انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 3:55am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

rostam نوشته است:
با سلام
ممنون از جاوید عزیز
من متوجه منظور شما نشدم و مطلبی در رابطه با اینکه نوع حرکت اتم سینوسی است پیدا نکردم
حتما برسی خواهم کرد

درود بر شما
تا اونجا که اطلاعات من هست اتم فلزات حرکت نمیکنه بلکه الکترون های مثبت و منفی و خنثی هستند که حرکت دورانی دور هسته اتم ایجاد میکنه ودر حقیقت عامل حرکت الکترونها هم عاملی هست که کوچکتر از الکترون هست به نام کوراک.کلا فرکانس یک فلز از مگنت حاصله از دوران الکترونهای به دور هسته اتم هست و فرکانس اصلا بدون این مگنت معنا نداره
اگه شما یک فلز را روی اهن ربا بگذارید و همون فلز را در یک میدان الکتریکیac یا کویل قرار دهید دو فرکانس متفاوت بدست می اورید حداقل برای چندین مورد این تست انجام شده و نتایج برای من یکسان بوده

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
جاوید نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
ممنون از جاوید عزیز
من متوجه منظور شما نشدم و مطلبی در رابطه با اینکه نوع حرکت اتم سینوسی است پیدا نکردم
حتما برسی خواهم کرد

درود بر شما
تا اونجا که اطلاعات من هست اتم فلزات حرکت نمیکنه بلکه الکترون های مثبت و منفی و خنثی هستند که حرکت دورانی دور هسته اتم ایجاد میکنه ودر حقیقت عامل حرکت الکترونها هم عاملی هست که کوچکتر از الکترون هست به نام کوراک.کلا فرکانس یک فلز از مگنت حاصله از دوران الکترونهای به دور هسته اتم هست و فرکانس اصلا بدون این مگنت معنا نداره
اگه شما یک فلز را روی اهن ربا بگذارید و همون فلز را در یک میدان الکتریکیac یا کویل قرار دهید دو فرکانس متفاوت بدست می اورید حداقل برای چندین مورد این تست انجام شده و نتایج برای من یکسان بوده

سلام بر همگی و درود بر استاد جاوید عزیز با توجه به اطلاعات ناچیز ومبهم بنده ذرات مثبت و خنثی درون فضای کروی شکل که البته این فضا را به عنوان یک جور محدوده در نظر می گیرند و جرم اتم ها را هم همین ذرات خنثی و مثبت موجود در محدوده هسته تعیین می کند و ذره های منفی با جرم بسیار ناچیز هم به دور هسته در لایه های انرژی خاصی در گردش هستند و یک جور پیوستگی انرژی بین ذرات منفی وجود دارد و به نظر بنده دستگاه وقتی به زمین متصل می گردد از طریق پراب با توجه به انرژی که به صورت فرکانس می فرستد الکترون های منفی را برانگیخته خواهد کرد و به لایه های بالا تر انرژی می فرستد و تا جایی که دیگر جاذبه ای بین الکترون منفی وهسته اتم که شامل پروتون و نوترون یا همون ذرات مثبت و خمثی وجود ندارد و الکترون از اتم کم می شود و اون ماده که هم فرکانس هستش تبدیل به یون مثبت می شود و در مورد استفاده از مگنت در ردیابی فکر می کنم بیشتر برای خنثی کردن یا کم کردن اثر مغناطیسی زمین که به عنوان یک آهنربای بزرگ است و با تحریک یون های فلز یک حاله مغناطیسی یا یک آشفتگی در اطراف اون فلز قدیمی ایجاد می گردد بیشتر شبیه به خطوط صاف و هموار کلی که در چند نقطه که فلز مورد نظر وجود دارد یک جور پارازیت ایجاد می کند
البته فکر می کنم کاشتن یک آهنربای خیلی قوی یا یک میله ی بلند و قطور از جنس برنج در منطقه کاوش چند دقیقه قبل استفاده از دستگاه بتواند تا حد کمی خطوط مغناطیسی سطحی خاک را منظم تر بکند و در عمق را فکر نمی کنم تاثیری داشته باشد و یک جور مکمل خیلی سطحی عمل می کند \M/

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 8:48pm
استاد
استاد

rostam نوشته است:
میکرو عزیز نیازی به مکمل نیست شما با مکمل فقط باعث تشدید میدانها ی موجود در منطقه کاوش میشید که قدرت حرکت انتن را زیاد میکنید و در همین حین احتمال خطا را افزایش میدهید شما به همین نحو بسازید و اجازه بدهید خود انتنها در مسیر میدان هم راستا قرار بگیرن و کار خودشون رو انجام بدن دارم روی طرح پایه ثابت و محفظه خلع برای حذف اپراتور کار میکنم تا چه خوش اید

درود بر شما
اگه اشتباه نکنم طرح فیبر کوچک که مصرف زیادی داره از موج سینوسی برای حذف ذرات و سنس فرکانس هدف استفاده میکنه در حقیقت ردیاب طرج خوبی داره منتهی درست و حسابی اون را بهینه نکرده اند اگه از مکمل که برای حذف ذرات به کمک 35 هست با این زنراتور استفاده باشه باید ذرات را به راحتی حذف کنه البته باید فرکانس طلای موجود در زنراتور به موبایل داده بشه. کلا سیستم این طرح بر اساس موج مربعی و سینوسی گویا بنا نهاده شده که مدتهاست برای طرح سینوسی چند نفر از بچه های سایت روی مکمل کار کرده اندو با پست اخیرا کاربرi-160این طرج با تست به اثبات رسیده
پس این ردیاب یک مکمل سینوسی یا همون فیبر کوجک را لازم داره و بدون اون قدرت حذف ذرات نداره

جمعه 23 مرداد1394 - 9:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام
دوستان گرامی در مورد مکمل باید عرض کنم که این مدار رو برای حذف خطا استفده می کنن چون در سایر ردیاب ها وقتی هدفی در دست رس نباشه ، دستگاه به طرف هدف های مجازی می گرده . ولی در این طرح به خاطر نوع فرکانس زمانی که در محیطی باشید که هدفی اونجا نباشه آنتن ها در حالت سکون باقی می مونن و این تجربه عملی خود من هست پس همون طور که رستم گفته ساختن مکمل برای آین طرح کار بیهوده ایه و شما بیشترین انرژی خودتون رو روی ساخت آنتن مرغوب و ترانس مرغوب بزارین تا نتیجه بهتری نسبت به بقیه دوستان بگیرید .

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

جمعه 23 مرداد1394 - 10:32am
استاد
استاد

fereidon نوشته است:
با عرض سلام
دوستان گرامی در مورد مکمل باید عرض کنم که این مدار رو برای حذف خطا استفده می کنن چون در سایر ردیاب ها وقتی هدفی در دست رس نباشه ، دستگاه به طرف هدف های مجازی می گرده . ولی در این طرح به خاطر نوع فرکانس زمانی که در محیطی باشید که هدفی اونجا نباشه آنتن ها در حالت سکون باقی می مونن و این تجربه عملی خود من هست پس همون طور که رستم گفته ساختن مکمل برای آین طرح کار بیهوده ایه و شما بیشترین انرژی خودتون رو روی ساخت آنتن مرغوب و ترانس مرغوب بزارین تا نتیجه بهتری نسبت به بقیه دوستان بگیرید .

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

درود بر شما
این ردیاب خطای بسیار زیادی داره مخصوصا درات و مواد معدنی را خوب شکار میکنه تجربه حدود 4 ساله با اون دارم
طرج تکمبلی استاد رستم ممکنه باعث بهبودی این ردیاب شده باشه ولی این ردیاب باکیت کوچک ارائه شده بود و مدار بزرگ برای بالانس باید با پراپ به زمین وصل بشه و در حقیقت اگه الان برد کوچک راکنار بگذاریم دستگاه ناقص عمل میکنه یا به حساب دیگه انتنها سریع نمی چرخند و توان ضعیفی داره من در هر دو حالت هم با برد هم بدون برد کوچک زیاد تست کردم که نتیجه با برد کوچک سنس قویتر اهداف توسط انتنها خواهد بود.درسته که برد کوچک اصولی ساخته نشده و مصرف باطری زیاد داره ولی بدون اون شاید قدرت دستگاه از نصف هم کمتر میشه

جمعه 23 مرداد1394 - 11:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از دوستان
من یک ماهه دارم میگم دوستان اون چیزی که از ردیابی تو کلتون کردن اشتباهه و با درصد 99 درصد روش درسته ردیابی همینیه که گفتم ولی بازم بعضی از دوستان با همون طرز فکر اشتباه قبلی نظرشون رو بیان میکنن
دوستان ارتعاش ملکولی رو با حرکت الکترون به دور پروتون اشتباه نگیرن لطفا قبلش یک سرچ کوچولو تو ویکی پدیا بکنن بعد اگر سوالی بود (که تقریبا همه چیز رو خیلی روان گفتم) در خدمتم
این مداری که ساختید در طرح اولیه به زمین وصل میشد و اگر موج همنامی وجود داشت اونرو تشدید میکرد و انتنهای برد کوچک به سمت اون حرکت میکرد و هر گونه انعکاس و انکسار و مدوله شدن امواج باعث به وجود امدن خطا میشد
ولی با این طرح مدار کوچک حذف و مدار بزرگ به انتن وصل شد و با تغییر شیب میرایی و انهنایی قله پیک برای کار عملی بهینه گردید
موفق باشید

جمعه 23 مرداد1394 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب orginal ازراهنمایی جامع وکاملت ممنونم..

جمعه 23 مرداد1394 - 2:29pm
استاد
استاد

rostam نوشته است:
با تشکر از دوستان
من یک ماهه دارم میگم دوستان اون چیزی که از ردیابی تو کلتون کردن اشتباهه و با درصد 99 درصد روش درسته ردیابی همینیه که گفتم ولی بازم بعضی از دوستان با همون طرز فکر اشتباه قبلی نظرشون رو بیان میکنن
دوستان ارتعاش ملکولی رو با حرکت الکترون به دور پروتون اشتباه نگیرن لطفا قبلش یک سرچ کوچولو تو ویکی پدیا بکنن بعد اگر سوالی بود (که تقریبا همه چیز رو خیلی روان گفتم) در خدمتم
این مداری که ساختید در طرح اولیه به زمین وصل میشد و اگر موج همنامی وجود داشت اونرو تشدید میکرد و انتنهای برد کوچک به سمت اون حرکت میکرد و هر گونه انعکاس و انکسار و مدوله شدن امواج باعث به وجود امدن خطا میشد
ولی با این طرح مدار کوچک حذف و مدار بزرگ به انتن وصل شد و با تغییر شیب میرایی و انهنایی قله پیک برای کار عملی بهینه گردید
موفق باشید

درود بر شما
استاد رستم تا کنون هر چی ردیاب دقت کنید ردیاب نه یون یاب ساخته شده با پراپ بوده به نظر شما این همه شرکت اصول اولیه طرز کار ردیاب را نمیدونستند و فقط الکی ردیاب بیرون دادند.جرکت دورانی الکترونها به دور هسته اتم باعث ایجاد مگنت میشه که مبنای فرکانس برای هر ماده ای هست و اگه این مگنت نباشه هیچ ماده ای هیچ فرکانسی نخواهد داشت حالا از برخورد یه فرکانس همراه موج با مگنت یک فلزو موج برگشتی اون میشه اون فلز را تشخیص داد.پس عامل ارتعاش مولکولی یک فلز همون مگنتی هست که از چرخش الکترون بدور هسته بوجود میاد با این حالت اگه فرکانس ردیاب نفوذ اون در زمین نزدیک به صفر باشه و فقط بر اساس مدار مغناطیسی زمین کار میکنه پس چرا وقتی طرج سینوسی را با پراپ به زمین وصل میکنیم و هر چه اون را بیشتر فرو میبریم قدرت حذف کنندگی ذرات بیشتر میشه.در صورتیکه اگه اینجوری که نظر شما هست لازم نیست پراپی در زمین فرو برود برای حذف ذرات تازه اگه زنراتور ردیاب با پراپ به زمین وصل بشه شخصا تجربه ردیابی با همین مدار گلدن کینگ را در8 یا 12 کیلومتری در دشت داشتم که با کیلومتر شمار اتداره گرفتم در صورتی که بدون پراپ شاید برد تا نصف تقلیل پیدا میکرد

جمعه 23 مرداد1394 - 3:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام دوست عزیزم جاوید
در رابطه با دستگاههای شرکتی خدمتتون عرض کنم که بعضی از شرکتها صرفا جهت سود جویی ردیابی روانه بازار میکنند که با توجه به این فرضیه عمومی غلط ردیابیست ولی در کل تا چند درصد به خاطر نقاط مشترک جواب میدهد (انها میگویند خورشید به دور زمین میگردد ولی در اصل این زمین است که به دور خورشید میگردد) بنابر این در کلیات به یک هدف میرسند ولی در جزعیات پاسخگویی معلومات نیستند (علت ابهام در ردیابی)
مورد بعدی
حرکت اتمها به دور هسته هیچ میدانی درست نمیکند بلکه انرژی هسته دارای میدان و باعث حرکت الکترونها و ثبات ماده است
مورد بعدی
هیچ اتمی توانایی تولید امواج را ندارد (بجز ایزتوپهای بالای جدول که دلیل خاصی دارند و خارج از مقوله بحث ماست) چون مقدار نیروی پروتونی فقط صرف تعادل الکترونی میگردد و زمانی که یک میدان بیشتر از طول عمر عنصری ان عنصر را تحت شعاع قرار دهد (در مورد هدف مدفون در خاک نیروی مغناطیسی زمین)نوسان اتمی برای رسیدن به تعادل اغاز میشود که در این حالت با توجه به تعداد لایه ها ی اتمی فرکانس میدانی به وجود می اید
مورد بعدی
اولا امواجی که شما با این فرکانس به زمین میفرستید اصلا قدرت نفوذ در خاک را ندارند وقتی شما فرکانسی به زمین وارد میکنید در اصل انرا به موج پایه تبدیل میکنید و در ابتدا باعث میشوید که عناصر با طول عمر کوتاه شروع به ارتعاش کنند که باعث بهم ریختن موج حاصل از هدف اصلی میگردد
باز هم عرض میکنم شما هیچ موجی به داخل زمین نمیفرستید در اصل امواج خارج شده از انتنها را با امواج حاصل از هدف ست میکنید
برای درک درست شما یک قطب نما را در نظر بگیرید در مناطق مرکزی زمین قطب نما شمال و جنوب را در نظر میگیرد ولی اگر به قطبین بروید شروع به چرخش میکند
موفق باشید

جمعه 23 مرداد1394 - 6:22pm
استاد
استاد

rostam نوشته است:
با سلام دوست عزیزم جاوید
در رابطه با دستگاههای شرکتی خدمتتون عرض کنم که بعضی از شرکتها صرفا جهت سود جویی ردیابی روانه بازار میکنند که با توجه به این فرضیه عمومی غلط ردیابیست ولی در کل تا چند درصد به خاطر نقاط مشترک جواب میدهد (انها میگویند خورشید به دور زمین میگردد ولی در اصل این زمین است که به دور خورشید میگردد) بنابر این در کلیات به یک هدف میرسند ولی در جزعیات پاسخگویی معلومات نیستند (علت ابهام در ردیابی)
مورد بعدی
حرکت اتمها به دور هسته هیچ میدانی درست نمیکند بلکه انرژی هسته دارای میدان و باعث حرکت الکترونها و ثبات ماده است
مورد بعدی
هیچ اتمی توانایی تولید امواج را ندارد (بجز ایزتوپهای بالای جدول که دلیل خاصی دارند و خارج از مقوله بحث ماست) چون مقدار نیروی پروتونی فقط صرف تعادل الکترونی میگردد و زمانی که یک میدان بیشتر از طول عمر عنصری ان عنصر را تحت شعاع قرار دهد (در مورد هدف مدفون در خاک نیروی مغناطیسی زمین)نوسان اتمی برای رسیدن به تعادل اغاز میشود که در این حالت با توجه به تعداد لایه ها ی اتمی فرکانس میدانی به وجود می اید
مورد بعدی
اولا امواجی که شما با این فرکانس به زمین میفرستید اصلا قدرت نفوذ در خاک را ندارند وقتی شما فرکانسی به زمین وارد میکنید در اصل انرا به موج پایه تبدیل میکنید و در ابتدا باعث میشوید که عناصر با طول عمر کوتاه شروع به ارتعاش کنند که باعث بهم ریختن موج حاصل از هدف اصلی میگردد
باز هم عرض میکنم شما هیچ موجی به داخل زمین نمیفرستید در اصل امواج خارج شده از انتنها را با امواج حاصل از هدف ست میکنید
برای درک درست شما یک قطب نما را در نظر بگیرید در مناطق مرکزی زمین قطب نما شمال و جنوب را در نظر میگیرد ولی اگر به قطبین بروید شروع به چرخش میکند
موفق باشید

درود بر شما
با تشکر از شما بابت جوابی که ارائه دادید هر چند که دوباره کاری شد نسبت به عملکرد ردیاب و ابهاماتی که حل نشده باقی مونده
مسعله اصلی تفکیک بین فلزات و ذرات در خاک هست که هنوز با این همه فرضیه ارائه داده شده در مورد ردیابی حل نشده
برای حذف ذرات برای این مدار طرح مناسبی مد نظر دارید یا نه و یا با این مدار عملی نیست

جمعه 23 مرداد1394 - 7:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure