انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 7:47am

پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
 مدار ردیاب طلا 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به دوستان عزیز
من این مدار ردیاب رو از یک انجمن دیگه گرفتم ولی در مورد چگونگی نصب انتنها و پرابها هیچ توضیحی نداده به گفته یکی از دوستان در اون انجمن فقط به طلا حساسه البته با تنظیم فرکانس مورد نظر از دوستان اگر کسی در مورد ساخت این ردیاب اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 12:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

[-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-(
فایده ندارد...........

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز رو چه حسابی میفرمایین فایده ای نداره. اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mfd در نوع خودش کارایی خوبی داره فقط این مدار زیاد جالب نیست. :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 6:44pm

سلام خدمت دوستان عزیز سال نو رو به همتون تبریک میگم @};-
این اولین پستم تو این سایته بیشتر تماشاگر هستم :D بعلت عدم اطلاع کافی از الکترونیک
اما در مورد این مدار باید بگم این مدار رو خودم ساختم http://pulsiran.com/frume/index.php/topic,673.15.html
حدود 3 ماه پیش این مدار یک یون یابه قویه یعنی تا کانی(سلیس و اهک .نمک .استخون...) وجود داره غیر ممکنه فلزی بزنه مگر در شرایط خاص ...واکنشش ب اکسید فوق العاده عجیبه ..شاید تو جنسهای مفرغی بدرد بخوره .. گفتن فقط طلا ولی تو شرایط طبیعی همه چیز میزنه حتی نمک خوراکی :)
اینم بگم این حرفم طبق تجربه است ..من از الکترونیک سر در نمیارم و این مدار هم اولین مداری هست ک ساختم ساخت این مدار ب کل بیفایده و بیخودی هست واپراتور رو شدیدا گیج میکنه

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون دوست عزیز از راهنماییت

جمعه 7 فروردین1394 - 8:18am

خواهش میکنم دوست عزیز

جمعه 7 فروردین1394 - 3:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
اگر میشه و مقدوره توضیحاتش رو بزارید , ممنونم میکرو جان مدار خوبیه این , فقط توضیحاتش و روش ساختش رو بگید

قسمت !

شنبه 8 فروردین1394 - 4:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظر میاد که خروجی مدار outبه دو عدد انتن رد یاب وصل بشه وبا پتانسیو متر تعبیه شده روی مدار تنظیم بشه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

شنبه 8 فروردین1394 - 7:24am

با عرض سلام خدمت دوستان
خواستم ی موضوعی در مورد ردیابها بگم ک برای خودم بارها پیش امده وهیچ سازنده دستگاهی از این موضوع یا خبر نداره یا اگه هم داره حاضر نیست عنوان کنه تا بقول معروف نان خودشو اجر کنه

تا حالا هرچی در مورد ردیاب گفتن عمق وقدرت شعاع زنی ..وحذف ذرات بوده ..!!!
اما اینو هنوز هیچ کس نه امتحان کرده ن ب خودش زحمت فکر رکدن ب موضوع رو داده

ی سوال دارم کدام یک از دوستانی ک تا حالا ردیاب خریدن فروشنده عمقی رو ک گفته براشون تست کرده !! مثلا 10 متر .ایا تو عمق 10 متری چیزی رو براتون رده !!!!
ایا شعاعی ک گفته رو زده وتست کرده !! اینا رو ک گفتم جزی از کل بود: :D

بریم سر اصل مطلب B-) گفتن حذف ذرات !!! ذراات کدوم منطقه شمال کشور .جنوب کشور شرق یا غرب شاید مرکز :-?
هر کدوم از اینها طبق زمین شانسی ی نوع بافت خاص داره ک سعی میکم در حد توانم توضیح بدم
شخصا نظر خوبی در مورد ردیابها ندارم .. چون هم با دستگاهای امریکای هم مونتاژ ایرانی حتی حذف کنندها دروغ نگفته باشم شانس شخص برای زدن یک نقطه 10% اونم با ی اپراتور ن حرفه ای بلکه نیمه حرفه ای و با یک اپراتور اماتور شانس نمیگم ب صفر ولی در حد 1% پایین میاد .....دلایلمو عرض میکنم خدمتتون ....نمونه بزنیم ..کشور ما نوع خاک هر منطقه ..مثلا شمال کشور ..با جنوب فرق داره یا شرق با غرب ..مناطق.شمالی بعلت حاصلخیز بودن و وجود رطوبت دارای کانی طبیعی کمتری هستن .اگه هم تجمع کانی در یک نقطه زیاد باشه احتمال معدنی بودن اون نقطه زیاد هست ب همین دلیل احتمال خطا ردیاب برای کانی نمک ..سلیس ..(اهک) گچ ..زغال ..استخوان قبر(ک شدیدا فرکانس طلا میزنه ..کمتر هست ..اما انجا ی مشکل دیگه هست ریشه درختان (ردیاب ب ریشه بعضی درختها شدیدا واکنش نشون میده ....اما در جنوب بخاطر گرم وخشک بودن کانی سلیس ..و نمک طبیعی مشکل اصلی اپراتورها هست وبارها ب مشکل خوردیم .حتی بذاق بعضی حشرات مانند مورچه ( بخاطر اسید موجود در بذاقشون ) و در منطق ای مثل اصفهان بخاطر اهنی بودن منطقه ..اینها رو مثال زدم تا بگم هر منطقه خاصیت طبیعی مختص خودشو داره ودستگاه ردیابی ک توسط یک شخص ساخته میشه .اولا در محیط ازمایشگاهی تست میشه بعدشم نسبت ب محیط طبیعی منطقه خودش ساخته میشه پس هیچ نوع تناسبی با منطقه دیگه ای نداره واین شخص اپراتور هست ک باید با تمرین ومطالعه شبانه روزی ب این همانگی برسه ..دوست عزیز اغلب ردیابها یا ساخت امریکا هستن .یا کشورهای اروپایی ..یکم توجه کنی میبینی نوع اب و هوای امریکا تا حدی شبیه منطقه جنوب کشور ما هست برای همین بیشتر ردیابهای امریکایی در ایران جواب میدن اما در کل بگم اپراتور 90% و دستگاه خوب 5% . شانسم 5% باه ادغام بشن شاید موفق بشی ولی با بعضی وسایل میشه حذف 90% ذراتو داشت
در کل بگم هیچ ردیابی نیست با خصوصیت تمام نقاط کشور هماهنگی داشته باشه و یکسان عمل کنه
شرمنده یکم طولانی شد ولی کلی گفتم دوستان بخاطر رسیدن ب خواستهاشون ب هر قیمیت دنبال ی ردیاب خوب نباشن سعی کنن خودشون در مرحله اول ب بلاترین توانایی برسن بعد ....در اخر بگم این مطالب ک گفتم برای پشیمون کردن شما برای ساخت یک دستگاه نیست چون کسی بخواد کاری بکنه سنگ هم از اسمون بباره انجامش میده .فقط خواستم تجربیات خودم هرچن ناچیز رودر اختیارتون بذارم ...موفق باشین

شنبه 8 فروردین1394 - 7:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure