انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 5:37pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
نقل قول:
طشخصا قانون كيرشوف مربوط به جمع ولتاژ و جريان در يك حلقه بسته مدار هستش و هيچ ربطي به رديابي نداره.حالا اقا رستم اين اصطلاح رو يه جايي شنيده بود .ممعنيشم نميدونست.حالا اينجا اومده يه غمپزي در كنه.ما كه تو اين تاپيك به اين چيزا عادت داريم .شما هم يه كم باشي. عادت ميكني :D

جناب تالار عزیز لازم نیست شعور خودتون رو به جمع نشون بدین همه شمارو میشناسن
در رابطه با قانون کیرشهف درک شما از این قانون فقط بستن سه مقاومت بهم با دو منبع ولتاژ که ثابت کنه جمع جبری جریان و ولتاژ در هر گره صفر میشه است و این مربوط به دبیرستان و سطح سواد شماست
حالا من تاصبح بیام رابطه جریان با میدان و ولتاژ با میدان و تعامد میدانها باهم و رابطه اون با تشکیل گره رو بگم فایدهای نداره شما خوش باش به غمپز ما

رستم عزيز شما دانشمند.شما فيزيك.دان.شما انيشتن .تو رو خدا يه توضيح مختصر بده.ببينم قانون كيرشهف چه ربطي به رديابي داره.اصلا اين تعامد ميدانها چه جوري به تشكيل گره منجر ميشه.تو رو خدا فقط زير ديپلم توضيح بده تا ما بيس واد ها هم حرف هاي متخصص هاي مثل.شما رو بفهميم.

جمعه 10 مهر1394 - 11:32am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
آمیتیست نوشته است:
دوستان از مهندس رستم خبری نشد؟؟
مهندس رستم لطفا هر چی اطلاعات از مدارzoom7 داری رو کن مطمعننا استفاده از یک آیسی آمپلی فایر با یک ترانس افزاینده و میکروکنترلر مدار مهدی قاسمی نمیتونه جواب بده ولی اگه روی همون ردیابzoom7کار کنیم به نتیجه میرسیم

دوست من اگر اینقدر مطمعن هستید که جواب نمیده لطفا نسازید و یا تا اخر این قصه صبر کنید
زوم 7 هم همینه و تا در این مدار به نتیجه نرسید درک تئوری کاری اون مدار براتون سخت میشه
شما لطفا مطالب رو در ایکاش مسدود شده مرور کنید اگر موردی بود در خدمتم

رستم عزیز
من نمیخوام خودم رو معرفی کنم ولی مطمعن باشین درک هیچ مدار الکترونیکی برای من آنچنان سخت هم نیست وتا بحال کلی مدار با دوستان در همین انجمن کار کردیم و به نتیجه رسوندیم
وکلی مدار هم خودم طراحی ودر نت منتشر کرده ام
حالا شما اگه از نحوه کار دستگاههایmri اطلاعاتی دارین اینجا بیان کنین که با همین موضوع ردیاب مچ کنیم واین رو بهتون عرض کنم تاوقتی که سنس الکترونیکی روی ردیاب سوار نکنیم مطمعنا خطا در ردیاب زنی جولان خواهد کرد چون هرکسی از ظن خود هدفهایی رو در ریر زمین آشکار خواهد کرد :D و مثل 35 حرف وحدیث همه جا رو پر میکنه پس در نتیجه روی این مدار زوم نکنین اطلاعات از ردیاب zoom7 بزارین تا من هم راهنمایی کنم یک مدار درست وحسابی سرهم کنیم
پس لازمه ردیاب خوب سنس الکترونیکی هست نمیدونم چرا علاقه ای نداری از مدار zoom7یکی دو تا عکس بزاری نکنه خودت میخوای تنهایی مهندسی معکوسش کنی ناقلا :D

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

جمعه 10 مهر1394 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
درود بر شما
در تست محدد با طرح رستم 2 ردیابی و نقطه زنی و عمق گیری بسیار خوب میزنه حال اونکه با ردیاب مهدی من به هیچ وجه نقطه زنی و عمق زنی نداشتم ولی هر کار کردم با ولوم تریبل این هدف مگنتی رد نشد
با ولوم بیس میشه عمق دقیق نقطه را گرفت وقتی با اون کار میکنی
نظر من این هست که این ردیاب هدف های زتگ زده اهنی یا مفرغی را بیشتر شکار میکنه تاهدفی مثل طلا اخه این طلای لامصب تقریبا با فلزات دیگه در زیر خاک رفتارش متفاوتر هست

باز هم تکرار میکنم 35 این توان را داره که هدف کوچکتر را از یک جنس و هدف بزرگتر از جنس دیگه رامتمایز قائل بشه
از نظر من عامل اصلی ردیابی 99 درصد مگنت بدن و فرکانس مغز هست و یک درصد فقط دستگاه موثر هست
کلا دستگاه باید با مگنت بدن مچ بشه وگرنه ردیابی بی فایده هست

ممنون از اعلام نتیجتون
دوست من باید برسی بشه و با رفع این خطا میشه کارای بهتری کرد
من پیشنهاد میکنم اگر صلاح بدونید یک میدان مخالف هم در کنار اهنرباها با فاصله 10 متری بسازید مساوی با همون میدان و بعد برسی کنید اگر جواب داد میتونیم برای مدار یک میدان ساز مجازی برای رفع این مورد بسازیم کمی مشکله ولی دست شما رو میبوسه
در رابطه با مگنت بدن با شما موافق نیستم ولی با توجه به تجربه بالای شما در محاسبات تاثیر هاله بدن رو لحاظ میکنم با این که میدونم این ثابت عدد بسیار کوچکیست
ممنون از شما

جمعه 10 مهر1394 - 3:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

talar نوشته است:
rostam نوشته است:
نقل قول:
طشخصا قانون كيرشوف مربوط به جمع ولتاژ و جريان در يك حلقه بسته مدار هستش و هيچ ربطي به رديابي نداره.حالا اقا رستم اين اصطلاح رو يه جايي شنيده بود .ممعنيشم نميدونست.حالا اينجا اومده يه غمپزي در كنه.ما كه تو اين تاپيك به اين چيزا عادت داريم .شما هم يه كم باشي. عادت ميكني :D

جناب تالار عزیز لازم نیست شعور خودتون رو به جمع نشون بدین همه شمارو میشناسن
در رابطه با قانون کیرشهف درک شما از این قانون فقط بستن سه مقاومت بهم با دو منبع ولتاژ که ثابت کنه جمع جبری جریان و ولتاژ در هر گره صفر میشه است و این مربوط به دبیرستان و سطح سواد شماست
حالا من تاصبح بیام رابطه جریان با میدان و ولتاژ با میدان و تعامد میدانها باهم و رابطه اون با تشکیل گره رو بگم فایدهای نداره شما خوش باش به غمپز ما

رستم عزيز شما دانشمند.شما فيزيك.دان.شما انيشتن .تو رو خدا يه توضيح مختصر بده.ببينم قانون كيرشهف چه ربطي به رديابي داره.اصلا اين تعامد ميدانها چه جوري به تشكيل گره منجر ميشه.تو رو خدا فقط زير ديپلم توضيح بده تا ما بيس واد ها هم حرف هاي متخصص هاي مثل.شما رو بفهميم.

حالا شد از اول بپرسید تا بگم
دوست من بحث تحلیل این مطالب به روش زیر دیپلم امکان پذیر نیست و مثل این میمونه که یک پیرمرد 80 ساله از دکتر قلبش بخواد نوار قلبی رو مو به مو و در حد درک خودش توضیح بده
خوشبختانه نه شما پیرمردی و نه من دکتر پس یک فایل از ویکی پدیا براتون میزارم بخونید و دنبال روابط بین قوانین باشید
موفق باشی و مودب

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 10 مهر1394 - 3:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آمیتیست نوشته است:
rostam نوشته است:
آمیتیست نوشته است:
دوستان از مهندس رستم خبری نشد؟؟
مهندس رستم لطفا هر چی اطلاعات از مدارzoom7 داری رو کن مطمعننا استفاده از یک آیسی آمپلی فایر با یک ترانس افزاینده و میکروکنترلر مدار مهدی قاسمی نمیتونه جواب بده ولی اگه روی همون ردیابzoom7کار کنیم به نتیجه میرسیم

دوست من اگر اینقدر مطمعن هستید که جواب نمیده لطفا نسازید و یا تا اخر این قصه صبر کنید
زوم 7 هم همینه و تا در این مدار به نتیجه نرسید درک تئوری کاری اون مدار براتون سخت میشه
شما لطفا مطالب رو در ایکاش مسدود شده مرور کنید اگر موردی بود در خدمتم

رستم عزیز
من نمیخوام خودم رو معرفی کنم ولی مطمعن باشین درک هیچ مدار الکترونیکی برای من آنچنان سخت هم نیست وتا بحال کلی مدار با دوستان در همین انجمن کار کردیم و به نتیجه رسوندیم
وکلی مدار هم خودم طراحی ودر نت منتشر کرده ام
حالا شما اگه از نحوه کار دستگاههایmri اطلاعاتی دارین اینجا بیان کنین که با همین موضوع ردیاب مچ کنیم واین رو بهتون عرض کنم تاوقتی که سنس الکترونیکی روی ردیاب سوار نکنیم مطمعنا خطا در ردیاب زنی جولان خواهد کرد چون هرکسی از ظن خود هدفهایی رو در ریر زمین آشکار خواهد کرد :D و مثل 35 حرف وحدیث همه جا رو پر میکنه پس در نتیجه روی این مدار زوم نکنین اطلاعات از ردیاب zoom7 بزارین تا من هم راهنمایی کنم یک مدار درست وحسابی سرهم کنیم
پس لازمه ردیاب خوب سنس الکترونیکی هست نمیدونم چرا علاقه ای نداری از مدار zoom7یکی دو تا عکس بزاری نکنه خودت میخوای تنهایی مهندسی معکوسش کنی ناقلا :D

دوست خوبم علم شما برای ما شناخته شدست حالا که بحث به اینجا رسید
در رابطه با سنس باید اعلام کنم که شما در ابتدا مشخص کنید که چه چیزی را میخواهید سنس کنید تا واحد اندازه گیری و روش اشکار سازیشو بگم (اگر درست بگید به پروژه من نزدیک شدید) تا باهم این موضوع رو به سرانجام برسونیم
در رابطه با زوم هفت اگر دقت کرده باشید داریم با دوستان پیش میریم ولی اگر توانایی کدک کردن و کار کردن با میکروهای dspic
رو دارید میتونید روش کار کنید

جمعه 10 مهر1394 - 3:29pm
استاد
استاد

rostam نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما
در تست محدد با طرح رستم 2 ردیابی و نقطه زنی و عمق گیری بسیار خوب میزنه حال اونکه با ردیاب مهدی من به هیچ وجه نقطه زنی و عمق زنی نداشتم ولی هر کار کردم با ولوم تریبل این هدف مگنتی رد نشد
با ولوم بیس میشه عمق دقیق نقطه را گرفت وقتی با اون کار میکنی
نظر من این هست که این ردیاب هدف های زتگ زده اهنی یا مفرغی را بیشتر شکار میکنه تاهدفی مثل طلا اخه این طلای لامصب تقریبا با فلزات دیگه در زیر خاک رفتارش متفاوتر هست

باز هم تکرار میکنم 35 این توان را داره که هدف کوچکتر را از یک جنس و هدف بزرگتر از جنس دیگه رامتمایز قائل بشه
از نظر من عامل اصلی ردیابی 99 درصد مگنت بدن و فرکانس مغز هست و یک درصد فقط دستگاه موثر هست
کلا دستگاه باید با مگنت بدن مچ بشه وگرنه ردیابی بی فایده هست

ممنون از اعلام نتیجتون
دوست من باید برسی بشه و با رفع این خطا میشه کارای بهتری کرد
من پیشنهاد میکنم اگر صلاح بدونید یک میدان مخالف هم در کنار اهنرباها با فاصله 10 متری بسازید مساوی با همون میدان و بعد برسی کنید اگر جواب داد میتونیم برای مدار یک میدان ساز مجازی برای رفع این مورد بسازیم کمی مشکله ولی دست شما رو میبوسه
در رابطه با مگنت بدن با شما موافق نیستم ولی با توجه به تجربه بالای شما در محاسبات تاثیر هاله بدن رو لحاظ میکنم با این که میدونم این ثابت عدد بسیار کوچکیست
ممنون از شما

درود بر شما
رستم جان اگه صد میدان دیگه هم باشه جواب به همین صورت هست تقریبا در 10 متری اون یک حلب 17 کیلوی روغن بمدت دو سال در عمق 3 متری هست و یک هدف از جنس مفرغ هم حدود یک سال و نیم در 2 متری این هدف واقع شده و یک کیلو فلز روی هم در 12 متری اون در عمق 2 متری به مدت دو سال دفن شده دیگه یاید چندتا فلز دفن شده باشه.درسته که میدان اونها به این وزن 10 کیلوگرمی اهنربا و سرب و روی نمیرسه
شما مطمعن باشید که جواب ها یکسان خواهد بود پس اگه طرجی به نظرتون میرسه اجرا کنید که یه وقت دیر میشه

در مورد مگنت بدن اینکه حاضرم یک انتن را در دستم بگیرم و بدون هیچ حرکتی انتنها مثل پنکه سقفی به حرکت در بیان به نحوی که تعداد دور انتنها را به خاطر سرعتش نتونی بشماری پس مگنت بدن تاثیر صددرصدی داره

جمعه 10 مهر1394 - 3:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

نقل قول:
دوست خوبم علم شما برای ما شناخته شدست حالا که بحث به اینجا رسید
در رابطه با سنس باید اعلام کنم که شما در ابتدا مشخص کنید که چه چیزی را میخواهید سنس کنید تا واحد اندازه گیری و روش اشکار سازیشو بگم (اگر درست بگید به پروژه من نزدیک شدید) تا باهم این موضوع رو به سرانجام برسونیم
در رابطه با زوم هفت اگر دقت کرده باشید داریم با دوستان پیش میریم ولی اگر توانایی کدک کردن و کار کردن با میکروهای dspic
رو دارید میتونید روش کار کنید

رستم جان اگه از میکرو کنترلرdspic استفاده کرده باید شکل موج خروجیها و ارسالی رو بدید به همراه شماتیک در اینکه ازdspicاستفاده کرده باشه یقینا باید الگوریتمش dsp باشه یا در برنامه نویسیش از فیلتر های دیجیتال برای حذف نویز در یافتی استفاده کرده
باید شکل امواج دریافتی با اسکوپ اندازه گیری بشه ورفتار میکروکنترلر هم نسبت به همون امواج دریافتی بررسی بشه از مقایسه رفتار وخروجیهای میکرو کنترلر و منوی السیدی میشه تا حدودی برنامه اش رو نوشت همه چی بستگی به این داره که شکل موجهای دقیق با اسکوپ دریافت کنی و رفتا میکروکنترلر و قسمتهای آنالوگ مدار که با میکروکنترلر کار میکنند بررسی بشه تنها راهی که رابط بین دنیای آنالوگ و خود میکرو هست استفاده از adcهست مگر اینکه از چند میکرو وبا پروتکلهای دیگه ای به میکرو کنترلر dspicوصل بشه حالا شما چند تا عکس ازش برام بفرست تا بررسیش کنم شکل موجها رو هم بفرستی عالی میشه

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

جمعه 10 مهر1394 - 3:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
درود بر شما
رستم جان اگه صد میدان دیگه هم باشه جواب به همین صورت هست تقریبا در 10 متری اون یک حلب 17 کیلوی روغن بمدت دو سال در عمق 3 متری هست و یک هدف از جنس مفرغ هم حدود یک سال و نیم در 2 متری این هدف واقع شده و یک کیلو فلز روی هم در 12 متری اون در عمق 2 متری به مدت دو سال دفن شده دیگه یاید چندتا فلز دفن شده باشه.درسته که میدان اونها به این وزن 10 کیلوگرمی اهنربا و سرب و روی نمیرسه
شما مطمعن باشید که جواب ها یکسان خواهد بود پس اگه طرجی به نظرتون میرسه اجرا کنید که یه وقت دیر میشه

در مورد مگنت بدن اینکه حاضرم یک انتن را در دستم بگیرم و بدون هیچ حرکتی انتنها مثل پنکه سقفی به حرکت در بیان به نحوی که تعداد دور انتنها را به خاطر سرعتش نتونی بشماری پس مگنت بدن تاثیر صددرصدی داره

جاوید عزیز نقل از تایپیک ای کاش مسدود شده صفحه 5 اگر با دقت خونده باشید مطرح کردم
با سلام
دستگاه ردیابی که بیس 25 هرتز رو داره دیگه نیازی به بدن انسان یا همون فرکانس پایه نداره و میتونید رو 3 پایه سوار کنید ولی اگر بخواهید یک فرکانس فرضی بفرستید در اصل بدن شما که به آنتن وصله میشه فرکانس پایه رو تشکیل میده و حتما باید با دست بگیرید
یک نکته مهم همیشه یادتون باشه که آنتنها برای رسیدن به تعامد نیاز به زمان دارند که این زمان به بزرگی میدان و همخوانی فرکانسی مربوط میشه مثال شاید شما با فرکانس 5500 بعداز 8 ثانیه آنتنهای شما حرکت میکنه و با فرکانس 5250 در چهار ثانیه که نشونگر اینه که 5250 به فرکانس ارتعاشی اون هدف نزدیکتره و شاید برای اون هدف در فرکانس 5000 در 2 ثانیه آنتن شما حرکت کنه
موفق باشید

جمعه 10 مهر1394 - 5:09pm
استاد
استاد

درود بر شما
انتنها برای من حتما یک دور 360 درجه میزنند و اگه هدفی در مسیرش باشه بر میگرده و مسیر هدف را نشون میده
این دایره 360 درجه تقریبا در 6 ثانیه زده میشه و قتی انتنها 360 درجه را کامل کردند حدود 8 ثانیه لی لی میکنند و بر میگردند روی مسیر هدف اگه هدفی هم نباشه انتن یه 360 درجه دیگه میزنه و دیگه ثابت یه جا قرار میگیره.به محضی که یک جا برای ردیابی قرار بگیرم وقتی که انتنها را موازی کردم انتنها نهایت دو ثانیه طول میکشه تا استارت بزنه مسیر حرکت دوراتی اتتن هم هم جهت با حرکت عقربه های ساعت هست
به فرض اینکه موج 25 هرتز نیازی به بدن نداره پس چرا با قذرت ذهن به راحتی انتنها بر میگردند از مسیری که میچرخند

جمعه 10 مهر1394 - 5:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
جاوید عزیز از نظر علم مکانیک اگر ذهن شما فقط باعث بشه مچ شما یک صدم درجه کج بشه با توجه به طول انتن شما 45 سانت و با فرض صفر بودن اصطکاک شما نیرویی برای جابجایی انتن تا 40 درجه را دارید
امیدوارم منظور رو رسونده باشم
البته در اینکه هاله ای از نیروی الکترو مغناطیسی بدن در اطراف ما است و میتوان انرا اندازه گیری و در محاسبات استفاده کرد که همانطور
که گفتم عدد ناچیزی است ولی اگر تعداد زیادی از همین اعداد ناچیز کنار هم جمع بشن میتونن تاثیر قابل محسوسی بزارن
شما لطفا تستها رو دوباره انجام بدید و با نتایج قبلیتون مقایسه کنید تا قابل استناد باشد
راستی از سید جواد عزیز خبری نیست نظرات ایشون بسیار کارساز است امیدوارم هرجا که باشند سلامت باشند

جمعه 10 مهر1394 - 8:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: kabahat , mohamd f و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure