انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 10:32am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
rostam نوشته است:
reza68 نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
ممنون از توضیحات جناب حمید
آقا رضا68 و اورجینال عزیز دوستان خوب من میخوام یک چیزی بهتون بگم خواهشن به عنوان یک نصیحت از یک دوست دلسوز قبول کنید
مطالب شما 2 حالت داره یا جزو باند دستگاه فروش هستید که خوب میدونید که منافعتون به خطر افتاده که در این حالت من نمیتونم چیزی بهتون بگم و خودتون مسئول کار خودتون هستید و مطمعن باشید که خوردن این پولها اخر و عاقبت نداره و اگر کسی واقعا میخواد دستگاه ردیاب داخلی داشته باشه به جرات میتونم بگم دستگاه انجمن بهترین گزینست البته اگر اقا مجتبی به دوستان کمی تخفیف بدن که مطمعنا میدن و این دستگاه یک پیشنهاد برای ترکیب حالتهای مختلف برای رسیدن به کیفیت مناسب است و هدف من ارائه اطلاعات درست به دوستان است و بقیه کارها برعهده خودشونه که اقا فریدون این مدار رو گذاشت و منهم ساختم که با کمی خطا در بحث حجم گیری با قدرت داره کار میکنه که اگر دوستان به بحث کالیبره برسن اون ایراد رو هم برطرف میکنم مطمعن باشید ولی این دستگاه به درد شما دو دوست عزیز به خاطر اینکه جفتک می اندازه نمیخوره خواهشا وقت خودتون رو تلف نکنید
ویا واقعا چیزی از ساخت مدار نمیدونید که در این حالت از شما استدعا دارم یا علم خودتون رو بیشتر کنید و یا این کار رو کنار بگذارید که من قسم میخورم هیچوقت موفق نخواهید شد و جز از دست دادن عمر و پولتون کاری نمیتونید انجام بدهید
موفق باشید

سلام
ممنون از حسن نظری که نسبت به من دارید رستم جان!
اول اینو عرض کنم که من ردیاب انجمن رو 1ساله که دارم
دوم اینکه خدای بالای سرمون شاهده که من تاحالا به هیچ احدی حتی 1دونه مقاومت هم نفروختم چه برسه به دستگاه! پس منو تو باند فروشنده ها قرار نده!
این مدار رو هم من به خواسته دوستان تو گروه ساختم که اگه جواب داد اونها هم بسازن!
همه چیزه مداری که ساختم مشخصه هم عکس گذاشتم هم فیلم. شما و فریدون این مدار رو مطرح کردین ک ما هم مشتاق به ساخت شدیم
حالا شما بگو که مشگل کار ما کجاست نه اینکه ما رو متهم بکنی عزیز جان
حق نگهدارتون

دوست خوبم اقا رضای عزیز شما چی رو ساختید و از کسانی که مدار رو گذاشتن توقع دارید مگر غیر از یک دستگاه معیوب که مطمعن باشید جایی اشتباه کردید و به خاطر اشتباه خودتون همه رو زیر سوال می برید که اگر عجله نکنید و با دقت مطالب رو بخونید شما هم با موفقیت مدار رو
میساختید
با دقت یک بار مدارتون رو چک کنید انشا الله مورد رو پیدا خواهید کرد
موفق باشید

سلام
من مدار فریدون که تو صفحه 12 گذاشته رو ساختم
بخدا قصد برهم زدن و زیر سوال بردن شما رو ندارم .
چشم دوباره چک میکنم

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 12:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
مدار را به طور کامل راه اندازیش کردم و خدارو شکر مثل ساعت کار می کند
برای ولوم هاش از سیم شیلد دار دو مغزی استریو استفاده کردم طبق فرمایش دوستی در چند صفحه قبل و سر ولوم ها هم فلزی بود پلاستیکی کردم و ولوم هاو کابلش را فیکس و یک لایه نازک فویل آلومینیومی دورترانسش پیچیدم و بعد سیم نازک مسی و بعدش به منفی مدار اتصال دادم وعایقش کردم که خوب جواب داد
با تشکر از همه ی دوستان \M/

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
به نظر شما اگر به جای باطری 12 ولت از باطری 6 ولت 5 آمپر استفاده کنم مدار آقا فریدون قسمت آمپلی فایرش به درستی کار می کند یا باید حتما از باطری 12 ولت استفاده شود

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 5:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
سلام به همه
برای ولوم هاش از سیم شیلد دار دو مغزی استریو استفاده کردم طبق فرمایش دوستی در چند صفحه قبل و سر ولوم ها هم فلزی بود پلاستیکی کردم و ولوم هاو کابلش را فیکس و یک لایه نازک فویل آلومینیومی دورترانسش پیچیدم و بعد سیم نازک مسی و بعدش به منفی مدار اتصال دادم وعایقش کردم که خوب جواب داد

سلام دوست عزیز

آیا باید جایی در مدار صفحه 12 را تغییر داد؟ من هم دارم مدار رو مونتاژ می کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

یا حق

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 6:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
orginal نوشته است:
سلام به همه

سلام دوست عزیز

آیا باید جایی در مدار صفحه 12 را تغییر داد؟ من هم دارم مدار رو مونتاژ می کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

یا حق

سلام دوست گرامی
مدار را با دقت مونتاژ کنید
حتی المقدور از خازن های مولتی لایر و عدسی بیشتر استفاده کنید(منظور104 و103) و قطعات را از بهترین نوعش استفاره کنید
ولوم ها از بهترین نوع و حتی المقدور روی برد و بدون سیم مونتاژ کنید و حسابی با چسب حرارتی ثابتش کنید اگر خواستید از سیم استفاده کنیداز سیم های شیلد دار استفاده کنید که حداقل 2 تامغزی داشته باشه
برای ترانسش هم رله 220 ولتی را با دقت سیم پیچش را در بیارید چون بعضی شرکت ها طوری ساختن که اگه کمی بی دقتی بشه سیمش پاره میشه
و خوب عایق کنید و سیم 030 راهم نود دور با دقت بپیچید به طوری که کل سیم ها در تمام سیم پیچ از اول تا آخرش تقریبا پیچیده شود و خوب با لنت عایقش کنید و کلا به دورش چسب حرارتی می زنید و از السی دی و ولوم ها دورش کنید و سیم قبل و بعد از ترانس هم از سیم شیلد دار استفاده کنید
اگر دفعه اول نوشته ای ملاحظه نمی کنید 2 یا 3 بار پتاسیومترها را با ترتیب های مختلف کم و زیاد کنید تا نوشته اش برای اولین بار ظاهر و پررنگ شود و دیگر دست نزنید
اگه از سلکتور استفاده می کنید حتما از نوع 12 تایی که پلاستیکی است استفاده نمائید
این مراحل را ابتدا اجرا کنید انشا الله مشکلی پیش نخواهد آمد \M/

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکس مدارتون رو تقدیم بجه ها کنید

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 9:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
alikhan نوشته است:
orginal نوشته است:
سلام به همه

یا حق

سلام دوست گرامی
مدار را با دقت مونتاژ کنید
....
\M/

درود بر شما دوست عزیز
آیا D1 را دیود 1n4148 باید باشد یا به قول دوست عزیز، رستم، مقاومت 1 کیلو؟
یا حق

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
برای ترانسش هم رله 220 ولتی را با دقت سیم پیچش را در بیارید چون بعضی شرکت ها طوری ساختن که اگه کمی بی دقتی بشه سیمش پاره میشه
و خوب عایق کنید و سیم 030 راهم نود دور با دقت بپیچید به طوری که کل سیم ها در تمام سیم پیچ از اول تا آخرش تقریبا پیچیده شود و خوب با لنت عایقش کنید و کلا به دورش چسب حرارتی می زنید و از السی دی و ولوم ها دورش کنید و سیم قبل و بعد از ترانس هم از سیم شیلد دار استفاده کنید
\M/

دوست عزیر این ترانسی که گفتید نیاز به هسته نداره ؟؟

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
درود بر شما دوست عزیز
آیا D1 را دیود 1n4148 باید باشد یا به قول دوست عزیز، رستم، مقاومت 1 کیلو؟
یا حق

سلام به همه
چون آقا رستم و آقا فریدون به نوعی این مدار را باز آفرینی کردند بنابراین هر چه بگویند سند هستش
پس تا اطلاع ثانوی فقط مقاومت 1 کیلو بزنید \M/

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 8:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mrmr16 نوشته است:
orginal نوشته است:
\M/

دوست عزیر این ترانسی که گفتید نیاز به هسته نداره ؟؟

اگر هسته فریت می توانستید استفاده کنید که خیلی خوب می شد ولی بودن هسته هم جواب می دهد چون شوک لازمه را ایجاد می کند
هدف ساخت و گرفتن نتیجه با کمترین هزینه است
ولی اگر شما خواستید با هسته درست کنید می توانید سیم پیچ را ببرید به یک ترانس پیچ دهید ویک هسته فریت e شکل را یا بخرید و یا از وسایل اوراقی ترانس افزاینده دارند باز کنید و بدهید با دستگاه برایتان بپیچن و فقط هم با دستگاه میشه پیچید چون با دست حتما پاره میشه :YMPEACE:

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 8:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure