انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 7:56am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:
fereidon نوشته است:
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
آقا رضا مبارک باشه در مورد مدارتون فکر می کنم مشکلی نداره
اگر شما خروجی رو به بلند گو بدین مشاهده خواهید کرد که موقع تغییر ولو مها یک صدایی شبیه به فوت می آد این همون نویزیه که دارم برای رفعش توی مدار بعدی تلاش می کنم و البته برای مدت کوتاهی قرکنس رو تغییر می ده که مهم نیست و معمولا کمی بعد از تنظیم از بین میره
لطفا تستی که گفتم رو انجام بدین و نتیجه رو گزارش کنید
ضمننا هیتسینگ شما باید از نوع خیلی بزرگ باشه در صورتی که باز هم غیر عادی داغ کرد معلوم میشه اهم ورودی ترانس شما کمه .

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

سلام فریدون جان
بلندگورو وصل کردم به خروجی مدار . فیلمو ببین و نظرتو بگو
نمیدونم تستم درستی گرفتم یا نه!

http://uppit.com/h24vvrb69f48/lrl.zip

با عرض سلام خدمت یکایک دوستان
محمد جان فیلم شما رو دیدم و مشکل شما دقیقا همونیه که گفتم البته ولوم بردتون خوبه اما ولومهای حجم و عمق خیلی وضعشون خرابه ( نکنه دسته دوم استفاده کردی ) به هر حال مهم نیست همون طور که می بینی بعد از این که دستت رو از روشون بر می داری آروم می گیرن و شما می تونی از مدارت تو یک سرچ واقعی بهره بگیری امیدوارم موفق باشی

یا حق

جمعه 8 مرداد1394 - 12:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
fereidon نوشته است:
با عرض سلام خدمت یکایک دوستان
محمد جان فیلم شما رو دیدم و مشکل شما دقیقا همونیه که گفتم البته ولوم بردتون خوبه اما ولومهای حجم و عمق خیلی وضعشون خرابه ( نکنه دسته دوم استفاده کردی ) به هر حال مهم نیست همون طور که می بینی بعد از این که دستت رو از روشون بر می داری آروم می گیرن و شما می تونی از مدارت تو یک سرچ واقعی بهره بگیری امیدوارم موفق باشی

یا حق

سلام فریدون جان
من رضا هستم!
ولون ها تازه هستین ولی احتمالا نوع مرغوب نباشه!
خب الان یعنی مدار من داره به درستی کار میکنه؟؟
فرکانس که یکسره در حال تغییره!
اون دیود رو هم عوض کردم و مقاومت 1 کیلو گذاشتم!
نحوه تنظیم ولوم هارو هم توضیح میدی؟
من هنوز ترانس مناسب رو پیدا نکردم . میگی چکار کنم؟؟
سوالام زیاد شد ببخشید
حق نگهدارت

جمعه 9 مرداد1394 - 10:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا رستم و فریدون عزیز لطفا نحوه پیچیدن ترانس رو هم بگید .
سپاس

جمعه 9 مرداد1394 - 11:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه مخصوصا آقا رستم و آقا فریدون
مدار کامل کردم و ترانس هم از سیم پیچ رله 220 ولتی استفاده کردم و 90 دور سیم 0.30 پیچیدم حالا یک سئوال
اینکه دو سر سیم نازک سیم یپچ اصلی خود سیم پیچ رله را ورودی ترانس گرفتم و دو سر سیم 0.30 را هم خروجی گرفتم آیا درست انجام دادم؟اگه درسته چرا شوک نداره و مثل ترانس ردیاب آقا مهدی(lrl) اصلا قدرتی نداره؟
البته هنوز دیود را با مقاومت یک کیلو تعویض نکردم و آیسی 2005 به همرا هیت سینگ یک دقیقه نشده به شدت داغ می کند و دیود 4007 هم که برای محافظت از اتصال معکوس قرار دادم هم به شدت داغ می کند
ممنون می شوم اگر کسی مرا راهنمایی نماید :-B

جمعه 9 مرداد1394 - 12:03pm
استاد
استاد

orginal نوشته است:
مدار کامل کردم و ترانس هم از سیم پیچ رله 220 ولتی استفاده کردم و 90 دور سیم 0.30 پیچیدم حالا یک سئوال
اینکه دو سر سیم نازک سیم یپچ اصلی خود سیم پیچ رله را ورودی ترانس گرفتم و دو سر سیم 0.30 را هم خروجی گرفتم آیا درست انجام دادم؟اگه درسته چرا شوک نداره و مثل ترانس ردیاب آقا مهدی(lrl) اصلا قدرتی نداره؟ممنون می شوم اگر کسی مرا راهنمایی نماید :-B

درود بر شما
سیمی که اهم کمتر داره و تعداد دور کمتری داره باید دوسر اون به مدار وصل بشه

جمعه 9 مرداد1394 - 12:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
orginal نوشته است:
سلام به همه و مخصوصا آقا فریدون عزیز
بنده 2 نقطه را در عکس مشخص نموده ام که متاسفانه اطلاعاتش ذکر نشده نه در نقشه جا یگذاری قطعات و نه در پارت لیست
ممنون می شوم راهنمایی کنید که چه قطعاتی و با چه مقادیری در این دو نقطه باید استفاده شود؟ :-?

با سلام
دوستان وجود اون دیود کار رو خراب میکنه و نیم سیکل موج رو از بین میبره جاش از مقاومت 1 کیلو استفاده کنید

خیلی ممنون :x

جمعه 9 مرداد1394 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به دوستان عزیز و به اقا فریدون و اقا رستم عزیز
من مدار رو درست کردم اما روی السی دی هیچی نشون نمیده پروگرمر من stk500 هستش و ای سی هم از مدار جنس باز کردم که فیوز بیتهای چنس روش هس و فقط فایل هگز رو توش رایت کردم .ایا تاثیر داره ؟ و اینکه اگه کریستال 4مگاهرتز خراب باشه باز همین مشکل به وجود میاد؟
اگه هم روش پروگرامم صحیح نیس لطفا راهنمایی کنید.
ممنون از همه عزیزان @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 9 مرداد1394 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
orginal نوشته است:
اینکه دو سر سیم نازک سیم یپچ اصلی خود سیم پیچ رله را ورودی ترانس گرفتم و دو سر سیم 0.30 را هم خروجی گرفتم آیا درست انجام دادم؟اگه درسته چرا شوک نداره و مثل ترانس ردیاب آقا مهدی(lrl) اصلا قدرتی نداره؟ممنون می شوم اگر کسی مرا راهنمایی نماید :-B

درود بر شما
سیمی که اهم کمتر داره و تعداد دور کمتری داره باید دوسر اون به مدار وصل بشه

سلام به استاد جاوید
خیلی ممنون
پس سیم 0.30 که هم کلفت تره و اهمش هم باید پایین تر باشه به مدار وصل شود و سیم نازکتر که به عنوان سیم پیچ اولیه است را ازش خروجی ترانس بگیرم؟ :)]

جمعه 9 مرداد1394 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
archilO نوشته است:
سلام به دوستان عزیز و به اقا فریدون و اقا رستم عزیز
من مدار رو درست کردم اما روی السی دی هیچی نشون نمیده پروگرمر من stk500 هستش و ای سی هم از مدار جنس باز کردم که فیوز بیتهای چنس روش هس و فقط فایل هگز رو توش رایت کردم .ایا تاثیر داره ؟ و اینکه اگه کریستال 4مگاهرتز خراب باشه باز همین مشکل به وجود میاد؟
اگه هم روش پروگرامم صحیح نیس لطفا راهنمایی کنید.
ممنون از همه عزیزان @};- @};-

دوست منمیکروچنس فیوزبیتهاش قفل شده نمیشه استفاده کرد مگر با دکتر فیوز بازش کنی بعد دوباره پروگرام کنی

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

جمعه 9 مرداد1394 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
با تشکر از دوستان
من هم مدار پیشنهادی دوست خوبمون اقا فریدون رو ساختم میشه گفت جواب خوبی میده ولی مقداری نویز در مدار آمپیلی مشاهده میشه که حتما ولومها رو شیلد کنید و یا از ولومهای پلاستیکی استفاده کنید این نویز در انجام کار برای شما مشکلی به وجود نمیاره فقط احتمالا در موقع حجم گیری کمی سردر گمتون میکنه که دلیلش رو سر فرصت میگم
همون طور که میدونید برای عملکرد مناسب ردیابها 3 فاکتور بسیار مهم است
1-دستگاه مناسب برای تولید موج اسکن ترکیبی مناسب (که میشه رو مدار بالا حساب کرد)
2-آنتنهای مناسب
3-اپراتوری مناسب
برای ساخت آنتنها به روش زیر اقدام کنید
2 عدد شمش توپر پرکسی پلاس (اورتون یا تفلون )به طول 12 سانت و قطر 2.5 سانت تهیه کنید و هر دو رو از وسط سوراخ کنید یک طرف یک بلبرینگ مرغوب و طرف دیگر یک فیش مادگی مناسب بگذارید و با یک رشته سیم نقره فیش را به بدنه بلبرینگ وصل کنید و آنتن را که پیشنهاد میکنم از جنس نقره و یا برنج و حد الامکان سبک به طول 43 سانت به بلبرینگ وصل کنید (من از آنتن رادیو یی استفاده کردم و جواب خوبی داد) اگر بحث تعادل را هم رعایت کنید که جه بهتر آنتنهای طراحی آقا مجتبی بسیار ایده ال است با ایشان تماس بگیرید

در رابطه با کلید سلکتور از مدار زیر استفاده کنید سرجمع 1500 تومان هزینه دارد و با یک کلید فشاری مودها را عوض میکنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 9 مرداد1394 - 11:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure