انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:02am

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
rostam نوشته است:
شکارچی نوشته است:
فقط میخوام بدونم نوع جنس انتن موثر یاطول وسایز هم دخیل؟

انتن های من باطول ۴۴ودسته۱۱سانت جنس المانی که روش حک شده
by pry metall
Made in german
کمی دیر واکنش نشون میده اما به محض حرکت .حرکتش سریع البته واکنش دیرش بخاطر دسته هاست که فکر میکنم کمی گیر داره

سوال دیگه.اگه انتن روکش طلا بدیم تاثیری داره
اگه جنس انتن از نقره درست کنیم بهتره؟ یه جاگیر اوردم قول داده برام درست کنه

با سلام
دوست عزیز نوع جنس انتن به صورت ساده بگم باید اهربا بشه و خیلی سریع هم این حالتو از دست بده و طول انتن فقط جنبه ارسال موج و تعادل رو داره اصولا طول انتن بستگی به قدرت اپراتور داره البته فاکتورهای هم وجود داره که طول انتن میتونه تغییراتی در شدت ارسال ایجاد کنه ولی در این کار که بحث تثبیت دینامیکی یک متغییر در مقابل تغییرات مکانیکی امواج الکترو مغناطیسی است زیاد مهم نیست
شکارچی عزیز هر چیزی در محیط در نهایت با میدان مادر هم راستا میشه حتی اگر 100 ملیون سال طول بکشه
انتن خوب انتنی است که در زیر 8 ثانیه با قطب همراستا بشه
موفق باشی

ممنون استاد
طبق تجربه خودتون آنتن بدون سیم برای این طرح ردیاب جواب خوبی میده؟
کلا بنظر شما نقطه قوت و ضعف ردیابی بیسیم چیه؟

با تشکر @};-

یکشنبه 16 مهر1396 - 3:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
دوستان اگر صلاح بدونید این تاپیک را دوباره زنده کنیم و از استاد رستم خواهش داریم که مباحث و ادامه ساخت ردیاب را شروع کنن . ممنون

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

دوشنبه 17 مهر1396 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahriyar نوشته است:
با سلام
دوستان اگر صلاح بدونید این تاپیک را دوباره زنده کنیم و از استاد رستم خواهش داریم که مباحث و ادامه ساخت ردیاب را شروع کنن . ممنون

ردیاب درسه ورژن طراحی شده وبعضی دوستان ساختند واستفاده میکنند
منتهی یکسری تست پیشنهاد استادرستم بود که دوستان نتایج رو اعلام کنند
فکرمیکنم بخاطرهمین
تاپیک خوابیده

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

چهارشنبه 1 آذر1396 - 8:20pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ب همه دوستان
جناب رستم همچنان تاپیک خابیده!!!!
حداقل مداری ک ارایه شده رو بررسی کنید و رفع عیب کنید.
روزگار ب کام :x
@};- پیشاپیش عید همه عزیزان مبارک @};-

دوشنبه 28 اسفند1396 - 10:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
با سلام دوستی در خصوصی در رابطه با کا دستگاه اطلاعات میخواست گفتم بزارم شاید به درد بعضی از دوستان جدید بخوره قدیمیا که بیشترشون رفتن و انشاالله هر جا هستن موفق باشن

3-ولوم صدا برای قدرت شعاع و ولوم بیس برای عمق یابی و ولوم تریبل برای اندازه گیری مقدار هدف یا حذف
دوست من دستگاه رو روشن کن و در منطقه مشکوک بایست و اطراف خودت رو یک ساعت در نظر بگیر و قطب شمال رو ساعت 12
ولوم و بیس رو در حداکثر و تریبل رو در حداقل بزار
اول مطمعن شو انتنت بدون کابل رابط مثل قطب نما کار میکنه هر زمانی که طول میکشه تا انتن به سمت قطب شمال وایسه رو ثبت کن مثلا اگر 8 ثانیه شد انتن شما تقریبا 15 ثانیه طول میده تا هدف رو بگیره سریع خسته نشو
حالا انتنت رو وقتی فرکانس وصله رو به شمال بلند کن اگر انتنت رو به سمتی حرکت کرد یعنی هدف در اطرافت است در غیر این صورت وقتت رو هدر نکن
به فرض انتن شما به سمت ساعت 3 حرکت کرد (حتما 3 بار این تست را انجام بده باید در هر سه بار به یک نتیجه برسی) ولتاژ سر چک رو اندازه بگیر هر یک ولت برای یک متر و مثلا ولتاژ خروجی ترانس شما 500 ولته که نتیجه میگیریم در ولوم حداکثر انتن شما 500 متر میزنه ولوم رو در همون حالت که ایستادید در وسط قرار بدید اگر انتن حرکت کرد (دوباره به سمت ساعت 3) یعنی هدف نزدیکتر از 250 متر است و اگر حرکت نکرد یعنی بیشتر از 250 متر
با ازمون و خطا به فاصله تقریبی به هدف میرسی
وقتی به فاصله هدف رسیدی (مثلا 100 متر) دستگاه رو خاموش میکنی و 100 متر به سمت ساعت 3 حرکت میکنی
حالا ولوم صدا رو در یک دهم قرار میدی (حداقل) و دنبال نقطه ای در اطرافت که انتن ضربدر میکنه میگردی (شعاع 10 متر)
نقطه ضربدر رو پیدا کردی حالا با ولوم باس دنبال عمق میگردی به ازای هر 100 ولت یک متر عمق (یعنی اگر خروجی ترانس 500 ولت باشه شما حداکثر 5 متر رو در حالتی که ولوم باس در حداکثر باشه میتونید اسکن کنید)
حالا با تغییر ولوم باس و تست ضربدر شدن انتن به عمق تقریبی میرسید
و در انتها با ولوم تریبل حجم گیری میکنید اگر دستگاه شما 500 ولت خروجی داشته باشد در حالت بسته بودن ولوم تریبل شما 100 کیلوگرم را میتونید اسکن کنید
دوست من مطالب بالا رو کپی کن و حداقل 3 بار بخوان اگر مشکلی بود توضیح بدم ولی حتما 3 بار بخوان بعد

خیلی جالب بود جناب رستم عزیز
یه سوال ، نظرتون در مورد مدار اسپوفر ند ازاد دوست عزیزمون مجتبی چیه؟

سه شنبه 28 اسفند1396 - 12:35am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

درود ب همه میشه ی توضیحی درباره این سیستم بدید؟
توضیح کامل
من میخوام ببینم خوبه بسازمش

چهارشنبه 1 فروردین1397 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
چیز جدید یا عجیبی نیست ومعجزه هم نمیکنه دوست گرام اگر به ردیاب اعتقاد دارید ومهارت وشرایط روحی وجسمی ومالیوشغلی کار با آنتن رو دارید ومگنت بدن شما به آنتن جواب میده و.... و....:D ;) که یا علی در غیر این صورت وقت وسرمایه خودتون رو بر کاری متمرکز کنید کا در اون شانس موفقیت بالاتری داشته باشید @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 1 فروردین1397 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نظر من اگه انتن دارای اصول و قواعد خودش باشه و سازنده از نظر تئوری که هیچ اما عملی به سازنده جواب داده باشه حتما معجزه میکنه معجزش ام پیدا کردن فلز هست که سالهای ساله ملتی با انواع واقسام انتن بیرون بودن اما نتیجه جز به باد دادن سرمایشون چیزی نبوده حتی برندهای معتبر هم موندن طوری که واسه سرش جایزه تعیین میکنن :) من سیستم اقا رستم رو نساختم اما با پشتکاری که ایشون دارن مطمئنم باید شدنی باشه :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 2 فروردین1397 - 4:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود دوستان
حالا پيشنهاد دوستان چيه ؟ از چه فلزى واسه آنتن استفاده كنيم كه حالت آهنربايى نداشته باشه و بتونه خاصيت آهنربايى رو سريع از دست بده ؟

To be willing is to be able

پنج شنبه 2 فروردین1397 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته من تو محدوده بحث این تایپیک نبودم اما فلزی که بتونه اهنربا بشه وزود خاصیت خودشو از دست بده فقط فلز الیاژی هست مثل اهن با روکش استیل یا هر روکش دیگه اما تو همه اینها اهن مشترکه و باید وجود داشته باشه حالا این نظر من بود باید دید دوستان چه پیشنهادی برای شما دارن.اگه مقدوره تایپیک رو دوباره مطالعه کنید شاید در این مورد هم قبلا بحث شده باشه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 2 فروردین1397 - 11:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yaser744 و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure