انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 3:59pm

پاسخ به موضوع  [ 119 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 12  بعدی
 ساخت ردیاب طلا آنتنی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا حمید لطفا درباره محل اتصال انتن به مدار آیا هر دو انتن به مثبت مدار و یا اینکه یکی به منفی و دیگری به مثبت وصل میشه
و همچنین محل اون ولوم تنظیم شعاع آیا جای این ولوم تویه مدار درسته
توضیحی بدید
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 22 تیر1394 - 4:00pm
مدیر کل
مدیر کل

فیبر مدار خوب نیست و اصلا لزومی نداره که دو رو باشه. ظاهرا اشکال سهوی یا عمدی هم درش وجود داره. با این وضع احتمال جوابگیری ازش بدون بررسی دقیق ضعیف هست. تا شماتیک وجود نداشته باشه نمیشه نظر داد.
خروجی دو انتن در ردیاب فرکانسی نمیتونه بهم وصل باشه. یا باید دو موج (در صورت وجود) به دو آنتن بره و یا یک آنتن به منفی وصل بشه و خروجی موج هم به آنتن دیگه.

دوشنبه 22 تیر1394 - 5:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من کم بیش با آمپلی یا تقویت کننده کار کردم ولی واقعا ولومش درست نیست اگه نگاه کنید ترانزیستور خروجی امیترش منفی که رفته پایه چپ ولوم و از طرف دیگه پایه راستشم باز به منفی وصله پایه وسط هم خروجی هستش و این یه کار غیر معقول به نظر بنده فایل هگز میکرو درست هستش ولی تو کل مدار تغیرات ناشیانه ای انجام شده که غیر قابل قبول

دوشنبه 22 تیر1394 - 5:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان اصلا مدار اصلی با مداری که جناب فراز گذاشتن خیلی فرق داره تو مدار اصلی دوتا out داریم که موازی هستش که یه خروجیش منفی و دیگری مثبت ولی جناب فراز این قسمت اشتباه کشیدن ولی در کل نقشه اصلیش اشتباهاتی داره که من پرتوس ندارم بازش کنم از روی همین عکسی که قرار دادن نگاه کردم باز اگه زحمتی نباشه مهندس حمید یه نگاه بکنن نظزشون بگن

دوشنبه 22 تیر1394 - 5:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب فراز لطفا شماتیکی که تهیه کردید رو آپ کنید تا آقا حمید نظرشون رو درباره مدار بگن .
بررسی که بنده با دوستم کردیم اینکه تویه مدار از دوتا موج استفاده میشه . یکی توسط میکرو و دیگر توسط 555 . که با هم ادغام و به آنتن ها ارسال می شن .

دوشنبه 22 تیر1394 - 6:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بلاخره کسی نمیخواد در رابطه ساخت و عیب یابی مدار کمکمون کنه مشتاق شدیم بسازیم اما دوستان بلد اینکار رفتن و بر نگشتن

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 23 تیر1394 - 11:21pm

حمید نوشته است:
فیبر مدار خوب نیست و اصلا لزومی نداره که دو رو باشه. ظاهرا اشکال سهوی یا عمدی هم درش وجود داره. با این وضع احتمال جوابگیری ازش بدون بررسی دقیق ضعیف هست. تا شماتیک وجود نداشته باشه نمیشه نظر داد.
خروجی دو انتن در ردیاب فرکانسی نمیتونه بهم وصل باشه. یا باید دو موج (در صورت وجود) به دو آنتن بره و یا یک آنتن به منفی وصل بشه و خروجی موج هم به آنتن دیگه.

ممنون مهندس كه پيگيري مي فرماييد
چند سوال با توجه به راهنمايي هاي شما :
1- اگر دو موج قرينه با يك فركانس داشته باشيم ميشه هر كدوم از اين امواج رو به يك آنتن فرستاد و اصلا اين روش يعني ارسال دو موج قرينه به آنتن ها ايده خوبي هست ؟
2- موجي كه روي آنتن ها فرستاده ميشه چقدر بايد تقويت بشه ؟ مثلا تو همين مدار حدود 4 برابر تقويت ميشه (با نصب bs 170 موج ورودي كه ديوتي سايكل 50% داره 4 برابر در خروجي تقويت ميشه )، شما توصيه اي دارين ؟

در ضمن شماتيك مدار رو نكشيدم واقعيتش ي راست توي پروتئوس روي pcb كار كردم ، ببينين اين تحليل بدردتون ميخوره ؟
مدار دور و بر ميكرو كه براي راه اندازي خود ميكرو و ال سي دي و adc (براي تشخيص درصد شارژ باطري) كه مطلبي نداره اما خروجي از پايه 6 ميكرو (كه تو مدار اصلي عمدا" به پايه 23 وصل شده بود ) به مدار تقويت خروجي مياد اونجا آي سي 555 براي بخش تقويت كننده ولتاژ حدود 22 ولت رو ميسازه و خروجي بعد از تقويت شدن به ولوم به اصطلاح تعيين شعاع (براي كنترل دامنه تقويت موج ) ميره و در نهايت هم سر وسط اين ولوم به آنتن ميرسه
باز هم ممنونم مهندس از وقتي كه مي گذاريد

چهارشنبه 24 تیر1394 - 9:03am

mrmr16 نوشته است:
جناب فراز لطفا شماتیکی که تهیه کردید رو آپ کنید تا آقا حمید نظرشون رو درباره مدار بگن .
بررسی که بنده با دوستم کردیم اینکه تویه مدار از دوتا موج استفاده میشه . یکی توسط میکرو و دیگر توسط 555 . که با هم ادغام و به آنتن ها ارسال می شن .

نه دوست عزيز اين آي سي توي اين مدار ، يك مدار دو برابر كننده ولتاژه و ولتاژ حدود 22 ولت رو براي تقويت خروجي ميسازه
شماتيك مدار رو هم الان ندارم متاسفانه ولي ي توضيحاتي براي مهندس حميد دادم شايد كمكي بكنه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 24 تیر1394 - 9:22am

stkmelodi_20 نوشته است:
دوستان من کم بیش با آمپلی یا تقویت کننده کار کردم ولی واقعا ولومش درست نیست اگه نگاه کنید ترانزیستور خروجی امیترش منفی که رفته پایه چپ ولوم و از طرف دیگه پایه راستشم باز به منفی وصله پایه وسط هم خروجی هستش و این یه کار غیر معقول به نظر بنده فایل هگز میکرو درست هستش ولی تو کل مدار تغیرات ناشیانه ای انجام شده که غیر قابل قبول

من هم با شما موافقم ولي با توجه به اينكه جريان خروجي از ولوم تقريبا" صفره شايد بشه از اين ولوم براي كنترل دامنه با همين شرايطي كه هست استفاده كرد
من PCB مدار رو با حداقل تغييرات كه روشن بشه و كار كنه (با توجه به فايل هگز و شبيه سازي اون تو پروتئوس) براي فيبر يك رو به درخواست دوستان كشيدم تا دوستان بسازند و تجربياتشون رو براي بهتر كردن مدار بيان كنن
يقينا" اين مدار جاي كار بيشتري داره و ميشه بهترش كرد
ولي اون ولوم رو ميشه حذف كرد و با يك جامپر ميشه مستقيما" سر وسط ولوم رو به خروجي داد تا موج بدون تغييرات دامنه به خروجي بره
اي كاش دوستاني كه تجربه اي در كار با ردياب دارن اين مدار رو بسازن و تست كنن چون من اصلا تجربه اي در اپراتوري ردياب ندارم
شكل موج و فركانس رو هم مهندس حميد بصورت حدودي تاييد كردند (موجي را كه براي ايشون قرار داده بودم مد اول طلا بود كه غير از اين مد 5 مد ديگه هم مخصوص طلا با فركانس بالاتر و چندين مد براي نقره، برنز و حفره داره )
اگه فكرهامون رو روي هم بذاريم ميتونيم ي مدار خوب از اين شماتيك در بياريم
اين مدار خيلي هزينه بردار نيست و با حدود 20 تومن جمع ميشه
هركاري ميشه باهاش كرد و هر تغييري كه به نتيجه برسيم هم ميشه تو PCB داد
با كمي همكاري ميشه دوباره براش برنامه نوشت و براش كريستال خارجي گذاشت تا دقيق تر باشه و حتي ميشه با PWM و خروجي هاي استاندارد اون رو استفاده كرد و براش تنظيم فركانس و ديوتي سايكل (براي عمق زني ) هم در نظر گرفت
خلاصه اينا ي كار تيمي دوستانه مي طلبه كه نياز به مشاركت همه داره

چهارشنبه 24 تیر1394 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فراز جان اگه بخوایم دوباره براش برنامه بنویسیم و مدارو تغغیر بدیم که بحثش جداس و میشه یه پروژه دیگه ولی اینکه با همین میکرو و خروجیش میشه جواب گرفت مهمه که اگه نیاز باشه مدارشو کمی تغییر بدیم . دوستانی که دبه اپراتوری واردن باید کار کنن جواب بدن که فغلا کسی علام نتیجه نکرده. ممنون از زحمتی که کشیدین

چهارشنبه 24 تیر1394 - 10:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 119 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure