انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:22am

پاسخ به موضوع  [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 LRL آنتنی 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوست من بنظر میاد مباحث مربوط به ردیابی در انجمن رو کامل دنبال نمیکنین! اگر مطالعه کنین همه این موارد بارها اشاره شدن.
در خصوص سوال اول شما بله با آیسی 8038 و البته آیسی بهتری مثل 2206 و گذاشتن سلکتور یا ولوم 10 دور میشه به نتایج نسبتا خوبی رسید. بارها هم اشاره کردم دقت خازنها در این زمینه حرف اول رو میزنه! اگر خازنهایی که در فرمول فرکانس سازی آیسی نقش دارن از دقیق ترین و با ثبات ترین نوع مثل ام کا تی انتخاب بشن ؛ دقت و ثبات ردیاب افزایش زیادی پیدا میکنه.
با این مدارات آنالوگ قطعا بهترین شکل موج قابل استفاده برای ردیابی سینوسی هست. مثلثی کارایی کمتری داره و مربعی هم فقط با مدارات دیجیتال بطور دقیق حاصل میشه.
فرکانسهای مختلف هم بارها در انجمن ذکر شده که میتونین پیدا کنین. اگر ردیابتون امکان تولید فرکانس های دقیق تر رو داشته باشه میتونین از فرکانسهایی که دوستان به کمک ردیاب 35 بدست اوردن هم استفاده کنین.
کلا اگر یک منبع تولید موج نسبتا دقیق و ساده و ارزان میخواین ؛ هیچ چیزی به خوبی موبایل اندروید و نرم افزار فانکشن ژنراتور نیست! با این مدارات آنالوگ نمیشه به اون دقت رسید و از طرفی یک گوشی یا تبلت اندرویدی ساده این روز ها قیمتی نداره و از همه نظر بهتره. فقط باید به فکر تقویت خروجیش از طریق آمپلی فایر یا ترانس باشین که کار راحتی هست و در تاپیک مکمل ردیاب 35 هم دوستان دارن از این روش کمک میگیرن.

یکشنبه 4 آبان1393 - 7:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مرسی از لطف شما مهندس حمید عزیز.من اکثر مدارهای ردیاب دنبال کردم و مثلا فرکانس طلا یکبار 5.5 khz و در جای دیگه 219 hz ذکر شده.همین موضوع باعث شبهه شده.از شما خواهش میکنم من از راهنماییهاتون بی نصیب نزارین.با تشکر

یکشنبه 4 آبان1393 - 11:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. دوست عزیز شبهه ای وجود نداره! برای رفع شبهه شما این نکته رو یاداوری میکنم که برای هر هدفی در ردیابی میتونه بیشمار فرکانس وجود داشته باشه و همشون هم جواب میدن! فقط بعضی کم خطا تر هستن و بعضی پر خطا تر. در حالت کلی هم فرکانسهای بالاتر شعاع زنی بیشتر و عمقزنی کمتر دارن و فرکانسهای پایین شعاعزنی کمتر و عمقزنی بیشتر و نقطه زنی دقیق تر دارن که بیشتر بدرد تست نهایی در منطقه نزدیک به هدف میخورن. بنابراین نمیشه فقط با یک فرکانس ردیابی کرد و روی نتیجه نهایی اطمینان زیادی داشت. این موضوع بخصوص در مورد طلا بیشتر صدق میکنه چون احتمال خطا در ردیابی طلا تقریبا از همه اهداف دیگه بیشتر هست.

دوشنبه 4 آبان1393 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگه بخوایم جای8038 2206 استفاده کنیم تغییرات دیگه ای هم باید بدیم یا فقط ایسی جایگزین میشه؟
اگه تغییرات داریم لطفا راهنمایی کنید دقیقا چکارباید بکنیم؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

شنبه 29 اسفند1393 - 2:31am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شکارچی نوشته است:
اگه بخوایم جای8038 2206 استفاده کنیم تغییرات دیگه ای هم باید بدیم یا فقط ایسی جایگزین میشه؟
اگه تغییرات داریم لطفا راهنمایی کنید دقیقا چکارباید بکنیم؟

دوست عزیز این دو تا کاملا با هم فرق دارند . درسته که کارشون یکی هست و قطعا بجای همدیگر روی یک برد مشترک کار نمیکنند هرکدام دارای مدار مجزا هستند و باید با مدار مخصوص و پیشنهادی شرکت سازنده بایاس بشوند .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 1 فروردین1394 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببخشید سئوالات خیلی ساده میکنم من الکترونیک نخوندم
s1 و besleme چی هستند؟
s1فکر میکنم کلید باشه که بجاش ولوم 100کیلو قرار داده میشه درسته؟

پیامبراکرم(ص)

دوشنبه 3 فروردین1394 - 9:13pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لطفا اساتید راهنمایی کنند
r5 ولومه؟
s1 besleme چی هستند؟
پایه ای که بهش پراب وصل میشه کدومه؟
کدوم خازن حذف میشه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پیامبراکرم(ص)

جمعه 14 فروردین1394 - 10:43pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
لطفا اساتید راهنمایی کنند
r5 ولومه؟
s1 besleme چی هستند؟
پایه ای که بهش پراب وصل میشه کدومه؟
کدوم خازن حذف میشه؟

سلام سال نو شما هم مبارک باشه
r5 ولوم برای تنظیم فرکانس هست که جهتش هم روی برد مشخصه
s1 کلید برای روشن و خاموش مدار هست که از نوع پوش باتون هست و فقط روی برد دو تا پایه هاش وصله
روی برد نوشته شده سیگنال که دو تا متالیزه هست که پرابها اونجا بهش متصل میشه
خازن s2 حذف میشه که کلید هم سر راهش هست اونم نیازی بهش نیست

در مورد دستگاه چنس هم اگر مشتریشو دارید بدون لوپ و باطری ۲۰۰ میفروشمش

شنبه 15 فروردین1394 - 6:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس

لطف کردی

پیامبراکرم(ص)

دوشنبه 24 فروردین1394 - 10:29pm
YIM

سلام اساتید محترم .یه سوال؟
فرکانس ژنراتور که به پرابها وصل میشه و فرکانس مدار اصلی که به آنتنها وصل میشه باید یکی باشه؟البته اگه 2 تا از این مدار رو بسازیم.

یکشنبه 30 فروردین1394 - 4:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure