انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 3:39am

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس فریدون عزیز یه سوال دیگه هم داشتم لطفا جواب دهید
من ترانس 3.6 ولت که تقریبا 4.5 اهم هست رو به مدار بعد از ماسفت وصل کردم ترانس کم کم داغ میشه و صدای تق تق میده و این صدا رفته رفته کم میشه و از اون ور ماسفت داغ میکنه هیت سینگ هم استفاده کردم ترانس 6 ولت هم تست کردم ولتاژ سر خروجی ترانس هم کم و کمتر میشه لطفا بفرمائید ایراد از ترانس هست چون من همین ترانس رو برای ورژن قبلی استفاده کرده بودم جواب داده بود .مرسی

یکشنبه 31 مرداد1395 - 8:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.اقا فریدون و اقا رستم عزیز
به نظرتون میشه از ترانس اداپتور های متغییر استفاده کرد؟؟؟؟؟

یکشنبه 31 مرداد1395 - 8:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا فریدون سلام و عرض ادب @};-
آقا دوتا سوال
1 برای پیچیدن ترانس سیم پیچ اولیه ک دورش کمتره رو زیر سیم پیچ ثانویه بپیچیم یا اوال ثانویه پیچیده بشه بعد 110 دورو روش بپیچیم؟
2 اون کلید فشاری سر راه کیت ماسفت و برق 5 ولت چ کاری انجام میده ممنون میشیم اگه ابهامات برطرف کنید @};-

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

یکشنبه 31 مرداد1395 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ba.davood نوشته است:
سلام استاد رستم و جناب فریدون ممنون که زحمت میکشید و جواب سوالات منو و دوستانم رو میدین

واقعیتش من یه چیزی رو نفهمیدم خروجی برد رو بعد از برد ماسفت میدیم به ترانس افزاینده این ترانس به صورت القاعی ولتاژ رو افزایش میده پس چطور فرکانس و شکل موج عوض نمیشه . من اسکوپ و وسایل پیشرفته ندارم همش همچین سوالاتی به ذهنم میرسه از این طرف هم ردیابی بیشتر بر حسب حدس و گمان هست و اپراتوریش به مراتب از فلزیابی سختتره همش باید سوال کنیم . و اینکه عزیزانی که لوازم تست شکل موج رو دارند لطفا شکل موج را قبل ترانس و بعد ترانس بگیرند و بصورت عکس قرار بدن تو سایت ممنون میشم .مرسی @};- @};-

با سلام
دوست من طبیعه که شکل موج تغییر میکنه از نظر دامنه ولی مهم بیس موج است که تغییر زیادی ندارد و این تغییر زیاد مهم نیست
در توضیحات قبلی مفصل توضیح دادم لطفا مرور کنید

یکشنبه 31 مرداد1395 - 10:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ba.davood نوشته است:
مهندس فریدون عزیز یه سوال دیگه هم داشتم لطفا جواب دهید
من ترانس 3.6 ولت که تقریبا 4.5 اهم هست رو به مدار بعد از ماسفت وصل کردم ترانس کم کم داغ میشه و صدای تق تق میده و این صدا رفته رفته کم میشه و از اون ور ماسفت داغ میکنه هیت سینگ هم استفاده کردم ترانس 6 ولت هم تست کردم ولتاژ سر خروجی ترانس هم کم و کمتر میشه لطفا بفرمائید ایراد از ترانس هست چون من همین ترانس رو برای ورژن قبلی استفاده کرده بودم جواب داده بود .مرسی

با اجازه جناب فریدون
دوست من از دستگاه بیشتر از چند ثانیه و فقط به طول انجام سه ازمون از قدرت حداکثری استفاده نکنید و سعی کنید ولوم صدا را از وسط بالاتر نرید مگر با شرایطی که گفتم
و اگر افت دارید ماسفتهای شما به علت گرم شدن و یا نشتی باعث این موضوع میشود اگر با ولوم وسط هم افت دارید ماسفتها رو عوض کنید

یکشنبه 31 مرداد1395 - 10:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

MINLAB2 نوشته است:
سلام.اقا فریدون و اقا رستم عزیز
به نظرتون میشه از ترانس اداپتور های متغییر استفاده کرد؟؟؟؟؟

با سلام
میتونید استفاده کنید ولی نیازی نیست ولی از نظر تست و رسیدن به اولیه مناسب روش تست خوبیست

یکشنبه 31 مرداد1395 - 10:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون جناب رستم در برد جدید که ولوم وجود ندارد من برد جدید رو مونتاژ کردم و برد ماسفت رو اضافه کردم و خروجی برد ماسفت رو دادم به ترانس افزاینده ولوم را به چه نقطه از مدار ورژن جدید باید وصل کنم اگه منظور حضرتعالی نصب ولوم به خروجی سیگنال از اتمگا هست میتونم اضافه کنم اگر فقط ولوم اضافه میشه و قطعات دیگری نیاز نیست که هیچ در غیر این صورت لطفا راهنمایی فرمائید .ممنون @};- @};-

یکشنبه 31 مرداد1395 - 11:37am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
این ترانس واسه من شده ی دردسر !!!!!!! ~X( ~X(
طبق شکلی ک اقا ماهان عزیز زحمت کشیدن گذاشتم توی مدار ولی جریان توی خروجی 115 تا 128 متغییر هست!!!!!!نمیدونم ترانس مشکل داره!وقتی روشن میکنم صدا میده دستام رو ک به سیم ها میزنم برق داره شوک میده!!!!وقتی مولتی متر رو به دو سر سیم میزنم ک ببینم چقدر ولتاژ خروجی میده قطع میشه!!!!!درضمن ای سی 2005 هم با وجود این ک بهش هیت سینگ وصل هست داغ میکنه!!!!!!!! :ymtongue: (ترانس م مشخصات گفته شده واسه EE65 رو روی EE55 بسته شده)رفتم پیش یارو ک واسم ترانس رو پیچیده میگه باید جواب بده فقط توان ترانس کم میشه؛با برق شهری هم نمیتونی امتحانش کنی چرا ک این ترانس با این مشخصات باید با فرکانس بالا بهش برق بدی!!!!!!!میگه واسه شوکر میخای!!!!! :))
دیگه نمیدونم باید چیکار کنم حسابی کلافه شدم!!!!!یکی کمک کنه!!!!!
اقا فریدون اقا رستم!!!!!کمک کنید لطفا :(( :(( :((
با تشکر
@};-

یکشنبه 31 مرداد1395 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

MINLAB2 نوشته است:
سلام
این ترانس واسه من شده ی دردسر !!!!!!! ~X( ~X(
طبق شکلی ک اقا ماهان عزیز زحمت کشیدن گذاشتم توی مدار ولی جریان توی خروجی 115 تا 128 متغییر هست!!!!!!نمیدونم ترانس مشکل داره!وقتی روشن میکنم صدا میده دستام رو ک به سیم ها میزنم برق داره شوک میده!!!!وقتی مولتی متر رو به دو سر سیم میزنم ک ببینم چقدر ولتاژ خروجی میده قطع میشه!!!!!درضمن ای سی 2005 هم با وجود این ک بهش هیت سینگ وصل هست داغ میکنه!!!!!!!! :ymtongue: (ترانس م مشخصات گفته شده واسه EE65 رو روی EE55 بسته شده)رفتم پیش یارو ک واسم ترانس رو پیچیده میگه باید جواب بده فقط توان ترانس کم میشه؛با برق شهری هم نمیتونی امتحانش کنی چرا ک این ترانس با این مشخصات باید با فرکانس بالا بهش برق بدی!!!!!!!میگه واسه شوکر میخای!!!!! :))
دیگه نمیدونم باید چیکار کنم حسابی کلافه شدم!!!!!یکی کمک کنه!!!!!
اقا فریدون اقا رستم!!!!!کمک کنید لطفا :(( :(( :((
با تشکر
@};-

با سلام
دوست من اگر شوک در خروجی دارید مشکلی ندارید و علت قطع و وصل هم میتونه قطعی در مدارتون و یا مرغوب نبودن ماسفتتون باشه
لطفا جناب فریدون یک فیلم بزارن و توضیح بدن

یکشنبه 31 مرداد1395 - 4:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ba.davood نوشته است:
ممنون جناب رستم در برد جدید که ولوم وجود ندارد من برد جدید رو مونتاژ کردم و برد ماسفت رو اضافه کردم و خروجی برد ماسفت رو دادم به ترانس افزاینده ولوم را به چه نقطه از مدار ورژن جدید باید وصل کنم اگه منظور حضرتعالی نصب ولوم به خروجی سیگنال از اتمگا هست میتونم اضافه کنم اگر فقط ولوم اضافه میشه و قطعات دیگری نیاز نیست که هیچ در غیر این صورت لطفا راهنمایی فرمائید .ممنون @};- @};-

دوست من یک ولوم بعد از میکرو تعبیه کنید
متاسفانه من این مدار رو نساختم و جناب فریدون زحمتشو کشیدن
از روز اول گفتم یک کیت امپیلی و تنظیم تن که قیمتش 20 هزارتومنه بگیرید و به مدار اقای قاسمی وصل کنید
این مدار هم به خاطر یک پارچه گیش مدار خوبی باید باشه به شرطی که مورد خاصی نداشته باشه
دوستانی که ای سی شون داغ میکنه بعد از خروجی میکرو از یک مقاومت 1 کیلو استفاده کنند

یکشنبه 31 مرداد1395 - 5:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure