انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 5:19am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اتفاقا جاوید جان من چند بار هم تو تاپیک مکمل اعلام کردم نمونه اش این متن که ابان سال گذشته نوشتم.

دوستان من امروز باز هم یه حفاری داشتم که متاسفانه فنر ماشین بود تو عمق نیم متری .البته یک جا رو هم گرفت عمق شد 20 متر و طرف میگفت که درست هست و اینجا در سند انبار ادوات جنگی هست .با این حال من فکر میکنم اینقدر که اهن تو زمین هست طلا جایی پیدا نمیشه و فعلا دستگاه من اهن یاب معرکه ای شده البته با فرکانس 612.حالا اگر دوستان راهی یا مدار خاصی دارند که اهن رو رد بدیم خیلی خوب میشه

یکشنبه 1 شهریور1394 - 6:20pm
استاد
استاد

پوریا نوشته است:
اتفاقا جاوید جان من چند بار هم تو تاپیک مکمل اعلام کردم نمونه اش این متن که ابان سال گذشته نوشتم.

دوستان من امروز باز هم یه حفاری داشتم که متاسفانه فنر ماشین بود تو عمق نیم متری .البته یک جا رو هم گرفت عمق شد 20 متر و طرف میگفت که درست هست و اینجا در سند انبار ادوات جنگی هست .با این حال من فکر میکنم اینقدر که اهن تو زمین هست طلا جایی پیدا نمیشه و فعلا دستگاه من اهن یاب معرکه ای شده البته با فرکانس 612.حالا اگر دوستان راهی یا مدار خاصی دارند که اهن رو رد بدیم خیلی خوب میشه

درود بر شما
منظورم جدا بودن انتن از ردیاب در هنگام ردیابی بود که حذف ذرات بیشتری میکنه حتی بدون حذف کننده که در پستی که زدی اشاره به اون کردی ولی به هر حال نکته مفیدی بود که بیان کردی

یکشنبه 1 شهریور1394 - 7:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب رستم سلام مساله ای هست که امیدوارم بتوانید آنالیز مفیدی روی آن داشته باشید.
در انجمن فلزجو یاد گرفتیم که چگونه و چه عاملی باعث حرکت و واکنش آنتنها به سمت فلزات میشه .
اینطور متوجه شدم که وقتی فلزی در روی زمین و در جهت میدانهای زمین قرار میگیرد در اطراف این فلز انرژی و میدانهای زمین تجمع بیشتری پیدا میکنند. مثل سنگی که در جهت جریان آب و در روخانه جریان دارد اطراف و بالای سنگ که آب زیادی جمع میشه و به بالا فوران کوچکی پیدا میکند . حال اگر ما سنگ را به فلز و آب را به میدانهای الکترومغناطیس زمین فرض کنیم .متوجه میشویم که در کنار و روی اجسام فلزی اطراف ما باید این میدانها قویتر از سایر جاها باشند.
با تفاسیر بالا ما و فرزندانمان ساعتها روی یک صندلی فلزی می نشینیم و مدتها روی یک تخت فلزی میخوابیم بنظر شما ما که در این میدان قویتر از حالت عادی قرار گرفته ایم چه تاثیری در مغز ما ایجاد میشود . ما که در طبقه دوم یک ساختمان زندگی میکنیم و طبقه اول برای ما نقش یک حفره رو بازی میکند چه انرژی مثبت یا منفی بر ما وارد میشود؟ افرادی که در قطبها زندگی میکنند و بیشتر در معرض میدان قطبین هستند در بافت مغزی اونها چه تغییراتی حاصل شده است . آیا ذهن قوی روسها ناشی از نزدیک بودن کشورشان به قطب شمال است ؟ و.... آیا مردم انگلیس که این همه از چوب و محصولات چوبی در زندگی خود استفاده میکنند دلیل خاصی دارد ؟ و.....
قطعا اثرات این میدانها شاید بر ما محسوس نباشه و بدن براحتی بتواند خودشو با این شرایط وفق بدهد ولی پاسخ این سوالات شایدجالب باشه .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 9:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش هوشیار ناراحت نشی یه وقت اما احساس میکنم رستم جان رو با یه دکتر اشتباه گرفتی

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

یکشنبه 1 شهریور1394 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببینید دوستان فکر نمیکنم در هیچ جای دنیا اینقدر روی مقوله ردیابی کار شده باشه و اینقدر ازمون خطا صورت گرفته باشه.به هر حال این تجارب امروز میتونه به کارمون بیاد و اینجا باید از ناگفته ها به صورت دقیق بگیم تا جمع این تجربیات و نظرات بتونه راهگشا باشه که یه تعریف درست از ردیابی ارایه بدیم که این تعریف باشه مبنای نرم افزاری کار و بعد بیاییم سخت افزار رو بسازیم.

من قبلا روی این مسایل خیلی مطالعه کردم و ازمایشاتی انجام دادم حتی منجر به اختراع هم شد که خدمت شما عرض میکنم.وقتی صحبت از میدان و جریانی که یک جسم فلزی یا توده معدنی بر اثر قرار گرفتن در یک میدان (میدان زمین) تولید میکنه و ما به وسیله هماهنگ شدن (هم فرکانس شدن و هم مبنا شدن)و ابزار هایی مانند ال رودها میتونیم این میدان ها رو شناسایی کنیم بنده مدتی مشغول پی بردن به فرکانسی که در این اجسام فلزی از سمت زمین اثر میکنه و این میدان رو تشکیل میده بودم و این نتیجه حاصل شد.
فرکانس اصلی زمین که فیزیکدانان مقدار اون رو 7.83 هرتز اندازه گیری کرده اند و فعلا موثق هست چون در ازمایشاتی که جدیدا انجام دادند ولی هنوز تایید نشده صحبت از افزایش فرکانس زمین تا حد 10 هرتز شده.فرکانس برق شهری که 50 هرتز هست.فرکانس ماه و خورشید و دیگر سیارات.فرکانس های مخابراتی و مصنوعی ساخت بشر.

خوب طبق کاری که استاد رستم عزیز انجام دادند فعلا مبنای 25 هرتز رو که در ردیاب زوم هم استفاده شده بود را با تغییراتی که در یکی از ردیاب ها دادند به صورت یک پروژه جدید ارایه دادند.من انشالله تا چند روز دیگه این دستگاه رو هم میسازم.اما تجربه ای که فکر میکنم بدرد این پروژه میخوره این بود که بنده چند سالی با ردیاب های خوراکی و شاقول کار کردم و تا حدودی موفقیت هایی هم داشتم با توجه به اینکه فرکانسی که مغز تولید میکنه در واقع ژنراتور شاقول هست و اون رو به حرکت در میاره بارها و بارها تجربه کردم که زمانی با ارامش کامل بدنی و روحی و ذکر زیر لب و دعا و مدد خواستن ردیابی کردم دست پر بودم و دلیل اون هم چیزی نبود جز اینکه در واقع در این حالت جدای از بحث معنوی فرکانس مغز من نزدیکترین فرکانس به زمین بود.و همین طور که استاد بنده هم با این روش کار میکرد و جدای از اون با پای برهنه ردیابی میکرد تا بدن خودش رو با زمین هماهنگ کنه.در حالت دیگه با توجه به تجربیه یکی از اساتید ابتدای صبح و بعد از بیدار شدن از خواب ردیابی میکردم که در یک مورد نتیجه جالب بود و اتاقکی رو در عمق 6 متری کشف کردم.با توجه به این موارد بنده دستگاهی رو طراحی کردم که با روشن کردن اون و دادن فرکانس مورد نظر اون رو به مغز القا میکرد و به این صورت عمل میکرد که یک لامپ ال ای دی که داخل یک عینک در بسته قرار داشت در مدت یک ثانیه 8 بار چشمک میزد و بعد از نصب اون روی چشم و گذشت چند دقیقه ردیابی رو شروع میکردم و با انتن خوراکی که در دست داشتم اهداف رو خیلی خوب روی سطح زمین پیدا میکردم. خوب این یک ازمایش اولیه بود که چند تا مورد داشت که حلش برای من سخت بود.اول بحث مداری و دقت فرکانس.دوم ازمون و خطای تایمی که (در حد میکرو ثانیه) ال ای دی باید روشن یا خاموش باشد.سوم نوع لامپ و رنگ اون و موارد دیگه...که باید ازمون و خطا بشه.به هر حال این تجربه بنده بود امیدوارم بتونه حتی اندکی راهگشای حل مساله ردیابی باشه.

دوشنبه 1 شهریور1394 - 12:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با توجه با این صحبت ها باید خدمت استاد جاوید عزیز عرض کنم که برای من تاحدودی مسجل هست که نزدیک بودن ژنراتور و همچنین افراد به شخص در حال ردیابی چگونه میتونه فرکانس مغز اپراتور رو تغییر بده و باعث بروز خطا بشه.همانطور که در عمل هم این طور جواب داده و تقریبا برای من که چند بار اتفاق افتاده و در 80 در صد موارد درست عمل کرده.

دوشنبه 1 شهریور1394 - 12:16am
استاد
استاد

پوریا نوشته است:
با توجه با این صحبت ها باید خدمت استاد جاوید عزیز عرض کنم که برای من تاحدودی مسجل هست که نزدیک بودن ژنراتور و همچنین افراد به شخص در حال ردیابی چگونه میتونه فرکانس مغز اپراتور رو تغییر بده و باعث بروز خطا بشه.همانطور که در عمل هم این طور جواب داده و تقریبا برای من که چند بار اتفاق افتاده و در 80 در صد موارد درست عمل کرده.

درود بر شما
انتنهای ال شکل و شاقول از انرزی مگنت بدن استفاده میکنند نه فرکانس مغز درسته که میشه با فرکانس مغز اون را هدایت کرد میتونید تست کنید شاقول را در 2 متری خودتون اویزن کنید انوقت با فرکانس مغز بخواهید به یک سمت که فلز گذاشته شده حرکت کنه مطمعنا حرکت نمی کنه مگر اینکه شخص قدرت تله پاتی داشته باشه و تمرین زیاد کرده باشه. در هر صورت برای حرکت اجسام باید یک منبع قدرت انرزی و یک کنترل کننده برای اون مثل مغز باشه
هر فردی کنار ردیاب قرار داشته باشه انتنها مطابق با مگنت بدن اون حرکت میکنند نه اینکه نظر فردی که انتن دستش هست را تغییر میده

دوشنبه 2 شهریور1394 - 5:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به دوستان مخصوصا آقا رستم عزیز @};-
یه سوالی ذهن منو خیلی مشغول کرده اونم اینه که این همه آیسی آمپلی های با کیفیت و خوب و جدید هست
چرا تو این مدارات زوم شده به tda2003و 2005 مال 20 سال پیش که تقویت کننده سطح پایینی هست . فقط مزیتی که داره تا حدودی
در مقابل اتصال کوتاه لحظه ای مقاومه ، در صورتی که الان آسی های hi fi خوبی با قیمت مناسب تو بازار هست .
آیا دلیل خاصی داره؟ :-? من خودم با ردیاب مبایلی کار میکنم ، تجربم زیاد نیست ولی راضیم .
خیلی دلم میخاد این ردیابو بسازم ولی ایسی tda تو ذوقم میزنه . از اونجا که من با خیلی از این ایسی های صوتی 10 - 15 سال پیش خیلی سرو کله زدم و کاملا میدونم کیفیتش در چه حدی هست میگم .تا نظر دوستان چی باشه .... :-H

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

دوشنبه 2 شهریور1394 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

signal نوشته است:
با سلام به دوستان مخصوصا آقا رستم عزیز @};-
یه سوالی ذهن منو خیلی مشغول کرده اونم اینه که این همه آیسی آمپلی های با کیفیت و خوب و جدید هست
چرا تو این مدارات زوم شده به tda2003و 2005 مال 20 سال پیش که تقویت کننده سطح پایینی هست . فقط مزیتی که داره تا حدودی
در مقابل اتصال کوتاه لحظه ای مقاومه ، در صورتی که الان آسی های hi fi خوبی با قیمت مناسب تو بازار هست .
آیا دلیل خاصی داره؟ :-? من خودم با ردیاب مبایلی کار میکنم ، تجربم زیاد نیست ولی راضیم .
خیلی دلم میخاد این ردیابو بسازم ولی ایسی tda تو ذوقم میزنه . از اونجا که من با خیلی از این ایسی های صوتی 10 - 15 سال پیش خیلی سرو کله زدم و کاملا میدونم کیفیتش در چه حدی هست میگم .تا نظر دوستان چی باشه .... :-H

با سلام
دوست من این پروژه به عنوان یک ایده از من پس از تست و انجام محاسبات علمی پیشنهاد شد و دوست خوبمون اقا فریدون این مدار امپیلی رو پیشنهاد کردند
که جوابگو هم است ولی در رابطه با پیشنهاد شما دوست من شماهم مدار تقویت خودتون رو اعلام کنید خوشبختانه هزینه ساخت این مدارات بسیار پایین است و مطمعن دوستان و خود من انجام خواهیم داد و دوستان بدانند که شاید 15 هزار تومان هزینه کنند ولی 15 تکنیک 100 هزار تومانی یاد میگیرند دوستان فراموش نکنید که تا ندانید دنبال چه هستید موفق نمیشوید
موفق باشید

دوشنبه 2 شهریور1394 - 9:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
جناب هوشیار و پوریای عزیز از هم فکریتون سپاسگذارم
مطالبی که فرمودید درست بود فقط فرکانس زمین 6.1تا 7.8 در خط استوا و 9 تا9.66 در قطب شمال و8.8 تا 9.75 در قطب جنوب است (اطلاعاتی که ماهواره لندست-8 اعلام کرده که خودش کمی جای بحث داره ) چون متاسفانه مجموع میدانها رو محاسبه کرده است (با نیروی گرانشی اشتباه نگیرید)
و شما میتوانید با ضرایب این فرکانس با فرکانس زمین یکسان بشوید مثال در منطقه مرکز و شمال ایران 25.68 هرتز که ضریب 4 عدد 6.42 هرتز است
میتوانید فرکانس پایه را انتخاب کنید که شعاع ارسال این موج بستگی به مقدار ولتاژ ان دارد مثال شما با موبایل بیشتر از چند متر نمیتونید موجی رو با این فرکانس بفرستید یا باید ضریب رو بالا ببرید مثال 2568 هرتز 10 ولت(100 برابر فرکانس پایه) برای 500 متر یا 25.68 هرتز 500 ولت برای 500 متر
ولی باید توجه کنید هرچقدر از فرکانس بالا استفاده کنبد احتمال خطای شما و تطبیق با میدانهای مجموع زیاد خواهد شد (البته شاید در روی هدف بتوانید کاری بکنید و در شعاع زنی کار بسیار مشکل خواهد شد-حتی من پیشنهاد میکنم با فرکانس پایه نصف کار کنید
به هر حال در حالت عادی هر عنصری مایل به موازی شدن با این میدان است (آنتن با بلبرینگ یا قطب نما که جای خود را دارند ) وچون نمیتواند بنابراین شروع به ارتعاش میکند و حالا هر ارتعاشی با توجه به تعداد الکترونهای ان عنصر تولید فرکانسی وابسته به طول عمر ان عنصر میکند که این میدان قابل برسی است
حالا فلزاتی هستند که دارای نیمه عمر کوتاه (پلاتینیوم) و یا شکل پذیر هستند (جیوه) که خود را با این ارتعاش همسو میکنند و شکل خود را تغییر و به سمت هم راستا شدن با میدان حرکت میکنند (که به این حالت خزش میگویند که البته نیروی وزن وگرانش زمین هم تاثیر گذار است )
علت استفاده از جیوه در شاقول یا دستگاههای نظامی
بیشتر از این سر درد میشود -تا بعد

دوشنبه 2 شهریور1394 - 9:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure