انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت1403 - 2:25am

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آمیتیست نوشته است:
مهندس رستم عزیزلطفا تمام استدلالهای علمی تون رو با جزئیات کامل توضیح دهید
و همچنین اگه اسکوپ دارین از شکل موج خروجی بعد از ترانس هم عکس بزارین
و همچنین علت استفاده از ترانس رو توضیح بدین یقینا نمیتونه که برای افزایش ولتاژ متناوب باشه بلکه برای ایجاد هارمونیکهای 5000 هرتز از فرکانس پایه 25 هرتز در مود طلا هست

با سلام
دوست من تا حالا پس چیکار کردم اگر استدلالی مونده بفرمایید تا عرض کنم
تصویر هم میزارم ولی از شما میپرسم که شما دنبال چه چیزی در تصویر موجی به این شکل هستید تا من دقیقتر تصویر بگیرم
کار ترانس فقط افزایش ولتاژ و هدف بالا بردن قدرت ارسال شعاعی امواج و بالا بردن میدان تشدید اطراف انتن است
موفق باشید

چهارشنبه 15 مهر1394 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به دوستان و مهندس رستم عزیز :ymhug:
با چند نرم افزار با کیفیت فرکانس25و 5500 سینوسی در دو کانال به صورت متقارن (180 درجه اختلاف فاز ) در قالب فرمت wav درتایم تقریبا 1 دقیقه باهم میکس شده اند . لطفا بعد از برسی بفرمایید آیا بدون انرژی بدن میتوان با آن طلا رو ردیابی کرد .
البته من به وسیله مبایل معمولی یا لبتاب ویا هر پخش کننده دیگر این فایل موفق به ردیابی اهداف سطحی با انرژی بدن
شده ام .
ممنو ن میشم نظراتتون رو بفرمایید . :D @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

چهارشنبه 15 مهر1394 - 5:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
آمیتیست نوشته است:
مهندس رستم عزیزلطفا تمام استدلالهای علمی تون رو با جزئیات کامل توضیح دهید
و همچنین اگه اسکوپ دارین از شکل موج خروجی بعد از ترانس هم عکس بزارین
و همچنین علت استفاده از ترانس رو توضیح بدین یقینا نمیتونه که برای افزایش ولتاژ متناوب باشه بلکه برای ایجاد هارمونیکهای 5000 هرتز از فرکانس پایه 25 هرتز در مود طلا هست

با سلام
دوست من تا حالا پس چیکار کردم اگر استدلالی مونده بفرمایید تا عرض کنم
تصویر هم میزارم ولی از شما میپرسم که شما دنبال چه چیزی در تصویر موجی به این شکل هستید تا من دقیقتر تصویر بگیرم
کار ترانس فقط افزایش ولتاژ و هدف بالا بردن قدرت ارسال شعاعی امواج و بالا بردن میدان تشدید اطراف انتن است
موفق باشید

سلام رستم عزیز
بزار روشنتون کنم
شما در واقع فرکانس 25 هرتز رو نمیفرستین برای ردیابی در واقع فرکانس 5250 هرتز رو میفرستین همونی که مهندس حمید اشاره کردند که پهنای پالس این فرکانس 25 هرتز در واقع یک تقسیمبر 5250 هرتز هست همون 182 میکرو ثانیه و برای مس وطلا وآهن این پهنای پالس تغییر میکنه
ببین دوست عزیز وقتی که شما پالس 25 هرتز با پهنای 182 میکرو ثانیه میفرستی در واقع میزان روشن و شارژ شدن اولیه ترانس رو 182 میکرو ثانیه در هر هرتز میگیری وبعد ترانس خاموش میشه تا رسیدن تمام سیکل بعدی یعنی طول موج بعدی فرکانس 25 هرتز ترانس شما فرصت دارد تا ارتعاش کند و بر روی خازن و زمین مدار نوسان کند و تعداد این نوسان به پهنای پالس 25 هرتز و ظرفیت خازن سری با ترانس و همچنین اندوکتانس اولیه ترانس مرتبط هست همچنین تلفات فوکو و هیستریزیس در هسته ترانس و و مقاومت دی الکتریک داخل خازن شیمیایی 2200 میکرو باعث میرایی این نوسان میشود پس در هر پالس حالت تشدید سلفی و خازنی دارید که خروجی ثانویه ترانس رو بصورت موج میرایی سینوسی مشاهده خواهی. کرد که همون رزونانس شبکه مولکولی فلز مورد نظر هست که همون فرکانس 5250 هرتز هست که با اهمتر هر چقدر هم اندازه ب گیری فرکانس 25 هرتز رو نشون خواهد داد چون دسیبل 25 هرتز بین هارمونیکهای پالس بیشترین مقدار رو داره و 5250 هرتز ممکنه 14 هارمونیک باشه و چون دسیبلش کمه با اهمتر نمیشه فرکانسش رو اندازه گرفت .بقیه کارها هم که مربوط به ردیابی هست رو که خودتون میدونید
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم
به همین خاطر هست که میگم از ترانس فقط برای بالابردن ولتاژ استفاده نمیشه بلکه برای مدوله سازی هم استفاده میشه یعنی تولید فرکانس 5250 از فرکانس 25 هرتزی
همین :D

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

آخرین بار توسط آمیتیست در پنج شنبه 15 مهر1394 - 2:28am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 15 مهر1394 - 1:29am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

یک نکته مهمی هم که اکثر دوستان آماتور دارند اینه که فرکانس رو با اهمتر میگیرند واین کلا اشتباه هست چون اهمتر فقط در طیف فرکانسی ناشی از یک پالس فقط فرکانسی رو نشون میده که در اون هارمونیک شدت دسیبل بالاهست مثلا اگه برای فرکانس 25 هرتز فرکانسهای 75 و 90 و 1کیلو و 7 کیلو هارمونیک باشند فقط فرکانس 25هرتز نمایش داده میشه چوم دسیبلش زیادتر ازبقیه هارمونیکها هست که این مسئله رو هم باید بوسیله کارت اسکوپ کامپیوتر و در نرم افزار در گزینه قسمت فرکانسا که طیف فرکانسی 1 هرتز تا 20 کیلو هرتز رو نشون میده ملاحضه کنین

پنج شنبه 15 مهر1394 - 1:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

signal نوشته است:
با سلام به دوستان و مهندس رستم عزیز :ymhug:
با چند نرم افزار با کیفیت فرکانس25و 5500 سینوسی در دو کانال به صورت متقارن (180 درجه اختلاف فاز ) در قالب فرمت wav درتایم تقریبا 1 دقیقه باهم میکس شده اند . لطفا بعد از برسی بفرمایید آیا بدون انرژی بدن میتوان با آن طلا رو ردیابی کرد .
البته من به وسیله مبایل معمولی یا لبتاب ویا هر پخش کننده دیگر این فایل موفق به ردیابی اهداف سطحی با انرژی بدن
شده ام .
ممنو ن میشم نظراتتون رو بفرمایید . :D @};-

با عرض سلام
دوست عزیز شبیه این کارو من در چند مدل مختلف ساختم ولی پاسخ درستی نگرفتم چه دو فرکانسی و چه تک فرکانسی با زمان های مختلف و با تمامی فرکانس هایی که در این سایت و سایت های دیگر دیده بودم این کارو کردم . اگر تاپیک قبلی ای کاش رو خونده باشید اونجا هم خدمت دوستان این مساله رو قید کرده بودم .
اگر شما می خواهید این کارو با موج WAV انجام بدید موج هایی بسازید با فرکانس 25 و عرض موج از 0.01 تا 0.05 اون هم هر 0.01 به 0.01 بالا بره که تقریبا 500 تا موج میشه بعد تک تک اونهارو برای جند فلز مختلف تست کنید . می دونم کار خسته کننده و سختیه چون خود من این کارو انجام می دم البته هر وقت که وقت آزاد پیدا می کنم

یا حق @};- @};- @};-

پنج شنبه 16 مهر1394 - 8:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آمیتیست نوشته است:
یک نکته مهمی هم که اکثر دوستان آماتور دارند اینه که فرکانس رو با اهمتر میگیرند واین کلا اشتباه هست چون اهمتر فقط در طیف فرکانسی ناشی از یک پالس فقط فرکانسی رو نشون میده که در اون هارمونیک شدت دسیبل بالاهست مثلا اگه برای فرکانس 25 هرتز فرکانسهای 75 و 90 و 1کیلو و 7 کیلو هارمونیک باشند فقط فرکانس 25هرتز نمایش داده میشه چوم دسیبلش زیادتر ازبقیه هارمونیکها هست که این مسئله رو هم باید بوسیله کارت اسکوپ کامپیوتر و در نرم افزار در گزینه قسمت فرکانسا که طیف فرکانسی 1 هرتز تا 20 کیلو هرتز رو نشون میده ملاحضه کنین

با سلام
حالا شد دوست من حالا که اینقدر نزدیک شدید اگر جواب این سوال رو هم پیدا بکنید دیگه فکر کنم برای شما موضوع حل میشه
1-شما تفاوت یک موج سمبل 5250 رو با یک موج دفرنت 5250 (با بیس 25 هرتز )اعلام کنید
2-عامل حرکت انتن را اعلام کنید
با تشکر مجبورم اینطوری برم جلو B-)

پنج شنبه 16 مهر1394 - 8:16am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام رستم عزیز
تفاوت موج 5250معمولی با موج 5250 دفرنت (25 هرتز) به این برمیگرده که هارمونیکهای کدوم موج به حالت تشدید شبکه مولکولی فلز قدیمی نزدیکتر باشه
من الان تقریبا دو سال هست که روی هارمونیکهای پالسهای مختلف برای کلید زنی ماسفت برای فلزیابهای پالسی مختلف تحقیق میکنم
وبه این نتیجه رسیدهام که هر گونه تغییر در لبه بالا رونده و پایین رونده پالس میتونه هارمونیکها رو تغییر بده
منظور از هارمونیک اینه که یک ماسفت یا ترانزیستوروقتی که یک پالس میگیره بسته بهونوع پالس ولبه های اون هارمونیکهای متفاوتی رو تشدید میکنه
منظور از هارمونیک اینه که ماسفت یا ترانزیستور این توانایی رو داره که مثلا با فرکانس 25 هرتز نشت انرژی آن به لوپ یا هسته فریت در فرکانسهای مختلف صورت بگیره یعنی آزاد کردن انرژی وارد شده در فرکانسهای مختلف از طیف فرکانسی نامحدود یا محدود به میزانهای مختلفی خواهد بود درست مثل فیلترهای پایینگذر یا بالاگذر یا میانگذدر یا میان نگذر
برای مشاهده هرمونیکها توصیه میکنم از اسکوپ کارت صوتی کامپیوتر استفاده بشه و از قسمت frequncy رو گزینهdbیا log تیک بزنین و به دو محور عمود برهم دسیبل و فرکانس و شکلهای اون وقت کنید طیف فرکانسی برای شما نشان داده میشود
اگر ردیابی شما ساختین که کمترین خطا رو داشت و معمولا موفق عمل میکنه بهتر هست که شما در مرحله اول طیف فزکانسی اون رو بررسی کنید تا ببینید نشت انرژی اون در کدام محدوده فرکانسی بیشتر هست و همچنین شیب کاهش و افزایش این طیف فرکانسی در محور لگاریتمی و دسیبلی اون بررسی بشه
فعلا من از نرم افزار اسکوپ کارت صوتی کامپیوتر که طیف فرکانسی رو تا 20 کیلو هرتز میتونه نشون بده استفاده میکنم
اگه یک ردیاب عالی دم دست باشه که موفق عمل کنه میشه اون رو با این روش مهندسی معکوس کرد و همون نتایج رو بدست آورد
واما در مورد عملکرد دسته ها وقتی شما ردیاب رو روشن میکنین تمامی نقاط اطراف رو آلوده به پوزیتیو میکنین و فقط هدف هست که با ردیاب تشدید میکنه ومقابله میکنه وتبدیل به نقاتیو میشه حتی پوست بدن شما هم در اون لحظه پوزیتیو هست و نوک دسته ها هم پوریتیو هست چون پوزیتیو ونگاتیو تمایل به ربایش همدیگه دارند پس دسته ها به طرفدهدف میچرخند
موضوع حرکت دسته ها به میدانهای مغناطیسی زیاد هم مدتبط نیست چون اگه شما ولتاژ باتری کوچک کتابی رو هم به دسته ها وصل کنین و امواج رو باپراپ بدین به اطراف وزمین
ربایش دسته ها بعد از وصل باتری کتابی زیاد میشه و اگه از دوباتری سری استفاده بشه حساست دسته ها بالتر میره موضوع حرکت آنتنهایا همون دسته هابیشتر به پراکندگی بارها مربوط میشه

پنج شنبه 16 مهر1394 - 11:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست من توضیحاتی که دادید درسته ولی جواب سوال من نبود و با همون تفکر اشتباه عامیانه که به ردیابی نسبت میدن جواب دادید
اگر واقعا علاقه مند به این موضوع هستید لطفا یکبار کامل مطالب منو مطالعه و نظرتون رو اعلام کنید

و در رابطه با مثبت و منفی شدن اجسام تحت میدانهای مغناطیسی منبعتون و یا مراحل رسیدن به این قانون رو اعلام کنید
با تشکر

پنج شنبه 16 مهر1394 - 12:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
دوست من توضیحاتی که دادید درسته ولی جواب سوال من نبود و با همون تفکر اشتباه عامیانه که به ردیابی نسبت میدن جواب دادید
اگر واقعا علاقه مند به این موضوع هستید لطفا یکبار کامل مطالب منو مطالعه و نظرتون رو اعلام کنید

و در رابطه با مثبت و منفی شدن اجسام تحت میدانهای مغناطیسی منبعتون و یا مراحل رسیدن به این قانون رو اعلام کنید
با تشکر

رستم جان
به نظر من کار روی ردیاب مثل پیدا کردن یک سوزن از انبار کاه هست چون با مجهولات زیادی دست وپنجه نرم میکنی
شما یک قانون علمی حساب شدده بگو تا روش کار کنیم
بحث هم فایده نداره شما بهتره روی ردیاب زوم 7 کار کنین و تکنیکهای الکترونیکی اش رو بفهمین تا به جواب درستی برسیم
یکس از دوستان یک دستگاه داشت که آمریکایی بود و یک کابل بزرگ واشت که راحت میتونست یک منطقه 50 متری رو پوشش بده و به دستگاه وصل میکرد ودر زمین قرار میداد وبا دستگاه بعدی که سنسور داشت در داخل کابل شروع به جستجو میکرد به نظ رتون این دیگه چه تکنیکی هست هر چی اسمش رو پرسیدم نتونست بیادش بیاره البته کمی سنش زیاده و سوادش کم
به نظرتون طراحی یک همچین سیستمی که مابین ردیاب و پالسی باشه و خطاش از ردیاب هم کمتر باشه بهتر نیست مثلا یک منطقه 50 متری رو لوپش رو باز کنیم ودر عمق زیاد بدون خطا سنسور کار بکنه

پنج شنبه 16 مهر1394 - 3:10pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
درود بر استادای عزیز

علاقه مندان و نخبه های خارجی تا حالا با اندازه ی استادکارای این سایت رو طرحهای مختلف ردیاب ( مکانیکی الکترونیکی ) کار نکردن و از این نظر بحد چشمگیری پیشرفت داشتیم و انواع ردیابها رو با فرکانسها و موجها و خروجیها و قدرتهای مختلف به اوج رسونده ایم . با این همه هنوز جواب کاملی از ردیابی الکترونیکی نگرفته اید که بتونه زحمات شما رو جبران کنه . دلیلش تقریبا واضحه شاید راه رو اشتباه رفته باشیم :( راههای دیگری هم برای این کار هست

انجمنهای خارجی ردیابهای مکانیکی الکترونیکی رو تقریبا کنار گذاشتن و دارن همه ی تلاش و تحقیقات خودشون رو در راه ردیابهای صوتی و یونیابها انجام میدن و به موفقیتهای خوبی هم دست پیدا کردن که عمومی نمیکنن و حق خودشون هم هست .

در ردیابهای ( مکانیکی الکترونیکی ) اپراتور با هزار تا خطا و مانع و هزار جور ماده و تشعشع و فرکانس و میدان طرفه ، که باید بین این همه ماده بتونه هدف درست رو تشخیص بده و این اطلاعات دقیق واقعا از این سیستم ردیاب برنمیاد و نیازمند سیستمهای پیچیده تر و دقیقتری هست . در اغلب حفاریها به فضای خالی و سفال و سنگ و ... برمیخوریم که به خطا ردیابی شدن .
اما در ردیابهای دیگه که سیستم کاریشون فرق میکنه ، خطا تا این حد صورت نمیگیره و اغلب چیزی پیدا میشه . یعنی اگه طلا نباشه یه فلز دیگه پیدا میشه و با تغییر فرکانس و پارامترهای دیگه ، حداقل میفهمیم که با فلز مواجه هستیم یا غیر فلز و امواج ناخواسته

به نظر بنده شماها که این همه راه رو رفتید ، تلاش شما ستودنیست و قابل تحسین چون در راه پیشرفت علمی قدم میزارید . نمیگم این روشها رو کنار بزارید . اما سعی کنید که تلاش و وقت پرارزشتون روی روشهای دیگری صرف کنید .

این روشها بطور کامل ، ربطی به سواد الکترونیکی نداره . اول باید راه رو پیدا کنیم بعد بریم براش ماشین بسازیم .

اگه کسی راه درست رو پیدا کنه با پای پیاده هم به مقصد میرسه . اما اگر کسی راه رو اشتباهی بره ، هیچوقت به مقصد نمیرسه . حالا میخواد با ماشین بره یا با هواپیما

انشالله در آینده بتونم بیشتر در این مورد کمک کنم . فعلا که با مشکل کمبود وقت در بیکاری مواجه شدم :D .

لا اله الا هو

پنج شنبه 16 مهر1394 - 5:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure