انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 6:03am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 88 , 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما.
چیزی که بطور قطع از تصویر موج مشخصه این هست که برای ردیابی جواب میده اما خطاهای زیادی خواهد داشت. علتش هم وجود چند نوع موج و هارمونیک متفاوت از فرکانس ردیابی اصلی هست که منجر به ردیابی اهدافی غیر از هدف اصلی هم خواهد شد. نکته بارز این موج امکان ردیابی تا مسافتی قابل ملاحظه هست که میتونه حتی به چند کیلومتر هم برسه. توانایی حذف ذرات هم عملا وجود نداره و هر هدفی از حد کمتر از 1 گرم به بالا قابل ردیابی هست.
اینها البته در مورد ردیاب اصلی ایکسپوفر هم صدق میکرد! حالا سوال اینه که ولوم باس و تریبل در واقعیت ردیابی و کاوش چقدر میتونه نقش ایفا کنه؟ این هم به مرور توسط کاوشگران مشخص میشه.

سه شنبه 17 شهریور1394 - 8:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بزن زنگو ،، خدا رو شکر که تایید شد میشه ردیابی کرد هرچند خطا داشته باشه اصلا ردیاب یعنی خطا ، اپراتور رو عشقه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 17 شهریور1394 - 10:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
بزن زنگو ،، خدا رو شکر که تایید شد میشه ردیابی کرد هرچند خطا داشته باشه اصلا ردیاب یعنی خطا ، اپراتور رو عشقه

خسته نباشی با این استدلالت

چهارشنبه 17 شهریور1394 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
درود بر شما

هدف اصلی من از تست این طرح این بود که ایا این مدار قدرت نقطه زنی داره یا نه همین و بس و هیچ انتظار دیگری من از این مدار و مدارهای دیگر ردیاب ندارم چون از نظر قیمت مناسب هست اگه بشه باهاش نقطه کرد خیلی از کاربرها که دستشون خالی هست و توان خرید 35 را ندارند این ردیاب را تهیه کنند . با ردیاب نمیشه اهداف را از همدیگه چه فلزی و یا غیر فلزی تفکیک کرد این یه واقعیت هست و باید پذیرفت و این مدار هم مطمعنا توان تفکیک نداره پس به خیال واهی تفکیک دنبال مدارت ردیاب نباشید

استاد عزیز

برای من تفکیکش ظاهرا کار میکنه! خودم هم تعجب کردم که اینقدر دقیق فلزات سطحی رو پیدا کردم البته با نسخه صفحه 12 کار می کنم.
آقا رستم هم که بزرگوار هستند و مثل مهندس حمید منت بر سر ما گذاشتند و این مدار رو ارائه بررسی کردند.

یا حق

چهارشنبه 17 شهریور1394 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
تفکیک فلزات سطحی که ملاک نیست مهم اینه که بتونه تو عمق تفکیک کنه
فعلا هیچ طرحی بالای 35 نیومده مگر اینکه خود مهندس حمید یه طرح جدید و بهتری رو برای ساخت قرار بدن .که من از همینجا از مهندس حمید عزیز تقاضا میکنم که از اون ردیابی که گهگاهی ازش حرف میزدن رونمایی کنن و همه دوستان رو بهره مند کنند تا همه دوستان در کنار قلزحو یک ردیاب خوب هم داشته باشند.
یا علی حق نگهدارتون

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 6:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
طرح اول ردیاب را ساختم بدون مشکل کار می کند و ترانسش هم از رله در آوردم در اهداف سطحی فوق العاده است ولی در عمق را فعلا دقیقا نتوانستم چک بکنم ولی به ظاهر امر این که با دستگاه زمین شناسی هم منطقه ای که ردیاب می زند را چک کردم متوجه شدم این ردیاب به سمت حفره می رود و مسیری را اگر تونل داشته باشد کمترین عمق نسبت به سطح زمین را به عنوان هدف می زند که البته شاید هم بار کوچکی داشته باشد فعلا نمی دانم ولی کلا باعث می شود عمق حفاری کاهش پیدا کند و یک جای دیگر را هم که زده بودم یکی از دوستان رویش کار کرد و گفت که مفرغ آشغال در آورده که البته بنده هدف را به عنوان طلا زده بودم ولی باید دوستان چند ماهی را به بنده فرصت دهند تا به طور عملی چند جا را کاوش کنم ببینم ردیابش چند مرده حلاج است (دوستان سریع قضاوت نکنند) این را هم بگویم در منطقه ما بار در عمق زیاد هستش به طوری که مثلا سرباری را اگر خوش شانس باشی توی 4 متری پیدا کنی وگرنه سرباریش هم 8 الی 10 متری هستش چه برسد به بار اصلیش خدا اجداد ما را بیامرزد(وشون تیروک بوسیندی بوه) :D :D ;)

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

2005 منظورته

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 5:43pm
مدیر کل
مدیر کل

reza68 نوشته است:
تفکیک فلزات سطحی که ملاک نیست مهم اینه که بتونه تو عمق تفکیک کنه
فعلا هیچ طرحی بالای 35 نیومده مگر اینکه خود مهندس حمید یه طرح جدید و بهتری رو برای ساخت قرار بدن .که من از همینجا از مهندس حمید عزیز تقاضا میکنم که از اون ردیابی که گهگاهی ازش حرف میزدن رونمایی کنن و همه دوستان رو بهره مند کنند تا همه دوستان در کنار قلزحو یک ردیاب خوب هم داشته باشند.
یا علی حق نگهدارتون

ممنون از شما که به بنده لطف دارین. حداقل شما و چند دوست دیگه مثل جاوید عزیز در مسیر ردیاب به ما امیدواری دادین! اما در خصوص اون طرحی که فرمودین چیز خاصی نبود جز افزایش دقت اعشاری فرکانس و قدرت که خب البته هیچ کدوم نه مشکل به قول شما تفکیک رو حل میکنه و نه این همه خطا در ردیابی رو! مگر اینکه دوستانی مثل جاوید عزیز که تقریبا بصورت شبانه روزی اپراتوری ردیاب رو دنبال میکنن بتونن نظری بدن که اثبات بشه و واقعا یه مدت مورد استفاده قرار بگیره تا رضایت اکثریت رو جلب کنه. وگرنه کار حرفه ای در زمینه طراحی ردیاب واقعا به هدر دادن وقت و انرژی هست و حتی منجر به بی آبرویی هم خواهد شد کما اینکه حتما خودتون بارها شاهد بودین!!! :D
اما اقا مجتبی ظاهرا از ترکیب ردیاب 35 با مکمل و مداری جداگانه در مجموع به طرحی بهتر رسیدن که ماههاست دارن روش کار میکنن و بنده هم مثل برخی دوستان منتظر نتیجه کار هستم.
سایر دوستان هم اگر واقعا به موضوع علاقه دارن و ردیاب واقعا خوبی در اختیار دارن میتونن امواج خروجیش رو با اسکوپ بگیرن و در اختیار من بذارن تا دقیقا مثل همون رو بسازیم. چون ردیاب هر چه هم که باشه گیرنده الکترونیکی نداره و صرفا نوعی فرستنده هست و هر نوع موج با هر ترکیبات و دقتی هم که داشته باشه میشه براحتی معادلسازی کرد و حتی دقیق ترش رو پیاده کرد! اما متاسفانه تا این لحظه هیچ یک از ردیاب های معتبر نیاز کاوشگران رو برطرف نکرده. در این زمینه بنده خودم روی ردیاب های DFS و اسپکترا و ریفایندر بررسی کردم و نتیجه از اون چه که فکر میکردم بدتر بود! حالا برخی دوستان اگر بلحاظ اسم و رسم و قیمت و ظاهر این دستگاهها دل در گرو جوابگیری قطعی ازشون دارن ؛ این موضوع برای منی که نگاه فنی دارم اصلا اهمیتی نداره.

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
delta 1 نوشته است:
hafez نوشته است:

خسته نباشی با این استدلالت

اﻣﺎ ﺟﻨﺎﺏ ﺩﻟﺘﺎ!!!
ﻫﺮ. ﺳﺨﻦ اﺯ ﺭﺩﻳﺎﺑﻪ 35 ﺭﻳﺸﺘﺮ ﺯﻟﺰﻟﻪ ﻣﻴﺎﺩ ﺗﻮ اﻧﺪاﻣﺖ!!!
و ﻫﺮﺟﺎ ﺣﺮﻑ ﺭﺩﻳﺎﺑﻪ ﻛﺎﺭ ﺁﻣﺪﻱ ﻣﻂﺮﺡ ﻣﻴﺸﻪ اﻱ ﺩﻱ ﺩﻟﺘﺎ ﻓﻌﺎﻝ ﻣﻴﺸﻪ!!!
ﺷﻤﺎ ﺷﺎﻳﺪ ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﻣﺎ اﺣﻤﻘﻴﻢ.???,
اﻣﺎ ﻧﻪ ﺧﻮﺩﺗﻲ
ﺑﻴﺲ ﺭﺩﻳﺎﺏ اﺳﺘﺎﺩ ﺭﺳﺘﻢ ﺧﻮﺏ ﻫﻢ ﻛﺎﺭ ﻣﻴﻜﻨﻪ!!! و ﺗﻮ ﺧﻮﺏ ﻣﻴﺪﻭﻧﻲ!!!!!
و اﻳﻦ ﺩﻟﻘﻚ ﺑﺎﺯﻳﺎﺗﻢ ﺩﻳﮕﻪ ﺗﻜﺮاﺭﻳﻪ.!!!!!!
اﺯ ﺗﻌﺪاﺩ ﭘﺴﺘﺎﺕ ﻣﻌﻠﻮﻡه!!!!ﻛﻪ ﭼﻜﺎﺭﻩ اﻱ.!!!!!
اﻣﺎ ﺗﺎﭘﻴﻚ ﺭﺩﻳﺎﺏ ﻣﻦ! اﮔﺮ ﻣﺮﺩﻱ و ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺭﻱ ﺑﻴﺎ ﻋﻤﻠﻲ ﺛﺎﺑﺖ ﻛﻨﻴﻢ
ﺗﻮ ﺑﺎ. ﻫﺮ ﺭﺩﻳﺎﺑﻲ ﻛﻪ ﺩاﺭﻱ, و ﺗﺎ ﺩﻩ ﺗﺎ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﻣﺠﺎﺯﻱ ﺑﻴﺎﺭﻱ.!!!!
و ﻣﻦ ﺑﺎ ﺭﺩﻳﺎﺏ ﺳﺎﺧﺖ ﺧﻮﺩﻡ اﺯ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﻱ ﺳﺎﻳﺖ ﻫﻢ ﺩﻋﻮﺕ ﻛﻨﻴﻢ ﻛﻪ ﺷﺎﻫﺪ ﺑﺎﺷﻦ !
و ﭘﻨﺞ ﻫﺪﻑ ﺭﻭ ﭼﺎﻝ ﻛﻨﻧﻦ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺑﻌﺪﺵ اﻳﻦ! ﮔﻮﻱ و اﻳﻦ ﻣﻴﺪاﻥ!!

قسمت !

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 6:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ و اﺳﺎﺗﻴﺪ ﻋﺰﻳﺰ
ﻣﻦ ﺗﻀﻤﻴﻦ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻛﻪ ﻃﺮﺡ اﺳﺘﺎﺩ ﺭﺳﺘﻢ ﺟﻮاﺏ ﻣﻴﺪﻩ!
ﻓﻘﻄ ﻗﻂﻌﺎﺕ ﺭﻭ ﺟﻨﺲ اﺻﻠﻲ ﺑﮕﻴﺮﻳﺪ
و اﺳﺘﺎﺩ ﺭﺳﺘﻢ ﻋﺰﻳﺰ ﻫﻢ ﻳﻜﺒﺎﺭ ﺩﻳﮕﻪ ﻃﺮﺡ ﺭﻭ ﺑﺎﺯﺑﻴﻨﻲ ﻛﻨﻦ!
ﻣﻦ ﻫﻢ ﻣﺪاﺭ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺭﻭ ﻣﻴﺰاﺭﻡ ﺑﺮاﺗﻮﻥ
و ﺭﻭ اﺳﻜﻮﺏ اﻳﻦ ﻣﺪاﺭ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻋﺎﻟﻲ ﺟﻮاﺏ ﺩاﺩﻩ

قسمت !

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 6:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 88 , 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure