انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 4:15am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
hafez نوشته است:
فریدون جان جواب سوال قبلی رو بده
و اینکه مدار روی خاک واقعا به سمت فلز مورد انتخاب میره و اگه فلز انتخاب شده وجود نداشته باشه آنتن حرکت خاصی انجام نمیده توی خاک رو هنوز امتحان نکردم به خاطر شرایط نامناسب

سلام
همونطور که فریدون عزیز گفتند اگر فلز نباشد آنتن حرکت نمی کند ولی به محض حضور فلز انتن ها واکنش نشون میدن البته اگر رو مود فلز مورد نظر باشد. با این وجود داخل منزل به دلیلی که نمیدونم واکنش آنتن ها خیلی کم و در حد صفر است! ~O)
یا حق

در زمانی که ولوم باس در حداقل و تریبل در حداکثر و ولوم صدا در حد پایین مثلا 100 متر باشد مطمعن باشید انتنها به هیچ فلز جدید یا ذراتی حساسیت نشان نخواهد داد

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فریدون جان منظورم این حرفتون بود که خواستم واضحتر بگین که اولا ولوم پلاستیکی چیه و منطور از عدم دو آنتن بقلی چیه ؟

ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﺍﺯ ﻭﺍﻭﻡ ﻫﺎﯼ ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ
ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯽ .
ﯾﮏ ﻣﻄﻠﺐ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﺭﺳﯿﺪ
ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﯼ ﺍﺯ ﭼﮏ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯽ
ﺩﯾﮕﻪ ﻭﺻﻞ ﮐﺮﺩﻥ ﺩﻭ ﺁﻧﺘﻦ ﮐﻨﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﺧﻂ
ﻣﻨﻔﯽ ﮐﺎﺭ ﺩﺭﺳﺘﯽ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻧﻤﯽ ﺁﺩ .
ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺪ ﺧﺪﺍ ﺍﮔﻪ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﺪ ﺍﺯ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺗﺴﺖ
ﻫﺎﺕ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺑﯽ ﺧﺒﺮ ﻧﺰﺍﺭ
ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﯽ
ﯾﺎ ﺣﻖ

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 1:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
دوست من شما وقتی انتنها رو در دست میگیرید جدا از فرکانس پایه یک کمک کوچک هم برای حرکت انتن به سمتی که هدف است انجام میدهیدکه اگر این نیرو زیاد باشد خطا میکنید و اگر نباشد حرکتی نمیبینید مگر اینکه مقدار میدان هدف بسیار بزرگ باشد که اگر این مقدار نیروی کم برای حرکت انتنها نباشد انتنها حرکت نخواهد کرد که علت استفاده از این نیروی اولیه بحث اصطکاک انتنها و عدم رعایت زاویه مناسب است و جبران این خطاست
در حالت ثابت باید اصطکاک به صفر برسد و زوایا در سه محور صفر باشد

جناب رستم عزیز برای فرموده شما ژیروسکوپ نمونه خوبی میتونه باشه که در سه محور دوران داره که اگر بشه در مقیاس بزرگتر و یا مقیاس متوسط و قدرت بیشتر انتنها رو در اون جای گذاری کرد ( بجای آنتن سیم پیچ هم جواب خواهد داد برای اینکه مهم تطبیق میدان هدف و انتن یا سیم پیچ هستش)

اگر ایده و طرح منو قبول داشته باشین یک طرح بسیار عالی و کارآمد برای طراحی ژیروسکوپ دارم.

موفق باشید

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 3:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا ای کاش یکی برنامه نویس بلد بود تا طرح ر. به داخل میکرو هم ببریم و تفییراتی بدیم

هادی جان شما هم طرحت رو بزار تا استفاده کنیم

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 3:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
هادی مگنت نوشته است:
دوست من شما وقتی انتنها رو در دست میگیرید جدا از فرکانس پایه یک کمک کوچک هم برای حرکت انتن به سمتی که هدف است انجام میدهیدکه اگر این نیرو زیاد باشد خطا میکنید و اگر نباشد حرکتی نمیبینید مگر اینکه مقدار میدان هدف بسیار بزرگ باشد که اگر این مقدار نیروی کم برای حرکت انتنها نباشد انتنها حرکت نخواهد کرد که علت استفاده از این نیروی اولیه بحث اصطکاک انتنها و عدم رعایت زاویه مناسب است و جبران این خطاست

جناب رستم عزیز برای فرموده شما ژیروسکوپ نمونه خوبی میتونه باشه که در سه محور دوران داره که اگر بشه در مقیاس بزرگتر و یا مقیاس متوسط و قدرت بیشتر انتنها رو در اون جای گذاری کرد ( بجای آنتن سیم پیچ هم جواب خواهد داد برای اینکه مهم تطبیق میدان هدف و انتن یا سیم پیچ هستش)

اگر ایده و طرح منو قبول داشته باشین یک طرح بسیار عالی و کارآمد برای طراحی ژیروسکوپ دارم.

موفق باشید

با شما موافقم
طرحتون رو اجرا کنید هر کمکی از من بر بیاد دریغ نمیکنم
موفق باشی

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 3:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

rostam نوشته است:
هادی مگنت نوشته است:

موفق باشید

با شما موافقم
طرحتون رو اجرا کنید هر کمکی از من بر بیاد دریغ نمیکنم
موفق باشی[/quote]

ممنون از پاسختون

یکم سرم شلوغه ولی بزودی اجرا خواهم کرد

متشکر از شما

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 3:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
hafez نوشته است:
آقا رستم داداش لطفا بگید حالاکه با 25 هرتز ثابت داره دستگاه جواب میده خوده دستگاه میتونه بدونه انسان روی یک چهارپایه جواب بدهو
اگه اشتباه نکنم یه جای این تایپیک گفتین

اقا رستم به نظرتون اگه یه انتن بالانس و اویز در خلا داشته باشیم بدون دخالت دست کار میکنه؟

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
من چند وقت پیش یک ردیاب توماسی دیده بودم ترانس نداشت ولی انتهای آنتن گیرنده اش را با چند صد دور سیم لاکی بسیار نازک پیچیده بود شبیه قسمت چوک یا همون بوبین رادیو اف ام آیا کسی می داند آیا این روش جواب گو هستش یا نه؟

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 6:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza.1286 نوشته است:
rostam نوشته است:
hafez نوشته است:
آقا رستم داداش لطفا بگید حالاکه با 25 هرتز ثابت داره دستگاه جواب میده خوده دستگاه میتونه بدونه انسان روی یک چهارپایه جواب بدهو
اگه اشتباه نکنم یه جای این تایپیک گفتین

اقا رستم به نظرتون اگه یه انتن بالانس و اویز در خلا داشته باشیم بدون دخالت دست کار میکنه؟

با سلام
دوست من اگر مقدار نیروی پسماند از مقدار نیروی گرانش زمین بیشتر باشه حرکت میکنه

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 10:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان خسته نباشید
من آخرش نتونستم دستگاه رو کالیبره کنم حتی دادم یه ترانس 50 ولت یک آمپر برام پیچیدن و آلومینیوم هم ردیف کردم و اومدم با سیم افشان 0.50 سی دور به دور آلومینیوم پیچیدم که با وصل ترانس تبدیل به بخاری برقی میشد هم سیم هم ترانس شدیدا داغ میشدن و متاسفانه با شکست روبرو شدم و اما مقداری طلا رو در داخل مایکروفر گذاشتم به مدت 5 دقیقه و البته روی درجه 320 و بعدا اوردم بیرون گذاشتم روی زمین و تستی که کردم آنتنها خیلی ضعیف به طرفش حرکت میکردند.و باز هم شکست اما دس بردار نبودم مجبور شدم برم بیرون تست کنم یه جایی که بش قبلنا مشکوک بودم شروع به ردیابی کردم دیدم آنتنا تلو تلو میخورن و آخرش یه جهت رو نشون میدم خیلی خوشال شدم بکارم ادامه دادم البته هر سه ولوم در آخر بودن تا اینکه با طی مسافت تقریبا 200 متری آنتن ها قیچی کردند و برای اینکه از کارم مطمئن شم نقطه زن رو روشن کردم و دقیق جایی رو که با ردیاب گرفته بودم سنس کرد با حفاری 40 سانت دیدم آهنه نمیدونم کجای کارم اشتبا بود که روی فرکانس طلا به طرف آهن رفت
البته قراره فردا پس فردا برم جاهای توپ خدا کنه که بتونم قلقش رو بدس بیارم

پنج شنبه 11 شهریور1394 - 2:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure