انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 6:46am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
درود بر شما
استاد رستم در مورد انتنها من از 3 میل و 4 میل و 5 میل که الان دارم با اون کار میکنم انتن 5 میل قویترین سنس را برای من داشته و انتن تلسکوپی ضعیفترین سنس را داشته. اینکه انتنها باید به خروجی ردیاب وصل شوند برای حذف ذرات اشتباه محض هست که من با اون تجربه دارم حتی با اهدافی که دو ساله هست و با اونها تست میکنم به جای اینکه 35 یا طرح سینوسی به تنهایی به طرف هدف طلا کشش داشته باشند هدف کاذب که اهنربا و یه مشت فلزات دیگه در کنار اون هست گرایش دارند اما به محض اینکه اونها را از انتن جدا میکنم و یه گوشه میگذارم انتنها با همون فرکانس طلا گرایش به هدف طلا دارند.در یک تست دیگه فردی که کنار ردیاب بود انتنها با توجه به مگنت بدن اون با فرکانس طلا انتنها که در دست من بودند فلز روی که دفن شده بود را میگرفت حال اونکه وقتی از دستگاه ردیاب دور میشد دوباره با همون فرکانس انتنها به طرف فلز طلا میرفتند پس بنا تجربه نباید انتنها به خروجی ردیاب وصل باشند و حتی ما نباید در کنار ردیاب قرار بگیریم تا حذف ذرات بهتر انجام بده
انتنهای تلسکوپی سنس کمتری دارند به همین خاطر هم ذرات کمتری میگیرند

با سلام
استاد جاوید عزیز با اطلاعاتی که بدست اوردید موافقم
البته بحث مورد نظر شما قابل اثبات هست ولی خارج از حوصله این تایپیکه
به طور مثالی که فرمودید که کسی در کنار شما باعث اختلال در کار میشد به طور ساده بگم که 2 یا چند میدان مغناطیسی در کنار هم طبق قوانین مربوطه باعث انحراف موج و شکست آن میشوند که اگر زاویه شکست کمتر از 18 درجه باشد (نقطه بحرانی ) سرعت موج تقریبا نصف شده و موج از حالت طولی به عرضی تبدیل و در نتیجه بسامد تغییر میکند که باعث اشتباه در کار میشود
دوست من ردیابی چندین مورد شبیه به این را دارد که باعث خطا میشود که انشا الله در فرصت مناسب راه کارهای مربوطه رو عرض خواهم کرد
موفق باشید

شنبه 31 مرداد1394 - 8:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکس باز نشد رستم جان

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 31 مرداد1394 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
hafez نوشته است:
همه قطعات رو دارم اما منتظر آقا سهیلم که یه فیبر کوچیکتر طراحی کنن تا بتونم کوچکترین باکس رو برای توماسی تهیه کنم من میخوام به روشی مدار رو از خارج تغذیه کنم تا جعبه سبک باشه

سلام به همه دوستان
دوست عزیز شما می توانید کل مدار و باطری را در یک باکس قرار دهید و به کمرتان وصل کنید و فقط ترانس و آنتن ها رادرون یک باکس خیلی کوچک به صورت توماسی کوچک و شیک همراه با آنتن های تلسکوپی بسازید \M/

شنبه 31 مرداد1394 - 9:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نظر شما این مسیر تا باکس دوم ایجاد نویز نمیکنه

شنبه 31 مرداد1394 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا رستم اگه براتون زحمتی نیس، شماتیک کلی رو آپلود کنین. پیداش نکردم.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

یکشنبه 1 شهریور1394 - 4:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Soheil2014 نوشته است:
آقا رستم اگه براتون زحمتی نیس، شماتیک کلی رو آپلود کنین. پیداش نکردم.

داداش اگه امکان داره یه فیبر مناسب و کوچیک برای توماسی طراحی کن

یکشنبه 1 شهریور1394 - 10:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما
استاد رستم در مورد انتنها من از 3 میل و 4 میل و 5 میل که الان دارم با اون کار میکنم انتن 5 میل قویترین سنس را برای من داشته و انتن تلسکوپی ضعیفترین سنس را داشته. اینکه انتنها باید به خروجی ردیاب وصل شوند برای حذف ذرات اشتباه محض هست که من با اون تجربه دارم حتی با اهدافی که دو ساله هست و با اونها تست میکنم به جای اینکه 35 یا طرح سینوسی به تنهایی به طرف هدف طلا کشش داشته باشند هدف کاذب که اهنربا و یه مشت فلزات دیگه در کنار اون هست گرایش دارند اما به محض اینکه اونها را از انتن جدا میکنم و یه گوشه میگذارم انتنها با همون فرکانس طلا گرایش به هدف طلا دارند.در یک تست دیگه فردی که کنار ردیاب بود انتنها با توجه به مگنت بدن اون با فرکانس طلا انتنها که در دست من بودند فلز روی که دفن شده بود را میگرفت حال اونکه وقتی از دستگاه ردیاب دور میشد دوباره با همون فرکانس انتنها به طرف فلز طلا میرفتند پس بنا تجربه نباید انتنها به خروجی ردیاب وصل باشند و حتی ما نباید در کنار ردیاب قرار بگیریم تا حذف ذرات بهتر انجام بده

با سلام
به طور مثالی که فرمودید که کسی در کنار شما باعث اختلال در کار میشد به طور ساده بگم که 2 یا چند میدان مغناطیسی در کنار هم طبق قوانین مربوطه باعث انحراف موج و شکست آن میشوند که اگر زاویه شکست کمتر از 18 درجه باشد (نقطه بحرانی ) سرعت موج تقریبا نصف شده و موج از حالت طولی به عرضی تبدیل و در نتیجه بسامد تغییر میکند که باعث اشتباه در کار میشود
دوست من ردیابی چندین مورد شبیه به این را دارد که باعث خطا میشود که انشا الله در فرصت مناسب راه کارهای مربوطه رو عرض خواهم کرد
موفق باشید

با سلام بنده قبلا تجربه استاد جاوید رو داشتم و با مطلبی که ایشون فرمودن تازه فهمیدم که بعد از ساخت مکمل چرا اینقدر اهن کشف میکردم.بار اول در جایی مشغول ردیابی بودم که یکی از فیش های زیر انتن وصل نبود ولی من متوجه نبودم یک مکانی رو در فاصله 20 متری سنس کردم (با مد سیلور ردیاب 22 ) و با توباکس نقطه زدم در نیم متری یک توری اهنی 20در 20 زنگ زده کشف شد.این اولین باری بود که بعد از 20 بارحفاری من با این ردیاب فلز کشف کردم بعد از اون چون فیش های ردیاب 2 تکه بود به مرور خراب شد و من کلا بیسیم ردیابی میکردم.تا اینکه ردیاب 35 بدستم رسید که دیگه با سیم ردیابی میکردم البته خیلی توفیق نداشتم با 35 کار کنم و دادم به یکی از دوستان.بعد از ساخت مکمل و این چند باری که مرتبا فلز کشف کردم به این صورت عمل میکردم که با فرکانس 612 مکمل رو در محلی پراپ میزدم و ردیاب 22 رو هم روی گلد دو با انتن های باز در جایی حدودا با ده متر فاصله قرار میدادم و خودم فقط با انتن خالی کار میکردم و هر بار هم فلز اهن در ابعاد مختلف کشف شد که خیلی قدیمی نبودن و در عمق های کم پیدا میشدند.ولی عمق و نقطه رو عالی میزدم.من فکر میکنم ایراد از فرکانس 612 بوده که من فقط اهن کشف کردم البته شاید در ان محل ها چیز دیگیری نبوده.هدف از این مطلب این بود که زمانی که بی سیم و به دور از دستگاه ردیاب کار کردم نتایج بهتری حاصل شد البته با مکمل.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 10:53am
استاد
استاد

پوریا نوشته است:
rostam نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما

با سلام
موفق باشید

با سلام بنده قبلا تجربه استاد جاوید رو داشتم و با مطلبی که ایشون فرمودن تازه فهمیدم که بعد از ساخت مکمل چرا اینقدر اهن کشف میکردم.بار اول در جایی مشغول ردیابی بودم که یکی از فیش های زیر انتن وصل نبود ولی من متوجه نبودم یک مکانی رو در فاصله 20 متری سنس کردم (با مد سیلور ردیاب 22 ) و با توباکس نقطه زدم در نیم متری یک توری اهنی 20در 20 زنگ زده کشف شد.این اولین باری بود که بعد از 20 بارحفاری من با این ردیاب فلز کشف کردم بعد از اون چون فیش های ردیاب 2 تکه بود به مرور خراب شد و من کلا بیسیم ردیابی میکردم.تا اینکه ردیاب 35 بدستم رسید که دیگه با سیم ردیابی میکردم البته خیلی توفیق نداشتم با 35 کار کنم و دادم به یکی از دوستان.بعد از ساخت مکمل و این چند باری که مرتبا فلز کشف کردم به این صورت عمل میکردم که با فرکانس 612 مکمل رو در محلی پراپ میزدم و ردیاب 22 رو هم روی گلد دو با انتن های باز در جایی حدودا با ده متر فاصله قرار میدادم و خودم فقط با انتن خالی کار میکردم و هر بار هم فلز اهن در ابعاد مختلف کشف شد که خیلی قدیمی نبودن و در عمق های کم پیدا میشدند.ولی عمق و نقطه رو عالی میزدم.من فکر میکنم ایراد از فرکانس 612 بوده که من فقط اهن کشف کردم البته شاید در ان محل ها چیز دیگیری نبوده.هدف از این مطلب این بود که زمانی که بی سیم و به دور از دستگاه ردیاب کار کردم نتایج بهتری حاصل شد البته با مکمل.

درود بر شما
ای کاش پوریا جان این موضوع را همون وقتی که اولین فلز مدفون شده را شکارکردی در سایت اعلام میکردید تا ما یک چند ماه برای رسیدن به هدفمون که ساخت ردیاب بهتر بود جلوتر بیوفتیم.در تست مجددی که با 35 و طرح سینوسی انجام دادم تا یک کیلو فلز دو سال دفن شده را به راحتی میتونه حذف کنه البته بالاتر هم میتونه

منتظر طرح استاد رستم هستم که بدستم برسه مطمعن هستم که این طرح هم جوابگو هست چون تجربه کیت کوچک این ردیاب که دو ولوم فرکانس داشت را دارم و دقیقا به همین صورت عمل میکرد

یکی از بچه ها هم طرج تولید موج همرمان سینوسی و مربعی را تقریبا تموم کرده و منتظر نتایج اون هستم .این طرج به صورت انالوگ هست و با فرکانسهای زیر 100 هرتز هم گویا شکل موج قابل قبولی داره

در هر صورت با همکاری میشه سریعتر به موفقیت دست یافت

یکشنبه 1 شهریور1394 - 2:11pm
استاد
استاد

rostam نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما

با سلام
موفق باشید

درود بر شما
استاد رستم ایا این طرح با موج سینوسی هم قابل اجرا هست یا فقط با موج نیم سیکل جوابگو هست

یکشنبه 1 شهریور1394 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید جان من هم علت اون رو تازه متوجه شدم.اگر خاطرتون باشه یک سری از تست ها رو در روش بیسیم انجام میدادیم.به هر حال این طور نبوده که تمام دفعات منجر به کشف فلز شده باشه.یک بار هم در عمق 3.5 متری خطای مگنت که در شوره زار بود گرفتارمون کرد.مکمل من تا 400 ولت تولید میکرد ولی نتونست اون 3.5 متری رو (که با همین روش پراپ زده بودم) رد بده و فرکانس های مس و گلد یک و دو و حفره و سیلور جواب میداد.ولی در عمق های یک و یک و نیم متر عالی بود. با ردیاب 35 هم که کار میکردم حالت بیسیم وزن کمتری میداد.ردیاب 22 فقط یک جا برای من طلا گرفت و اونهم داخل دیوار یه خونه قدیمی بود و یک النگوی طلا رو با دقت بالا زدم.یعنی فقط رو گلد یک و دو جواب میداد.ولی اون دورش خالی بود یعنی یه محفظه تو دیوار بود و شاید 50 یا 60 سال قدمت داشت.جالبه تقریبا از زمین تا ارتفاع النگو 60 سانت بود که با ردیاب به درستی محل فلز رو تشخیص دادم یعنی از اون ارتفاع پایین تر ردیاب دیگه عمل نمیکرد وقتی تا 60 سانت بالا میاوردم میرفت به سمت دیوار و اصلا از همین جا فهمیدم فلز وجود داره.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 6:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure