انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 1:37pm

پاسخ به موضوع  [ 81 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 مدار داخلی ردیاب DFS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز مثل اینکه شما صفحات قبل این تاپیک رو مطالعه نکردین . اگه لطف کنید و مطالعه کنید دوستان عکس گذاشتند . @};-

...جواب ابلهان خاموشیست....

چهارشنبه 24 تیر1394 - 11:16am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام بر دوستان
دوستم دیروز برگشت و من دیشب ردیاب رو ازش گرفتم و دارم اطلاعات لازم رو ازش استخراج میکنم @};-

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 24 تیر1394 - 12:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
hoshi نوشته است:
سلام بر دوستان
دوستم دیروز برگشت و من دیشب ردیاب رو ازش گرفتم و دارم اطلاعات لازم رو ازش استخراج میکنم @};-

احسنت بر شما جناب هوشی :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 24 تیر1394 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هوشی جان منتظریم . @};- @};-

چهارشنبه 24 تیر1394 - 2:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

هوشی جان دستت درد نکنه یعنی می شه ما هم یه ردیاب داشته باشیم

چهارشنبه 24 تیر1394 - 4:59pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام بر دوستان
شکل موج همونی است که دوستمون دلتا جان زحمتش رو کشیدند ولی من بازم در حالتها و فرکانس های مختلف قرار میدم
مهندس حمید لطف کنید و یک نظری ببیندازید اگر چیز دیگه ای لازم باشه من قرار بدم.

در ضمن مهندس لورنز z1 الان پیش من هست اگر اطلاعاتی از اون لازم باشه که به دوستان در ساخت و ارتقاء فلزیاب فلزجو کمک میکنه من اینجا قرار بدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 24 تیر1394 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی هوشی جان از توجهت به ردیاب dfs @};- اما خداییش من از الکترونیک سر رشته ندارم و چیزی از این تصاویر نمیفهمم . انشاالله که مهندس حمید و دوستان بتونن استفده کنند .
اما یه چیزی یادم اومد که من بعد 2 سال از داشتن ردیاب تازه فهمیدم :D . در کاتالوگ این ردیاب فرکانسهای مختلف رو نوشته بود و فقط واسه طلا نوشته بود فرکانس 5 و 5/1 و 5/2 و 5/3 و 5/4 و 5/5 و بعد کلی به خطا زدن فهمیدم که فرکانس 5/5 از همه مطمئن تر هستش . حالا بقیه فرکانسها رو فقط یه عدد نوشته بود مثلا الماس 12/7 بود .
من فکر میکردم که این فلزات مثل طلا دیگه بالا و پایین ندارن و فقط روی همون عدد اولی که دستگاه نشون میداد باید به سرچ پرداخت مثل همون الماس که 12/7 بود . بعد 2 سال فهمیدم که بابا اینا هم بالا و پایین میشن =)) . 12/7 و 12/8 و 12/9 و ....
حالا لوپ کلام این که هر کدوم از فرکانسهای فلزات این دستگاه رو که بالاتر میبردم مثل طلا 5/5 خطای دستگاه خیلی کمتر میشد .
الانم که جدیدا با فرکانس آلومینیومش فقط حفره میزنه خیلی جالب و برای حفره زنی عالی عمل میکنه . :-?

...جواب ابلهان خاموشیست....

چهارشنبه 24 تیر1394 - 7:23pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خواهش میکنم داداش معراج

اینم یک ویدئو از صفحه نمایش, مود ها و فرکانس های بکاربرده شده در این ردیاب

http://s3.picofile.com/file/8200270034/ ... o.rar.html

چهارشنبه 24 تیر1394 - 7:25pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون هوشی جان زحمت کشیدین.
همونطور که قبلا هم عرض کردم بنظر میاد امواج همون هست که دوستمون تصویرش رو گذاشته بودن. با تصاویر شما تطبیق میکنه! لذا موج مربعی ساده ای هست که خروجیش از یک خازن چند صد میکرو فارادی عبور کرده. همین! نکته ای که وجود داره با توجه به تصاویر جدید بنظر میرسه دقت لبه امواج هم کاملا قابل قبول هست. بنابراین مداری که برای تقویت استفاده شده در عین سادگی کیفیت مناسبی داره.
در مورد لورنز هم اگر لطف کنین در حین کار و وصل بودن لوپ بتونین پراب رو به دو سر لوپ یا کانکتورش وصل کنین تا ببینیم شکل امواج و فرکانس پالس چقدر هست واقعا کمک میکنه. البته مراقب باشین پراب اسکوپ رو روی X10 یا X100 بذارین وگرنه احتمال اسیب دیدن اسکوپ وجود داره. بخصوص که ولتاژ و مختصات دقیق امواج خروجی لورنز رو نداریم! بهرحال اگر موفق شدین ممنون میشیم در تاپیک جداگانه ای مطرح کنین. بنظرم مختصات اون امواج ارزش بیشتری داره تا DFS !

پنج شنبه 24 تیر1394 - 12:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام خدمت همه اساتید و تشکر از دقت توجه دوستان به این ردیاب
اگه با همین پشتکار پیش بریم انشا الله بزودی بهترین ردیاب را می توانیم بسازیم

پنج شنبه 25 تیر1394 - 10:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 81 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure