انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 4:56pm

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من که برای 24 ساعت تحریم شده بودم از آقا رستم خبر ندارم

یا حق @};- @};- @};-

شنبه 21 شهریور1394 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه دوستان خوشحالم که بازهم تایپیک به نوعی می تواند به کار خودش ادامه دهد خودم روزی 3 بار فقط این تایپیک را چک میکردم و از نظرات همه ی دوستان استفاده می کردم
ولی امیدوارم دیگه دوستان احترام و شخصیت همدیگر را نگهدارند هر چی باشه همهمون برادریم
و تا کسی براش مشکلی پیش میاد یا مشکلی را مطرح میکند به فروشندگی و اخلال گری متهم نشود و سریع نسبت به هم جبهه نگیریم و خدای ناکرده تهمت نزنیم
و بهتره دوستان به نوعی با هم صحبت نکنند که طوری برداشت شود که خودشان همه چیزدان هستند و اون یکی هیچی را متوجه نیست
و تازه شم دوستان لطفا منتظر نباشند تا یک مسئله ای پیش بیاد تا سریعا قهر کنند و یک عده ای بیان منت کشی هرچی باشه همه مون متاسفانه مرد هستیم و دوران خردسالی را خیلی وقته که پشت سر نهاده ایم \M/ \M/ \M/ \M/

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 شهریور1394 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فریدون جان انشاالله استاد رستمم میاد غمت نباشه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 21 شهریور1394 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

امیدوارم همه موفق باشند یعنی درست ترش انسانهای موفقی باشند

شنبه 21 شهریور1394 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش دیگه انحراف نبرد اینجارو از مدار حرف بزنیم بهتره عکس نزار

شنبه 21 شهریور1394 - 1:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ای به چشم داداش دیگه شما چشم مایی دیگه عکس نمی گذارم جایش چندتا فیلم باحال می گذارم ببین حالش را ببر
اون عکس ها هم جنبه آموزشی داشت گذاشتم شاید کمی جنبه ها بالاتر برود البته خودم را می گم که کمبود جنبه دارم =)) =)) =))

شنبه 21 شهریور1394 - 1:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دمت گرم بابت فیلمها

شنبه 21 شهریور1394 - 2:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا فریدون اقای رستم هم همزمان با شما از تحریم در اومدند.انشالله که تشریف میارند و ابهاماتی که پیش اومده رو مرتفع میکنند.

شنبه 21 شهریور1394 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
دمت گرم بابت فیلمها

قابلی نداشت ;)

شنبه 21 شهریور1394 - 4:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

talar نوشته است:
ببینید اقا رستم .مطالب یا بهتر بگوییم تئوری های عجیب و غریبی که شما در تاپیک ای کاش ... در خصوص علم ردیابی ارایه کردین برای دوستان و کاربران این سایت 2 حالت داره .بعضی دوستان .هیچ درکی از الکترومغناطیس .موج .الکتریسیته .ندارن و طبیعا اصلا نمیفهمن شما چی میگین .خوب طبعا با توجه به نحوه طرح موضوع از طرف شما این طور نتیجه میگیرن که شما نابغه ردیابی هستین و نقد نظریه های شما از طرف دوستانی مثل حمید باعث میشه که دوستان فکر کنن.منافع حمید داره به خطر میافته و ایشون در حال سنگ اندازی در پیشرفت پروژه هستند.
بعضی دوستان مثل خود من 4 ترم توی یکی از دانشگاههای معتبر در رشته فیزیک تحصیل کردن و خوب درک کاملی از مباحث الکترومغناطیس .الکتریسیته .موج دارن و ایرادی های فراوانی به نظریه ای شما دارن و حتی درک نمیکنند شما اصلا چی میگید .سکوت کردن و نظاره گر تاپیک هستن .
خوب با توجه به حمله ای که شما به حمید کردین من صلاح نمی دونم سکوت کنم و مسایلی که در خصوص ردیابی وجود داره رو سعی میکنم به طور روشن برای دوستان روشن کنم.
ببیننید دوستان .میدونیم الکترون دور هسته با توجه سطح انرژی که دارد در مدار خاصی در حال گردش می باشد.این الکترون به وسطه تابش الکترومغناطیسی محیط .حرارت محیط اطراف ،نور، انرژی داده میشود ،با دریافت انرژی الکترون به ترازهای بالاتر انرژی یا همون مدارات بالاتر جهش کرده و این انرژی دریافتی را به صورت طیف الکترومغناطیسی در محدوده طول موج نور در فضا منتشر کرده و دوباره به مدار اصلی خود برمیگردد.این طیف الکترومغناطیسی منتشر شده از سوی الکترون در واقع همان رنگی است که ما آن فلز یا جسم را به ان رنگ میبینیم ..اما جهش الکترون به مدار بالاتر .کمی تاخیر و سپس برگشت دوباره به مدار اصلی خود .نوسانی منظمی را ایجاد میکند.که با یک سیکل مشخص تکرار میشود .اگر بپذیریم که نوسان یک ذره باردار باعث ایجاد یک موج الکترومغناطیس میشود .میتوان با فرضیه اثبات شده بالا .اثبات کرد که فلز یا هر جسمی یک طیف الکترومغناطیس مخصوص به خود در فضا منتشر میکند.
اما برای اشکار سازی این میدان الکترومغاطیس ما نیاز به 2 انتن داریم .یکی انتن فرستنده که سیگنالی مشابه با سیگنال هدف به محیط ارسال میکند و دومی انتن گیرنده که سیگنال هدفی که در فضا انتشار یافته از هدف در ان القا میشود .درک اینکه چه عاملی باعث میشود وقتی از هدف دور هستیم 2 انتن موازی هم شوند و وقتی به هدف رسیدیم انتن ها عمود بر هم در میایند خود تابعی از اینکه موج القا شده به انتن از چه زاویه به انتن القا شود دارد و 2 موج دریافت شده و ارسال شده چه زاویه ای باهم دارند.که درک درست ان خود مستلزم دانستن قوانین الکترسیته و مغناطیس و قانون دست راست است.
اما همان طوری که گفتیم برای اشکار سازی فلز ما با یک سیگنالی ژنراتوری نیاز داریم که 2 در تولید موج باید 2 پارامتر به طور دقیق در ان رعایت شده باشد.
1-پهنای پالس –که باید دقیقا برابر با زمان شارش الکترون به تراز بالاتر و تا خیر و برگشت دوباره به تراز اصلی خود باشد.
2-فرکانس موج که باید طول موج این فرکانس باید مضربی از طول پالس موج باشد.در ردیاب شما .یا بهتر بگوییم ردیاب قاسمی این فرکانس روی 25 هرتز فیکس شده است و شما ادعا میکنید که این 25 هرتز فرکانس زمین است و حتما باید ردیاب روی این فرکانس باشد و یا مضربی از این فرکانس مثل 50 هرتز .75 هرتز
با توجه به اینکه خود من اقدام به ساخت فانکشنی نمودم که این 25 هرتز متغیر و از 25 هرتز تا 1024 هرتز متغیر است .بطور عینی مشاهده نموندم که هر چه فرکانس بالاتر رود .عکس العمل دستگاه به اجسام کوچکتر قوی تر است .ضمن اینکه طراح 35 هم از این تکنیک برای وزن گیری هدف استفاده کرده .مطلبی که کاملا ثابت شده هست و به تنهایی ویران کننده تمام تئوری های رستم می باشد.
اما درخصوص طول انتن :میدانیم القا پالس در انتن موجب شارش الکترون از ابتدای انتن به انتهای انتن می شود .فرض کنیم شارش الکترون با سرعت ایکس انجام میشود و در مدت زمان y الکترون مسافت z را در انتن طی میکند .همچنین زمان t طول میکشد که الکترون از تراز پایینی به تراز بالاتر جهش میکند .این زمان t باید معادل با طولی باشد که الکترون در انتن با القا پالس با سرعت x میپیماید.
مرسی از همتون

با سلام
تالار عزیز ممنونم که اضهار نظر کردید
دوست من علم برای کسی که از ان چیزی نمیدانند عجیب و غریب است و برای کسی که ان را میداند ابزاری برای رسیدن به علوم بالاتر
من کاری با ردیاب سایت و جناب حمید خان و دیگران ندارم و پروژه خودم رو انجام میدم که یکی از کوچکترین کارایهاش اشکار فلز در زمینه و در اولین تایپیک خودم در صفحه 2 و 3 تئوری کامل را بیان کردم و هیچ عکس العملی نشد تا در صفحات اخر دوستان حمله ور شدند و این قضیا پیش اومد و با این شرایط چه خواسته و چه ناخواسته این ذهنیت در دوستان به وجود امد و در اصل خودشون مقصرند
دوست من قوانین فرضیه هایی اثبات شده اند و فرضیه ها مشاهدات متفکرین از ثابتهای طبیعت
دوست من خیلی ساده و در حد مبتدی این مطالب رو اعلام کردم و قوانین را گفتم وبعد دوستان به دلیل عدم درک روابط بین قوانین شروع به نفی ان و استدلالات صرفا بی منبع را ملاک کار خود نمودند و زمانی که برای اثبات حرف خود دلایل ایشان را خواستم این اتفاق افتاد خلاصه تمومش کنیم
تالار عزیز خوشحالم که علمی بحث رو اغاز کردید و من از اینگونه تبادل اطلاعات استقبال میکنم و خوشحال میشم اگر کسی بتونه نقصی از من اشکار کنه و منرو مدیون خودش بکنه البته اگه محکوم به باز نکردن دکه فیزیک و انیشتن بازی نشیم
شاید وقت نکرده باشید صفحات تایپیک قبل رو خونده باشید خیلی ساده و کامل تئوری کار رو بیان میکنم امیدوارم با تشریح کامل اون دوستان رو یاری و اگر نواقصی بود اشکار کنید
1-تمام هستی بر پایه نیروهای الکترو مغناطیسی بنا شده که مهمترین علت وجود نظم در کائنات و اجسام است
2-هر ماده ای که از این نیرو خارج شود به سمت بی نظمی حرکت میکند و سپس در انتهای سیکل بی نظمی به سمت نظم بر میگردد
3-هر عنصری در که در میدان بزرگتری قرار بگیرد متمایل به تعامل دار شدن با ان میدان میشود
4-اگر عنصر توانایی حرکت ملوکولی داشته باشد ماده برای رسیدن به تطابق حرکت میکند(جیوه) و با خزش اشتباه نگیرید
5-اگر عنصر نتوانست به میدان بزرگتر عمود شود (0 تا 44.9 درجه)شروع به ارتعاش میکند
6-هر ارتعاش در عناصر باعث ایجاد فرکانس اتمی (Larmor Frequency) میگردد
7-قدرت فرکانس وابسته به مقدار مساحت و نیمه عمر عنصر و زاویه قرار گیری با میدان وارده دارد
8-انواع میدانهای وارد بر اجسام (1-میدانهای مصنوعی و میدانهای طبیعی ) که مطمعنا اینهارو میشناسید
حالا دوست من با قرار دادن قوانین بالا در کنار هم میخوام شما رابطه اینها رو مشخص کنید

شما در بالا علت نظم و لایه های الکترونی و سطح و تراز نیرو رو کاملا توضیح دادید و من کاملش میکنم با عوامل ایجاد بی نظمی
وقتی عنصری (مثال یک دفینه) در عمقی از زیر خاک و یا سطح و بالای خاک قرار میگیره شروع به عمود شدن بر میدان بزرگتر (مثال میدان زمین)میکنه (از نظر تراز انرژی) و اولین مرحله از شروع اصطکاک اتمی در انتهای اولین دوره از نیمه عمر اغاز میشه که دارای انرژی است این اصطکاک باعث ارتعاش اتمی عنصر و تولید همزمان میدان و سیگنال خاص اون عنصر میشه
به طور مثال صفحه گوارتز با اعمال ولتاژ (که یک میدان خارجیست) باعث ارتعاش و تولید فرکانسی از 500 کیلو تا 20 مگاهرتز میشه و اگر اونرو مرتعش کنید ولتاژ تولید میکنه)
حال شما میخواهید اون میدان رو اشکار کنید برای اشکار سازی باید تمام میدانهای وارد رو بشناسید و فرکانس ارتعاشی هدف مورد نظر رو هم بشناسید که به طور کل به دو میدان فرکانسی ثابت و متغییر تقسیم میشود
برای میدان فرکانسی ثابت میدانی هم راستا با اون رو ایجاد میکنیم (در اینجا میدانهای ناشی از میدانهای مصنوعی(دکلهای برق و امواج رادیویی و ماهوارهای و غیره) و طبیعی دور(زلزله و جزر و مد وانفجارات ستارهای و غیره) را ثابت در نظر میگیریم
و فقط قویترین میدان اطراف خود یعنی میدان زمین رو در نظر میگیریم مقدار میدان زمین در هسته 25 گاوس و در سطح 4 گاوس است
بنابراین نیروی میدانی وارد بر یک عنصر در اولین دوره نیمه عمر برابر با 4 گوس و 25 هرتز است (که این فرکانس پایه با توجه به مناطق مختلف متغییر است)
شما در جایی گفتید که دو انتن یکی گیرنده و دیگری فرستنده که این درست نیست
وقتی از خروجی ترانس استفاده کنید نیم سیگل با توجه به بیس فرکانسی در این انتن و نیم سیکل در انتن دیگر دارید که در حال جابه جایی است
حال با توجه به تبدیل امواج به میدان و بلاعکس در انتنها ما ابتدا میدانی میسازیم که با میدان زمین هم راستا شود
(به صورت الکترونیکی با ساخت فرکانس و غیر الکترونیکی با 2 عدد اهنربا در سر انتن و یا گرفتن انتن در دست و استفاده از فرکانس خونی و غیره ) و سپس ساخت میدانی برابر و نزدیک به میدان هدف
که اگر در اینجا مجموع میدان این دو موج بیشتر از مجموع میدان زمین باشد انتنها به ان سمت حرکت میکند
برای اثبات این موضوع یک یادگاری از من داشته باشید و همه دوستان خواهشن تست کنن
شما و دیگر دوستان 100 در صد فانکشن دارید یک موج 25 هرتز به 2 عدد انتن خود بفرستید و انتنها را به سمت شرق به غرب نگه دارید حالا با کرنومتر زمان حرکت انتنها به سمت شمال را اندازه بگیرید و با تغییر دهمی فرکانس فرکانس منطقه خودتون رو پیدا کنید
هرچه سریعتر حرکت کند فرکانس دقیقتر است
خوب دوستان خسته شدم اگر سوالی بود در خدمتم تا بعد

ممنون از دوستانی که مارو به این ابر دانشگاه برگردوندن
حالا امیدوارم متوجه شده باشید که ما میدانی

شنبه 21 شهریور1394 - 7:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure