انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 11:14am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 437 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 44  بعدی
 fpl 35 تقویت و تغییرات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
موستاین عزیز شما برای هر دسته یک لوله مسی به طول سیزده سانت بگیر قطر دسته انجمن اگر ده باشه شما لوله دوازده مسی بخر , و لوله مسی رو بنداز تو شارلاک , شارلاک همون لاک سیم لاکیه و بزار خشک بشه لوله ها , بعد اضافه کن روی دسته ها , یه وارنیش هم بکش روش برای اطمینان !

قسمت !

سه شنبه 18 فروردین1394 - 8:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیلی اقایی rot عزیز....انشاا....جبران کنم چند وقت دیگه بیام اونورا حتما خدمت میرسم ..یه تبادل نظر باهات بکنیم ..خدا کنه دست به خاک میزنی طلا بشه .بدرود

سه شنبه 18 فروردین1394 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rot نوشته است:
مهندس حمید عزیز حرف شما رو کاملا قبول دارم !
منم حرف اولم همون تست بوده و مقایسه با هر ردیابی در مقابل ردیاب انجمن !
اما به پاس احترامی که برای شما قایلم مهندس حمید عزیز , اینجا روش تصیح آنتن های انجمن رو بیان میکنم
شرمنده که قادر نیستم عکس بزارم با موبایل میام و از سی باری که میفرستم به زور یک عکس میشه گزاشت
اما دسته های آقا مجتبی , بهترین دسته هایی که من دیدم
فقط یک کاری برای بالا رفتن حساسیتش باید انجام بدن دوستان !
اول باید فیش های متصل شده را جدا کنند و از زیر دسته ها با مته نمره سه یک یا دوسانت رو سوراخ کنند و قلاویز , پنج سانت میله نمره سه را هم حدیده کنند برای اتصال به آنتن و جنس میله هم برنجه آلمانی باشه بهتره
برای اتصال سیم انتقال سیگنال هم از یک فیش برنجی یا موو که از جنس مس خالصه استفاده کنن , و برای اتصال به ردیاب از سیم تلفن که مغزیش مسی باشه حتما استفاده کنن
اما اصل ماجرا دو تکه لوله مسی با ارتفاع سیزده سانته
و قطره دوازده , من از لوله مسی آبگرمکن دیواری استفاده کردم !
اما داخل هر دو لوله مسی رو با شارلاک بپوشونن و یا لوله رو تو شارلاک غرق کنن و دوتا رو در بیارن و به صورت ایستاده بزارن خشک بشه
زیر لوله حتما چیزی بزارید که کلی لاک خارج میشه جایی رو کثیف نکنه
بعد از خشک شدن یه وارنیش بکشن رو دسته انجمن تا از لحاظ اندازه با لوله مسی برابر بشه و در پایان یه وارنیش هم بکشن رو دسته ها که کامل تا ته اتصال نصب بشه !
حالا دسته ها رو تست کنید و ببینید که چکار میکنن !
و قدرتشون چقدر فرق کرده !
استاد جاوید شما اول امتحان کن , بعد بیا و نظر بده
در ضمن نه من استاد جاوید رو میشناسم و نه دیدمشون , قضاوتم با خودشون !

سلام داش اون سوراخ که با مته 3 میگی بزنیم زیر دسته واسه او چند تا مادست که گفتین بریزیم داخل دسته؟

سه شنبه 18 فروردین1394 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر بخواین دسته رو به طلا و نقره حساس کنین با مته هفت سوراخ بزنین و باید به تراشکار بگید سوراخ بزنه و برای ته دسته یک پیچ مخصوص درست کنه که بسته بشه و باید ته سوراخ رو پیچش رو جوری طراحی کنه که برای پیچ کردن میله برنجی سه میل که اتصال به فرکانس رو فراهم میکنه هم جا بزاره
سعی میکنم که روشش رو با عکس بزارم اگر بشه

قسمت !

سه شنبه 18 فروردین1394 - 9:56pm
استاد
استاد

rot نوشته است:
دوستان میتونید که از ته دسته ها با مته درشت سوراخ کنید ,و داخل سوراخ رو با نمک , سرکبریت , سنگ کوراتز ,و مقداری طلای ریزشده و نقره ریزشده و کمی جیوه به نسبت مساوی پر کنید و حتما با برنجه پیچش,کنید
من تضمین میکنم موفق شید , و فقط به یک فرکانس اکتفا نکنید فراموش نکنید هر کس بدنش یه فرکانس داره !

درود بر شما
دوست گرامی انتنی که با خوراک کار میکنه وقتی پای فرکانس بیاد وسط ذیگه از فرکانس تبعیت میکنه.در ضمن الیاز برنجی که مس خالص داشته باشه وجود خارجی نداره چونکه الیاز برنج ترکیبی از مس و فلز روی هست در ضمن روان بودن انتنها و همچنین استفاده از سیم با نمره کمتر از 3 باعث حساس شدن انتنها میشه اگه طرح شما همراه با بلبرینگ هست اونهم را به عنوان خوراک حساب میکنه.اتفاقا سنگین بودن انتنها باعث میشه ذرات بیشتری حذف بشه تا اینکه انتنها خیلی روان باشند و سبک
در کل انتن در تفکیک زیاد موثر نیست در حقیقت نمایش گیرندگی با انتنها به صو.رت قیچی شدن هست اگه انتنها از الومنیوم هم باشه باز هم جواب میده
اصل قضیه تفکیک بستگی به توان مدار الکترونیکی داره بعضی از ردیاب های یونی هم قادر به تفکیک نسبی هستند پس توان خود را صرف یه مدار کارامد کنید تا اینکه انتنها را کم و زیاد کنید

سه شنبه 18 فروردین1394 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rot نوشته است:
اگر بخواین دسته رو به طلا و نقره حساس کنین با مته هفت سوراخ بزنین و باید به تراشکار بگید سوراخ بزنه و برای ته دسته یک پیچ مخصوص درست کنه که بسته بشه و باید ته سوراخ رو پیچش رو جوری طراحی کنه که برای پیچ کردن میله برنجی سه میل که اتصال به فرکانس رو فراهم میکنه هم جا بزاره
سعی میکنم که روشش رو با عکس بزارم اگر بشه

داش الان دسته ها اقا مجتبی فیش زیر دسته رو که باز کنی حدود یک سانتیمتر مکعب جا داره واسه خوراک به نظرت همون کافی نیست واسه ریختن مواد مورد نظر

سه شنبه 18 فروردین1394 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تا جایی که من استنباط کردم اینه که ته دسته با مته 7 سوراخ بشه و پیچی که ته دسته بسته میشه وسطش قلاویز بشه و یه مفتول برنجی نمره 3 که حدیده شده داخل پیچ ته دسته بسته بشه که فرکانس دستگاه 35 به مفتول 3 میل اتصال پیدا کنه....درسته داش؟

سه شنبه 18 فروردین1394 - 10:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rot نوشته است:
دلتا عزیز شما مجبور نیستید ,امتحان کنید ,
همونجور که من مجبور نیستم مدار رو بزارم !،
استادی که بیست سال ردیابی میکنه وقتی راضیه و بزراش جواب داده و صدوبیست و دوتا سکه مفرقی کشیده بیرون , برام افتخاره که دوستی بعد از سالها موفق شده , گرچه ارزش سکه ها زیاد نیست اما منو به کارم امیدوار میکنه
حالا شما با همون دسته ها برو کاوش !

داداش شرمنده ناراحتتون کردم
من هم آنچه رو که تجربه کردم خدمت شما عرض کردم

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

سه شنبه 18 فروردین1394 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد جاوید کاملا اشتباه برداشت کردید
کمانگیر منظورم رو واضح گفت
اصلا و ابدا آنتن ها و بالای ردیاب رو کاری نکنید فقط دسته رو

دلتا فورس عزیز من ناراحت نشدم , نظرم رو گفتم
چون طرح من هیچ آسیبی به آنتنها وارد نمیکنه
و مفصل دلیل علمیشو عرض میکنم داداش
ببخشید که در رساندن مفهوم مشگل دارم , شرمندم

قسمت !

سه شنبه 18 فروردین1394 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد جاوید عزیز , حرفهای شما کاملا صحیحه , و تجربه ی بالایی در آنتن زدن دارید احسنت
ایکاش شما نزدیک من بودید !!!
امیدوارم روزی میزبان شما باشم !
استاد جاوید عزیز , من اول هم گفتم که آنتنها عالی هستن و بی نظیر نمیدون که آقا مجتبی این آنتن ها رو چطور به ذهنش رسیده که فوق العاده ست !
اصلا نباید حتی یک گرم از قسمت آنتنها کم بشه از هیچ کجای بالای آنتن و قسمتی که پیچ میشه و مفتول پاندول , فقط یک لوله مس خالص مثل روکش میاد روی دسته ها و باید هیچ ارتباطی با دسته و آنتن و بدن نداشته باشه
قسمت زیر دسته رو اگر بخوایم خوراک بدیم با مته شیش یه هفت از انتها سوراخ میکنیم و...
اما اگر بخوایم که خوراک ندیم فیش رو جدا میکنیم و یک تکه پنج یا هشت سانتی مفتول برنجی آلمانی نمره سه به ته دسته پیچ میکنیم , و لحیم کاری و هیچ چیزی نباید به جز برنجه که پیچ میشه ممنوعه و برای اتصال سیم مسی فیش ردیاب از ترمینال یا muove نمره چهار استفاده میکنیم و لوله مسی رو اگر مقدور بود با شارلاک عایق میکنیم که با دسته ارتباطی نداشته باشه ! و همینطور بدن
و آخر کار هم لوله مسی رو با وارنیش کامل میپوشانیم
امیدوارم واضح گفته باشم

قسمت !

چهارشنبه 18 فروردین1394 - 12:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 437 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: مرادعلي و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure