انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 4:58am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
دوستانی که می خواهند ردیابشان خیلی ردیف بشه و برد کوچک داشته باشند می توانند از روی دستگاه که آقا فریدون و آقا رستم زحمتش را کشیدن دو تا یا 2عدد بسازن یکی را با پراب به زمین وصل کنند و دیگری را به عنوان دسته استفاده کنند و مطمئن باشند تبدیل به یک شاهکار می شود
البته خودم چون ردیاب آقا مهدی را قبلا ساخته بودم از همون به عنوان سیگنال ژنراتور استفاده و از مدار بهینه شده هم به عنوان دسته یا برد کوچک استفاده می کنم و خیلی خوب شده فقط با برد کوچک آقا مهدی و مدار بهینه شده با همدیگر حول حوش 3 یا 4 متر اختلاف نقطه می زنند و برد کوچک ردیاب آقا مهدی هم به حفره و تونل خیلی حساسه و حتی احتمال داره جایی را بزند شما تست طلا هم بگیرید ولی حفره باشد و تونل را هم با لرزشی که در آنتن ها به وجود می آید نشان می دهد یعنی حفره زنیش بسیار عالیه و می شود به عنوان یک حفره یاب یا تونل یاب با خرج بسیار اندک هم درستش کرد و به عنوان مکمل با دو دستگاه دیگر استفاده کرد \M/

جمعه 23 مرداد1394 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
kاوه نوشته است:
سلام جناب orginal ازراهنمایی جامع وکاملت ممنونم..

قابلی نداشت امیدوارم به کوه طلا بزنید \M/

جمعه 23 مرداد1394 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
kاوه نوشته است:
سلام جناب orginal ازراهنمایی جامع وکاملت ممنونم..

قابلی نداشت امیدوارم به کوه طلا بزنید \M/

ممنونم..خداهم ب شما خوبی وسلامتی عطا بکنه..

شنبه 23 مرداد1394 - 12:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت دوستان گلم
دوستان عزیز چرا شما قضیه رو اینقدر سخت می کنید . ببینید دوستان در مدار مهدی روش کار MFD بود ولی اینجا همه چیز عوض شده شاید این طرز فکر به این خاطر در ذهن شما وارد شده که ما از از قسمتی از اون مدار استفاده کردیم . نه عزیزان این طور که شما فکر می کنید نیست اولا در این طرح قدرت کافی لحاظ شده . وقتی شما مداری با 1000 متر برد 10 متر عمق دارید این یعنی مدار به قدرت بیشتر نیاز نداره و وقتی شما می نونید حجم گیری داشته باشید این یعنی ذرات نمی تونن شمارو فریب بدن . بله در مدل MFD فریب ذرات فوق العاده بالاست عمق خیلی کمی میزنه ( تقریبا اهداف سطحی ) و در مناطق کوهستانی کاملا عاجزه و مدار مکمل هم فقط مختصری دردش رو درمان می کنه که باز هم بیشتر از یک اسباب بازی نیست . اما اگر پست های اول این تاپیک رو خونده باشید می بینید که من خیلی دوستان رو معطل کردم اون هم به این خاطر بود که مطمئن بشم دوستان هزینه بیهوده نمی کنن و خودم اول از مدار مطمئن بشم بعد دوستان رو در جریان بزارم . تو همین پست قبلی نوشتم که در این طرح اکر هدفی نباشه آنتن ها ثابت می مونن و نوشتم که این تجربه خودم بوده اما ظاهرا دوستان هیچ توجهی نکردن بله میشه کاری کرد که آنتنها سریعتر عمل کنه اما کمی فکر کنید بعدش چی میشه دیگه گفتن لازم نداره .

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

شنبه 24 مرداد1394 - 9:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان و اساتید محترم یه لطف بکنید یه نتیجه گیری نهایی از کار کرد این مدار بزارین خیلی خوب میشه اونایی که تازه وارد تاپیک میشن میتونن براحتی با نتیجه کلی شروع به ساخت مدار بکنن @};-

شنبه 24 مرداد1394 - 9:49am
استاد
استاد

fereidon نوشته است:
با عرض سلام خدمت دوستان گلم
دوستان عزیز چرا شما قضیه رو اینقدر سخت می کنید . ببینید دوستان در مدار مهدی روش کار MFD بود ولی اینجا همه چیز عوض شده شاید این طرز فکر به این خاطر در ذهن شما وارد شده که ما از از قسمتی از اون مدار استفاده کردیم . نه عزیزان این طور که شما فکر می کنید نیست اولا در این طرح قدرت کافی لحاظ شده . وقتی شما مداری با 1000 متر برد 10 متر عمق دارید این یعنی مدار به قدرت بیشتر نیاز نداره و وقتی شما می نونید حجم گیری داشته باشید این یعنی ذرات نمی تونن شمارو فریب بدن . بله در مدل MFD فریب ذرات فوق العاده بالاست عمق خیلی کمی میزنه ( تقریبا اهداف سطحی ) و در مناطق کوهستانی کاملا عاجزه و مدار مکمل هم فقط مختصری دردش رو درمان می کنه که باز هم بیشتر از یک اسباب بازی نیست . اما اگر پست های اول این تاپیک رو خونده باشید می بینید که من خیلی دوستان رو معطل کردم اون هم به این خاطر بود که مطمئن بشم دوستان هزینه بیهوده نمی کنن و خودم اول از مدار مطمئن بشم بعد دوستان رو در جریان بزارم . تو همین پست قبلی نوشتم که در این طرح اکر هدفی نباشه آنتن ها ثابت می مونن و نوشتم که این تجربه خودم بوده اما ظاهرا دوستان هیچ توجهی نکردن بله میشه کاری کرد که آنتنها سریعتر عمل کنه اما کمی فکر کنید بعدش چی میشه دیگه گفتن لازم نداره .

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

درود بر شما
فریدون جان شکل خروجی موج ترانس وقتی روی ولتاز بالا هست چگونه هست ایا شکل موج ثابت هست یا دچار تغییر میبشه .اون ولتازی که موج دقت داره ارزش برای ردیابی داره و همینکه موج بهم خورد دیگه ردیاب اون دقت را نداره
در مورد گردش کردن انتنها تقریبا هر ردیابی نهایت 3 دور گردش میکنه و بعد بی حرکت میمونه
فقط فریدون جان زحمت یه تست مونده که اگر امکانش براتون هست انجام دهید
کافی هست یه انگشتر طلا را درون یک قوطی فلزی کوچک کنی و درب اون را ببندی و در 10 متری بزاری و با فرکانس طلای این ردیاب تست کنید و ببینید که انتن طلای درون فوطی را میگیره یا نه البته من که مد قبلی این ردیاب تست کرده بودم ردیاب نسبت به طلای درون قوطی واکنشی نداشت و نتونست اون را بگیره ولی 35 به راحتی اون را سنس میکنه

شنبه 24 مرداد1394 - 12:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببین آقا جاوید من اهل بحث نیستم خوب شما 35 داری مبارکت باشه . همن طور که رستم گفته این ردیاب فقط فلزات قدیمی مدفون رو میزنه نه یک انگشتر تو قوطی در موردش هم زحمت کشیده با دلیل علمی بارها و بارها توضیح مفصل داده شما که تا این حد در مورد دقت موج حساسی پس جه طوری راجع به اون مکمل فرکانس که هیچ دقتی نداره صحبت می کنی اگر هم از این موضوع ناراحتی که چرا دوستان با یک هزینه کم صاحب یک ردیاب کارآمد میشن پس این مژده رو بدم که ورژن پیشرفته تر این ردیاب اول به لطف خدا بعد هم به لطف رستم در حال تسته .

یا حق @};- @};- @};-

شنبه 24 مرداد1394 - 3:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سلام فریدون جان
شما میگید که فقط فلزات قدیمی رو میگیره با این حساب ما ردیاب رو چطور تست کنیم !؟

شنبه 24 مرداد1394 - 3:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز تست این ردیاب دو مرحله داره
1 - طبق توضیحات قبل از کار کرد مدار و خروجی صحیح مطمئن بشید که تقریبا کار تمومه و اگر دو تا دسته و آنتن خوب داشته باشید
2 - و اگر به مناطق بیرون از شهر دست رسی داشته باشید با برد فوق العاده این دستگاه پیدا کردن یک هدف کم ارزش و گاهی هم پر ارزش کار سختی نیست

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

شنبه 24 مرداد1394 - 3:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ضمنا دوست عزیز من برای اولین بار نزدیک جایی که میراث فرهنگی اونجا سیم خاردار کشیده بود دستگاه رو تست کردم اون هم از چهار طرف و چند تست دیگه هم داشتم که نمی تونم جزعیاتش رو فاش کنم ولی مثال این جور مناطق زیاده

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

شنبه 24 مرداد1394 - 3:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure