انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 10:23am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
rostam نوشته است:
orginal نوشته است:
rostam نوشته است:
اینم عکسش
اگر شماتیک رو نگاه میکردید مشخص بود

ممنون ولی شماتیکی همراهش نبود

دوست من چند صفحه قبل گذاشته بودم

سلام به همگی
شرمنده ولی شما ذکر نکرده بودید که شماتیکش چند صفحه قبله و من هم فکر کردم مدار را جدیدا قرار داده اید :ymblushing:
این مدار چرا اینقدر نویزش زیاده و وقتی ولوم 100کیلو را دست می زنیم دچار تداخل تصویر می شود و وقتی آستانه ولوم را زیاد می کنیم نور ال سی دی هم کم می شود و وقتی ولوم 100 کیلو را به حالت کمترین مقاومت می رسانیم بیشتر المان های خروجی ردیاب قطع میشه
این مدار هم مثل مدار lrl که قبلا ساخته بوده گاهی اوقات نوشته هاش به هم می ریزه و شاید هم به صورت خانه های مربعی در بیاید
البته فکر می کنم ولوم 100 کیلو باید مقدارش دست بخورد یا به یک نحوی از دور خارجش کرد که ثبات ردیاب بهتر شود حالا تا نظر اساتید فن چی باشد X_X

یکشنبه 11 مرداد1394 - 1:10pm
استاد
استاد

fereidon نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
این هم مدار ژنراتور پالش که با کسر قطعات اضافی مجددا طراحی شده و مانند مدار اصلی می باشد .
این قسمت برای کسانی است که می خواهند ردیاب را قطعه قطعه و با کیت های آماده بسازند .
برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم .

یا حق @};- @};- @};-

درود بر شما
اقا فریدون دلیل خاصی داره که خازن 1 که هزار میکرو فارات ظرفیتش هست حذف شده

یکشنبه 11 مرداد1394 - 3:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
من مدار رو ساختم اما تصوير تو ال سي دي ندارم تمام قطعات بررسي شد اما.............. فركانس خروجي رو دارم دقيق
من فكر ميكنم فايل هگز مشكل داره يا از پروگرامم هست لطفا راهنمايي كنيد پروگرامر من stk 500 هستش
ممنون

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

آخرین بار توسط archilO در یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:20pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 11 مرداد1394 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza68 نوشته است:
سلام استاد رستم عزیز
مداری که شما ساختنید ولتاژ خروجیش چقدره؟
با تغیر ولوم ها فرکانس عوض میشه؟
لطفا یه عکس هم از آنتن ها تون قراربدید
ممنون

با سلام
ببخشید دوست من متوجه پیامتون نشدم ولی یه چیزایی رو میخواهید که جمع کردنش تو یک تایپیک مشکله
ولتاژ خروجی مدار من 5 ولت ac است (دوستان اشتباها با dc اندازه نگیرند
تقییرات ولومها
با ولوم صدا ارتفاع پیک تغییر میکند
با ولوم باس قله پیک تغییر میکند
با ولوم تریبل مقدار دامنه
از انتنها هم اولین فرصت چشم

یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همگی
شرمنده ولی شما ذکر نکرده بودید که شماتیکش چند صفحه قبله و من هم فکر کردم مدار را جدیدا قرار داده اید :ymblushing:
این مدار چرا اینقدر نویزش زیاده و وقتی ولوم 100کیلو را دست می زنیم دچار تداخل تصویر می شود و وقتی آستانه ولوم را زیاد می کنیم نور ال سی دی هم کم می شود و وقتی ولوم 100 کیلو را به حالت کمترین مقاومت می رسانیم بیشتر المان های خروجی ردیاب قطع میشه
این مدار هم مثل مدار lrl که قبلا ساخته بوده گاهی اوقات نوشته هاش به هم می ریزه و شاید هم به صورت خانه های مربعی در بیاید
البته فکر می کنم ولوم 100 کیلو باید مقدارش دست بخورد یا به یک نحوی از دور خارجش کرد که ثبات ردیاب بهتر شود حالا تا نظر اساتید فن چی باشد X_X[/quote]
خواهش میکنم
دوست من 2005tda نویز داره خدمتون عرض کردم ولی نه به شدت مدار شما در حد کم تاثیری در عملکرد دستگاه نداره خازنهای مدارتون رو هم دقیقا چک کنید
نور ال سی دی شما به این علت کم میشه که اهم ترانس خروجی آمپیلی شما کم است و یا آمپر باطری شما ضعیف است از 12 ولت 2 آمپر استفاده کنید
در مورد ولوم باید از ولومهای مرغوب استفاده کنید یا از ولومهای لگاریتمی (نکته 1)
در مورد بهم ریختن ال سی دی کریستال رو نادرست به میکرو شناسوندید و یا spin هنوز فعاله

یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
سلام دوستان
من مدار رو ساختم اما تصوير تو ال سي دي ندارم تمام قطعات بررسي شد اما..............
من فكر ميكنم فايل هگز مشكل داره يا از پروگرامم هست لطفا راهنمايي كنيد پروگرامر من stk 500 هستش
ممنون

من هم مشکل شمارودارم

یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
fereidon نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
این هم مدار ژنراتور پالش که با کسر قطعات اضافی مجددا طراحی شده و مانند مدار اصلی می باشد .
این قسمت برای کسانی است که می خواهند ردیاب را قطعه قطعه و با کیت های آماده بسازند .
برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم .

یا حق @};- @};- @};-

درود بر شما
اقا فریدون دلیل خاصی داره که خازن 1 که هزار میکرو فارات ظرفیتش هست حذف شده

با سلام
با اجازه فریدون عزیز
دوست عزیزم جناب جاوید چون بحث تغییر موج در مدار کنترل تن را داشتیم استفاده از این خازن قبل از مدار تن صوتی کار جالبی نمیباشد
با تشکر

یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shakib نوشته است:
archilO نوشته است:
سلام دوستان
من مدار رو ساختم اما تصوير تو ال سي دي ندارم تمام قطعات بررسي شد اما..............
ممنون

من هم مشکل شمارودارم

دوست خوبم شما در قسمت فیوز بیت فقط در کریستال خارجی اخرین گزینه تنظیم و پروگرم کنید

یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
shakib نوشته است:
archilO نوشته است:
سلام دوستان
ممنون

من هم مشکل شمارودارم

دوست خوبم شما در قسمت فیوز بیت فقط در کریستال خارجی اخرین گزینه تنظیم و پروگرم کنید

سلام استاد عزيز خسته نباشيد
بله من هم اخرين گزينه رو زدم و فركانس خروجي رو دارم دقيق اما فقط تصوير ندارم

یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب دوستان مشكلش رو پيدا كردم از پتانسيومتر بود كه جاش اشتباه طراحي شده X(
پیوست:
PCB.PNG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 11 مرداد1394 - 7:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure