انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 7:02am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
درود بر شما
استاد رستم حتما از مدار تن استفاده بشه یا با پری هم میشه و یا با ترکیبی از تن و پری هم مشکلی نداره

با سلام
دوست من مدار پری آمپیلی فایر یک مدار پیش تقویت کننده است و زمانی که موج ورودی شما ضعیف باشد قابل استفاده است (مثل خروجی هد یا میکروفن و یا ....) در این مدار قدرت خروجی امواج از میکرو مناسب است و نیاز به مدار پری ندارد و در صورت وجود مدار پری نویز هم تقویت شده و عملکرد مدار را پایین می اورد
موفق باشید

دوشنبه 12 مرداد1394 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
با اجازه جناب رستم
دوستان اگر شما با سیم ولومهارو جدا کردید تا روی پانل نصبش کنید حتما با سیم شیلد دو مغزی مخصوص هد ، این کارو انجام بدید تا اثرات نویز و اثرات ترانس روی ولومها تقلیل پیدا کنه چون در مدار میکرو و تن سیگنالها توان کمی دارند و نویز براحتی روی این سیگنالها اثر نامطلوب ایجاد میکنه . واما ترانس را در دورترین نقطه از ولومها و مدار تن قرار بدید تا نویز رو مدار تن کنترل و مدار آمپلی نداشته باشیم.

با این حسابی که دوستان میگن مدار امپلی تن کنترل ترانس مدار خود ردیاب و از همه مهمتر باتری 12ولت آمپر بالا نیاز به یه باکس نیم متری داره که توش جا سازی بشه وبا نویزی هم که داره زیاد بکار نمیاد

سه شنبه 13 مرداد1394 - 9:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اقا رستم این مدار با موج مربعی کار میکنه؟

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

سه شنبه 13 مرداد1394 - 11:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همگی
بابا باور کنین مدار من جفتک می اندازد مال شما را نمی دونم =))

سه شنبه 13 مرداد1394 - 1:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

micro نوشته است:
با سلام
اقا رستم این مدار با موج مربعی کار میکنه؟

سینوسی را هم به هزار زحمت می دهد چه برسه به مربعی و دندونه ای و اره ای و.... ~X(

سه شنبه 13 مرداد1394 - 1:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همگی
بابا باور کنین مدار من جفتک می اندازد مال شما را نمی دونم =))

منظورت از جفتک چیه ؟

سه شنبه 13 مرداد1394 - 1:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
اینهمه هزینه کردیم آخرشم هیچ
ما منتظر میمونیم تا انشاالله مهندس حمید یه طرح عالی ردیاب برای ساخت بزارن
مهندس حمید به دادمون برس....

سه شنبه 13 مرداد1394 - 2:12pm
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان فیلمی که شما در صفحه 39 گذاشته بودین رو دیدم. مدار شما درست عمل نمیکنه و بنظر میاد اشکال در بخش آمپلی اضافه شده هست! اصل ردیاب ایکسپوفر رو بنده 3 سال پیش ساختم. کار میکنه ولی زیاد ردیاب خوبی نیست و در عین حال ترانسش خیلی مهمه که خوب ساخته بشه. در تست شما تکیه به فرکانس متر درست نبود هر چند نوسانات فرکانسی نشان میده که مشکلی وجود داره. اما مشخص تر از اون صدای بلندگو بود! این مدار با فرکانس ثابت 25 هرتز برای همه مودها عمل میکنه و فقط طول پالس ارسالی با فرکانس ردیابی فلز مطابقت داره. پس تحت هر شرایطی شما باید صدای تق تق با فرکانس 25 هرتز بصورت کاملا منظم و بدون هیچ گونه خش خش داشته باشین! وگرنه وقت خودتون رو دارین تلف میکنین و جواب نخواهد داد.
در واقع همه مدارات ردیابی که تا بحال توی انجمن مطرح شدن جواب میدن! فقط باید درست ساخته بشن و در عین حال در بحث ردیاب همیشه اپراتور بخش اعظم کار رو انجام میده نه مدار ردیاب! حالا اگر شما ردیاب زن نباشین و تجربه قبلی در ردیابی نداشته باشین ؛ برای ساخت و راه اندازی یک ردیاب با مشکل جدی مواجه میشین. همه این ردیاب ها صرفا تولید کننده امواج فرکانسی خاص هستن بدون اینکه گیرنده الکترونیکی داشته باشن. کسی هم تا حالا نتونسته غیر از این ادعایی بکنه. حالا اگر بهردلیل آنتنها در دست شما حرکت نداشته باشن یا نتونین بهشون مسلط بشین دیگه هیچ کاری از هیچ مدار ردیابی ساخته نیست! طبیعتا بدلیل اینکه گیرنده ردیاب صرفا آنتنهای شما هستن ؛ درستی و کیفیت ساخت بخش آنتنها هم تاثیر زیادی داره.
برای این مدار خاص بخش اصلی مدار ردیاب مشکلی نداره. اما بخش امپلی ظاهرا نکاتی داره که باید مشخص بشه. این هم به عهده جناب رستم و یا اقای فریدون هست که توضیحات لازم رو برای جوابگیری در اختیار دوستان بذارن.

سه شنبه 13 مرداد1394 - 4:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
ممنون از توضیحات جناب حمید
آقا رضا68 و اورجینال عزیز دوستان خوب من میخوام یک چیزی بهتون بگم خواهشن به عنوان یک نصیحت از یک دوست دلسوز قبول کنید
مطالب شما 2 حالت داره یا جزو باند دستگاه فروش هستید که خوب میدونید که منافعتون به خطر افتاده که در این حالت من نمیتونم چیزی بهتون بگم و خودتون مسئول کار خودتون هستید و مطمعن باشید که خوردن این پولها اخر و عاقبت نداره و اگر کسی واقعا میخواد دستگاه ردیاب داخلی داشته باشه به جرات میتونم بگم دستگاه انجمن بهترین گزینست البته اگر اقا مجتبی به دوستان کمی تخفیف بدن که مطمعنا میدن و این دستگاه یک پیشنهاد برای ترکیب حالتهای مختلف برای رسیدن به کیفیت مناسب است و هدف من ارائه اطلاعات درست به دوستان است و بقیه کارها برعهده خودشونه که اقا فریدون این مدار رو گذاشت و منهم ساختم که با کمی خطا در بحث حجم گیری با قدرت داره کار میکنه که اگر دوستان به بحث کالیبره برسن اون ایراد رو هم برطرف میکنم مطمعن باشید ولی این دستگاه به درد شما دو دوست عزیز به خاطر اینکه جفتک می اندازه نمیخوره خواهشا وقت خودتون رو تلف نکنید
ویا واقعا چیزی از ساخت مدار نمیدونید که در این حالت از شما استدعا دارم یا علم خودتون رو بیشتر کنید و یا این کار رو کنار بگذارید که من قسم میخورم هیچوقت موفق نخواهید شد و جز از دست دادن عمر و پولتون کاری نمیتونید انجام بدهید
موفق باشید

سه شنبه 13 مرداد1394 - 6:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
با سلام
ممنون از توضیحات جناب حمید
آقا رضا68 و اورجینال عزیز دوستان خوب من میخوام یک چیزی بهتون بگم خواهشن به عنوان یک نصیحت از یک دوست دلسوز قبول کنید
مطالب شما 2 حالت داره یا جزو باند دستگاه فروش هستید که خوب میدونید که منافعتون به خطر افتاده که در این حالت من نمیتونم چیزی بهتون بگم و خودتون مسئول کار خودتون هستید و مطمعن باشید که خوردن این پولها اخر و عاقبت نداره و اگر کسی واقعا میخواد دستگاه ردیاب داخلی داشته باشه به جرات میتونم بگم دستگاه انجمن بهترین گزینست البته اگر اقا مجتبی به دوستان کمی تخفیف بدن که مطمعنا میدن و این دستگاه یک پیشنهاد برای ترکیب حالتهای مختلف برای رسیدن به کیفیت مناسب است و هدف من ارائه اطلاعات درست به دوستان است و بقیه کارها برعهده خودشونه که اقا فریدون این مدار رو گذاشت و منهم ساختم که با کمی خطا در بحث حجم گیری با قدرت داره کار میکنه که اگر دوستان به بحث کالیبره برسن اون ایراد رو هم برطرف میکنم مطمعن باشید ولی این دستگاه به درد شما دو دوست عزیز به خاطر اینکه جفتک می اندازه نمیخوره خواهشا وقت خودتون رو تلف نکنید
ویا واقعا چیزی از ساخت مدار نمیدونید که در این حالت از شما استدعا دارم یا علم خودتون رو بیشتر کنید و یا این کار رو کنار بگذارید که من قسم میخورم هیچوقت موفق نخواهید شد و جز از دست دادن عمر و پولتون کاری نمیتونید انجام بدهید
موفق باشید

سلام آقا رستم عزیز چرا زود ناراحت می شوید این دستگاه بهترین و ساده ترین و ارزان ترین و یکی از عمیق ترین فلزیاب هایی است که هر کسی می تواند داشته باشد و اولین دستگاه فلزیابی بود که خودم ساختمش
منظور از جفتک انداختن دستگاه من فقط این بود که نویزش خیلی بالا میره و نور ال سی دیش کم رنگ و به نوعی محو میشه و مشکل من هم با این دستگاه فقط نویز خیلی زیادش است وگرنه من با این ردیاب یک خاطره خیلی خوب و یک خاطره خیلی بد دارم خوبش از این لحاظ که تونستم رد دقیق یک بار رو توی باغ یک بنده خدایی بزنم و بدش هم اینجاست که اون بنده خدا ما را بد جوری پیچوند و سر این قضیه چندتا ضرری هم داشتم :-s
الان هم دارم توی رفع نویزش کار می کنم ببینم آخر به جایی می رسم یا نه و از شما خواهش میکنم توی رفع نویزش همکاری یا نظری بدهید و از شوخی های ما زیاد ناراحت نشوید و این مدار مدار بسیار ساده ای است برای ساختن چشم بسته هم می تونم راهش بندازم درسته سه سال پیش با کمک دوستم ساختم
فقط من میگم کمی روی این مدار باید کاربشود مشکل کوچکش رفع بشه [-(
اگر قرار باشه یکی بالا باشه همه ازش تعریف کنند وکسی بهش بگه یک مشکل کوچکی وجود دارد اونم هرچی دلش خواست به اون طرف تهمت بزنه بخواهد نابودش کند که میشه مثل یک کشور بدبخت عقب افتاده جهان چندمی و......................................................

سه شنبه 13 مرداد1394 - 6:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Musabhsenat و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure