انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 5:19am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
فریدون جان منظورم این حرفتون بود که خواستم واضحتر بگین که اولا ولوم پلاستیکی چیه و منطور از عدم دو آنتن بقلی چیه ؟

ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﺍﺯ ﻭﺍﻭﻡ ﻫﺎﯼ ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ
ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯽ .
ﯾﮏ ﻣﻄﻠﺐ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﺭﺳﯿﺪ
ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﯼ ﺍﺯ ﭼﮏ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯽ
ﺩﯾﮕﻪ ﻭﺻﻞ ﮐﺮﺩﻥ ﺩﻭ ﺁﻧﺘﻦ ﮐﻨﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﺧﻂ
ﻣﻨﻔﯽ ﮐﺎﺭ ﺩﺭﺳﺘﯽ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻧﻤﯽ ﺁﺩ .
ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺪ ﺧﺪﺍ ﺍﮔﻪ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﺪ ﺍﺯ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺗﺴﺖ
ﻫﺎﺕ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺑﯽ ﺧﺒﺮ ﻧﺰﺍﺭ
ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﯽ
ﯾﺎ ﺣﻖ

حافظ جان نوعی ولوم دارم که چند سال پیش اونارو تهیه کردم این ولوم ها دسته های پلاستیکی داره که از ولوم های معمول کوچکتر هم هست . من به خاطر کم کردن وزن دستگاهت اونارو پیشنهاد کردم .
اما در مورد دو آنتن بغلی . اول باید بگم که در مورد نوع توماسی تجربم صفره . ولی از طرح کلی ردیاب ها اینو میشه گفت که دو خروجی نیاز داریم که با استفاده از چوک دو خروجی ولتاژ بالا داریم و غاعده این طوره که از این دو خروجی استفاده بشه در حالی که شما با اتصال منفی به دو آنتن کناری . دیگه علت این کارو نمی دونم ؟

یا حق @};- @};- @};-

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 8:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

johnlewis نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید
من آخرش نتونستم دستگاه رو کالیبره کنم حتی دادم یه ترانس 50 ولت یک آمپر برام پیچیدن و آلومینیوم هم ردیف کردم و اومدم با سیم افشان 0.50 سی دور به دور آلومینیوم پیچیدم که با وصل ترانس تبدیل به بخاری برقی میشد هم سیم هم ترانس شدیدا داغ میشدن و متاسفانه با شکست روبرو شدم و اما مقداری طلا رو در داخل مایکروفر گذاشتم به مدت 5 دقیقه و البته روی درجه 320 و بعدا اوردم بیرون گذاشتم روی زمین و تستی که کردم آنتنها خیلی ضعیف به طرفش حرکت میکردند.و باز هم شکست اما دس بردار نبودم مجبور شدم برم بیرون تست کنم یه جایی که بش قبلنا مشکوک بودم شروع به ردیابی کردم دیدم آنتنا تلو تلو میخورن و آخرش یه جهت رو نشون میدم خیلی خوشال شدم بکارم ادامه دادم البته هر سه ولوم در آخر بودن تا اینکه با طی مسافت تقریبا 200 متری آنتن ها قیچی کردند و برای اینکه از کارم مطمئن شم نقطه زن رو روشن کردم و دقیق جایی رو که با ردیاب گرفته بودم سنس کرد با حفاری 40 سانت دیدم آهنه نمیدونم کجای کارم اشتبا بود که روی فرکانس طلا به طرف آهن رفت
البته قراره فردا پس فردا برم جاهای توپ خدا کنه که بتونم قلقش رو بدس بیارم

دوست عزیز 30 دور سیم دور آلمینیوم خیلی کمه . خوب معلومه میشه بخاری برقی . شانس اوردی ترانست نسوخته .

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 9:04am
استاد
استاد

درود بر شما
ما که هر کاری کردیم نتونستیم خروجی ac از مدار داشته باشیم برای اینکه ترانس را راه بیندازیم با ولتاز 4 ولت dc هم که تولید میکنه ترانس راه نمی افتد حالا دیگه مشکل از کجا هست نمیدونم حالا یا این طرج مشکل داره یا اینکه مداری که دست من هست معیوب میباشه پس به اجبار این طرح را کنار میگذاریم و میدان را به بچه هایی که مدار را تکمیل کردن میسپاریم اونها تست کنند و نتایج را اعلام کنند

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 9:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
درود بر شما
ما که هر کاری کردیم نتونستیم خروجی ac از مدار داشته باشیم برای اینکه ترانس را راه بیندازیم با ولتاز 4 ولت dc هم که تولید میکنه ترانس راه نمی افتد حالا دیگه مشکل از کجا هست نمیدونم حالا یا این طرج مشکل داره یا اینکه مداری که دست من هست معیوب میباشه پس به اجبار این طرح را کنار میگذاریم و میدان را به بچه هایی که مدار را تکمیل کردن میسپاریم اونها تست کنند و نتایج را اعلام کنند

جاوید جان چرا گیر دادی به AC و DC و ما هرجوری برای شما تو خصوصی توضیح میدیم شما حرف خودتون رو میزنید
دوست من یک باطری کتابی بردار (البته اگر قبول دارید که ولتاژش DC است)و به سر 4.5 ولت ترانس بزن و قطع کن خواهی دید که در خروجی ترانس یا قسمت 220 ولت شوک شدیدی خواهید داشت
امیدوارم متوجه شده باشید

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 9:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

johnlewis نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید
من آخرش نتونستم دستگاه رو کالیبره کنم حتی دادم یه ترانس 50 ولت یک آمپر برام پیچیدن و آلومینیوم هم ردیف کردم و اومدم با سیم افشان 0.50 سی دور به دور آلومینیوم پیچیدم که با وصل ترانس تبدیل به بخاری برقی میشد هم سیم هم ترانس شدیدا داغ میشدن و متاسفانه با شکست روبرو شدم و اما مقداری طلا رو در داخل مایکروفر گذاشتم به مدت 5 دقیقه و البته روی درجه 320 و بعدا اوردم بیرون گذاشتم روی زمین و تستی که کردم آنتنها خیلی ضعیف به طرفش حرکت میکردند.و باز هم شکست اما دس بردار نبودم مجبور شدم برم بیرون تست کنم یه جایی که بش قبلنا مشکوک بودم شروع به ردیابی کردم دیدم آنتنا تلو تلو میخورن و آخرش یه جهت رو نشون میدم خیلی خوشال شدم بکارم ادامه دادم البته هر سه ولوم در آخر بودن تا اینکه با طی مسافت تقریبا 200 متری آنتن ها قیچی کردند و برای اینکه از کارم مطمئن شم نقطه زن رو روشن کردم و دقیق جایی رو که با ردیاب گرفته بودم سنس کرد با حفاری 40 سانت دیدم آهنه نمیدونم کجای کارم اشتبا بود که روی فرکانس طلا به طرف آهن رفت

دوست من با تشکر از اعلام نتایجتون
شما لطفا نتایج کار جدیدتون رو اعلام بکنید تا من یک جمع بندی بکنم
و دوست من شما نمیخواد با دستگاه روشن حرکت کنید و در مورد اینکه اهن زدید شما ولوم تریبلتون مورد داره و یا اونو حد اقل گزاشتید
دوستان دقت کنند که در حین کار به یچ عنوان هیچ ولومی رو کامل نبندند
دوست من منتظر نتایج شما هستم

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 9:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

johnlewis نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید

دوست عزیز یک تست دیگه هم انجام بدید . حالا که آهنو از اونجا خارج کردید یک بار دیگه با ردیاب اونجا رو تست کنید . این مساله خیلی مهمه

یا حق @};- @};- @};-

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا جاوید دوست گرامی
شکل موج خروجی مدار وقتی تن و تریبل صفر باشن حدودا این شکلیه یعنی DC نیست . شاید بشه بهش گفت DC متغیر . مثل مثالی که رستم زد . بنابراین باید یک خروجیه قدرتمند بعد از ترانس داشته باشی .

یا حق @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 12:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
fereidon نوشته است:
دوست عزیز من حتما یک ترانس 220 به چند ولت ، مثلا 3 4.5 6 یا 9 ولت تو وسایلت هست قسمت ولتاژ یایینو به خروجی مدار وصل کن مدار رو روشن کن تا وقتی که پیغام ...goرو سمت چپ LCD ببینی بعد دو تا دستت رو به دو سیم ترانس قسمت 220 بگیر . بعدش دیگه از این حرفا نمی زنی

درود بر شما
ذوست من مثل اینکه شما متوجه نمیشی یا دقت در نوشتهای من نمیکنی وقتی خروجی dc من دارم چه معنی داره که با ترانس جواب بده
با دو ترانس تست کردم که ورودی 4 اهمی داره ولی خروجی ولتاز اون به 10 ولت هم نمیرسه. مشکل اینه که من خوجی dc دارم

سلام. داداش ترانس چک کن احتمالا اولیه ترانس ایراد داشته باشه ینی سوخته باشه چون با یه باتری هم میشه امتحان کرد ترانس جواب میده

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 12:32pm
استاد
استاد

fereidon نوشته است:
آقا جاوید دوست گرامی
شکل موج خروجی مدار وقتی تن و تریبل صفر باشن حدودا این شکلیه یعنی DC نیست . شاید بشه بهش گفت DC متغیر . مثل مثالی که رستم زد . بنابراین باید یک خروجیه قدرتمند بعد از ترانس داشته باشی .

یا حق @};- @};- @};-

درود بر شما
شکل خروجی موج با اسکوپ از خط افقی صفر پایین تر میاد و تقریبا مثل یک علامت رادیکال مجددا به طرف مثبت حرکت میکنه.و به پالس بعدی وصل شده
مشکل از ترانس نیست چون چند ترانس امتحان کردم از 1 اهم ورودی تا 7 اهم ورودی.در اخرین سیم پیچی وقتی ورودی ترانس را 0.1 اهم دادم و خروجی 2 کیلو نهایت ولتاز خروجی شد 74 ولت که 240 میلی امپر جریان کشی داره و مشخصه که یه جای کار ایراد داره وگرنه باید مثل شما که با هر ترانسی تست میکنید جواب های نزدیک بهم بده

شکل موج از خروجی مدار با ولتاز 4 ولت اینجوری هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

fereidon نوشته است:
hafez نوشته است:
فریدون جان منظورم این حرفتون بود که خواستم واضحتر بگین که اولا ولوم پلاستیکی چیه و منطور از عدم دو آنتن بقلی چیه ؟

ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﺍﺯ ﻭﺍﻭﻡ ﻫﺎﯼ ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ
ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯽ .
ﯾﮏ ﻣﻄﻠﺐ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﺭﺳﯿﺪ
ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﯼ ﺍﺯ ﭼﮏ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯽ
ﺩﯾﮕﻪ ﻭﺻﻞ ﮐﺮﺩﻥ ﺩﻭ ﺁﻧﺘﻦ ﮐﻨﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﺧﻂ
ﻣﻨﻔﯽ ﮐﺎﺭ ﺩﺭﺳﺘﯽ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻧﻤﯽ ﺁﺩ .
ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺪ ﺧﺪﺍ ﺍﮔﻪ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﺪ ﺍﺯ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺗﺴﺖ
ﻫﺎﺕ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺑﯽ ﺧﺒﺮ ﻧﺰﺍﺭ
ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﯽ
ﯾﺎ ﺣﻖ

حافظ جان نوعی ولوم دارم که چند سال پیش اونارو تهیه کردم این ولوم ها دسته های پلاستیکی داره که از ولوم های معمول کوچکتر هم هست . من به خاطر کم کردن وزن دستگاهت اونارو پیشنهاد کردم .
اما در مورد دو آنتن بغلی . اول باید بگم که در مورد نوع توماسی تجربم صفره . ولی از طرح کلی ردیاب ها اینو میشه گفت که دو خروجی نیاز داریم که با استفاده از چوک دو خروجی ولتاژ بالا داریم و غاعده این طوره که از این دو خروجی استفاده بشه در حالی که شما با اتصال منفی به دو آنتن کناری . دیگه علت این کارو نمی دونم ؟

یا حق @};- @};- @};-

مرسی فریدون جان پس شما موافق دو آنتن برای توماسی هستی درسته

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 4:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure