انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 12:16pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش بفرما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

دوشنبه 9 شهریور1394 - 5:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برای توضیح اینکه اون قسمت برنجی به منفی مدار و اون میله که از پیچ استفاده کردم از هم عایق هستن یعنی یه سر شیر گاز رفته تو بلبرینگ و بلبرینگ دقیقا میره توی یه لوله دوازده سانتی وته این لوله یه چیز قیف شکلی هست که با اون قسمت تیز در ارتباطه و رسانای برق به باکس
این طدح نمونه هست اگه با تراشکاری این کتار انجام بشه بهتره برای عایق هم از وارنیش استفاده کنید

نکته اینکه شما منفی رو به دسته هم وصل کنید ایراد نداره چون با بلبرینگ و سر شیر برنجی در ارتباته
نکته آخر اینکه با یک تکه سیم این برنج از یه سوراخ به داخل منتقل شده و مدار خورده

دوشنبه 9 شهریور1394 - 5:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قسمت قیفی زیر اون میله هم به مثبت باطری وصل میشه

دوشنبه 9 شهریور1394 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شاید یه عده متوجه نشن شیر برنجی چیه دقیقا اینه

دوشنبه 9 شهریور1394 - 5:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
فریدون جان این خروجی مدار که ولتاز dc و 4 ولت هست .ولتاز dc که ترانس را به کار نمی اندازه حتما باید ولتاز خروحی مدار ac باشه

جاوید جان ، دوست عزیز ، بزرگوار
این حرفت دیگه از اون حرف ها بودا . X_X X_X X_X X_X
به نظر خودت یک خروجی DC می تونه یک بلند گو رو با تن ها و صدا های مختلف تحریک بکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا حق @};- @};- @};-

دوشنبه 9 شهریور1394 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
نه داداش دو آنتن بقلی منفی مداره و وسطی حکم مثبت مدار دارم روی دو آنتنه کار میکنم اما نمیدونم دو آنتنه جواب میده یا نه
فقط یه مشگلی که مدارم دارم برنامه دیر اجرا میشه ؟ از چی میتونه باشه ؟
در ضمن مدار باید کوجیکتر بشه تا از باکس کوچکتری هم استفاده بشه تا بازهم سبکتر بشه اما نکته اصلی پیدا کردن نقطه ثقل اصلیه باکسه که واقعا در درست کار کردم مدار سهیمه
نکته بعدی استفاده از ولوم مینیاتوری هست که کوچیکه و از ولوم معمولی سبکتر بهتر و با کیفیت تره اسم این نوع ولوم ،ولوم بیسیمی هستش

دوست عزیز در مورد دیر بالا اومدن برنامه این یک موضوع طبیعیه ولی اگر خیلی برات مهمه ورژن یونانی هکزو بریز تو آی سی . سریعتر بالا می آد اما زبانش یونانیه . کار کردش هم فرقی نداره
این فایل هکز یونانی

دوشنبه 9 شهریور1394 - 6:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
نه داداش دو آنتن بقلی منفی مداره و وسطی حکم مثبت مدار دارم روی دو آنتنه کار میکنم اما نمیدونم دو آنتنه جواب میده یا نه
فقط یه مشگلی که مدارم دارم برنامه دیر اجرا میشه ؟ از چی میتونه باشه ؟
در ضمن مدار باید کوجیکتر بشه تا از باکس کوچکتری هم استفاده بشه تا بازهم سبکتر بشه اما نکته اصلی پیدا کردن نقطه ثقل اصلیه باکسه که واقعا در درست کار کردم مدار سهیمه
نکته بعدی استفاده از ولوم مینیاتوری هست که کوچیکه و از ولوم معمولی سبکتر بهتر و با کیفیت تره اسم این نوع ولوم ،ولوم بیسیمی هستش

پیشنهاد می کنم از واوم های پلاستیکی استفاده کنی .
یک مطلب دیگه هم که به نظرم رسید اینه که اگر می خوای از چک استفاده کنی دیگه وصل کردن دو آنتن کناری به خط منفی کار درستی به نظر نمی آد .
به امید خدا اگه تموم شد از نتیجه تست هات ما رو بی خبر نزار

موفق باشی

یا حق @};- @};- @};-

دوشنبه 9 شهریور1394 - 7:00pm
استاد
استاد

fereidon نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما
فریدون جان این خروجی مدار که ولتاز dc و 4 ولت هست .ولتاز dc که ترانس را به کار نمی اندازه حتما باید ولتاز خروحی مدار ac باشه

جاوید جان ، دوست عزیز ، بزرگوار
این حرفت دیگه از اون حرف ها بودا . X_X X_X X_X X_X
به نظر خودت یک خروجی DC می تونه یک بلند گو رو با تن ها و صدا های مختلف تحریک بکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا حق @};- @};- @};-

درود بر شما
فریدون جان با ویکتور88 و مولتی متر dec هر دو فقط روی رنج dc ولتاز 4 ولت میشه و روی رنج ac خروجی به 1 ولت هم نمیرسه قبلا هم امپلیهایی تست کرده بودم که خروجی اونها dc بوده
اگه ولتازac به بلندگو وصل بشه بلندگو صوت ممتد میکشه ولی اگه dc وصل بشه تق تق میکنه در ضمن روی بلند گوها علامت مثبت و منفی گذاشته که لابد دلیلی داشته که علامت گذاشتند

آخرین بار توسط جاوید در دوشنبه 9 شهریور1394 - 8:15pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 9 شهریور1394 - 7:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز من حتما یک ترانس 220 به چند ولت ، مثلا 3 4.5 6 یا 9 ولت تو وسایلت هست قسمت ولتاژ یایینو به خروجی مدار وصل کن مدار رو روشن کن تا وقتی که پیغام ...goرو سمت چپ LCD ببینی بعد دو تا دستت رو به دو سیم ترانس قسمت 220 بگیر . بعدش دیگه از این حرفا نمی زنی

دوشنبه 9 شهریور1394 - 8:14pm
استاد
استاد

fereidon نوشته است:
دوست عزیز من حتما یک ترانس 220 به چند ولت ، مثلا 3 4.5 6 یا 9 ولت تو وسایلت هست قسمت ولتاژ یایینو به خروجی مدار وصل کن مدار رو روشن کن تا وقتی که پیغام ...goرو سمت چپ LCD ببینی بعد دو تا دستت رو به دو سیم ترانس قسمت 220 بگیر . بعدش دیگه از این حرفا نمی زنی

درود بر شما
ذوست من مثل اینکه شما متوجه نمیشی یا دقت در نوشتهای من نمیکنی وقتی خروجی dc من دارم چه معنی داره که با ترانس جواب بده
با دو ترانس تست کردم که ورودی 4 اهمی داره ولی خروجی ولتاز اون به 10 ولت هم نمیرسه. مشکل اینه که من خوجی dc دارم

دوشنبه 9 شهریور1394 - 8:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure