انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 4:32am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خدمت دوستان عزیزم سلام علیکم
دوستان خسته نباشید میبینم که دوستانی که مدارو ساختن تعدادشون بیشتر و بیشتر میشه که جای خوشحالی داره و به اون عزیزان تبریک عرض می کنیم البته لازمه از دوستانی که مدارو با موفقیت مونتاژ کردن خوهش کنیم از تست های بیرونشون هم برای دوستان بنویسن و مارو از تجربیاتشون بی بهره نزارن
راستی از دوستمون رضا 68 خبری نیست رضا جان چی کار کردی عزیزم ؟ مشکلت حل شد ؟

برای همه عزیزان علی الخصوص آقا رستم آرزوی موفقیت می کنم

یا حق @};- @};- @};-

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 9:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fereidon نوشته است:
خدمت دوستان عزیزم سلام علیکم
دوستان خسته نباشید میبینم که دوستانی که مدارو ساختن تعدادشون بیشتر و بیشتر میشه که جای خوشحالی داره و به اون عزیزان تبریک عرض می کنیم البته لازمه از دوستانی که مدارو با موفقیت مونتاژ کردن خوهش کنیم از تست های بیرونشون هم برای دوستان بنویسن و مارو از تجربیاتشون بی بهره نزارن
راستی از دوستمون رضا 68 خبری نیست رضا جان چی کار کردی عزیزم ؟ مشکلت حل شد ؟

برای همه عزیزان علی الخصوص آقا رستم آرزوی موفقیت می کنم

یا حق @};- @};- @};-

سلام

تشکر از شما و آقا رستم و بقیه دوستان بامعرفت.
1- من ترانس رو با فریت EE ساختم که از یه رادیو در آوردم. با سیم نازک(فکر کنم 7 یا 8 صدم)اونقدر پیچیدم که مقاومتش 230 اهم شد با بی سیم 020 که اونم شد 4 اهم. الان هم خروجی شوک خفنی داره! آیا با رله باید عوضش کنم؟

2- در مورد ولوم تربل-ولوم3- باید در داکثر قرار بدهیم بعد جستجو کنیم. حالا که بعد از راهنمایی های آقا رستم نقطه پیدا شد کم کنیم (مثلا 1/5) بعد اگر قیچی شد تفسیرش چیه؟ اگر نشد چی؟
یا حق

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 11:08pm
استاد
استاد

rostam نوشته است:
johnlewis نوشته است:
داداش رستم برای تست فلز جدید باید سیم پیچی ساخته بشه مثلا به شکل یه دایره و به دو سر سیم پیچ یه باطری وصل بشه و بعد فلز جدید رو داخل این سیم پیچ قرار بدیم و تست کنیم آیا درست متوجه شدم؟و اگه میشه لطف کنین بیشتر در این باره توضیح بدین و ضمنا اگه امکانش باشه اون عکسی که از ترانس گرفتین رو آپ کنین خیلی ممنون میشم

بله دوست من درست فرمودید فقط از ولتاژ ac استفاده کنید و میدان را موازی با میدان زمین القا کنید
هدف ارتعاش ساختار ملوکولی هدف میباشد

درود بر شما
اگه درست متوجه شده باشم هدف از این تست تحریک یون فلز جدید برای کشاندن انتنها به طرف اون می باشد
بنا به تجربه این کار اشتباه هست چون فرکانس مگنت موتورهای الکترونیکی و یا مگنت حلقه های سیم که با ولتازac هست با فرکانس مگنت اهن ربا یا فلز پوسیده در خاک یا فلز مدفون شده برای سالیان دراز با همدیگه فرق دارند
خودتون میتونید تست کنید فرکانسی که از موتور الکتریکی بدست میاد با فرکانس اهن ربا ی ثابت با هم تفاوت دارند

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 5:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
rostam نوشته است:
johnlewis نوشته است:
داداش رستم برای تست فلز جدید باید سیم پیچی ساخته بشه مثلا به شکل یه دایره و به دو سر سیم پیچ یه باطری وصل بشه و بعد فلز جدید رو داخل این سیم پیچ قرار بدیم و تست کنیم آیا درست متوجه شدم؟و اگه میشه لطف کنین بیشتر در این باره توضیح بدین و ضمنا اگه امکانش باشه اون عکسی که از ترانس گرفتین رو آپ کنین خیلی ممنون میشم

بله دوست من درست فرمودید فقط از ولتاژ ac استفاده کنید و میدان را موازی با میدان زمین القا کنید
هدف ارتعاش ساختار ملوکولی هدف میباشد

درود بر شما
اگه درست متوجه شده باشم هدف از این تست تحریک یون فلز جدید برای کشاندن انتنها به طرف اون می باشد
بنا به تجربه این کار اشتباه هست چون فرکانس مگنت موتورهای الکترونیکی و یا مگنت حلقه های سیم که با ولتازac هست با فرکانس مگنت اهن ربا یا فلز پوسیده در خاک یا فلز مدفون شده برای سالیان دراز با همدیگه فرق دارند
خودتون میتونید تست کنید فرکانسی که از موتور الکتریکی بدست میاد با فرکانس اهن ربا ی ثابت با هم تفاوت دارند

با سلام
دوست خوبم یون با میدان حاصل از ارتعاش ملوکولی تفاوت داره میدان حاصل از ارتعاش ملوکولی یک میدان به شکل اربیت و ثابت بر دور هدف است و یون حجمی باردار ناشی از واکنشهای الکترو شیمیایی هدف و عناصر جانبی است که خود را ازاد و به سمت قطبین حرکت میکند حالا اگر یون هنگام حرکت دارای میدان هست یا نه من کاری در این باره نکرده ام
وقتی میخواهیم قطعه ای را به ارتعاش در بیاوریم منظور این نیست که انرا اهنربا کنیم شما با یک کویل یا یوک باعث ارتعاش ملوکولی و اتمی قطعه میشوید که هدف جنبش ذرات و تولید میدان مغناطیسی هسته ای هدف است و اگر این کار را به مدت طولانی و با میدانهای بزرگ انجام دهید میتوانید کربن را به الماس تبدیل کنید
بنابر این هرگاه هدفی در میدانی به مدت طولانی قرار بگیرد شروع به ارتعاش برای رسیدن به تعادل با میدان مادر (زمین) و یا میدان غالب دیگر میکند که این ارتعاش باعث ایجاد فرکانسی خاص با توجه به نوع ساختار اتمی هدف میشود که در بحث ردیابی مورد استفاده است ( و این ارتعاش به مرور زمان باعث منظم شدن ساختار اتمی قطعه میشود )که از این خاصیت در بحث کوانتومتری برای اندازه گیری طول عمر هدف استفاده میکنند
دوست خوبم جاوید عزیز امیدوارم که منظور رو رسونده باشم
راستی دوستان من برنامه ای برای سنسور سه محوره adxl345 میخوام که بتونه خطوط حرکتی رو سه بعدی رسم کند -ممنون

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 8:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
fereidon نوشته است:

سلام

تشکر از شما و آقا رستم و بقیه دوستان بامعرفت.
1- من ترانس رو با فریت EE ساختم که از یه رادیو در آوردم. با سیم نازک(فکر کنم 7 یا 8 صدم)اونقدر پیچیدم که مقاومتش 230 اهم شد با بی سیم 020 که اونم شد 4 اهم. الان هم خروجی شوک خفنی داره! آیا با رله باید عوضش کنم؟

2- در مورد ولوم تربل-ولوم3- باید در داکثر قرار بدهیم بعد جستجو کنیم. حالا که بعد از راهنمایی های آقا رستم نقطه پیدا شد کم کنیم (مثلا 1/5) بعد اگر قیچی شد تفسیرش چیه؟ اگر نشد چی؟
یا حق

علی خان دوست عزیز به شما هم تبریک عرض می کنم
در مورد ترانس به نظر میاد که خوب عمل کردید و نیازی به رله ندارید اگر هم هسته اون از فریت باشه که دیگه خیلی بهتر از رله عمل میکنه
اما در مورد ولوم ترپیل به نظر من یک بار دیگه باید رستم جان توضیح کاملی بده
ولی این تجربه عملی رو هم براتون می نویسم که هم شما اونو تست کنید و هم اینکه ببینیم رسم هم اونو تایید میکنه یا نه
در عمل ولوم صدا و تن که همون برد و عمق هستن رو روی حداکثر میزاریم و ولوم حجم روی صفر باشه بعد از اینکه به محل قیچی رسیدیم واوم عمق رو کم می کنیم تا این که به کمترین اندازه برسیم که قیچی داشته باشه و بعد ولوم حجم رو روی حداکثر مقدار میزاریم و کم کم اونو کم می کتیم تا زمانی که قیچی داشته باشه
رستم جان این مطلب نیاز به تایید شما داره [-X

یا حق @};- @};- @};-

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 10:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام-ممنون فریدون عزیز
یک بار دیگه نحوه کار رو خلاصه توضیح میدم
اطلاعات بامشخصه زیر ثبت شده که مطمعنا برای دستگاههای دیگر تفاوت خواهد داشت ولی از نظر اصول کلی یکسان است
( با خروجی 750 ولت و با انتن 28 سانتی دستگاه حداکثر 1 کیلومتر شعاع و 10 متر عمق و تنظیم تریبل تا 100000 گرم هدف را میتواند تشخیص دهد (البته این اعداد با توجه به نوع امپیلی و مدار تن متغییر میباشد که نیاز به کالیبره دارد))
شما در نقطه aمی ایستید حالا فرض کنید قطب شمال ساعت 12 و جنوب ساعت 6 و شرق ساعت 3 و غرب ساعت 9 است
ولوم باس و صدا را در حد اکثر و تریبل را در حداقل قرار میدهید (بهتره پایه های اول و اخر تریبل را جابه جا کنید تا از نظر کار راحتر باشیید)
انتنها را به حالت عمود نزدیگ میکنید و به طور مثال به سمت ساعت 10 حرکت میکند -چند بار این تست را انجام میدهید تا مطمعن شوید مسیر درست است حالا ولوم صدا را کم میکنید تا به فاصله تخمینی از هدف برسید مثلا به فاطله تخمینی 700 متر میرسید دستگاه را خاموش و 700 متر به سمت ساعت 10 حرکت میکنید در اینجا ولوم صدا را فرضا در 100 متری گذاشته و به دنبال نقطه ای که انتنها ضربدر بشود میگردید بعد از مشخص شدن نقطه مذکور با توجه به قوانین ردیابی حالا با تنظیم ولوم باس و کم کردن ان به عمق تقریبی هدف میرسید و در انتها با تغییر ولوم تریبل به حجم تقریبی هدف دست پیدا خواهید کرد
موفق باشید

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 11:28am
استاد
استاد

نقل قول:
نقل قول:
درود بر شما

با سلام
دوست خوبم یون با میدان حاصل از ارتعاش ملوکولی تفاوت داره میدان حاصل از ارتعاش ملوکولی یک میدان به شکل اربیت و ثابت بر دور هدف است و یون حجمی باردار ناشی از واکنشهای الکترو شیمیایی هدف و عناصر جانبی است که خود را ازاد و به سمت قطبین حرکت میکند حالا اگر یون هنگام حرکت دارای میدان هست یا نه من کاری در این باره نکرده ام
وقتی میخواهیم قطعه ای را به ارتعاش در بیاوریم منظور این نیست که انرا اهنربا کنیم شما با یک کویل یا یوک باعث ارتعاش ملوکولی و اتمی قطعه میشوید که هدف جنبش ذرات و تولید میدان مغناطیسی هسته ای هدف است و اگر این کار را به مدت طولانی و با میدانهای بزرگ انجام دهید میتوانید کربن را به الماس تبدیل کنید
بنابر این هرگاه هدفی در میدانی به مدت طولانی قرار بگیرد شروع به ارتعاش برای رسیدن به تعادل با میدان مادر (زمین) و یا میدان غالب دیگر میکند که این ارتعاش باعث ایجاد فرکانسی خاص با توجه به نوع ساختار اتمی هدف میشود که در بحث ردیابی مورد استفاده است ( و این ارتعاش به مرور زمان باعث منظم شدن ساختار اتمی قطعه میشود )که از این خاصیت در بحث کوانتومتری برای اندازه گیری طول عمر هدف استفاده میکنند
دوست خوبم جاوید عزیز امیدوارم که منظور رو رسونده باشم
راستی دوستان من برنامه ای برای سنسور سه محوره adxl345 میخوام که بتونه خطوط حرکتی رو سه بعدی رسم کند -ممنون

درود بر شما
چون گردش الکترونها به دور هسته تقریبا سینوسی کامل هست و حلقه ای که کویل ایجاد میکنه هم سینوسی هست وقتی ردیاب ما موج مربعی داشته باشه عملا در تست حتی فلز هدف حذف میشه اگه تعادل بین ولتاز سینوسی و ولتاز مربعی نباشه حالا که حدود 800 ولت مربعی داریم باید ولتازسینوسی هم مناسب باشه که عملا خود فلز را حذف نکنه.کلا ترکیب اسنفاده از فرکانس سینوسی و مربعی در عمل برای حذف مناسب هست نه برای ایجاد کشش انتنها بوسیله تحریک مولکولی یه هدف. حالا اگه کویل از موج مربعی برای تجریک مولکول هدف استفاده کنه و موج ردیاب هم از موج مربعی باشه کشش انتنها نسبت به هدف بیشتر خواهد شد

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 12:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fereidon نوشته است:
alikhan نوشته است:
fereidon نوشته است:

سلام

تشکر.....ز به تایید شما داره [-X

یا حق @};- @};- @};-

تشکر از شما و رستم عزیز
یا حق

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 1:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
ممنون از جاوید عزیز
من متوجه منظور شما نشدم و مطلبی در رابطه با اینکه نوع حرکت اتم سینوسی است پیدا نکردم
حتما برسی خواهم کرد

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 4:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام
رستم جان دوست عزیز از پابت پاسخت بی نهایت سپاسگزارم
اما نکته ای رو خدمت دوستان باید عرض کنم در کاوش عملی بعد از این که آنتن هارو رو به شمال در تعادل کامل نگه داشتید باید با اعصاب آرام مدتی به این حالت صبر کنید کنید تا حرکت آنتن ها به آرامی شروع بشه یعنی این که آنتن بلافاصله نمی چرخه برای من از 15 ثانیه تا 3 دقیقه طول می کشید که شاهد حرکت آنتن ها باشم و اگر چند بار تست کردید و حرکتی نداشت باید جاتون رو تغییر بدین ( این مساله تو مناطق کوهستانی خیلی مهمه ) و اگر جند با تو جند نقطه امتحان کردید و جواب نداد یعنی خبری از اشیاع قدیمی تو اون منطقه نیست و باید جای دیگه ای رو پیدا کنید .

با آرزوی وفقیت

یا حق @};- @};- @};-

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 6:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure