انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 5:29pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ضمن تشکر از آقا رستم به خاطر طرح جالبشون از دوستانی که با راهنمایی آقا رستم این ردیابو ساختن خواهش می کنیم کم لطفی نکنن و بقیه دوستان رو هم در جریان پیشرفت کارشون قرار بدن . دیگه هم هزینه پایینه هم کار ساخت راحته

یا حق @};- @};- @};-

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 8:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت دوستان
رستم جان در مورد تنظیم فیوز بیت ها چه جوری عمل کنیم

با تشکر

یا حق @};- @};- @};-

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
این برنامه امنیت خاصی نداره فقط کریستال رو خارجی 4 مگاهرتز معرفی کنید

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 6:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت همه دوستان
رستم جان من این دستگاه رو ساختم و اونو تو یک محیط تقریبا پاک و آروم تست کردم در صورتیکه ولوم تن روی حد اکثر خودش باشه آنتنها عمل می کنن البته روی مقدار کمتر جواب نگرفتم
در مورد ساخت مدار تن و آمپلی از کیتهای حاضر استفاده کردم که از نظر من کیت های خوبی برای این کار نبودند و برای همین یک مدار آمپلی با خروجی 30 وات با آی سی و نویز کم ساختم
در مورد شرایط کار :
من اولین بار بود که خودم ردیاب دست می گرفتم البته با مطالعه و تجربه به صورت تئوری
دسته هارو خودم درست کردم که البته کار دست مثل کار تراشکاری نمی شه
متاسفانه بیشتر دو سه روز گذشته باد شدید بود که مجبور می شدم شبها که باد منطقه می افتاد تست کنم

حالا از دوستان با تجربه در این ضمینه مخصوصا آقا رستم می خوام که که از ارائه تجربه ها و راهنمایی هاشون دریغ نکن

با تشکر از همه

یا حق @};- @};- @};-

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 4:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فريدون جان داداش منتظر شما بودم لطفا از مدار عکس بزار و طرح پی سی بی رو هم آپ کن منم دوست دارم مدار رو بسازم

خدايا مددی کن

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 4:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
فريدون جان داداش منتظر شما بودم لطفا از مدار عکس بزار و طرح پی سی بی رو هم آپ کن منم دوست دارم مدار رو بسازم

دوست عزیز اگر اجازه بدین اول از نظر برادر رستم خبردار بشیم بعدش در مورد جزعیات در خدمت شما هستم
در مورد این طرح فکر هایی دارم که می تونه کیفیت کارو بالا ببره بنا بر این فعلا هزینه نکنید تا به یک نتیجه واحد بزسیم . موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 6:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی داداش فقط دست ما رو هم بگيرى تا بسازيمش

خدايا مددی کن

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 6:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
با روش ذیل کار کنید
قوانین برای درک راحت مثالها و نحوه کار
1-منطقه مورد اسکن دایرهای است به شعاع 1000 متر که قطب شمال ساعت 12 و قطب جنوب ساعت 6 و شرق ساعت 3 و غرب ساعت 9 میباشد
2-منطقه شروع اسکن مرکز دایره بوده و به 3 جهت ساعت 12 و ساعت 4 و ساعت 8 انجام میگیرد که در هر مسیر شما یک سوم مساحت دایره را اسکن میکنید
3-دستگاه شما از نظر مسافت 1000 متر و عمق 10 متر و حجم 100 کیلو کالیبره شده است
4- خطاهای ناشی بر عملکرد دستگاه را بشناسید و خطای ذهن را با تمرکز بر این که من نمیدانم هدف کدام سمت است خنثی کنید چون اگر شما به طور مثال بگوید به نظر من و با توجه به ان مثلا علائم هدف در سمت راست من است قبل از اینکه آنتنها بخواهند کار خود را انجام دهند ذهن شما به بدن شما فرمان میدهد که کمی به راست حرکت کند .
نحوه کار:
1- دستگاه را روشن و فلز مورد نظر را انتخاب و هر سه ولوم را در حداکثر و فاصله دو دست به اندازه یک سوم مجموع طول 2 آنتن (اگر آنتن 42 سانتی باشد فاصله دو دست باید 28 سانت باشد)
2- به سمت ساعت ا2 بایستید که در این حالت شما از ساعت 10 تا ساعت 2 را اسکن میکنید
به طور مثال آنتنها به سمت ساعت 2 حرکت کرد
چند بار به طریقه آزمون و خطا این کار را انجام دهید اگر نتایج شما برگشت پذیر بود (یعنی در هر چند بار تست به همان سمت حرکت کرد)
شما مسیر را پیدا کرده اید
3-حالا ولوم صدا را در وسط قرار داده اگر آنتنها دوباره به آن سمت حرکت کرد فاصله شما تا هدف کمتر از 500 متر و اگر حرکت نکرد فاصله شمه تا هدف بیشتر از 500 متر است که با تنظیم دقیق ولوم صدا میتوانید به فاصله مد نظر برسید
4-ولوم صدا را در فاصله 50 متر گذاشته ومساحت دایره مد نظر (شعاع 50 متر)را برای یافتن نقطه یا نقاطی که آنتنها ضربدر میشود اسکن کنید
اگر 2 نقطه یا چند نقطه را ضربدر کرد بعد از علامت گذاری نقاط و مطمعن شدن از این که این نقاط مربوط به یک هدف است دستگاه را خاموش کرده و از روش دلتا یا محاسبه مثلث فیثاغورس منطقه مورد نظر را پیدا و شروع به کار کنید
ولی اگر فقط و فقط یک نقطه ضربدر شد(مواظب ذهنتان باشید) به روش زیر ادامه دهید
5-برای پیدا کردن عمق ولوم بیس را در نقطه ای که آنتنها ضربدر شده در وسط قرار داده اگر آنتنها دوباره ضربدر شد یعنی هدف شما زیر 5 متر است و اگر ضربدر نشد یعنی بیشتر از 5 متر است که با تنظیم دقیق میتوانید به عمق تقریبی برسید (مثال 4 متر)
6-برای پیدا کردن حجم ولوم تریبل را در وسط قرار داده و با تنظیم حجم تقریبی هدف را مشخص کنید
امیدوارم موفق باشید

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام
رستم عزیز از توضیحاتی که دادی بینهایت سپاسگزارم
سوالی داشتم نحوه کار آنتنها تو مناطق کوهستانی چه طوره . من که آزمایش کردم بعضی از جا ها احساس کردم آنتن ها به هیچ طرف تمایل ندارن

با آرزوی موفقیت

یا حق @};- @};- @};-

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 6:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

و سوال بعدى رو من بپرسم
استاد رستم عزيز آيا فرکانسهای دستگاه قابل اعتماد هستن يا قاعده خاصی در مدار حاکم هست؟
آيا ميشه از اين مدار برای توماسی استفاده کرد؟

خدايا مددی کن

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 7:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 52 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure