انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 8:43pm

پاسخ به موضوع  [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی
 LRL آنتنی 
نویسنده پیغام
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
quark نوشته است:
مرسی.
لطف کردید.
ببخشید این موج برگشتی چیه که انتن اونو دریافت میکنه وو باعث حرکت میله ها میشه؟؟؟

این نوع دستگاه ها امواج گردابی که یک فلز تولید میکنه رو میزنه

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 10:05am
YIM WWW
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

bantama نوشته است:
سلام اقا حمید عزیز
اختیار دارید شما استاد مسلم هستید
برای اینکه فرکانس دقدتر تنطیم بشه به نظر من استفاده از یه فرکانس متر کوچک داخل قاب ردیاب هست که به خروجی وصل بشه
همون که تو وبلاگ بهنام بود دارم می سازم برای توماس اگه موفق شدم نتیجه رو می نویسم اما نظر شما در این باره چیست؟
با تشکر

سلام
من از اون فرکانس متر داخل ردیاب خودم استفاده میکردم ,دقتش تا یه محدوده خاصی خیلی خوبه و تا یک صدم هرتز هم دقیق هست تنها مشکلش
مصرف باطری زیاد بخاطر استفاده از یک رگولاتور 5 ولته ,اگه شما از یه باطری 12 ولت استفاده کنید ای سی رگولاتور حتی با بستن هیت سینگ هم بشدت داغ میکنه
یعنی شما عملا از باطری های غیر قابل شارژ نمیتونید در این فرکانس متر استفاده نمایید ,البته راه حلهای زیادی برای حل این مشکل وجود داره.

---------------------------------------

تصویر

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 11:57am
مدیر کل
مدیر کل

هوشی جان خب اینکه خیلی خوبه فرکانس متری بتونی بصورت داخلی بذاری که دقتش تا این حد بالا باشه! اگر لطف کنی بگی کدوم مدار بوده که این دقت رو داشته ممنون میشیم.
اما در مورد مطلب مصرف باطری مطمئنا شما اشتباه میکنی! من صدها بار از باطری 12 ولت به همراه رگولاتور 5 ولت استفاده کردم. شاید بصورت حدودی تلفات جریانش در حالتی که خروجی جریانکشی نداشته باشه حتی 5 میلی آمپر هم نیست چه برسه که بخواد داغ هم بکنه! فقط در صورتی اون رگولاتور باید داغ بکنه که مدار شما روی 5 ولت حدود 100 میلی آمپر به بالا جریان بکشه. که برای یک مدار دیجیتال کاملا بعیده. پس یک جای مدار شما قطعا ایراد داره و میتونی برطرفش کنی.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 3:29pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
hoshi نوشته است:
bantama نوشته است:
سلام اقا حمید عزیز
اختیار دارید شما استاد مسلم هستید
برای اینکه فرکانس دقدتر تنطیم بشه به نظر من استفاده از یه فرکانس متر کوچک داخل قاب ردیاب هست که به خروجی وصل بشه
همون که تو وبلاگ بهنام بود دارم می سازم برای توماس اگه موفق شدم نتیجه رو می نویسم اما نظر شما در این باره چیست؟
با تشکر

سلام
من از اون فرکانس متر داخل ردیاب خودم استفاده میکردم ,دقتش تا یه محدوده خاصی خیلی خوبه و تا یک صدم هرتز هم دقیق هست تنها مشکلش
مصرف باطری زیاد بخاطر استفاده از یک رگولاتور 5 ولته ,اگه شما از یه باطری 12 ولت استفاده کنید ای سی رگولاتور حتی با بستن هیت سینگ هم بشدت داغ میکنه
یعنی شما عملا از باطری های غیر قابل شارژ نمیتونید در این فرکانس متر استفاده نمایید ,البته راه حلهای زیادی برای حل این مشکل وجود داره.

---------------------------------------

تصویر

برادر اگه میتونی قسمت تغذیه رو تغیر بده :)
اول چک کن ببین اتصال یا مشکلی وجود نداشته باشه که آیسی داغ کنه بعد اگه رفع نشد بین تمامی مدارها قسمت اولشون تغذیه است بعد قسمت عملیاتی و بعد نمایشی یا خروجی کار .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 5:08pm
YIM WWW
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مهندس حمید ای سی داغ میکنه ,بجز این مشکلی نداره

اینم خدمت عزیزان:
pcb هم که خودم طراحی کردم داخلش هست

تصویر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 7:22pm
مدیر کل
مدیر کل

هوشی جان این مدار مشکلی نداره. شما احتمالا یک جا اتصالی دارین یا قسمتی که ترانزیستور هست جریانکشی زیاد داره. وگرنه خود سیستم میکرو و ال سی دی که مصرفی نداره بخواد رگولاتور داغ بکنه!
در نهایت اگر مشخص نشد اشکال از کجاست شما رگولاتور رو عوض کنین شاید معیوب باشه. بهرحال من به شما تضمین میدم این مدار در حدی نیست که رگولاتورش بخواد داغ بکنه. کمی گرم شدن طبیعیه.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 7:35pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مهندس خیلی داغ میکرد ,بهر حال برای من زیاد مهم نبود ,الانم فکر کنم ماهی ها دران تو دریا باهاش دنبال گنج میگردن :D ,اخه یه مدت قبل افتاد تو رودخونه و اب اونو برد.

تصویر

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 9:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

هوشی دستگاه ها رو به ماهی های بیچاره قالب میکنی :D =))

یکشنبه 22 اردیبهشت1392 - 1:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام هوشی جان
درسته منم یادم میاد چند ماه پیش داشتی میگفتی دستگاهت افتاد تو رودخونه اما این فرکانسمتر تو دست میگیری حتی دست رو هم داغ نمی کنه
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

چهارشنبه 24 اردیبهشت1392 - 12:57am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

bantama نوشته است:
سلام هوشی جان
درسته منم یادم میاد چند ماه پیش داشتی میگفتی دستگاهت افتاد تو رودخونه اما این فرکانسمتر تو دست میگیری حتی دست رو هم داغ نمی کنه
با تشکر

دقیق خاطرم نیست ولی تا اونجایی که یادمه اگه خود فرکانس متر رو به باطری میزدی ای سی رگولاتور اصلا داغ نمیکرد ,فکر کنم اون موقع فرکانس متر 0.4 امپر جریان می کشید ولی اگه سیم های ورودی فرکانس متر رو وصل میکردی جریانکشی بالا میرفت و اگر از همین باطری برای برد فرستنده هم استفاده میکردی میزان جریان کشی بیشتر میشد ,دقیق خاطرم نیست ولی یادمه قبل از اینکه ورودی فرکانس متر فعال بشه مشکلی وجود نداشت

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 6:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Saeed020 و 82 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure