انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 6:21am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش رستم این دستگاه zoom x7 بصورت توماسی هستش؟

دوشنبه 9 شهریور1394 - 11:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوست من دستگاه زوم نه توماسی است و نه دوانتنی (به حالت توماسی فقط حفره میگیره )و روش کارش به این صورته که ابتدا مود شعاع و حجم و عمق و نوع جنس را انتخاب وانتنهارو یک ثانیه به زمین وصل میکنید تا فرکانس زمین در اون منطقه رو اندازه بگیره (شمال تهران 25.3 هرتزو شیراز 25.1هرتز -چیزی که دستگاه میگیره و تو اسکوپ قابل تشخیصه)و بعد دستگاه رو روبرتون به نحوی که انتن جلوتون رو نگاه کنه نگه میدارید در سه دهم ثانیه یک موج ترکیبی 25.3 هرتز با دامنه فرکانسی فلز مورد نظر(که در مود انتخاب فلز مشخص میکنید) که نتونستم محاسبش کنم چون زمان بسیار کمی وقت داریم تا اندازه بگیریم و اسکوپ من توانایی فریز کردن نداره ارسال و هفت دهم ثانیه قطع میکنه و در اون یک ثانیه انتن مقدار پسماند رو در اون لحظه و اون مسیر محاسبه میکنه و شما باید آنتن رو به 12 مسیر رو به رو (از ساعت 12 تا 6) هر مسیر یک ساعته 1 ثانیه نگه دارید و اسکن رو در اون مسیرها انجام بدید (خودتون میچرخید) و در انتهادر صفحه نمایشگر 12 خط مشخص میشه که به ترتیب از ساعت 12 تا 6 است حالا هر کدام از خطها که ارتفاع داشت یعنی در ان مسیر موج هم نام داریم و با حرکت به اون نقطه به هدف نزدیک میشوید
در اندازه گیریهای انجام شده وقتی عمق و حجم هدف رو تغییر میدیم دقیقا کاری که تنضیمات تن انجام میدهد مشاهده میگردد که با حد اقل 50 تست از عمق و حجمهای مختلف مشاهده گردید
توضیحش کمی مشکله ولی اگر سوالی بود سعی میکنم خیلی ساده پاسخ بدم امیدوارم ذهنیت دوستان از روش کار این دستگاه و شبیه سازی اون با روش پیشنهادی و دستگاهی که در اختیار دارید روشنتر بگردد
موفق باشید

سه شنبه 9 شهریور1394 - 12:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس یعنی تلاش ما در به ثمر رسیدن توماسی کار عبث و بیهود ه ای بوده ؟
من تو خونه که طلا و نقره رو جواب داده بیرون نبردمش اما اگه توماسی حفره میزنه مدارمو بفرستم قعر دره

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 9 شهریور1394 - 12:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

چطوری میشه فرکانس زمین رو اندازه گیری کرد؟آیا دستگاهی برای اینکار در بازار وجود داره؟

سه شنبه 9 شهریور1394 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
با سلام
دوست من دستگاه زوم نه توماسی است و نه دوانتنی (به حالت توماسی فقط حفره میگیره )و روش کارش به این صورته که ابتدا مود شعاع و حجم و عمق و نوع جنس را انتخاب وانتنهارو یک ثانیه به زمین وصل میکنید تا فرکانس زمین در اون منطقه رو اندازه بگیره (شمال تهران 25.3 هرتزو شیراز 25.1هرتز -چیزی که دستگاه میگیره و تو اسکوپ قابل تشخیصه)و بعد دستگاه رو روبرتون به نحوی که انتن جلوتون رو نگاه کنه نگه میدارید در سه دهم ثانیه یک موج ترکیبی 25.3 هرتز با دامنه فرکانسی فلز مورد نظر(که در مود انتخاب فلز مشخص میکنید) که نتونستم محاسبش کنم چون زمان بسیار کمی وقت داریم تا اندازه بگیریم و اسکوپ من توانایی فریز کردن نداره ارسال و هفت دهم ثانیه قطع میکنه و در اون یک ثانیه انتن مقدار پسماند رو در اون لحظه و اون مسیر محاسبه میکنه و شما باید آنتن رو به 12 مسیر رو به رو (از ساعت 12 تا 6) هر مسیر یک ساعته 1 ثانیه نگه دارید و اسکن رو در اون مسیرها انجام بدید (خودتون میچرخید) و در انتهادر صفحه نمایشگر 12 خط مشخص میشه که به ترتیب از ساعت 12 تا 6 است حالا هر کدام از خطها که ارتفاع داشت یعنی در ان مسیر موج هم نام داریم و با حرکت به اون نقطه به هدف نزدیک میشوید
در اندازه گیریهای انجام شده وقتی عمق و حجم هدف رو تغییر میدیم دقیقا کاری که تنضیمات تن انجام میدهد مشاهده میگردد که با حد اقل 50 تست از عمق و حجمهای مختلف مشاهده گردید
توضیحش کمی مشکله ولی اگر سوالی بود سعی میکنم خیلی ساده پاسخ بدم امیدوارم ذهنیت دوستان از روش کار این دستگاه و شبیه سازی اون با روش پیشنهادی و دستگاهی که در اختیار دارید روشنتر بگردد
موفق باشید

درود.

آقا رستم اطلاعات بیشتری بدین. دستگاه رو در حالت های مختلف روشن و خاموش کنید ببنید نتیجه کار همان است یا نه.(منظورم ردیابی یک هدف مشخص هستش.). از ریختش به نظر میرسه که کار بچه های خودمون هستش!

حرفهای شما نشون میده که این وسیله گیرنده الکترونیکی داره. پس میشه ازش الگو گیری کرد.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

سه شنبه 9 شهریور1394 - 3:27am
استاد
استاد

fereidon نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما
فریدون جان این خروجی مدار که ولتاز dc و 4 ولت هست .ولتاز dc که ترانس را به کار نمی اندازه حتما باید ولتاز خروحی مدار ac باشه

جاوید جان ، دوست عزیز ، بزرگوار
این حرفت دیگه از اون حرف ها بودا . X_X X_X X_X X_X
به نظر خودت یک خروجی DC می تونه یک بلند گو رو با تن ها و صدا های مختلف تحریک بکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا حق @};- @};- @};-

درود بر شما
فریدون جان من ردیاب مهدی را باز کردم و از خروجی موج اون هم به ta8210 وtda2003 دادم باز هم خروجی مثبت و منفی داره و متناوب نیست .شاید چند بار روی طرجی که اقا رضا برای من فرستاده هست تست کردم باز خروحی dc هست شما یه لطف کنید خروجی مدارتون را ولتازگیری کنید و ببینید که خروجی متناوب هست یا مستقیم
به ترانس هم که وصل میکنم باز خروجی عکس العملی نداره

اگه امکان داره شما از رله یا ترانسی که به این مدار وصل میکنید یک عکس واضح بگذارید تا ما هم ببینیم شاید اشکال از نوع ترانسی هست که ما وصل میکنیم

سه شنبه 10 شهریور1394 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید جان خروجی DC هستش داداش مگه قرار بود چی باشه
خروجی مدار من برای هر فلز یک ولت کم میشه یعنی روی گلد یا طلا 4 ولته وقتی دکمه رو برای فلز بعدی میزنم یک ولت کم میشه این مورد زمانی هست که تمام ولومها حداکثر هستن و مولتی مترم ثابت به خروجی وصله

سه شنبه 10 شهریور1394 - 11:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
با سلام
موفق باشید

خیلی جالبه شما این دستگاه رو از کجا گرفتین و آنتنش به چه شکله

سه شنبه 10 شهریور1394 - 11:55am
استاد
استاد

hafez نوشته است:
جاوید جان خروجی DC هستش داداش مگه قرار بود چی باشه
خروجی مدار من برای هر فلز یک ولت کم میشه یعنی روی گلد یا طلا 4 ولته وقتی دکمه رو برای فلز بعدی میزنم یک ولت کم میشه این مورد زمانی هست که تمام ولومها حداکثر هستن و مولتی مترم ثابت به خروجی وصله

حافظ جان شما که میگی خروجی dc هست و ولتاز dc هم ترانس را نمیتونه راه بیندازه منم خروحی dc دارم ولی وقتی به ترانس باورودی 4 اهم وصلش میکنم خروجی ترانس ندارم شما خودتون با چه ترانسی کار میکنید

سه شنبه 10 شهریور1394 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Soheil2014 نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
موفق باشید

درود.

آقا رستم اطلاعات بیشتری بدین. دستگاه رو در حالت های مختلف روشن و خاموش کنید ببنید نتیجه کار همان است یا نه.(منظورم ردیابی یک هدف مشخص هستش.). از ریختش به نظر میرسه که کار بچه های خودمون هستش!

حرفهای شما نشون میده که این وسیله گیرنده الکترونیکی داره. پس میشه ازش الگو گیری کرد.

سهیل جان ردیابی اون هم با تطبیق ردیاب با موج منطقه بعیده کار بچه های خودی باشه چنین طرح پیشرفته ای کار یک گروه علمی میتونه باشه در حالی که روش کار ایرانی ها معمولا طرحهای انفرادیه

سه شنبه 10 شهریور1394 - 1:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure