انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 5:12am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

johnlewis نوشته است:
سلام داداش رستم خسته نباشید
محفظه خلع برای حذف اپراتور یعنی چی؟
ضمنا اگه امکانش هست طریقه سیم پیچی ترانس افزاینده رله 220 ولتی رو با عکس اینجا بزارین مرحله به مرحله تا همه بتونن استفاده کنن خیلی ممنون

با سلام
دوست من محفظه خلا یعنی جایی که آنتنها بدون دخالت انسان و یا شرایط محیط کار خودشون رو انجام بدن و فعلا در حد یک تست است باید جواب درست گرفته بشه و من فعلا جایی برای تست و کالیبره ندارم
و در مورد ساخت ترانس افزاینده کامل توضیح دادم و متاسفانه تصویر ساخت پله به پلشو ندارم اگر تصویر امادشو بخواهید میتونم بزارم ولی چیز خاصی نیست که مبهم باشه و فکر میکنم نیازی نیست

سه شنبه 20 مرداد1394 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

stkmelodi_20 نوشته است:
رستم خان شما خودتون از ردیاب نتیجه کامل گرفتین روی فلزات جدید هم عکسالعملی داره؟

با سلام
دوست من فلزات جدید به علت کم بودن زمان ارتعاش و ازاد بودن در میدانهای مختلف وسیله مناسبی برای تست ردیاب نیستند و اگر شما یک دفینه 2000 ساله را که با ردیاب گرفته اید از زمین خارج کنید و حرکت دهید باز هم مقدار میدان ارتعاشی ان کم و کمتر میشود تا به حالت تعادل برسد و حتما باید از اهداف ثابت در زمین با طول عمر بالا استفاده کنید مثال طلا 187 روز
اگر با جنس جدید میخواهید تست کنید ابتدا انرا در یک میدان مغناطیسی قرار دهید (مثلا کویل یا یوک ) بعد تست خود را انجام دهید
موفق باشید

سه شنبه 20 مرداد1394 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
میکروی عزیز با توجه به توضیحاتی که دادم میشه بفرمایید مکمل رو برای چه کاری میخواهید

سلام دوست عزیز

من مدار رو بدون مشکل را اندازی کردم. تست بلند گو با موفقیت جواب داد :ymsmug:
ترانس هم خودم پیچیدم و خروجی یه شوک حسابی داره.
لطف می کنید در مورد ولوم های p3 -p4-p5 توضیح بدید!
برای کاوش اینها چطور باید تنظیم شوند؟
یا حق

با سلام
دوست من در صفحات قبل کامل ولومها و نحوه کار رو توضیح دادم لطفا مطالعه نمایید اگر مورد مبهمی بود در خدمت هستم

سه شنبه 20 مرداد1394 - 11:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
johnlewis نوشته است:
ضمنا اگه امکانش هست طریقه سیم پیچی ترانس افزاینده رله 220 ولتی رو با عکس اینجا بزارین مرحله به مرحله تا همه بتونن استفاده کنن خیلی ممنون

با سلام
دوست من محفظه خلا یعنی جایی که آنتنها بدون دخالت انسان و یا شرایط محیط کار خودشون رو انجام بدن و فعلا در حد یک تست است باید جواب درست گرفته بشه و من فعلا جایی برای تست و کالیبره ندارم
و در مورد ساخت ترانس افزاینده کامل توضیح دادم و متاسفانه تصویر ساخت پله به پلشو ندارم اگر تصویر امادشو بخواهید میتونم بزارم ولی چیز خاصی نیست که مبهم باشه و فکر میکنم نیازی نیست

سلام جناب رستم خسته نباشید..جسارتا شاید از نظر شما پیچیدن ترانس چیز خاصی نباشه ولی هستن کسانی مثل من تو این تاپیک ک تا الان اینکارو انجام ندادن اگه میشه ی لطفی بکنید وساخت ترانس رو باجزعییات بیشتری اینجا قرار بدید..من یکی مشکلم فقط ترانس هستش..ممنون..

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 9:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش رستم برای تست فلز جدید باید سیم پیچی ساخته بشه مثلا به شکل یه دایره و به دو سر سیم پیچ یه باطری وصل بشه و بعد فلز جدید رو داخل این سیم پیچ قرار بدیم و تست کنیم آیا درست متوجه شدم؟و اگه میشه لطف کنین بیشتر در این باره توضیح بدین و ضمنا اگه امکانش باشه اون عکسی که از ترانس گرفتین رو آپ کنین خیلی ممنون میشم

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 9:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
برای پیچیدن ترانس یکی از راهها به صورت زیر است
1-یک عدد رله 220 ولی را باز کنید و سیم پیچ اصلی را با دقت جدا کنید و زائده های اضافی را ببرید تا فقط سیم پیچ و هسته داخلش بماند
سپس با توجه به نوع خروجی امپیلی (مثلا 4 اهم) سیم پیچ دیگر را روی سیم پیچ رله بپیچید برای مدار اقا فریدون تقریبا 90 دور سیم 0.30
عایق کاری فراموش نشود

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 12:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

johnlewis نوشته است:
داداش رستم برای تست فلز جدید باید سیم پیچی ساخته بشه مثلا به شکل یه دایره و به دو سر سیم پیچ یه باطری وصل بشه و بعد فلز جدید رو داخل این سیم پیچ قرار بدیم و تست کنیم آیا درست متوجه شدم؟و اگه میشه لطف کنین بیشتر در این باره توضیح بدین و ضمنا اگه امکانش باشه اون عکسی که از ترانس گرفتین رو آپ کنین خیلی ممنون میشم

بله دوست من درست فرمودید فقط از ولتاژ ac استفاده کنید و میدان را موازی با میدان زمین القا کنید
هدف ارتعاش ساختار ملوکولی هدف میباشد

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 12:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
kاوه نوشته است:
rostam نوشته است:
johnlewis نوشته است:

با سلام

سلام جناب رستم خسته نباشید..جسارتا شاید از نظر شما پیچیدن ترانس چیز خاصی نباشه ولی هستن کسانی مثل من تو این تاپیک ک تا الان اینکارو انجام ندادن اگه میشه ی لطفی بکنید وساخت ترانس رو باجزعییات بیشتری اینجا قرار بدید..من یکی مشکلم فقط ترانس هستش..ممنون..

سلام دوست عزیز شما ابتدا یک رله 220 ولتی می خرید که قیمتش بین5 الی 7 هزارتومان است سپس با دقت پیچ چهار سوی زیرش را باز می کنید و در محفظه بالایی رله یک فنر وصل به بدنه است پس خیلی با دقت آرام پایه های فلزی رله را به سمت بیرون بکشید اگر دیدید که فنر خیلی مزاحمت ایجاد می کند یک میخ داغ یا نوک هویه محل اتصال فنر به بدنه را سوراخ می کنید تا فنر به راحتی از بدن جدا شود سپس محتویات رله را چک نمایید یک سمت سیم پیچ به یک مقاوت و یک دیود نوری وصله و سر دیگه اش را هم با دقت جدا نموده و با دقت ضامن و میله درون قرقره سیم پیچ را در می آوریم و به دوسرسیم پیچ دوسیم نازک وصل می کنیم واین دوسیم می شود سیم خروجی که به دسته می رود و بعد با چسب حرارتی به بدنه قرقره فیکسش می کنیم و چند دور چسب نواری روی آن بپیچیم و سپس چند متر نهایتش حدود 5 متر سیم صفر سی یا 0.3 لاکی می گیریم و نود 90 دور رویش می پیچیم و بازم با چسب نواری رویش را می پیچیم و دوسرش را با دو سیم نازک به مدار متصل می کنیم سپس با اهمتر دوسر سیم ها یعنی دوسر سیم های فابریک رله با هم ودوسر سیم 0.30 را هم با هم را اندازه بگیرید که یک وقتی خدای ناکرده قعطی نداشته باشد و اگه همه چی اوکی بود با چسب حرارتی کل سیم پیچ را بپوشانید
فنیش \M/

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 12:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

rostam نوشته است:
میکرو عزیز نیازی به مکمل نیست شما با مکمل فقط باعث تشدید میدانها ی موجود در منطقه کاوش میشید که قدرت حرکت انتن را زیاد میکنید و در همین حین احتمال خطا را افزایش میدهید شما به همین نحو بسازید و اجازه بدهید خود انتنها در مسیر میدان هم راستا قرار بگیرن و کار خودشون رو انجام بدن دارم روی طرح پایه ثابت و محفظه خلع برای حذف اپراتور کار میکنم تا چه خوش اید

ایده بسیار عالی هستش
ما اگر یک آهن ربای حلقه ای را از یک نخ آویزان کنیم قطبهای آهن ربا در راستای شمال و جنوب زمین قرار میگیره با استفاده از همین قانون میشه در مورد ردیاب عمل کرد
سیم پیچ بصورت لوپ و در راستای عمود بر زمین کاملا روانگرد و در داخل یک محفظه شیشه ای همین کار رو برای ما خواهد کرد.
فکر کنم جایگزین مناسبی برای آنتن میشه.

موفق باشید.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
stkmelodi_20 نوشته است:
رستم خان شما خودتون از ردیاب نتیجه کامل گرفتین روی فلزات جدید هم عکسالعملی داره؟

با سلام
دوست من فلزات جدید به علت کم بودن زمان ارتعاش و ازاد بودن در میدانهای مختلف وسیله مناسبی برای تست ردیاب نیستند و اگر شما یک دفینه 2000 ساله را که با ردیاب گرفته اید از زمین خارج کنید و حرکت دهید باز هم مقدار میدان ارتعاشی ان کم و کمتر میشود تا به حالت تعادل برسد و حتما باید از اهداف ثابت در زمین با طول عمر بالا استفاده کنید مثال طلا 187 روز
اگر با جنس جدید میخواهید تست کنید ابتدا انرا در یک میدان مغناطیسی قرار دهید (مثلا کویل یا یوک ) بعد تست خود را انجام دهید
موفق باشید

ممنون رستم جان. میشه از کول خود فلزیاب استفاده کرد؟

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 7:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure