انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:46am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوسته عزیز یه سوال . تو مدار اصلی خودش تقویت کننده داره چرا حذف شده و با امپیلی تقویت میشه ؟

شنبه 3 مرداد1394 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

parashm نوشته است:
دوسته عزیز یه سوال . تو مدار اصلی خودش تقویت کننده داره چرا حذف شده و با امپیلی تقویت میشه ؟

تقویت کننده خود دستگاه از 2 ترانزیستور که به صورت دارلینگتون بسته شده استفاده شده که در بحث تغییر شیب میرایی قله پیک مناسب نیست

شنبه 3 مرداد1394 - 9:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .كسي اين مدارو ساخته.بابا خيلي پيچيده هست.
نميشه كه بصورت تصويري آموزش بدين؟

شنبه 3 مرداد1394 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
واینکه آیا میشه به جای سلکتور از 6عدد کلید میکرو سوئیچ استفاده کرد که با فشار دادم هز کلید بره روی مد فلز مورد نظر

:-?

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 3 مرداد1394 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hafez نوشته است:
واینکه آیا میشه به جای سلکتور از 6عدد کلید میکرو سوئیچ استفاده کرد که با فشار دادم هز کلید بره روی مد فلز مورد نظر

با سلام
حافظ جان بزار شبو راحت بخوابیم
کلید فشاری با فشار وصل میکنه و ولش کنی قطع میکنه ولی سلکتور وقتی وصل کنه وصله تا قطعش کنی
اگه میخوایی موقع کار با دستگاه پیانو بزنی 6 تا کلید فشاری بزار ولی فکر کنم یه دست کم میاری
شب خوش دوست من

شنبه 3 مرداد1394 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
hafez نوشته است:
hafez نوشته است:

:-?[/quote
با سلام
حافظ جان بزار شبو راحت بخوابیم
کلید فشاری با فشار وصل میکنه و ولش کنی قطع میکنه ولی سلکتور وقتی وصل کنه وصله تا قطعش کنی
اگه میخوایی موقع کار با دستگاه پیانو بزنی 6 تا کلید فشاری بزار ولی فکر کنم یه دست کم میاری
شب خوش دوست من

ای بابا شما دیگه چرا استاد من
منظورم استفاده از کلیدیه که در حالت فشار باقی بمونه

شنبه 3 مرداد1394 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یعنی شما از این کلیدها که با فشار دادن میمونن ته و وقتی دوباره فشار میدی میاد بالا ندیدید؟

شنبه 3 مرداد1394 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hafez نوشته است:
یعنی شما از این کلیدها که با فشار دادن میمونن ته و وقتی دوباره فشار میدی میاد بالا ندیدید؟

اره دوست من تو ضبط صوتهای 25 سال پیش یادم میاد ولی وقتی میموند تو کلید بقلیشو فشار میدادی اون میپرید از اون کلیدها میخوایی
اگر فشاری قطع و وصل گذاشتی حتما یادت باشه قبل از اینکه مود فلز رو عوض کنی قبلی رو قطع کنی
اونوقت میشه بگید تنها چیزی که ذهن شما رو وادار به پرسش این سوال کرده چی بوده هر کلیدی که بتونه ولتاژ 5 ولت رو یک به یک به پایه ای سی تزریغ کنه جواب میده
دوست من میتونی از کلید کشویی هم استفاده کنی از کلیدهایی که خودتون مد نظرتونه هم اگر گیر اوردید میتونید استفاده کنید
ولی با همون 4017 بسازید و با یه کلید فشاری مدها رو عوض کنید خیلی راحتتره
موفق باشی

شنبه 3 مرداد1394 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رستم عزیز سلام...
میشه ی لطفی کنید و طرز ساخت ترانس رو بطور دقیق رو ذکر بفرمایید..مشکل من فقط ترانسه با ۲۲۰ب ۳ولت هم ک جواب درستی نمیده..ممنون

شنبه 3 مرداد1394 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
rostam نوشته است:
نقل قول:
سلام خدمت آقا رستم امیدوارم خسته نباشید
شرمنده که اینقدر سئوال می پرسم
خروجی ترانس را به آنتن وصل کنم یا به پرابها؟
آیا می شود هم برای ژنراتور و هم برای گیرنده از آمپلی فایر و... استفاده کرد؟
حداقل توان این کیت های آماده چند وات باشد؟وآمپلی فایر مونو باشه بهتره یا دبل؟
8-}

دوست خوبم اگر منظور از پروب اونهایی است که به زمین وصل میکنید شما لازم نیست چیزی به زمین وصل کنید اصلا احتیاجی به مدار کوچک نیست
آمپیلی بین 10 تا 25 وات مونو مناسب است

سلام آقا رستم امیدوارم خسته نباشید
بنده یک کیت آماده آمپلی فایر گرفتم و یک کیت باس و تریبل هم گرفتم ولی نکته ی قابل ملاحظه ای که دیدم ونوشته بود که کیت بیس و تریبل با اینکه صدای زیر و بم را تغییر می دهد ولی باعث تضعیف سیگنال ورودی می شود و برای همین هم بعدش حتما باید یک آمپلی فایر نصب شود که دوباره تقویت کند
حالا سئوال بنده از استاد رستم اینه که مدار lrl من خودش ولوم برای افزایش و کاهش سیگنال دارد که آقا مهدی زحمت کشیدن آیا با این وظعیت هم باید کیت باس و تریبل هم نصب کنم؟
البته کیت آمپلی فایر هم که گرفتم 40 وات بود که ولتاژ ورودیش 12 ولت است و نوشه باطری 12 ولت 2.5 آمپری بهش نصب شود ولی من 2 یا 3 باطری 12 ولت دارم که 4.5 و 5 آمپره خواستم چند تا مقاومتش را عوض کنم و وات بالاتر بزارم گفتم شاید خروجیش درست نشود آیا راهی است که بشود بدون دردسر باطری آمپر بالاتر را نصب کرد و کیت آسیب نبیند؟
البته دفترپه اش را برایتان قرار میدهم \M/

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 4 مرداد1394 - 12:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure