انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:46am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب دلتا آخه من چی بهت بگم شما که یه جیزهایی دارید که ما نداریم بهتر نیست دست از سر این تایپیک بردارین شما که دوتا 35 دارید آخه مگه کم دارید که اومدین سراغ یه مدار ده سال قبل در ضمن اون کسانی که همه چی دارن دنبال خیلی چیزان چراکه نونشون از این راهه من هزینه کردم شما چرا میسوزی

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 9:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

fereidon نوشته است:
آقای جاوید درست چشماتو باز کن و ببین این همون پست صفحه 58ته یک بار دیگه بخون ببین چی نوشتم مخصوصا عباراتی که زیرش خط کشیده شده

و در فایل دوم از تمامی پیشنهادات برادر رستم استفاده شده و همچنین سلکتور از این مدار حذف شده است در اصل می توان گفت که مداری کاملا متفاوت با مدار اول طراحی شده در ساخت آن عجله نکنید ابتدا برادر رستم باید در موردش نظر بده البته من این مدارو هنوز نساختم ولی در اولین فرصت خواهم ساخت
امیدوارم دوستان از عمل کرد ما راضی باشن ما رو از دعای خیر بی نصیب نزارین

آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان ، آرزوی ماست

یا حق

حالا این چه طرز حرف زدن تو محیط عمومیه! حالا درست یا نادرست شما طرحی زدی که برخلاف طرح اول جواب نداده مثل مرد بگو اشتباه کردی و باید قبل عمومی کردن تست میکردی نه اینکه قبول نکنی و هرکی گفت کار نمیکنه به فروشندگی متهم کنی!

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 10:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

یه جوری میگید فروشنده ها حمله کردن انگار که صد نفر ریختن تو تاپیک و بر علیه اون شعار میدن انگار یه پروژه سری رو دارید به سرانجام میرسونید . چیزی که مشخص نیست جواب میده یا نه ؟ تنها تستی هم که شده روی زمین بوده و بس ! جز این دیگه چی داره که که من بالفرض فروشنده بخوام چوپ لای چرخش بزار . تو این تاپیک هم بجز من و دو نفر دیگه دیگه کی از مدار انتقاد کرده که شما دم از هجوم سیل فروشندگان بزنید.
بجای این کارا یه کمی سطح دانش الکترونیک خودتون رو بالا ببرید با یه نگاه به خروجی مدار خواهید مدار چند مرده حلاجه .بابا اخه شما تو کدوم ردیابی دیدید که ولتاژ داده شده به انتن اینقدر زیاد باشه ؟ مگه شرکتهای بزرگ علمشون از من و شما کمتره که چنین کاری نمی کنند؟
بنده هم این تاپیک و خود شما رو بحال خودتون میزارم تا ببینم اخرش چه گلی به سر این کاربران میزنید.

در ضمن اقایونی که در خصوصی منو ناصر خطاب کردن کاملا در اشتباهند. \:d/

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
hafez نوشته است:
سید جواد نوشته است:
شما سیستم رو برای تست ببر تپه قلعه های ثبت شده اونجا تست کن خوب دستت میاد که تو عمق چند مرده حلاجه تو خطه شما هم کم نیست

سید جان آخه یه حرفی میزنیدها شما گوش بگیر ببین چی میگم البته جسارت نشه من به شخصه برای شما احترام خواصی قائلم اما مگه هر تپه باستانی و ثبت شده دارای جنسه ؟ خود میراث چند وقت پیش اعلام کرد تو تلویزیون که ثبت یک مکان سرفا به دور از وجود جنس به ارزش محلی ، آداب و رسوم ،و روش زندگی اونجا به ارزش میرسه نه اینکه بگیم جنس هست حالا این رو هم در مظر بگیرید شما که دیگه خاک خورده این کار و این راه هستید دقیقا میدونید ردیابی به دیدن محل و دیدن جنس حفاری شده در محلی که شما حضور دارید تاثیر 100% میزاره این یعنی وقتی شما مثلا به محلی میرید که به اسم تپه باستانی معروفه چه بخوای چه نخوای تمام حرکتها به سمت تپه ختم میشه چون ذهنیت شما اونجا رو جنس میبینی
سرتو درد نیارم سید از نظر من که خیلی تو این مقوله فکر ،تجربه،عمل میدانی ،و منطق گرا جلو رفتم میگم بهترین روش برای سربلندی یک مدار آنتن زدن در محلی هست که شما ا.ونجا نباشی و یکی در عمق مناسب فلزی رو دفن کنه و شما قادر به پیدا کردن محل دفن بشی البته با اولین قیچی طرف مقابل هم ذرتی نگه بله اینجاست کمی با اعصاب و روانت بازی کنه تا شما حتی در استرس هم بتونی با قاطعیت بگی اینجاست

درود بر شما
فرمایش شما درسته همه تپه های ثبت شده جنس نداره من هم اینو نگفتم ولی کم نداریم قلعه هایی که هنوز تخلیه نشده مخصوصا در منطقه ایشون
در مورد اپراتوری و ذهنیت هم حرفتون متینه ولی اپراتوری که تو اولیات ردیابی ضعیف باشه و با هر حرفی دستش جهت بگیره اینکارو ببوسه بزاره کنار سبک تره
و جسارتا بعنوان برادر کوچیکتر مشکل شما و بسیاری از دوستان در ردیابی و خطای بسیار اینه که نظم و طبیعت فرکانس محیط رو انگولک میکنید سر آخر این میشه که نتیجه مطلوب نیست + شیوه ردیابی بصورت سنتی و تجربی و سینه به سینه ست پشتوانه علمی و تئوری دقیق نداره
البته ببخشیدا صرافا یک نظر بود، موفق باشید

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
شما به تاریخ قرار داده شدن مدار نگاه کنین بعد بگین کسی توی روند کار اختلال ایجاد کرده! این همه مدت مدار گذاشته شده در عوض اینکه روی مسائل ساخت و عملکرد کار بشه دیگه تاپیک تبدیل به کلاس فیزیک استاد انیشتن شده بود! خب بنظر شما کار کردن روی یک مداری که قراره ساخته و تست بشه به این صورته؟ این همه ما مدار توی انجمن گذاشتیم و کلی روش کار کردیم و حتی یک فرمول هم ننوشتیم در حالیکه این کارها هزار و یک فرمول داره ولی باید به جاش گفته بشه. چیزی که سازنده مدار لازم داره جزئیات دقیق ساخت هست نه علم فیزیک! کسی اگر خیلی ادعای کمک و خیرخواهی داره در چنین محیطی باید حتی بابت اصول ساده مونتاژ هم راهنمایی بده. همونطور که صدها بار امثال من این کار رو کردیم. پس چیزی بر گردن ما نیست!
اما در خصوص مدار اصلا مدار خاصی در کار نیست! یک ردیاب ایکسپوفر هست که خیلی از ماها در گذشته ساختیمش و اینجا فقط خروجیش به یک امپلی دارای ولوم باس و تریبل داده شده. در حالیکه اگر مساله ولوم باس و تریبل مطرح نبود ؛ خروجی این مدار اصلا نیاز به امپلی نداشت چون خودش دامنه ولتاژ 12 ولتی رو داشت و مشخصه که چنین چیزی رو با امپلی نباید تقویت کرد. زوج ترانزیستور TIP41 , TIP42 هم از نظر حالت تقویت برای یک موج مربعی بمراتب بهتر از هر امپلی معمولی جواب میده که بیشتر مناسب موج سینوسی هست نه مربعی. اینها رو هر مبتدی در علم الکترونیک هم متوجه میشه.
نکته مهم دیگه حتی در خصوص مدار اصلی این بود که اقای قاسمی هم وقتی این مدار رو منتشر کرد فرمولی برای پیچیدن تراسش داد که اصلا دقیق نبود. یعنی بلحاظ پیچیدن دقیق ترانس مشخص نبود باید به چه شکل باشه و هر کسی یک جور در میاورد و موج خروجی هم از نظر شکل کمی عوض میشد. بنظر من در کار دقیقی مثل ردیابی این خودش روی نتیجه تاثیر داره و همه یک جور جواب نمیگیرن. وضعیت تمامی مدارات ردیاب دارای ترانس یا چوک و حتی مکمل ردیابی که در انجمن مطرح هست همینه و ما بیش از 1 ساله که داریم میگیم ترانس اهمیت بیشتری داره وگرنه مدار خوب امپلی که فراوان هست و در هر کیت فروشی پیدا میشه.
در مورد تغییر فرکانس اصلی این مساله واضحه که هیچ ترانس و امپلی فرکانس رو عوض نمیکنه. فقط روی شکل موج و هارمونیکهای اضافه تاثیر گذار هست. در این مدار هم ولوم باس و تریبل فقط شیب موج نهایی رو کمی عوض میکنن. این مطلب هم خیلی سادست و فیلمی که یکی از دوستان گذاشته بود بسادگی اثباتش میکنه. بطور مثال در این مدار برای حالت ردیابی طلا یا GOLD از پالسی به پهنای 182 میکرو ثانیه استفاده شده که معادل یک سیکل طول موج فرکانس 5500 هرتز برای ردیابی طلاست. فاصله این پالسها هم تا همدیگه حدود 40 میلی ثانیه هست که فرکانس پایه 25 هرتز رو تشکیل میده. در خروجی نهایی ترانس هم باز اون چیزی که داریم همین فرکانسهای 5500 و 25 هرتز هستن. تنها تفاوتی که ولومها بوجود میاره شیب موج هست که عرض شد. کل تحلیل مدار بسادگی همینه. آسمون و ریسمون بافتن هم لازم نداره و با یک اسکوپ براحتی قابل بررسی هست.

دوستان اکثرا علم غیب دارن همه هم که اینجا فروشنده محسوب میشن. هرکس هرچیزی که میگه به فروشندگی محکوم میشه در ادامه بیانات جناب مهندس حمید باید عرض کنم که شما میخواید میوه سیب رو معرفی کنید .بجای معرفی خود سیب میگین درختی هست با قطر فلان و تنه فلان برگ فلان گل فلان وانقدر معادله حل میشه تا فقط خود سیب رو نشون بدین. اینجا هم بحث خیلی سادست ربطی به فرمول عداد و فیزیک نداره. و دقیقا ما ایرانیا هم عادت کردیم شواهد رو با سند تطبیق بدیم مثلا مدار فلزجو.هم درست شد همه شرکت کنندگان تو تاپیک اکثرا مدار درست کردن و نتیجه گرفتن .جناب رستم هم واقعا زحمت زیادی کشیدن و آرزوی قلبی بنده موفقیت ایشون و تک تک عضای گروه هستن عاجزانه خواهش میکنم رو هر شخصی اسم فروشنده نزارین یه تست خوب یه فیلم کوتاه میتونه بیانگر همه سوالات باشه.عداد نیستن که نتیجرو علام میکنند نتیجه فقط در عمل نشون داده میشه اونم با یک جمع بندی مشترک کلی.با آرزوی موفقیت برای تک تک عضای انجمن

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

masoud-n نوشته است:
fereidon نوشته است:
آقای جاوید درست چشماتو باز کن و ببین این همون پست صفحه 58ته یک بار دیگه بخون ببین چی نوشتم مخصوصا عباراتی که زیرش خط کشیده شده

و در فایل دوم از تمامی پیشنهادات برادر رستم استفاده شده و همچنین سلکتور از این مدار حذف شده است در اصل می توان گفت که مداری کاملا متفاوت با مدار اول طراحی شده در ساخت آن عجله نکنید ابتدا برادر رستم باید در موردش نظر بده البته من این مدارو هنوز نساختم ولی در اولین فرصت خواهم ساخت
امیدوارم دوستان از عمل کرد ما راضی باشن ما رو از دعای خیر بی نصیب نزارین

آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان ، آرزوی ماست

یا حق

حالا این چه طرز حرف زدن تو محیط عمومیه! حالا درست یا نادرست شما طرحی زدی که برخلاف طرح اول جواب نداده مثل مرد بگو اشتباه کردی و باید قبل عمومی کردن تست میکردی نه اینکه قبول نکنی و هرکی گفت کار نمیکنه به فروشندگی متهم کنی!

دوست گرامی به شما هم توصیه میکنم مطالبی که زیر اونا خط کشیده شده رو بخونی بعد پست بدی . در ضمن کدوم آدم عاقلی به خاطر مداری که هنوز از مرحله برسی خارج نشده باید از شما معذرت بخواد

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فریدون جان خصوصی هم عرض کردم شما مدار اول رو که با 2005 زحمتش رو کشیده بودید رو با آیسی 4017 طراحی و برای ادامه کار قرار بده خوب بجه ها مه میگن اون بهتره پس بزار قاله قضیه کنده بشه تا بریم مرحله بعدی کار که تغییر در فایل هگزه که انشالله دوستان دیگر هم که دستی در برنامه نویسی دارن در این راه کمکمون کنن انشالله

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 3:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حتی میشه یه اسم خوب واسه ردیاب انتخاب کرد و تعداد مودها رو اضافه کرد و اگه بشه مثلا یه وسیله ای هم ساخت که فرکانس ثابت خاک هر استان رو سنجید و در میکرو گنجوند که خیلی هم عالی میشه در کل توضیحات استاد رستم از دستگاه زوم ایکس 7 واقعا منو به فکر فرو برده که واقعا جالب و در خوره تامله و اگه بشه چیزی مثل اونرو به کمک و همکاری اساتید در این محفل گرم و سمیمی ارائه داد واقعا بهترترم میشه قابل توجه همه دوستان از الان بگم من فروشنده نیستم که اگه خدایی نکرده کسی بی احترامی به من بکنه دیگه میسپرمش به خدای علی
موفق باشید

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
hafez نوشته است:
حتی میشه یه اسم خوب واسه ردیاب انتخاب کرد و تعداد مودها رو اضافه کرد و اگه بشه مثلا یه وسیله ای هم ساخت که فرکانس ثابت خاک هر استان رو سنجید و در میکرو گنجوند که خیلی هم عالی میشه در کل توضیحات استاد رستم از دستگاه زوم ایکس 7 واقعا منو به فکر فرو برده که واقعا جالب و در خوره تامله و اگه بشه چیزی مثل اونرو به کمک و همکاری اساتید در این محفل گرم و سمیمی ارائه داد واقعا بهترترم میشه قابل توجه همه دوستان از الان بگم من فروشنده نیستم که اگه خدایی نکرده کسی بی احترامی به من بکنه دیگه میسپرمش به خدای علی
موفق باشید

ESME EIN RADYABO BE NAME NAMIE SAHEBE TAPIK MIZARIM
GHAZAFARE 1

قسمت !

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 3:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دمت گرم آقا روت اما منظور من انتخاب یه اسم به معنای واقعی کلمه یعنی «همکاری» بود نه اسم من غضنفر اونم به شرطی که بچه های وارد بخوان روی فایل برنامه کار کنن
در ضمن بلاخره نمیخوای این کیبوردتو درست کنی دهنمون تخته شد از بس ازت درخواست کردیم
شما هم اون مدار تقویت رو پخ کن بیاد کمی هم عمل کنیم بهتره داداش

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 4:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure