انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 5 خرداد97 - 6:04pmپاسخ به موضوع  [ 1890 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 189  بعدی
 ادامه ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: سه شنبه 10 تیر93 - 11:01am
پست: 675
پاسخ با نقل قول
آقا حمید شرافتا دیگه این تایپیک رو حذف نکنید ببینیم کار به کجا کشیده میشه
پیوست:
Roostam2_2.zip

پیوست:
ROOSTAM 1.2.rar

پیوست:
roostam 1.22.rar


سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....


جمعه 20 شهریور94 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: سه شنبه 10 تیر93 - 11:01am
پست: 675
پاسخ با نقل قول
داداشا ، برادرا ، عزیرها، خواهشا دیگه جدل نکنید بیایید این مدار رو بهینه کنیم و برای کاووش ازش استفاده کنیم در ضمن دیگه کسی چوب لا چرخ هیچ کس نزاره فقط همکاری در جهت پیشترفتهمه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....


جمعه 20 شهریور94 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: سه شنبه 14 خرداد92 - 11:09am
پست: 712
پاسخ با نقل قول
با پیگیری که این حقیر انجام دادم این تاپیک حذف نمیشه و همچنان به کار خودش ادامه میده و به زودی اقا مجتبی تاپیک رو باز میکنه.ببینم این همه تو بوق و کرنا کردید اخرش سر از کجا در میاره که البته من و دوستان عزیز انتظار داریم که به نتیجه قابل قبولی برسیم و همه باید کمک کنند تا به نتیجه برسه.دوستانی که نمیتونند کمکی به این پروژه بکنند خواهشن چوب لا چرخ ما ای کاش ها نکنند بگذارند به حال خودمون و در غفلت و نادانی بمونیم و الا اون موقع دیگه خود شخص بنده آتشی روشن میکنم که دودش تو چشم همه بره.


جمعه 20 شهریور94 - 11:49pm
مدیر کل
مدیر کل

تاریخ عضویت: یکشنبه 19 اسفند91 - 3:55am
پست: 925
پاسخ با نقل قول
hafez نوشته است:
آقا حمید شرافتا دیگه این تایپیک رو حذف نکنید ببینیم کار به کجا کشیده میشه

دوست من این موضوع ربطی به اقا حمید نداشت بنده اون تاپیک رو قفل کردم دیدم داره به حاشیه میره و بی احترامی به اساتید میشه .
بخاطر اقا پوریا که از کاربران قدیمی ما هستند درخواست کردند تاپیک همجنان باشه تا ببینیم اخرش به کجا ختم میشه . اینم بگم اگر بویی از تبلیغ و بی احترامی به اساتید این انجمن ببینم دیگه شرمنده میشم .جهت سفارش فلزیاب FPI (اصلی) و ردیاب FPL35 و مکمل میتونید از ساعت 2 بعد از ظهر الی 12 شب با این شماره تماس بگیرید یا پیامک و یا در تلگرام پیام دهید.

09114875362

تلگرام
https://t.me/lrlmojtaba

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526


جمعه 20 شهریور94 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: سه شنبه 14 خرداد92 - 11:09am
پست: 712
پاسخ با نقل قول
با تشکر از دوست خوبم اقا مجتبی.انشالله که شرمنده لطف و محبت شما نشیم.


شنبه 20 شهریور94 - 12:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

تاریخ عضویت: جمعه 23 مرداد94 - 2:13pm
پست: 104
پاسخ با نقل قول
اول باید یه تقویت کننده خوب برای موج مربعی ساخته بشه که اینم دست دوستان وارد به الکترونیک رو میبوسه


شنبه 20 شهریور94 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: سه شنبه 28 خرداد92 - 4:28pm
پست: 266
پاسخ با نقل قول
ببینید اقا رستم .مطالب یا بهتر بگوییم تئوری های عجیب و غریبی که شما در تاپیک ای کاش ... در خصوص علم ردیابی ارایه کردین برای دوستان و کاربران این سایت 2 حالت داره .بعضی دوستان .هیچ درکی از الکترومغناطیس .موج .الکتریسیته .ندارن و طبیعا اصلا نمیفهمن شما چی میگین .خوب طبعا با توجه به نحوه طرح موضوع از طرف شما این طور نتیجه میگیرن که شما نابغه ردیابی هستین و نقد نظریه های شما از طرف دوستانی مثل حمید باعث میشه که دوستان فکر کنن.منافع حمید داره به خطر میافته و ایشون در حال سنگ اندازی در پیشرفت پروژه هستند.
بعضی دوستان مثل خود من 4 ترم توی یکی از دانشگاههای معتبر در رشته فیزیک تحصیل کردن و خوب درک کاملی از مباحث الکترومغناطیس .الکتریسیته .موج دارن و ایرادی های فراوانی به نظریه ای شما دارن و حتی درک نمیکنند شما اصلا چی میگید .سکوت کردن و نظاره گر تاپیک هستن .
خوب با توجه به حمله ای که شما به حمید کردین من صلاح نمی دونم سکوت کنم و مسایلی که در خصوص ردیابی وجود داره رو سعی میکنم به طور روشن برای دوستان روشن کنم.
ببیننید دوستان .میدونیم الکترون دور هسته با توجه سطح انرژی که دارد در مدار خاصی در حال گردش می باشد.این الکترون به وسطه تابش الکترومغناطیسی محیط .حرارت محیط اطراف ،نور، انرژی داده میشود ،با دریافت انرژی الکترون به ترازهای بالاتر انرژی یا همون مدارات بالاتر جهش کرده و این انرژی دریافتی را به صورت طیف الکترومغناطیسی در محدوده طول موج نور در فضا منتشر کرده و دوباره به مدار اصلی خود برمیگردد.این طیف الکترومغناطیسی منتشر شده از سوی الکترون در واقع همان رنگی است که ما آن فلز یا جسم را به ان رنگ میبینیم ..اما جهش الکترون به مدار بالاتر .کمی تاخیر و سپس برگشت دوباره به مدار اصلی خود .نوسانی منظمی را ایجاد میکند.که با یک سیکل مشخص تکرار میشود .اگر بپذیریم که نوسان یک ذره باردار باعث ایجاد یک موج الکترومغناطیس میشود .میتوان با فرضیه اثبات شده بالا .اثبات کرد که فلز یا هر جسمی یک طیف الکترومغناطیس مخصوص به خود در فضا منتشر میکند.
اما برای اشکار سازی این میدان الکترومغاطیس ما نیاز به 2 انتن داریم .یکی انتن فرستنده که سیگنالی مشابه با سیگنال هدف به محیط ارسال میکند و دومی انتن گیرنده که سیگنال هدفی که در فضا انتشار یافته از هدف در ان القا میشود .درک اینکه چه عاملی باعث میشود وقتی از هدف دور هستیم 2 انتن موازی هم شوند و وقتی به هدف رسیدیم انتن ها عمود بر هم در میایند خود تابعی از اینکه موج القا شده به انتن از چه زاویه به انتن القا شود دارد و 2 موج دریافت شده و ارسال شده چه زاویه ای باهم دارند.که درک درست ان خود مستلزم دانستن قوانین الکترسیته و مغناطیس و قانون دست راست است.
اما همان طوری که گفتیم برای اشکار سازی فلز ما با یک سیگنالی ژنراتوری نیاز داریم که 2 در تولید موج باید 2 پارامتر به طور دقیق در ان رعایت شده باشد.
1-پهنای پالس –که باید دقیقا برابر با زمان شارش الکترون به تراز بالاتر و تا خیر و برگشت دوباره به تراز اصلی خود باشد.
2-فرکانس موج که باید طول موج این فرکانس باید مضربی از طول پالس موج باشد.در ردیاب شما .یا بهتر بگوییم ردیاب قاسمی این فرکانس روی 25 هرتز فیکس شده است و شما ادعا میکنید که این 25 هرتز فرکانس زمین است و حتما باید ردیاب روی این فرکانس باشد و یا مضربی از این فرکانس مثل 50 هرتز .75 هرتز
با توجه به اینکه خود من اقدام به ساخت فانکشنی نمودم که این 25 هرتز متغیر و از 25 هرتز تا 1024 هرتز متغیر است .بطور عینی مشاهده نموندم که هر چه فرکانس بالاتر رود .عکس العمل دستگاه به اجسام کوچکتر قوی تر است .ضمن اینکه طراح 35 هم از این تکنیک برای وزن گیری هدف استفاده کرده .مطلبی که کاملا ثابت شده هست و به تنهایی ویران کننده تمام تئوری های رستم می باشد.
اما درخصوص طول انتن :میدانیم القا پالس در انتن موجب شارش الکترون از ابتدای انتن به انتهای انتن می شود .فرض کنیم شارش الکترون با سرعت ایکس انجام میشود و در مدت زمان y الکترون مسافت z را در انتن طی میکند .همچنین زمان t طول میکشد که الکترون از تراز پایینی به تراز بالاتر جهش میکند .این زمان t باید معادل با طولی باشد که الکترون در انتن با القا پالس با سرعت x میپیماید.
مرسی از همتون


شنبه 21 شهریور94 - 9:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: سه شنبه 10 تیر93 - 11:01am
پست: 675
پاسخ با نقل قول
ای بابا انگار آقا رستم و آقا فریدون تحریم شدن خوب اگه این دو عزیز نباشن مثلا کی میخواد این بخش رو ادامه بده ؟ من که واقعا نمیدونم چرا اینجوری باهم برخورد میشه اینجا لطفا یکی در رابطه با این دو عزیز رسیدگی کنه تا به کارشون و کمکهاشون بر گردن وگرنه این تایپیک رو هم اساتید حذف کنن بهتره
موفق باشید محسنهمه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....


شنبه 21 شهریور94 - 10:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: سه شنبه 10 تیر93 - 11:01am
پست: 675
پاسخ با نقل قول
من از آقا فریدون در خواست کرده بودم ک که مدار اول رو با آیسی آمپیلی 2005 و آیسی 4017 انتخاب مد طراحی کرده و برای دوستان آپ کنن دوستان استفاده کنند به لحاظ اینکه گویا بچه ها از مدار اول با ترانس راضی تر از مدار دوم بودن هرچند بنده مدار با آمپیلی 2003 رو ساختم با یکی دوتا ترانس که داشتم تست کردم اما نتیجه ای حاصل نشد نه اینکه مدار کار نمیکنه نه بلکه عالی هم جواب داده در حال حاضر من چند مدل تست از عملکرد مدار در رابطه با ولوم شعاع گرفتم که با ولوم صدکیلو انجام میشه و در حال حاظر به 300 متر شعاع با دو سوم چرخش ولوم رسیدم و دارم کالیبره میکنم ولوم شعاع رو ،،ناگفته نمونه روش اصلی گالیبره کردن رو رستم جان در تایپیک قبلی عرض کردن که چطوری باشه اما من این مدلی کالیبره کردم بدونه اون روش و در حال حاضر برای دو کیلو آلیمینیوم برای فواصل مختلف روی سطح برای ولوم صد کیلو مدرج کردم حالا تا ببینم بقیه ولومها چطور عمل میکنن
برایتست خاک هم یکی از دوستان قبلا در عمق پنجاه تقریبا یک ورق صد گرمی نقره چال کرده بود بدونه حضور من که از بیست متری با سه ولوم حداکثری قادر به کشف نقطه شدم
انشالله این تایپیک با وجود رستم و فریدون جان ادامه داشته باشه وگرنه همونکه در بالا عرض کردم حذف کلی ای کاش 2همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....


شنبه 21 شهریور94 - 10:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: سه شنبه 10 تیر93 - 11:01am
پست: 675
پاسخ با نقل قول
خبری از بچه ها نشد؟همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....


شنبه 21 شهریور94 - 12:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1890 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 189  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Britan , MisiM و 5 مهمان


در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure