انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:59pm

پاسخ به موضوع  [ 43 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 شکل موج 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
پس اینجور که معلومه هر چی فلز دفن شده در عمق بیشتری باشه باید وزن بیشتر بشه!!! و علتش هم ممکنه مقاوت خاک باشه!!! :-\

بله کاملا .و همینطور جنس خاک .این قضیه روی فلزات یکسان از یک نوع جنس در عمقهای ثابت باز هم متغیره پس معلوم میشه که خاک منطقه تاثیر بالای میزاره

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 2 دی1393 - 2:36pm
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
درود بر شما
شما میتونید یه تست دیگه هم بکنید.35 را با پراپ به زمین وصل کنید و فرکانس 50.38 را بهش بدهید و در 5 متری اون قرار بگیرد و با انتن خالی چند گرم طلا را که قبلا گذاشتید وزن گیری کنید و بعد فرکانسی که بهتر برای شما جواب داده با اون وزن گیری کنید و تفاوت را ببینید که در کنار و جدا بودن از 35 چه تاثیری داره

استاد جاوید بحث مگنت بدن بیشتر واسه سنس اهداف وحجم اهداف هست که بهترین فرکانس با بدن مچ بشه ولی بحث موج رو هم نباید دست کم بگیریم که از چه نوع هست چون بعضی از موجها وزن رو کاهش میدن وبرعکس[/quote]
درود بر شما
بهرام جان موج مربعی دقت و نقطه زنی و عمق زنی دارد و میشه با هاش ذرات کم را رد داد موج سوزنی که فقط برای ردیابی اطراف خوب هست که من تجربه کار با اون را دارم و ترکیب سینوسی و. مربعی برای حذف مگنت خوب عمل میکنه.هدف ما رد دادن هدف هایی هست که غیرفلزی می باشه و استفاده از فرکانس که وزن را دقیق بزنه و همینطور ترکیب موج سینوسی و مربعی تقریبا میتونه ما را در شناختن فلز زیر خاک یاری بده اما تفکیک فلزات از هم دیگه تقریبا با ردیاب شاید ناممکن باشد چون حتی نقطه زنها هم تا حالا موفق نبوده اند به جز جی پی که اون هم اپراتور باید تشخیص بده نه خود دستگاه
شاید در اینده طر حهای برای حذف ذرات و مغناطیس توسط کاربران یا افرد دیگه برای ردیاب داده بشه و موفق هم باشه حال چه استفاده از امواج مختلف یا موج خاصی. ولی باز تفکیک فلزات پوسیده یا پاتین بسته ردیاب ها را دچار اشتباه خواهد کرد

سه شنبه 2 دی1393 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله کاملا درست حرف من هم همین بود و هدفم اطلاع رسانی بود که دوستان بدونن اواج تنها یا تلفیقی هر کدوم یک کاری انجام میدن.نمونش من مدار موج مربعی رو با یک موج دیگه مخلوط کردم و وزن فلز رو واسه من کمتر میده . به طوری که باتنظیم پتانسیموتر کنترل فلزات چند گرمی رو کلا حذف میکنه ولی چون از مدالاتور کریستالی استفاده کردم تا امواج بهتر نفوذ داشته باشن برد کمی کم میشه ومن بیشتر از حد معقول نمیتونم کم کنم ..در مورد کم کردن مگنت با استفاده از 35 و مکمل اقا سعید دیگه اضحار نظر نمیکنم چون شما استاد ما هستین وحتما خوب جواب داده @};-
اینم عکس سیستم مربوط به وزن ومدولاسیون موج .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط بهرام در سه شنبه 2 دی1393 - 8:02pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 2 دی1393 - 7:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
‏_♥♥♥♥0620.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 2 دی1393 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی.بعد از کلی تحقیق وتفحس پرونده ردیاب واسه من کلا بسته شد وهرچی میمونه اپراتوری هست. بعد از کلی سروکله زدن با انواع موجها تا حدودی وزن فلز رو کاهش دادم و توی تست عملی در یک جایی که گویا کوره بوده دوباره تستهامو انجام دادم ونتیجه این شد که در عمل هم کمی تونسته بودم وزن رو کاهش بدم ولی کافی نبود.به ناچار دوباره روی مدار حذف کننده اولی رفتم واونو تا حد ممکن عملی ترش کردم تا جایی که مگنت رو کلا حذف میکنه حتی به سختی فلز روی زمین رو سنس میکنه بدون استفاده از مکمل یا پرابزنی.خب نتیجه کلی رو به دوستان منتقل میکنم
استفاده از انتقال موج به انتن برای سنس اهداف خوب عمل میکنه ولی اهداف کاذب هم توسط انتن گرفته میشه.اینجا اپراتور باید بفهمه که چیرو گرفته
اما واسه تایید نقطه وتشخیص زیاد هدف که کاذب باشه یا نه به هیچ عنوان نباید انتن داری باری از موجها باشه وانتن نقش مسیر دهی رو بازی کنه و کار اصلی رو مدار دیگه ایی انجام بده که اهداف اصلی سنس بشن وبه هیچ عنوان هم نباید سیگنالی به زمین منتقل بشه تا بعضی از اهداف ناشناخته رویت بشن ونظم طبعیی محیط به هم ریخته بشه وسیگنال مزاحمی که در فضا پخش شده توسط انتن سنس بشه یا اون حذف وسیگنال دیگه ایی فعال بشه. الان من کاملا تونستم مگنت رو که واسه ربایش انتن از راه دور هست کلا از کار بندازم و عملا سیستم من تازه شده فرکانسی والان فقط به فرکانس درست جواب درست میده ..واسه اینکه کاملا منظورمو متوجه بشین یک مثال میزنم سیستمهای یونیاب از روی گاز وزاویه 45 مشخص میکنن که بر اساس گیرندگی یون کار میکنن ولی در مورد سیستمهای فرکانسی نباید اینطور باشه و چیزی که ما انتظار داریمو سنس کنه خب تا الان اینطور نبوده علتشم تجمع گازهای زیر زمینی ویا مغناطیس شدن بیشتر اهداف کاذب هست که همه میدونیم و این باعث میشه بین سیستم فرکانسی ویونیابها فرقی گذاشته نشه پس بهترین روش از بین بردن مگنت هست نه جزئی .بلکه کلی مد نظر هست.من خودم بر این باور بودم با حذف کلی مگنت فلز هم حذف میشه ولی اینطور نیست و فرکانس اینجا کارشرو درست انجام میده دقیقا مثل فلز تست روی زمین. امیدوارم منظورمو منتقل کرده باشم و دوستان استفاده ببرن @};-

دوشنبه 15 دی1393 - 1:01pm
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
سلام به همگی.بعد از کلی تحقیق وتفحس پرونده ردیاب واسه من کلا بسته شد وهرچی میمونه اپراتوری هست. بعد از کلی سروکله زدن با انواع موجها تا حدودی وزن فلز رو کاهش دادم و توی تست عملی در یک جایی که گویا کوره بوده دوباره تستهامو انجام دادم ونتیجه این شد که در عمل هم کمی تونسته بودم وزن رو کاهش بدم ولی کافی نبود.به ناچار دوباره روی مدار حذف کننده اولی رفتم واونو تا حد ممکن عملی ترش کردم تا جایی که مگنت رو کلا حذف میکنه حتی به سختی فلز روی زمین رو سنس میکنه بدون استفاده از مکمل یا پرابزنی.خب نتیجه کلی رو به دوستان منتقل میکنم
استفاده از انتقال موج به انتن برای سنس اهداف خوب عمل میکنه ولی اهداف کاذب هم توسط انتن گرفته میشه.اینجا اپراتور باید بفهمه که چیرو گرفته
اما واسه تایید نقطه وتشخیص زیاد هدف که کاذب باشه یا نه به هیچ عنوان نباید انتن داری باری از موجها باشه وانتن نقش مسیر دهی رو بازی کنه و کار اصلی رو مدار دیگه ایی انجام بده که اهداف اصلی سنس بشن وبه هیچ عنوان هم نباید سیگنالی به زمین منتقل بشه تا بعضی از اهداف ناشناخته رویت بشن ونظم طبعیی محیط به هم ریخته بشه وسیگنال مزاحمی که در فضا پخش شده توسط انتن سنس بشه یا اون حذف وسیگنال دیگه ایی فعال بشه. الان من کاملا تونستم مگنت رو که واسه ربایش انتن از راه دور هست کلا از کار بندازم و عملا سیستم من تازه شده فرکانسی والان فقط به فرکانس درست جواب درست میده ..واسه اینکه کاملا منظورمو متوجه بشین یک مثال میزنم سیستمهای یونیاب از روی گاز وزاویه 45 مشخص میکنن که بر اساس گیرندگی یون کار میکنن ولی در مورد سیستمهای فرکانسی نباید اینطور باشه و چیزی که ما انتظار داریمو سنس کنه خب تا الان اینطور نبوده علتشم تجمع گازهای زیر زمینی ویا مغناطیس شدن بیشتر اهداف کاذب هست که همه میدونیم و این باعث میشه بین سیستم فرکانسی ویونیابها فرقی گذاشته نشه پس بهترین روش از بین بردن مگنت هست نه جزئی .بلکه کلی مد نظر هست.من خودم بر این باور بودم با حذف کلی مگنت فلز هم حذف میشه ولی اینطور نیست و فرکانس اینجا کارشرو درست انجام میده دقیقا مثل فلز تست روی زمین. امیدوارم منظورمو منتقل کرده باشم و دوستان استفاده ببرن @};-

درود بر شما
بهرام جان اینکه می فرمایید انتنها جدا از ردیاب باشه منطقی هست اما حتما و باید پراپ در زمین باشه تا بشه هدف را شناسایی کرد و اگه پراپ نباشه دستگاه برد کمتری داره
در موردچگونگی حرکت انتنها فقط و فقط مگنت هست که انتنها به یون مثبت و منفی عکس العمل قیچی را نمایش میدهند و عامل حرکت انتنها فرکانس نیست چونکه فرکانس در همه جا منشر شده و اگه اینجوری باشه باید همه جا انتنها در حالت قیچی شدن باشند مثل یه گیرنده رادیویی در همه جا که ا موح رادیویی باشه موج را میتونه بگیره و برای همین هست که تا حالا کسی موفق نشده ردیاب بدون انتن چرخشی یا دیجیتال بسازه . فرکانس ردیاب صرفا برای تحریک یون هدف خاصی روی زمین عمل میکنه اما در زیر زمین نسبت به هاله مگنتی فلزات یا غیر فلزات در خاک فقط عکس العمل نشون میده و بخاطر همین مگنت که بین فلزات یا غیر فلزات مشترک هست شده عامل خطای ردیاب.سیستمهای فرکانسی باعث تحریک یون میشوند و از نزدیکترین نقطه به سطح خاک بالا میروند و انتنها روی مرکز هدف قیچی میکنند که بعضی ردیابها مگنت بیشتری را رد میدهند و نقطه را مشخص میکنند و یقیه ردیابها باز همون زاویه 45 درجه را بعنوان مرکز حساب میکنند. انتنهای خای فقط یونها را میزنند ولی وقتی ردیاب فرکانسی میاد وسط میشه یا اون نقطه هدف را گرفت. از بین بردن صد درصدی مگنت مساوی با عدم تجرک انتنها و کلا ردیابی چون اساس کار ردیاب بر اساس مگنت هست چه خود فرکانس که خاصیت اون بر اساس مگنت هست چه هدف که توسط فرکانس باید تحریک بشه و چه انتنها که بر اساس مگنت و یونهای مثبت و منفی عمل قیچی کردن را نمایش میدهند
البته اگه مگنت را تا اندازه ای خذف کنیم که بتونیم نوع جنس هدف را تشخیص بدهیم خوب هست ولی خذف کامل مگنت مساوی با نگرفتن هدف زیر یا روی خاک
موج سینوسی با .ولتاز بالا برای حذف مگنت یا هاله فلز یا غیر فلز خوب جواب میده و یکی از راههای حذف مگنت هست
حالا اگه شما راهی پیدا کردین که یک فلز زیر خاک و روی خاک با ردیاب بشه اونها را از دیگر فلزات تفکیک کرد عالی می باشد

دوشنبه 15 دی1393 - 7:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله کاملا درست ولی این یک اشتباه هست که به زمین فرکانس بدیم علتش رو هم میگم خدمت استاد گلمون.ببینین خیلی ساده بیان میکنم تا دوستان دیگه هم متوجه بشن ما اگه فرکانس و جریان رو مستقیم وارد زمین کنیم شاید بتونیم بعضی هدفهارو کم یا حذف کنیم ولی بعضی اهداف به فرکانس ما جواب مثبت میدن چون واقعا ما ناشناخته زیر زمین زیاد داریم مثلا استخوان که فکر نکنم مگنت زیادی داشته باشه و تولید کنه پس چرا بیشتر توسط انتن سنس میشه حتی با حذف کردن مگنت فلز و بعضا خود فلز هم باز ما شاهد بودیم که دوستان استخوان یا سنگهای کاذب رو زدن یا سفال که اگه مگنت رو کم کنیم خب کمتر سنس میشه ولی سنس میشه وباعث تحریک انتن میشه در واقع هدف کاذب رو نشونه میریم من الان مگنت رو کلا از ریشه سوزوندم و به هیچ وج مگنت نیم کیلو اهنربا نتونست حتی انتن تکون بده وهیچ جوری به مگنت وفرکانسش تحریک نمیشه ولی خودم مگنت وفرکانس رو توی فضا انتشار دادم وبه راحتی فلز مدفون رو با وزن صفر گرفت نه حجمی نه زاویه 45 پس اگه مگنت رو ما کلا حذف کنیم وخودمون فرکانس که حامل جریانهای استاتیکی ومگنت میشه رو توی فضا انتشار بدیم نه به سفال نه به گل پخته نه استخون میزنیم این رو داشته باشیم مگنت وفرکانسی که م منتشر میکنیم نباید به هیچ وجه با انتن مادر در ارتباط باشه وگرنه برمیگردیم سر جای اول یک مشکل دیگه این هست که ما اجازه میدیم یون موجود در فضا انتن مارو درگیر کنه واین یعنی صدتا خطا ویکیش هدف که اون هم ما بیخیال میشیم :D پس بهتر نیست ما اونو پیدا کنیم تا اون مارو @};- این ساده ترین راه بود که بیان کردم و اگه فکری در این قسمت نشه ردیابی واقعا خسته کننده وطولانی میشه.یا حق @};-

دوشنبه 15 دی1393 - 8:28pm
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
بله کاملا درست ولی این یک اشتباه هست که به زمین فرکانس بدیم علتش رو هم میگم خدمت استاد گلمون.ببینین خیلی ساده بیان میکنم تا دوستان دیگه هم متوجه بشن ما اگه فرکانس و جریان رو مستقیم وارد زمین کنیم شاید بتونیم بعضی هدفهارو کم یا حذف کنیم ولی بعضی اهداف به فرکانس ما جواب مثبت میدن چون واقعا ما ناشناخته زیر زمین زیاد داریم مثلا استخوان که فکر نکنم مگنت زیادی داشته باشه و تولید کنه پس چرا بیشتر توسط انتن سنس میشه حتی با حذف کردن مگنت فلز و بعضا خود فلز هم باز ما شاهد بودیم که دوستان استخوان یا سنگهای کاذب رو زدن یا سفال که اگه مگنت رو کم کنیم خب کمتر سنس میشه ولی سنس میشه وباعث تحریک انتن میشه در واقع هدف کاذب رو نشونه میریم من الان مگنت رو کلا از ریشه سوزوندم و به هیچ وج مگنت نیم کیلو اهنربا نتونست حتی انتن تکون بده وهیچ جوری به مگنت وفرکانسش تحریک نمیشه ولی خودم مگنت وفرکانس رو توی فضا انتشار دادم وبه راحتی فلز مدفون رو با وزن صفر گرفت نه حجمی نه زاویه 45 پس اگه مگنت رو ما کلا حذف کنیم وخودمون فرکانس که حامل جریانهای استاتیکی ومگنت میشه رو توی فضا انتشار بدیم نه به سفال نه به گل پخته نه استخون میزنیم این رو داشته باشیم مگنت وفرکانسی که م منتشر میکنیم نباید به هیچ وجه با انتن مادر در ارتباط باشه وگرنه برمیگردیم سر جای اول یک مشکل دیگه این هست که ما اجازه میدیم یون موجود در فضا انتن مارو درگیر کنه واین یعنی صدتا خطا ویکیش هدف که اون هم ما بیخیال میشیم :D پس بهتر نیست ما اونو پیدا کنیم تا اون مارو @};- این ساده ترین راه بود که بیان کردم و اگه فکری در این قسمت نشه ردیابی واقعا خسته کننده وطولانی میشه.یا حق @};-

درود بر شما
اینجوری که طرج شما برای حذف مگنت و گرفتن وزن دقیق جوای میده استفاده از یه فرکانس مگنت و استفاده از فرکانس یه فلز بوسیله دو دستگاه در حالت بی سیم هست. اما یه مشکل هست علاوه بر هاله مگنتی که فلز در خاک ایجاد کرده روی خود فلز هم پانین بسته شده که به این راحتی ول کن مغامله نیست ودر حقیقت یه پوسته تقریبا نفوذ ناپذیر به دور فلز کشیده شده که مرکز هاله هست وقدرت بالای ولتاز نیاز هست که بتونه این پوسنه را شاید رد بده. این فلز مدفونی که شما پیدا کردید و وزن صفر گرفتید اگه از 100 سال به بالا باشه پس این طرح شما خوب جواب داده ولی اگه عمر 10 یا 20 سالی زیر زمین داشته باشه و در جای مرطوب هم نباشه امکان رد دادن مگنت تولید شده چون خیلی کم هست وجود داره.این طرح شما هم باید از دو موج متفاوت استفاده کنه دقیق مثل طرح سعید که از سینوسی همراه مربعی استفاده میشه. متاسفانه ما هر کاری کنیم انتنها از مگنت بدن استفاده میکنند چون درون یک هاله مگنت بدنی قرار دارند فرکانس هم وقتی برخورد به بدن میکنه باز مگنت این هاته تشدید میشه و برای همین هم هست که انتنها می چرخند.این طرح شما شاید با 35 جواب نده چون امواج ردیاب ها با هم فرق دارندو امکان اینکه امواجی که ثبات و دقت زیاد ندارند شاید عامل تقکیک بشه که باید این مورد هم بررسی بشه که .در هر صورت ما برای رد دادن مگنت تا حالا یکی دو مورد راه حل بیشتر نداریم یکی طرح شما هست و دیگری طرح سعید. شاید در اینده طرح بهتری ارائه بشه ولی ما باید از این دو طرح نهایت استفاده را ببریم

سه شنبه 16 دی1393 - 5:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله حرفهای شما رو کاملا متوجه میشم.ولی منظور من ازبین بردن مگنت فلز نیست درسته من گفتم با حذف کامل مگنت فکر میکردم فلز حذف بشه منظورم حذف مگنت کاذب بود واین ربطی به مگنت اصلی نداره البته فرکانس منتشر شده همون مگنت اصلی رو پشتیبانی میکنه با این تفاوت که من مگنت کاذب ایجاد شده توسط فلز رو هم کم کردم واسه همینه من زاویه 45 ندارم وحتی حجم هم نمیتون بگیرم در مورد بارهای با قدمت بالا شاید حق با شما باشه ومن تستی نداشتم که بفهمم فقط یک تیک فیبر 7ماهه هست وهمونه ودر اینده مشخص میشه چقد کارامد هست.به هر حال هدف من ازبین بردن مگنتها ویونهای کاذب هست که محیط رو آری از هر گونه مزاحمتی بکنه که توسط انتن گرفته میشه.مثلا ریشه .سفال گله این ور گله اونور.این که نمیشه اخه.باور کنین استاد شاید ما باروهم زده باشیم وحتی درست هم حفاری کرده باشیم ویک تکه سفال مابین راه انگیزمون رو خراب میکنه ودلسر میشیم .حتی اگه من از خودمم مطمئن باشم دوستان همکار رو چیکارشون کینیم.پس باید به فکر ازبین بردن کلی این ذرات بود نه جزئی..روش اقا سعید رو هم گفتم شاید بتونه حتی کل فلز رو هم حذف کنه ولی نمیتونه همه ذرات رو ازبین ببره.درواقع میشه 50 50 .حالا باز هم هر جور صلاح هست همون کارو انجام بدین ومن امیدوارم همه به بار برسن واین پرونده واسه همه بسته بشه واز این در بدری نجات پیدا کنیم.به امید اون روز \M/

سه شنبه 16 دی1393 - 1:09pm
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
بله حرفهای شما رو کاملا متوجه میشم.ولی منظور من ازبین بردن مگنت فلز نیست درسته من گفتم با حذف کامل مگنت فکر میکردم فلز حذف بشه منظورم حذف مگنت کاذب بود واین ربطی به مگنت اصلی نداره البته فرکانس منتشر شده همون مگنت اصلی رو پشتیبانی میکنه با این تفاوت که من مگنت کاذب ایجاد شده توسط فلز رو هم کم کردم واسه همینه من زاویه 45 ندارم وحتی حجم هم نمیتون بگیرم در مورد بارهای با قدمت بالا شاید حق با شما باشه ومن تستی نداشتم که بفهمم فقط یک تیک فیبر 7ماهه هست وهمونه ودر اینده مشخص میشه چقد کارامد هست.به هر حال هدف من ازبین بردن مگنتها ویونهای کاذب هست که محیط رو آری از هر گونه مزاحمتی بکنه که توسط انتن گرفته میشه.مثلا ریشه .سفال گله این ور گله اونور.این که نمیشه اخه.باور کنین استاد شاید ما باروهم زده باشیم وحتی درست هم حفاری کرده باشیم ویک تکه سفال مابین راه انگیزمون رو خراب میکنه ودلسر میشیم .حتی اگه من از خودمم مطمئن باشم دوستان همکار رو چیکارشون کینیم.پس باید به فکر ازبین بردن کلی این ذرات بود نه جزئی..روش اقا سعید رو هم گفتم شاید بتونه حتی کل فلز رو هم حذف کنه ولی نمیتونه همه ذرات رو ازبین ببره.درواقع میشه 50 50 .حالا باز هم هر جور صلاح هست همون کارو انجام بدین ومن امیدوارم همه به بار برسن واین پرونده واسه همه بسته بشه واز این در بدری نجات پیدا کنیم.به امید اون روز \M/

بهرام جان از گفته های شما انچه برداشت کردم عملی انجام دادم و یا موبایل و با 35 تونستم با ولتاز پایین هم مگنت را رد بدهم و هم وزن دقیق را بزنم البته باید تستهای دیگه انجام بدهم
بهرام جان شما از چه موجی برای مگنت و از چه موجی برای ردیابی استفاده میکنید اگه امکانش هست دقیقا توضیح دهید که از چه امواجی و چه فرکانسهایی استفاده میکنید

سه شنبه 16 دی1393 - 1:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 43 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure