انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 10:28am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
خوب دوستان مشكلش رو پيدا كردم از پتانسيومتر بود كه جاش اشتباه طراحي شده X(
پیوست:
PCB.PNG

ممنون دوست من
دوستان اینرو همیشه بخاطر بسپارن که پایه 3 ال سی دی به پایه وسط پتانسیومتر وصل میشه و اونایی که اشتباه زدن اگر پتانسیومتر رو ببندن به احتمال قوی میسوزه چون منفی و مثبت 5 ولت اتصال میشه

یکشنبه 11 مرداد1394 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
آقا فریدون ما که سر از کار این ردیاب درنیاوردیم
فیلم که گذاشته بودم رو دیدید که . چرا فرکانسش هی تغییر میکنه؟

یکشنبه 11 مرداد1394 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اين ردياب چون به صورت پالس كار ميكنه( يعني 25 پالس در ثانيه حاوي فركانس فلز رو ميفرسته ) نميتونه با ترانس ولتاژش افزايش پيدا كنه و به همين خاطر با افزايش قدرت با ولوم فركانسش به هم ميريزه البته اين نظر من بود تا اساتيد چه نظري داشته باشن :-?

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 11 مرداد1394 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
archilO نوشته است:
سلام دوستان
من مدار رو ساختم اما تصوير تو ال سي دي ندارم تمام قطعات بررسي شد اما.............. فركانس خروجي رو دارم دقيق
من فكر ميكنم فايل هگز مشكل داره يا از پروگرامم هست لطفا راهنمايي كنيد پروگرامر من stk 500 هستش
ممنون

سلام دوست گرامی مشکل من هم همین بود ال سی دی را تعویض کردم نشد ولی بعدش 3 یا 4 بار پتاسیونمترهارا کم و زیاد کردم و ولوم 100 کیلو را کم کردم که تصویر آمد شما هم تست کنید مطمئن باشید جواب می ده :-BD
ولی بازم میگم یک مقداری نویز مدار زیادتر از حده و بعضی موقع نوشته هاش به هم می ریزه

یکشنبه 11 مرداد1394 - 10:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
rostam نوشته است:
سلام به همگی
شرمنده ولی شما ذکر نکرده بودید که شماتیکش چند صفحه قبله و من هم فکر کردم مدار را جدیدا قرار داده اید :ymblushing:
این مدار چرا اینقدر نویزش زیاده و وقتی ولوم 100کیلو را دست می زنیم دچار تداخل تصویر می شود و وقتی آستانه ولوم را زیاد می کنیم نور ال سی دی هم کم می شود و وقتی ولوم 100 کیلو را به حالت کمترین مقاومت می رسانیم بیشتر المان های خروجی ردیاب قطع میشه
این مدار هم مثل مدار lrl که قبلا ساخته بوده گاهی اوقات نوشته هاش به هم می ریزه و شاید هم به صورت خانه های مربعی در بیاید
البته فکر می کنم ولوم 100 کیلو باید مقدارش دست بخورد یا به یک نحوی از دور خارجش کرد که ثبات ردیاب بهتر شود حالا تا نظر اساتید فن چی باشد X_X

خواهش میکنم
دوست من 2005tda نویز داره خدمتون عرض کردم ولی نه به شدت مدار شما در حد کم تاثیری در عملکرد دستگاه نداره خازنهای مدارتون رو هم دقیقا چک کنید
نور ال سی دی شما به این علت کم میشه که اهم ترانس خروجی آمپیلی شما کم است و یا آمپر باطری شما ضعیف است از 12 ولت 2 آمپر استفاده کنید
در مورد ولوم باید از ولومهای مرغوب استفاده کنید یا از ولومهای لگاریتمی (نکته 1)
در مورد بهم ریختن ال سی دی کریستال رو نادرست به میکرو شناسوندید و یا spin هنوز فعاله

سلام آقا رستم خسته نباشید
آمپر باطری من 12 ولت 5 آمپر است البته خازن های 104 و 103 را از نوع مولتی لایر استفاده کردم شاید نویزش کم بشه که نشد
ولوم های توی بازار همشون خوب نیستند توی شهرما هم ولوم معمولی به زور پیدا میشه چه برسه به واریابل و 10 دور و لگاریتمی و ...
سعی می کنم دوباره پروگرامرش کنم ببینم چی میشه \M/

یکشنبه 11 مرداد1394 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با اجازه جناب رستم
دوستان اگر شما با سیم ولومهارو جدا کردید تا روی پانل نصبش کنید حتما با سیم شیلد دو مغزی مخصوص هد ، این کارو انجام بدید تا اثرات نویز و اثرات ترانس روی ولومها تقلیل پیدا کنه چون در مدار میکرو و تن سیگنالها توان کمی دارند و نویز براحتی روی این سیگنالها اثر نامطلوب ایجاد میکنه . واما ترانس را در دورترین نقطه از ولومها و مدار تن قرار بدید تا نویز رو مدار تن کنترل و مدار آمپلی نداشته باشیم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 11 مرداد1394 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
با اجازه جناب رستم
دوستان اگر شما با سیم ولومهارو جدا کردید تا روی پانل نصبش کنید حتما با سیم شیلد دو مغزی مخصوص هد ، این کارو انجام بدید تا اثرات نویز و اثرات ترانس روی ولومها تقلیل پیدا کنه چون در مدار میکرو و تن سیگنالها توان کمی دارند و نویز براحتی روی این سیگنالها اثر نامطلوب ایجاد میکنه . واما ترانس را در دورترین نقطه از ولومها و مدار تن قرار بدید تا نویز رو مدار تن کنترل و مدار آمپلی نداشته باشیم.

ممنون از راهکارتان :ymparty:

دوشنبه 12 مرداد1394 - 9:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی
این مدار متاسفانه مشکل داره
مدار lrl هم قبلا مشکل داشت که با زیاد کردن ولومش مدار دچار به هم ریختگی و ری استارد شدن چندباره و هم چنین بعضی مواقع با تغییر سلکتور تغییر مود نداشتیم و فرکانس و شوک هم نمی فرستاد که جای کار دارد تا بهینه شود

دوشنبه 12 مرداد1394 - 5:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
سلام به همگی
این مدار متاسفانه مشکل داره
مدار lrl هم قبلا مشکل داشت که با زیاد کردن ولومش مدار دچار به هم ریختگی و ری استارد شدن چندباره و هم چنین بعضی مواقع با تغییر سلکتور تغییر مود نداشتیم و فرکانس و شوک هم نمی فرستاد که جای کار دارد تا بهینه شود

با سلام
دوست من مدار lrl هیچ مشکلی ندارد و دقیق کار میکند شما در مدارتون دنبال عامل مشکل بگردید
موفق باشید

دوشنبه 12 مرداد1394 - 6:56pm
استاد
استاد

درود بر شما
استاد رستم حتما از مدار تن استفاده بشه یا با پری هم میشه و یا با ترکیبی از تن و پری هم مشکلی نداره

دوشنبه 12 مرداد1394 - 7:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure