیدم که اول با شور و هیجان ایجاد شد و بعدش خوابید و کسی هم معترض آنچنانی و تحریم نشد ! ولی من نمیدونم چرا این همه حساسیت راجع به مهندس رستم ایجاد شده ؟ اون داشت نظر و برداشت خودش از ردیابی را براساس کاری که روی زوم 7 انجام داده بود ، ارائه میداد و میخواست یه ردیاب ساده براساس برداشت خودش از مفاهیم فیزیک را به علاقمندان و افراد کم بضاعت که توان خرید 35 را ندارند ، ارائه بده . خود رستم هم به الکترونیک آنچنان وارد نبود و جناب فریدون زحمت طراحی مدار و فیبر را میکشید و این وسط هم یه عده از سایر دوستان علاقمند زحمت برنامه نویسی میکرو را بر اساس توضیحات رستم کشیدند و دادند که جناب فریدون روی مدار پیاده سازی و تست کنه و در صورت جواب دادن در شرایط محیطی ، در تایپیک بصورت عمومی منتشر بشه (هرچند برخی از دوستان دیگر میگفتند که امکان نداره بشه به این صورت برنامه نوشت ، ولی نوشته شد !!!) . حالا با این تحریم نمیدونم آیا مدار منتشر خواهد شد یا نه ؟
جاوید جان دوست عزیز تفکیک هم امکانپذیر هست ولی علم بالایی میخواهد و یک طراح قابل .
بطور کلی فکر کنم با همین مطالبی کلیدی که مهندس رستم ارائه کردن اگر واقعا کسی علاقمند و پیگیر و طراح قابلی باشه ، باید بتونه تا حدودی به تفکیک برسه !!! (میدونیم تجهیزاتی هستن که براساس NMR - رزونانس مغناطیسی هسته ای - میتونن ترکیبات یک شیئی مجهول را تشخیص دهند) . از نمونه این مدارات همین مدار کینگ آقای نیکلاس هست و میتونید توضیحات ایشون را بخونید و ببینید که حدودا شبیه توضیحات مهندس رستم هستش ولی متاسفانه هگز این مدار فروشیه و متهم به دونه پاشی !
http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?t=18997

اینهم مطالب نیکلاس یا ابوسیرین عرب زبان :
http://kounoooz.his-forum.com/t2358-top ... 8%B3%D9%8A
هادی مگنت عزیز ، دوست برنامه نویس ، اینهم مدار کینگ ، اگه مطالب مهندس رستم را متوجه شدید ، بسم الله شروع کنید . (راهنمایی :1- دنبال ارسال امواج اسکالر نباشید بلکه دنبال گیرندگی امواج اسکالر باشید ، چراکه با ارسال امواج مربعی و ایجاد تشدید پسماند امواج اسکالر تولید خواهد شد ! 2- در قسمت گیرنده کینگ از فیلتر استفاده شده دنبال آنالیز فرکانس و شدت اون در همون بازه باشید)(و اگه طراحی مدار بلدید از آی سی AD637 که RMS واقعی را میده میتونید در مدار استفاده کنید که رستم گفتن و دیگه از این واضحتر نمیشه گفت!) و امیدوارم موفق باشید .

آقا talar عزیز اون مطالب را که گفتین توضیح بدم ، من هم با سرج و جستجو در ویکی پدیای فارسی و انگلیسی جستجو کردم و کلا مطلب راجع به اون موارد زیاده که زحمتش را خودتون بکشید و بخونید و اگه دنبال مدار با توضیحات در این خصوص میگردین که بتونه تفکیک هم بکنه (قابل توجه جاوید عزیز) به این لینک مراجعه کنید و فایل PDF آنرا از قسمت بالای صفحه لینک ، دانلود کرده و بخونید . این توضیحات دستگاه H3Tec هست که میبینید فرکانس شیئی به شدت میدان زمین بستگی داره و فرمولش را کاملا توضیح دادن (رستم قبلا گفته بودن) :
http://www.google.co.ve/patents/US7750634
و اینهم فیلم کارکرد دستگاه :
http://www.rickbennett.com/H3Tec/H3Demo.html

راستی منم مثل شما هستم ولی فقط دنبال مطلب رفتم و دیدم که مقوله تفکیک و ردیابی صحیح امکانپذیره ولی واقعا علم بالایی میخواد و امیدوار بودم که با مطالب نظری که مهندس رستم بهش احاطه داشتن ، حداقل به درک صحیحی از ردیابی و تفکیک برسیم . بهرحال آنچه که من برداشت کردم اینه(و شاید بعضی جاها اشتباه کنم ای کاش رستم بود و کمکم میکرد) : فلز مدفون دارای فرکانس و میدان هست که اینهم تحت تاثیر میدان و فرکانس زمین (که در مناطق مختلف فرق میکنه) ، فرکانس فلز مدفون را میتونه تحت تاثیر گذاشته و در نهایت باعث فرکانسهای مختلف بشه (که در لینک فایل بالا فرمول آن ارائه شده) و تعامل بین دو میدان هم کمیت (هم فرکانس) باعث ایجاد تشدید و حرکت در آنتنها در جهت میدان فلز مدفون میشه . حالا بحث ذرات و خطا و فرکانسهای مختلف فلز مدفون (که در تایپیک ها راجع به این فرکانسهای مختلف زیاد شنیدیم) در این میان چی میشه ؟ بنظر من جز با سنجش میدان زمین و یافتن فرکانس زمین در منطقه مورد جستجو و پردازش سیگنال در گیرنده امکانپذیر نیست . پس به این ترتیب یه طراح حرفه ای و قدر لازم داریم که بنظرم کسی بهتر از مهندس حمید نیست .
من از دوستان بخاطر مطالب زیاد عذرخواهی میکنم ولی لازم بود که بگم و شاید بعضی جاها اشتباه کرده باشم که از دوستان واردتر میخواهم که اصلاح کنند و کلا فکر میکنم با همفکری هم میتونیم بهتر به نتیجه برسیم .
موفق باشید

جمعه 5 آذر1394 - 2:02am
مدیر کل
مدیر کل

تک تک مواردی که فرمودین جواب داره ولی من دیگه وقت و حوصله بحث بیهوده رو ندارم. هر چه بوده تا اینجای کار هم بلحاظ ماهیت و بیس علمی و هم تجربه عملی مشخص شده. با این وجود بجای بحث هر دو عزیز رو از تحریم خارج میکنم و از این پس هم مثل گذشته نظاره گر خواهم بود! اگر باز عده ای به من پیغام دادن که چرا جلو بعضی مسائل رو نگرفتی ؛ دیگه من بی تقصیرم. در مورد این دو نفر با وجود مسائل مشخصی که همه ملاحظه کردن بنده به نوبه خودم گذشت میکنم. اما فراموش نخواهم کرد! تا ببینیم این سری از دل این ماجرا چه چیزی بیرون میاد.

جمعه 5 آذر1394 - 2:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

با تشکر از حمید عزیز و مهربان

امیدوارم رستم هم دوباره برگرده پیشمون.

ممنون رضا جان. من تا حدودی در پروژه پیش رفته ام. طبق اون مداری که آقای نیکلاس گذاشتند مدار گیرندش رو بررسی کردم ایشون اونجا پهنای باند رو بین 500 هرتز تا 100 کیلوهرتز نوشته اند که فکر کنم به عمد اینکارو کردند چون فیلتر میانگذر بین 150 هرتز تا 7500 هرتز هستش. و در جایی هم اشاره کردند که فرکانس برای فلز در هوا بین 7 کیلوهرتز تا 12 کیلوهرتز و در خاک 48 کیلوهرتز تا 115 کیلوهرتز هستش.

در اینجا در دو راهی قرار داریم فیلتر طراحی شده در فرکانس پایین و گفته خودش در فرکانس بالا. حالا شماها باید در این مورد کمک کنید.

در مورد فیلتر من از OP27 استفاده کردم که نویز پایین هستش. و در مورد آنالیز امواج دریافتی هم کار کردم و تاحدودی امیدوارانه هستش.

و اما در مورد فرستنده و آنتن اگر بخواهیم فقط از آنتن های تلسکوپی که از ترانسفورماتور گرفته میشه امواج رو بفرستیم کاری نمیشه کرد چون اون امواج NMR بدین روش نمیشه تولید کرد.

من یک روش روکه قبلا هم عرض کردم و شکل لوپ رو گذاشتم امتحان کردم. که تا چند متری قابل قبوله ولی ردیاب نمیشه بهش گفت و یک روش دیگه که دور آنتن سیم لاکی پیچیده شود که با این آنتن میشه پالس سولیتون را ایجاد کرد که با ارتعاش آنتن تلسکوپی طبق گفته رستم وقتی امواج از آنتن گذر کرد بصورت میدانی محیط رو تحت پوشش قرار خواهد داد.

این مورد آخری رو تست نکردم و نمیدونم جواب خواهد داد یا نه.

باید حمید عزیز هم به ما بپیوندند و با همکاری ایشون و رستم بشه به جاهایی رسید

ممنون

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

جمعه 5 آذر1394 - 3:24am

ممنون از مهندس حمید عزیز بخاطر صبر و حوصله زیاد ایشون @};- (هرچی نباشه ما همه شاگرد ایشونیم و از یه خانواده ایم و گاهی این مسائل پیش میاد)
هادی جان من هم معتقدم که مهندس حمید عزیز یه جاهایی باید کمکمون کنن ، چون مطالب کم کم داره فنی و سنگین میشه . در مورد آنتن فرستنده اسکالر که قبلا فکر کنم یه نفر فایلش را به شما داد یا راهنمایی کرد ;) لازم نیست امواج را بصورت اسکالر ارسال کنید چرا که باعث تحریک کلیه میدانهای اطراف از جمله ذرات و احتمالا خرابکاری و نویز فراوان خواهد شد (بهرحال این را هم بعد ساخت گیرنده میشه تست کرد شاید که جواب داد ! ای کاش رستم بود و کمک میکرد) شما مطابق مطالب رستم در مرحله اول ، همون گیرنده و فرستنده کینگ را با موج مربعی در بازه 500 هرتز تا 100 کیلوهرتز بساز (و فعلا فرکانس کاری زیاد مهم نیست ، مهم اینه که مدار ساخته و تست بشه ، بعد میشه فرکانس کاری گیرنده و فرستنده و فیلترها را عوض کرد) بعدش و مهمتر از هر چیزی باید بتونی آنالیز فرکانسی را با میکرو در بیاری ، و روی LCD بصورت نمودار نمایش بدی ، برای این منظور و سرعت بالا بناچار باید با ARM کار کنی . ضمنا ارسال فرکانس و سکوت برای گیرندگی را یادت نره (مطابق توضیحات رستم و فایل H3) .
برای آنتن هم اگه دقت کرده باشی آقای نیکلاس اول با آنتن تلسکوپی کار کرده و سپس در مراحل آخر دنبال سیم پیچی با هسته فریت (اگر اشتباه نکنم ) بوده .
در خصوص امواج NMR (رزونانس مغناطیسی هسته ای) باید عرض کنم ، اون امواج چیز عجیب و غریبی نیست! همون موج مربعی خودمون هست (حرفهای رستم به همین زودی یادت رفت میدان هم کمیت یا هم فرکانس) ، منتها باید شما فرکانس دقیق را طبق فرمول مهندس رستم پیدا کنید ، که باز فعلا اینهم مهم نیست ، چراکه اگه شما بتونید آنالیز فرکانس و شدت اونو انجام بدید با یه تست ساده میتونید فرکانس واقعی فلز را در هوا و زمین و دریا ! پیدا کنید !!! ولی در نهایت آخر سر مجبورید فرمول رستم را در میکرو پیاده کنید چون معلوم نیست زیر زمین چی ممکنه باشه !

ضمنا این ANDREAS یه طرح جدید بیرون داده و هنوز توضیح نداده چطور کار میکنه ؟ ولی از چند جهت جالبه که میتونه توسط دوستان علاقمند به طرح توماسی بخصوص محسن :D الگو برداری بشه : 1- طرح جعبه توماسی اون برای حفظ و کنترل تعادل خیلی جالبه و میشه با پلکسی راحت ساخت 2- فکر کنم برای فرکانس فلز مورد جستجو از خود همون فلز و سیم پیچ برای استخراج فرکانس موردنیاز و تقویت اون استفاده کرده !!!

http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?t=18994

جمعه 6 آذر1394 - 5:27am
استاد
استاد

reza123456 نوشته است:
seid reza نوشته است:
من موندم با تحریم کردن طراح چی درست میشه اخه!! بزارید باشه و جواب بده ببینیم کار به کجا میکشه هر کسیم میتونه نظرشو بگه و هر کی دوست داشت بسازه!
به فرض اینکه مهندس رستم اشتباه یا... هم کرده باشه با تحریم ازش قهرمان میسازید. اینم در نظر بگیرید که خیلیا هزینه کردن و میخوان تا تهش برن
در کل سایت مال شماست و حق تصمیم با شما. بخاطر ایجاد این سایت هم از شما تشکر میکنم

دوست عزیز شما درست میفرمایید ، در سایت تایپیک های متعددی دیدم که اول با شور و هیجان ایجاد شد و بعدش خوابید و کسی هم معترض آنچنانی و تحریم نشد ! ولی من نمیدونم چرا این همه حساسیت راجع به مهندس رستم ایجاد شده ؟ اون داشت نظر و برداشت خودش از ردیابی را براساس کاری که روی زوم 7 انجام داده بود ، ارائه میداد و میخواست یه ردیاب ساده براساس برداشت خودش از مفاهیم فیزیک را به علاقمندان و افراد کم بضاعت که توان خرید 35 را ندارند ، ارائه بده . خود رستم هم به الکترونیک آنچنان وارد نبود و جناب فریدون زحمت طراحی مدار و فیبر را میکشید و این وسط هم یه عده از سایر دوستان علاقمند زحمت برنامه نویسی میکرو را بر اساس توضیحات رستم کشیدند و دادند که جناب فریدون روی مدار پیاده سازی و تست کنه و در صورت جواب دادن در شرایط محیطی ، در تایپیک بصورت عمومی منتشر بشه (هرچند برخی از دوستان دیگر میگفتند که امکان نداره بشه به این صورت برنامه نوشت ، ولی نوشته شد !!!) . حالا با این تحریم نمیدونم آیا مدار منتشر خواهد شد یا نه ؟
جاوید جان دوست عزیز تفکیک هم امکانپذیر هست ولی علم بالایی میخواهد و یک طراح قابل .
بطور کلی فکر کنم با همین مطالبی کلیدی که مهندس رستم ارائه کردن اگر واقعا کسی علاقمند و پیگیر و طراح قابلی باشه ، باید بتونه تا حدودی به تفکیک برسه !!! (میدونیم تجهیزاتی هستن که براساس NMR - رزونانس مغناطیسی هسته ای - میتونن ترکیبات یک شیئی مجهول را تشخیص دهند) . از نمونه این مدارات همین مدار کینگ آقای نیکلاس هست و میتونید توضیحات ایشون را بخونید و ببینید که حدودا شبیه توضیحات مهندس رستم هستش ولی متاسفانه هگز این مدار فروشیه و متهم به دونه پاشی !
http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?t=18997

اینهم مطالب نیکلاس یا ابوسیرین عرب زبان :
http://kounoooz.his-forum.com/t2358-top ... 8%B3%D9%8A
هادی مگنت عزیز ، دوست برنامه نویس ، اینهم مدار کینگ ، اگه مطالب مهندس رستم را متوجه شدید ، بسم الله شروع کنید . (راهنمایی :1- دنبال ارسال امواج اسکالر نباشید بلکه دنبال گیرندگی امواج اسکالر باشید ، چراکه با ارسال امواج مربعی و ایجاد تشدید پسماند امواج اسکالر تولید خواهد شد ! 2- در قسمت گیرنده کینگ از فیلتر استفاده شده دنبال آنالیز فرکانس و شدت اون در همون بازه باشید)(و اگه طراحی مدار بلدید از آی سی AD637 که RMS واقعی را میده میتونید در مدار استفاده کنید که رستم گفتن و دیگه از این واضحتر نمیشه گفت!) و امیدوارم موفق باشید .

آقا talar عزیز اون مطالب را که گفتین توضیح بدم ، من هم با سرج و جستجو در ویکی پدیای فارسی و انگلیسی جستجو کردم و کلا مطلب راجع به اون موارد زیاده که زحمتش را خودتون بکشید و بخونید و اگه دنبال مدار با توضیحات در این خصوص میگردین که بتونه تفکیک هم بکنه (قابل توجه جاوید عزیز) به این لینک مراجعه کنید و فایل PDF آنرا از قسمت بالای صفحه لینک ، دانلود کرده و بخونید . این توضیحات دستگاه H3Tec هست که میبینید فرکانس شیئی به شدت میدان زمین بستگی داره و فرمولش را کاملا توضیح دادن (رستم قبلا گفته بودن) :
http://www.google.co.ve/patents/US7750634
و اینهم فیلم کارکرد دستگاه :
http://www.rickbennett.com/H3Tec/H3Demo.html

راستی منم مثل شما هستم ولی فقط دنبال مطلب رفتم و دیدم که مقوله تفکیک و ردیابی صحیح امکانپذیره ولی واقعا علم بالایی میخواد و امیدوار بودم که با مطالب نظری که مهندس رستم بهش احاطه داشتن ، حداقل به درک صحیحی از ردیابی و تفکیک برسیم . بهرحال آنچه که من برداشت کردم اینه(و شاید بعضی جاها اشتباه کنم ای کاش رستم بود و کمکم میکرد) : فلز مدفون دارای فرکانس و میدان هست که اینهم تحت تاثیر میدان و فرکانس زمین (که در مناطق مختلف فرق میکنه) ، فرکانس فلز مدفون را میتونه تحت تاثیر گذاشته و در نهایت باعث فرکانسهای مختلف بشه (که در لینک فایل بالا فرمول آن ارائه شده) و تعامل بین دو میدان هم کمیت (هم فرکانس) باعث ایجاد تشدید و حرکت در آنتنها در جهت میدان فلز مدفون میشه . حالا بحث ذرات و خطا و فرکانسهای مختلف فلز مدفون (که در تایپیک ها راجع به این فرکانسهای مختلف زیاد شنیدیم) در این میان چی میشه ؟ بنظر من جز با سنجش میدان زمین و یافتن فرکانس زمین در منطقه مورد جستجو و پردازش سیگنال در گیرنده امکانپذیر نیست . پس به این ترتیب یه طراح حرفه ای و قدر لازم داریم که بنظرم کسی بهتر از مهندس حمید نیست .
من از دوستان بخاطر مطالب زیاد عذرخواهی میکنم ولی لازم بود که بگم و شاید بعضی جاها اشتباه کرده باشم که از دوستان واردتر میخواهم که اصلاح کنند و کلا فکر میکنم با همفکری هم میتونیم بهتر به نتیجه برسیم .
موفق باشید

درود بر شما
رضا جان تفکیک در ردیاب های 100 هزار تومانی تا 70 ملیون تومانی به صو.رت دلخواه تا حالا وجود نداشته اینکه با این ردیاب هاها که کارایی مشترکی دارند مطمعن باشه نمیشه به تفکیک رسید مگر اینکه طرج حساب شده ای بیاد که همچنین طراحی هم نتونسته ابراز وجود کنه اینکه دوستان فنی و نظری از مهندس حمید تا رضا ویر و هادی مگنت و رستم و روت و دیگر دوستان که دستی بر اتش دارند بتونند همچنین طرحی سر هم بندی کنند احتمال 5 درصدی داره چونکه نه اینها با هم همکاری میکنند و و نه دلیلی بر همکاری می بینند علت هم تفاوت سلیقه شخصی هست و هم اینکه کسی کار مجانی انجام نمیده.پس امید ما به اینکه چند نفر بنشینند و وقت و عمر خودشون را بزارند و هزینه کنند و یه ردیاب بدرد بخور و اماده و مجانی در سفره من و شما بزارند فقط یه توهم هست و چون اعتماد بین افراد تقریبا صفر درصد هست این کار محال هست صورت بگیره.به عنوان نمونه مهندس حمید اومد و نقطه زن را در سایت گذاشت از بس در مورد این دستگاه سوال تکراری از ش کردند که دیگه داره کم کم پشیمون میشه چرا این دستگاه را طراحی کرد در مورد ردیاب 22 و 35 هم که هر روز درگیری و سوال و جواب بود و هنوز هم ادامه داره با این شرایط چه ادم عاقلی میاد یه شر دیگه به جون بخره.متاسفانه انتظارات بالای کاربرها و ناتوانی دستگاهها در بر اورد این انتظارات باعث در گیری لقطی و تشویش اذهان میشه
در کل طرج رستم زمانی میتونه به واقعیت بپیونده که مدام در سایت حضور داشته باشه و به سوالات فنی دیگر دوستان سازنده طرجشون رسیدگی کنه و دوستان هم قصد همکاری داشته باشند نه اینکه تا به یه مرجله خوبی و جواب مثبت رسیدند فلنگ را ببندند و پشت سرشون را هم نگاه نکنند و یا اینکه دیگر دوستان خود را از رسیدن به نتیجه مثبت بی خبر بزارند

جمعه 6 آذر1394 - 5:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
مثل اینکه برگشتیم
باید خدمت دوستان عرض کنم که تو این 2 روزی که نبودیم خیلی چیزها برای من مشخص شد و دوست و دشمن من که نه شما ایکاشیها حداقل برای من مشخص شد فهمیدم کسی که چند پیام خصوصی میداد و التماس میکرد دستگاه رو براش بسازم و من قبول نکردم که بسازم چون نه دنبال این کارم و نه اهمیتی برام داره دنبال چیز دیگری بوده
گنج اصلی در فکر و بازوی انسانه نه زیر زمین و گنج اصلی اینه که وقت مرگ ذره ای به مردم بدهکار نباشی و به من تهمت جعل زدن که گور پدر سازنده زوم و فروشندشو جعل کارش و هر کسی که با این دستگاه نون در میاره خلاصه
دوستان واقعی مشخص شد که برای من خیلی مهمه من گفتم هیچ دستگاهی بالای 100 هزار تومان نمی ارزه شدم فروشنده زوم و هر چیزی از دهانشون در اومد گفتن و فقط به خاطر جو انجمن جوابشون رو نمیدم بریم سراغ پروژه
در کل روش کاری من از این به بعد تغییر خواهد کرد من در دانشگاه هم اجازه نمیدم تا دانشجو نوع تدریس منرا مشخص کنه مسائلی میدم اگر حل نکنند تا اخر ترم چیز دیگری نمیگم از ابتدای تایپیک گفتم پله به پله و کاری که خواستم رو انجام بدید و اون تست انتنها بود ولی متاسفانه جوابی نگرفتم
برای انتقال به بخش دوم اموزش جواب تست بالا با توضیح کامل و زمان واکنش انتنها تا تعادل و منطقه مربوطه و دمای هوا و ارتفاع از سطح دریا
(حداقل 10 جواب)
و دوستان عزیزی که مطالب رو درک کردن مثل جناب فریدون و علی اقا و هادی عجله کن و نخبه عزیزمون امیر خان و دیگر دوستانی که اسمشون رو فراموش کردم میتونن در خصوصی با هم در تماس باشیم و در زمان لازم اطلاعات رو به دوستان بدید
هر کسی میخواد بسازه شروع کنه
و هدف: داشتن علم و تبین اصول پیدا کردن میدانهای عناصر مجهول در یک میدان غالب( ایکاش یعنی این) کسی دنبال دستگاه نباشه و اگر قرار باشه دستگاهی هم باشه خودتون باید بسازید
موفق باشید

جمعه 6 آذر1394 - 9:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
با سلام خدمت مهندس رستم @};-
مهندس جان خوشحالم که برگشتین :ymhug:
من از ردیاب هیچی نمی دونم اما این می دونم هر نظریه و مقاله هیچ وقت موافق صددرصدی نداشته و دربیشتر موارد مخالفان بیشتری داشته همین مخالفتها و سماجته و پشتکار نظریه پردازه هست که هست که باعث به نتیجه رسیدن خواهد شد
انشالله که به نتیجه دلخواه برسید البته بنظرم بغیر از سماجت باید صبر ایوب نیز داشته باشین
موق باشین

جمعه 6 آذر1394 - 10:10am
YIM

با سلام خدمت استاد رستم و خوشحالیم که برگشتین @};-
استاد عذر خواهی میکنم از اینکه نبودین و من بجای شما پای تخته سیاه ایستادم و مطالبی که بلد بودم را هرچند غلط ، ارائه دادم . :ymblushing: :D

و هدف: داشتن علم و تبین اصول پیدا کردن میدانهای عناصر مجهول در یک میدان غالب( ایکاش یعنی این) کسی دنبال دستگاه نباشه و اگر قرار باشه دستگاهی هم باشه خودتون باید بسازید
در خصوص هدف ای کاش هم درست میفرمایید ، بهتره به همین صورت که فرمودین عمل بشه . در واقع اینجا یه کلاس درس دانشگاهی بصورت مجانی هست و باید یاد بگیریم که درست فکر و سپس عمل کنیم و احترام اشخاص بخصوص استاد ، حفظ بشه که از همه دوستان خواهش میکنم به این موضوع توجه کنن و احترام و آبروی افراد را نگه دارن .
جاوید عزیز اکثر ماها دانشجو هستیم یا دانشگاه رفته ، درسته همانطوریکه فرمودید تفکیک سخته ، ولی اگه بنا باشه اینطوری فکر کنیم و اول کار ناامید بشیم ، هیچوقت علم پیشرفت نخواهد کرد و مطمئنم اگه چند نفر دیگه مثل مهندس حمید ، سیدجواد ، بهرام ، هوشی و خود شما و چند نفر دیگه کمک کنن از مقوله تفکیک هم گذر خواهیم کرد . ضمنا همه ما کار داریم و معمولا بصورت تفننی و خارج از وقت به قضیه ردیابی نگاه میکنیم .

جمعه 6 آذر1394 - 12:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 , 92 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure