انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:07am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یعنی چرا اینقدر اینجا خلوته

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درست میشه به امید خدا.

الان که مدار هست فقط برای حفره یابی کسی نظری داره؟
یا حق

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این موقع از شب بیشتر دوستان با خانواده میرن بیرون یا توی پارک یا شهر بازی
خدا کنه شاد باشن که مردم ما به این شادی نیاز شدید دارن

جمعه 19 شهریور1394 - 12:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

نکنه کسانی که مدارشون کار نمیکنه بجای tda2003 از ای سی tda 2030 استفاده کردن

جمعه 19 شهریور1394 - 1:41am
مدیر کل
مدیر کل

به به جناب رستم ماشالا شما مسائل قبلی رو کلا بی پاسخ گذاشتین و با توپ پر اومدین! من تک به تک جواب میدم بشرطی که شما شهامت و قدرت جوابگویی رو داشته باشین.
1- در خصوص اینکه شما لطف کردین مداری گذاشتین همه تشکر کردن و میکنن. ولی اگر قرار باشه مدار مشکلی داشته باشه و دیگران به زحمت بیفتن و عوض حل شدن مشکلات مدار بخواین بحث رو با مسائل علمی به ظاهر پیشرفته ولی در واقع بیربط پوشش بدین که برای خودتون به اصطلاح یک حفاظ علمی و وجهه خاص درست کنین ؛ خیر این قابل پذیرش نیست! اگر علم شما اینقدر بالاست اینجا ما به مسائل ساده در حد مشخص بودن خازن و مقاومت نیاز داریم تا دوستان بتونن جواب درست بگیرن. اصولا هر ارائه مداری برای عموم باید به همین صورت باشه. وگرنه اینجا که یک محفل آکادمیک نیست شما بعضی بحثها رو وسط مدار پیش میکشی و مشخصا هم چند تاش رو ثابت کردم که اشتباه میگی و شما ظاهرا بدون هیچ استدلال علمی و فنی چون میدونستی حق با منه صرفا داغ کردی و روال قهر در پیش گرفتی بلکه باز هم چند کاربر بی اطلاع تشریف بیارن دخیل به امامزاده شما ببندن. حکایت چنس و 12 رگولاتور و حتی پیشنهاد استفاده از 741 برای طرح پالسی بنده رو یادم نرفته. اگر شما یادتون رفته میتونم تک به تک موضوع رو با توضیحات شما در اون زمینه ها عرض کنم بلکه دوستان خودشون نظر بدن!
2- اینکه جاوید عزیز ممکنه در مدارشون اشکالی باشه کاملا ممکنه و اتفاقا من به ایشون هم در خصوصی و هم عمومی عرض کردم! اما اگر ایشون به هر دلیل به جواب مناسب نرسیده باشه دلیل نمیشه شما ایشون رو جزو فروشندگان خطاب کنین یا بابت فروش یک ردیاب قدیمی در این انجمن به ایشون انگی بچسبونید! من از نظر صداقت و حقیقت به ایشون اطمینان دارم و صرفا امکان اشتباه فنی در کارشون هست. پس این جور نسبتهای دروغ امثال شما و دوست گرامیتون که دیگه لقب مافیا هم دادن نشون میده که اتفاقا شما هستین که عوض کار کردن روی مداری که خودتون مطرح کردین و کسی هم جلوشو نگرفته ؛ انگار فکرتون همش جای دیگست!!! دوست عزیز مداری که جواب بده دیگه داده و کسی اگر هم بخواد قصد و غرضی داشته باشه دیگه نمیتونه چیزی بگه. لذا راه بازه کسی جلو مسیر فنی رو نگرفته.
3- در خصوص فرکانسها من از شما سوال مشخصی کردم و چند فرکانس ردیابی ذکر کردم که اتفاقا در همون دستگاهی که خودتون تصویرش رو گذاشتین و حتی ZOOM X7 که تبلیغشو کردین هم استفاده شده! تشریف ببرین دقیقا عرض بنده رو بخونین و با اون علمی که ازش مرتب صحبت میکنین ثابت کنین چرا این فرکانسها برای طلا جواب میده و فرمول علمی ربط بین این فرکانسها چیه. هر وقت موفق شدین بنده سایر مطالب علمی شما رو هم میپذیرم. وگرنه فکر نمیکنم جای بحثی داشته باشیم.
4- در خصوص فیلتر بودن هم متوجه نشدم! اینجا که بیش از 2 ساله فیلتره و اتفاقا خیلی سایتهای دیگه فیلتر نیست و بعضیاشون هم هست! این دلیل بر مساله خاصی نیست و اصولا مکانیزم فیلترینگ سایتها داستان خودشو داره. فکر نمیکنم دلیل بشه شما نتیجه خاصی بخواین بگیرین. در واقع اگر شما واقعا برای بچه های این انجمن دارین زحمتی میکشین و خدای نکرده غرض خاصی ندارین اصلا نباید اینطور خصمانه با کلیت انجمن برخورد کنین!!! فکر میکنم خیلی واضح باشه و سایر عزیزانی هم که واقعا زحمتی برای انجمن میکشن اصلا دیدشون شبیه شما نیست!
5- در خصوص اطلاعات درست یا غلط من سوالاتی مطرح کردم شما هنوز پاسخی ندادی! در خصوص آنتن هم فرمول شما از بیخ و بن اشتباه بود و اثباتش کردم و شما هم هیچی در ردش نتونستی بگی! یک ضرب و تقسیم ساده هم فکر نمیکنم منبع خاصی نیاز داشته باشه. بسیاری از مطالب شما هم که کپی پیست از ویکی پدیا بود و میتونم ثابتش کنم!!! جدا از این شما که اینقدر ادعای بحث علمی و فنی در ردیابی دارین میشه یک مقاله از فیزیکدانان معتبر دنیا در خصوص سیستمهای Dowsing Rods به ما معرفی کنین تا بخونیم؟ بنده حتی در یکی از کتابهای استیفن هاپکینز هم دیدم که ایشون اصلا یکی از دلایل علاقشون به علم فیزیک این بوده که در جوانی دیده بودن عمه یا خالشون میتونه با یک تکه چوب آب پیدا کنه! ما الان خیلی خوب میدونیم این مساله به سیستم ردیابی ما ارتباط داره. اما شما در مطالب علمی هاپکینز حتی یک مطلب در توجیه علمی پدیده ردیابی پیدا نمیکنین! در واقع هیچ دانشمندی هنوز فرمول مشخصی برای این مساله ارائه نداده. شما اگر خیلی در این مورد ادعایی دارین منبعی معرفی کنین که مشخصا به ردیابی ربط داشته باشه. نه توضیحات علمی که کاربردشون رو در ردیابی حتی با یک مثال ساده میشه رد کرد! مثل ارتباط طول آنتن به فرکانس ردیابی که براحتی رد شد. مثل جوابدهی مضارب فرکانسی برای یک ماده خاص که کافیه خودتون چند تست ساده کنین تا متوجه بشین درست نیست! فکر میکنم همینا برای زیر سوال بردن سایر موارد شما کافی باشه. در عین اینکه هیچ یک از مطالب علمی شما اصلا ارتباطی هم به این مدار خاص نداشت!
6- فکر میکنم لازمه متذکر بشم این مدار اصلا طراحی شما یا کسی نیست! شما یک ردیاب ایکسپوفر رو برداشتین خروجیش رو با ایرادات تغییر دادین و به یک امپلی دارای تون کنترل وصل کردین. نه به اون ادعاهای علمی و نه به این سر هم بندی اشتباه! میشه بفرمایین کجای دنیای الکترونیک تا بحال کسی اومده یک پالس 25 هرتز مربعی با طول پالس به این میزان کم رو به یک امپلی صوتی بده و با ولوم باس و تریبلش بخواد کار خاصی صورت بده؟! هر مبتدی الکترونیکی هم متوجه میشه این کار ایراد داره. حالا اگر بواسطه ناشناخته های دنیای ردیابی میشه ازش جوابی گرفت بحثیه که هنوز ثابت نشده. چه برسه قابل توجیه علمی هم باشه! بنده هم موج رو دیدم و عرض کردم جواب میده ولی میزان خطاهاش از ردیاب اصلی هم بیشتره! خب این هم واضحه شما هر موجی هم بفرستی بالاخره برای ردیابی جواب میده ولی مهم اینه تا چه حد دقیق باشه و خطاهاش چقدر باشه. اصولا مشکل ردیابی همین چیزهاست که هر کسی از راه میرسه میتونه ادعایی مطرح کنه. ولی در سیستمهای صرفا الکترونیکی دیگه بحث ادعا مطرح نیست و شخص بطور واقعی باید علمی داشته باشه تا سیستم رو به جایی برسونه. لذا همینجاست که میبینیم مدعیان ردیابی تا دلتون بخواد زیادن ولی در فلزیابی نهایتا فقط میتونن در حد دستکاری مدارات دیگران ادعایی داشته باشن!

جمعه 19 شهریور1394 - 2:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
متاسفانه وضعیت قطعات تو مملکت ما خیلی خرابه من مدار ۲۰۰۳رو هم ساختم و ۴ولت خروجی دارم البته خازنامو با تست روی مدار تست کردم یکیش مشکل داشت که با تعویضش مدار ولتاز درستی ارایه داد یه ترانس ۳ولت زدم روش خروجی ۶۵۰ولته فکر کنم دیگه کافی باشه البته تو امجد یه جا هست ترانس میپیچن میخام بدم یه ترانس مخصوص برام بپیچن تا ۸۰۰ولت خروجی بده مدار با تنظیم ولومها خیلی جالب کار میکنه من با مس تست کردم حجم گیری جالبی داره تا یادم نرفته ترانس رو حدودا چند میپیچن میخام یه حدودی قیمت دستم باشه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

جمعه 19 شهریور1394 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
hafez نوشته است:
دمت گرم آقا روت اما منظور من انتخاب یه اسم به معنای واقعی کلمه یعنی «همکاری» بود نه اسم من غضنفر اونم به شرطی که بچه های وارد بخوان روی فایل برنامه کار کنن
در ضمن بلاخره نمیخوای این کیبوردتو درست کنی دهنمون تخته شد از بس ازت درخواست کردیم
شما هم اون مدار تقویت رو پخ کن بیاد کمی هم عمل کنیم بهتره داداش

CHASHM
MAN TA AWALE MEHR YEK RAWESHE ARZAN SADE VA DAGHIGH VASE RADYABI BE DOSTAN HEDIE MIKONAM !!!!
1, HAR KASI MITONE BEDONE DANESHE ELEKTRONIK BESAZE
2, HAZINEI NADARE
3, FAGHAT MOJE SINOSI DARE !
4, MISHE CHOKE SOTI VASL KARD VA ,,,

قسمت !

جمعه 20 شهریور1394 - 3:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
میخواهم مثل خودتون جواب بدم
به به استاد حمید عزیز بازم مثل همیشه با سفسطه و اسمون ریسمون کردن میخواهید توجهات رو به خودتون جلب کنید
شما مثل بت پرستایی میمونید که هیچ چیز رو نمی خواهید قبول کنید و چون باور غلطی دارید و بر این باور غلط پافشاری میکنید به هیچ چیز جدید گوش نمیکنید و یا اگر بخواهید هم گوش کنید فقط برای مقابله با ان است
من در تمام تایپیکها پله پله بهترین فرضیه ردیابی رو اعلام کردم و نوع اندازه گیری فرکانس هدف در یک نیمه عمر رو حساب کردم و طول انتن رو در صورت بحث گیرندگی حساب کردم حالا اگر فرکانسهای بدست امده با دستگاه شما نمیخونه و یا فرمول طول انتن با انتنهای ساخته شده شما نمیخونه همشون شد غلط منهم میگم غلط ولی از شما خواهش کردم شما بگید چطوری به این فرکانس و طول انتن برای دستگاهتون رسیدید این یک سوال سادس و نیاز به این پله اون پله کردن نداره تا دوستانی که سری در کار دارن قضاوت کنند
از شما خواهش میکنم در رابطه با چنس و فلزجو بحثی پیش نیارید و اجازه ندیدید چیزهایی که میدونم رو بگم و در صورت نیاز خصوصی بحث میکنیم
شما مثال فرکانس میارید شما اگر تایپیک ها رو خونده باشید باید متوجه شده باشید که فرکانس ارسالی یک هدف میتونه در بازه ای حتی مثبت و منفی 1000 هرتز باشه که خودش به تنهایی میتونه عناصر دیگرو هم بپوشونه
من به شما حق میدم که اگر این فرکانسها ثابت بشه شما میمونید و کلی مشتری با دستگاهها یی که دستشونه ولی اگر من جای شما بودم این فرکانسهارو حساب میکردم و تست میگرفتم (با 35 خودتون و تعویض فایل هگز اگر خودتون برنامشو نوشته باشید)
و اگر جواب مثبت بود با یک مبلغ فایل دستگاه بچه هارو عوض میکردید و در رابطه با طول انتن هم همینطور و مجبور به اینهمه بحث نمیشدیم
در رابطه با این مدار چه کسی گفته که این مدار طراحی منه دوست من من گفتم که طرحی دادم و برای مثال این کار رو با این مدار میتونید انجام بدید من نمیدونم منبع و سازنده این دستگاه کیه ولی تا درصد بالایی دستگاهش منطقی کار میکنه
شما که استاد هستید لطف کنید بفرمایید این ایرادات در مدارهای اضافه شده چیه و اگر واقعا برای سایت و این تایپیک و پول بچه ها نگران هستید لطفا این ایرادات رو بگید تا بچه ها انجام ندن و چه خوب میشه که مدار رو هم اصلاح کنید اگر نظرتون خیر باشه در غیر این صورت نیت شما و دوستانتون که با یک دستور شما شروع به حمله میکنن مشخص میشه
در رابطه با مضارب فرکانسی اتفاقا مبنای این مباحث بر پایه درست بودن همین مضارب است
شما فرمودین کپی پیست کردین که جهت اطلاع شما دوست عزیز باید بگم که قوانین کپی و پیست میشن و بهترین منبع هم ویکی پدیاست و خواهشا کمی با فکر صحبت کنید و از هرچیزی برای محکوم کردن مردم استفاده نکنید
دوست من تا حالا از مدار این و اون کپی کردید و نتیجه شد اینکه از ردیاب و ردیابی زده شدی اگر قبول کنی که اشتباه کردی موفق میشی ولی اگر به اشتباهت به عمد پافشاری کنی مطمعن باشید به مشکل میخوریدمگر نه مادر بزرگ جنتی هم میدونه که با یک تکه چوب هم میشه ردیابی کرد
اونهایی که از شما در سایتهای دیگه بد میگن فروشنده نیستند همون کسایی هستند که نتیجه نگرفتن و اجازه ندید که تعداد این افراد بیشتر بشه و خواهشا به حرف من با دقت فکر کنید
من هیچ مداری ارائه نکردم و فقط یک ترکیب مناسب رو اعلام کردم و میخواستم مدار طراحی خودم رو بزارم ولی به نفع ایکاشیها و به ضرر فروشندگان این کار رو نکردم
حالا دوست من اگر واقعا فکر اصلاح طرح خودت هستی بسم الله و اگر فکر میکنی دستگاه انجمن به خطر افتاده اونم راهشو گفتم
ولی اگر میخواهی ابوجهل بازی و سفسطه بازی در بیارید من حوصلشو ندارم همه چیز رو به صورت علمی در تایپیکها گفتم
و یک سوال ساده از شما کردم که مستلزم ادامه بحثه
خواهشا همونطور که من منابع را کپی پیست کرده ام و نوع ارتباط انها را با هم بیان کردم شما هم منابع خودتون در قبال دستگاهتون رو کپی پیست کنید تا نیت ها مشخص شود
تا علمی بحث و عمل رو به دوستان بسپاریم در غیر این صورت از شما خواهش میکنم خودتون و تیمتون رو از این تایپیک خارج کنید تا اجازه بدید دوستان مدار رو بسازند و نتایج رو اعلام کنند و اگر نمیخواهید این مدار به سر انجام برسد همین الان این تایپیک رو حذف کنید تا نیت شما بر دوستان مشخص گردد

جمعه 20 شهریور1394 - 9:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

alirezaii21 نوشته است:
متاسفانه وضعیت قطعات تو مملکت ما خیلی خرابه من مدار ۲۰۰۳رو هم ساختم و ۴ولت خروجی دارم البته خازنامو با تست روی مدار تست کردم یکیش مشکل داشت که با تعویضش مدار ولتاز درستی ارایه داد یه ترانس ۳ولت زدم روش خروجی ۶۵۰ولته فکر کنم دیگه کافی باشه البته تو امجد یه جا هست ترانس میپیچن میخام بدم یه ترانس مخصوص برام بپیچن تا ۸۰۰ولت خروجی بده مدار با تنظیم ولومها خیلی جالب کار میکنه من با مس تست کردم حجم گیری جالبی داره تا یادم نرفته ترانس رو حدودا چند میپیچن میخام یه حدودی قیمت دستم باشه

بله واقعا همینطوره

جمعه 20 شهریور1394 - 10:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

\M/

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 20 شهریور1394 - 10:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yaser744 و 58 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure