انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 9:31am

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 استفاده از سبک ردیاب توماسی برای fpl35 و حذف خطای ذهن 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهران
مهندس سلام من بدلیل علاقه ای که به ردیابهای توماسی دارم و از طرفی ذهنم خیلی رو حرکات آنتن خطا ایجاد میکنه همینطوری ییهویی 35 رو با استفاده از دسته های جدید مجتبی جان(البته بیشتر آنتنها)تبدیل به توماسی :D کردم. نخندیدا خداییش قبلنا هروقت طلا قایم میکردند تو آپارتمان تازه، با چنددفعه خطا میتونستم پیداشون کنم،ولی ایندفعه هر 5 باری که قایمش کردن،براشون پیداش کردم.از وسایلی که داشتم استفاده کردم میخواستم یه تراز گرد هم بذارم رو خود دستگاه که خورد به تعطیلات عید ولی مطمعنم با توجه به قابلیت کنترل تک دسته ای توماسی خیلی خوب بشه باهاش حداقل خطاهای انسانی رو کاهش داد و بچسبیم به فرکانس گیری. تازه اگه نظر دوستان علی الخصوص آقا مجتبی و مهندس حمید عزیز رو در مورد فاصله فنی آنتنها از هم و اینکه اگه چپ و راست رو هرکدوم 2 آنتنه کنم که قدرت بهتری پیدا میکنه یا نه ویا مثلا آنتن 5امی که همه توماسیها دارند و بزرگتره از همه رو وسط نصب کنم ولی نمیدونم چی بهش وصل بشه که تو ردیابی قویتر کمکمون کنه،بدونیم بهتر میشه روش تصمیم گیری کرد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 3 فروردین1395 - 9:34am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
وزن و باکس 35 برای تبدیل به روش توماسی خیلی سنگین و بزرگه و همین مانع دیدن حرکات ریز و ضعیف چرخشی میشه
اینطوری ، با اندکی کج گرفتن دسته ، ردیاب چون وزنش زیاده ، فورا بسمت طرفی که کج شده حرکت میکنه و اپراتور نمیدونه که این چرخش بخاطر هدف هست یا بخاطر جاذبه
با توجه به اینکه جسم ، هرچه سنگینتر باشه ، با قدرت بیشتری بسمت زمین کشیده میشه ، برای طرح توماسی باید ردیاب کوچک و سبک طراحی بشه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بنده طرح توماسی قدیم را دهها سال پیش ساختم :D در یک باکس کوچک 7 در 9.5 سانتی با 4 سانت ارتفاع . خیلی سبک و با یک باتری 9 ولت تغذیه میشد
همه ی اتصالات برنجی ابتکاری
بجای 5 آنتن ، 3 آنتن مرغوب کاملا برنجی استفاده کردم که مال رادیو نبود . سبکتر هم شد
دسته را جلوتر گذاشتم و باتری را عقبتر ، که وزن آنتنها جبران بشه و ردیاب سرسنگین نشه
با مقداری باز کردن آنتنها ، وزن طرفین به تعادل میرسید
درست هم کار میکرد
----------------------------------------------------------------------
اما ردیاب بصورت توماسی چندین مشکل بزرگ داره :
- چون تقریبا بحالت تک آنتن هست ، عمل قیچی کردن را براحتی از دست میدهید
یعنی از دور میشه محوطه هدف را تشخیص داد ، اما برای بدست آوردن نقطه اصلی ، باید چندین بار دور هدف بچرخید . چون هدف در امتداد یک خط قرار میگیرد و تا نچرخید ، نمیدانید که در چه فاصله ای هست . با توجه به اینکه در ردیابی با جفت آنتن وقتی از فاصله ی دور هدف را سنس میکنید ، از روی زاویه ی آنتنها نسبت به هم ، میتوان مقدار فاصله اپراتور تا هدف را تشخیص داد

- به علت سخت بودن ، پیدا کردن نقاط سه گانه را نیز از دست میدهید و این یعنی از دست دادن عمق هدف .
عمق هدف ، برای تشخیص خطا و نیز تصمیم انجام حفاری و تعداد نفرات و ابزار لازم و تعین زمان کافی ، بسیار مهم است

- نکته ی دیگر اینکه چون نقاط سه گانه در واقع وجود دارند ، شما براحتی نمیتوانید تشخیص بدهید که ردیاب توماسی بسمت کدامیک از نقاط نشانه میرود و حتی اگر جنسی نیز وجود داشته باشد ، بیشتر ، منجر به حفاری اشتباه میشود

- با توجه به قدرت ضعیف ردیاب ، طرح توماسی مانع دیده شدن حرکات ریز آنتنها میشود و چون سنگین و سریع حرکت میکند ، اپراتور را دچار اشتباه میکند و بنده توصیه میکنم که استفاده نکنید @};- @};-

لا اله الا هو

سه شنبه 3 فروردین1395 - 9:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از راهنماییت.امکانش هست درمورده نقاط سه گانه یکم بیشتر توضیح بدید،منظورتون مرکز هدف،ابتدای قیچی و نقطه باز شدن آنتهاست؟

سه شنبه 3 فروردین1395 - 10:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamadreza نوشته است:
مهندس سلام من بدلیل علاقه ای که به ردیابهای توماسی دارم و از طرفی ذهنم خیلی رو حرکات آنتن خطا ایجاد میکنه همینطوری ییهویی 35 رو با استفاده از دسته های جدید مجتبی جان(البته بیشتر آنتنها)تبدیل به توماسی :D کردم. نخندیدا خداییش قبلنا هروقت طلا قایم میکردند تو آپارتمان تازه، با چنددفعه خطا میتونستم پیداشون کنم،ولی ایندفعه هر 5 باری که قایمش کردن،براشون پیداش کردم.از وسایلی که داشتم استفاده کردم میخواستم یه تراز گرد هم بذارم رو خود دستگاه که خورد به تعطیلات عید ولی مطمعنم با توجه به قابلیت کنترل تک دسته ای توماسی خیلی خوب بشه باهاش حداقل خطاهای انسانی رو کاهش داد و بچسبیم به فرکانس گیری. تازه اگه نظر دوستان علی الخصوص آقا مجتبی و مهندس حمید عزیز رو در مورد فاصله فنی آنتنها از هم و اینکه اگه چپ و راست رو هرکدوم 2 آنتنه کنم که قدرت بهتری پیدا میکنه یا نه ویا مثلا آنتن 5امی که همه توماسیها دارند و بزرگتره از همه رو وسط نصب کنم ولی نمیدونم چی بهش وصل بشه که تو ردیابی قویتر کمکمون کنه،بدونیم بهتر میشه روش تصمیم گیری کرد

با درود به شما
پشنهاد می کنم انتنهای تلسکوپی رو به سمت بغل باکس یعنی جای سوکت خروجی سیم انتن نصب کنید تا تعادل بهتر انجام بشه .

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

سه شنبه 3 فروردین1395 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
وزن و باکس 35 برای تبدیل به روش توماسی خیلی سنگین و بزرگه و همین مانع دیدن حرکات ریز و ضعیف چرخشی میشه
اینطوری ، با اندکی کج گرفتن دسته ، ردیاب چون وزنش زیاده ، فورا بسمت طرفی که کج شده حرکت میکنه و اپراتور نمیدونه که این چرخش بخاطر هدف هست یا بخاطر جاذبه
با توجه به اینکه جسم ، هرچه سنگینتر باشه ، با قدرت بیشتری بسمت زمین کشیده میشه ، برای طرح توماسی باید ردیاب کوچک و سبک طراحی بشه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بنده طرح توماسی قدیم را دهها سال پیش ساختم :D در یک باکس کوچک 7 در 9.5 سانتی با 4 سانت ارتفاع . خیلی سبک و با یک باتری 9 ولت تغذیه میشد
همه ی اتصالات برنجی ابتکاری
بجای 5 آنتن ، 3 آنتن مرغوب کاملا برنجی استفاده کردم که مال رادیو نبود . سبکتر هم شد
دسته را جلوتر گذاشتم و باتری را عقبتر ، که وزن آنتنها جبران بشه و ردیاب سرسنگین نشه
با مقداری باز کردن آنتنها ، وزن طرفین به تعادل میرسید
درست هم کار میکرد
----------------------------------------------------------------------
اما ردیاب بصورت توماسی چندین مشکل بزرگ داره :
- چون تقریبا بحالت تک آنتن هست ، عمل قیچی کردن را براحتی از دست میدهید
یعنی از دور میشه محوطه هدف را تشخیص داد ، اما برای بدست آوردن نقطه اصلی ، باید چندین بار دور هدف بچرخید . چون هدف در امتداد یک خط قرار میگیرد و تا نچرخید ، نمیدانید که در چه فاصله ای هست . با توجه به اینکه در ردیابی با جفت آنتن وقتی از فاصله ی دور هدف را سنس میکنید ، از روی زاویه ی آنتنها نسبت به هم ، میتوان مقدار فاصله اپراتور تا هدف را تشخیص داد

- به علت سخت بودن ، پیدا کردن نقاط سه گانه را نیز از دست میدهید و این یعنی از دست دادن عمق هدف .
عمق هدف ، برای تشخیص خطا و نیز تصمیم انجام حفاری و تعداد نفرات و ابزار لازم و تعین زمان کافی ، بسیار مهم است

- نکته ی دیگر اینکه چون نقاط سه گانه در واقع وجود دارند ، شما براحتی نمیتوانید تشخیص بدهید که ردیاب توماسی بسمت کدامیک از نقاط نشانه میرود و حتی اگر جنسی نیز وجود داشته باشد ، بیشتر ، منجر به حفاری اشتباه میشود

- با توجه به قدرت ضعیف ردیاب ، طرح توماسی مانع دیده شدن حرکات ریز آنتنها میشود و چون سنگین و سریع حرکت میکند ، اپراتور را دچار اشتباه میکند و بنده توصیه میکنم که استفاده نکنید @};- @};-

سلام و تشکر از توضیحتون
دوست من اپراتوری توماسی کلا با جفت آنتن متفاوته و صد البته ساده تر و دقیقتره البته بشرط ساخت اسکلت دقیق که خودتون توضیح دادید درباره اپراتوری هم علیرضا تو تایپیک فانکشن دیجیتال توضیح داده
موفق باشید

سه شنبه 3 فروردین1395 - 12:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

فرج جان من هرچی گشتم مطلبی درمورده اپراتوری ردیابهای توماسی پیدا نکردم.امکانش هست راهنمایی بفرمائید

سه شنبه 3 فروردین1395 - 2:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بنیامین جان تعادل چپ و راست الان عالیه تو این حالت، من حتی موقع سرچ کردن سر آنتها رو به سمت پایین متمایل میکردم که الکی حرکت نکنه، دستگاه رو هم رو دسته جدیده یعنی رو بلیرینگ سواره ، رو دست من که خیلی خوب کار کرده تازه اونم داخل آپارتمان!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا هرچی شما بفرمائید به دیده منت. اینو هول هولکی سرهم کردم ولی از لحاظ تعادل وضعیت خوبی داره و خوب جهت یابی میکنه :)

سه شنبه 3 فروردین1395 - 2:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بهترین کار اینه یک جعبه جدا بگیرید و داخل جعبه 4عدد میله مسی استاده کنید و هر انتن رو به دو تا میله جداگانه وسل کنید واین میشه مدله کیرنده انتن .وfplجدا امواج بفرسته وشما با اون جعبه تک دسته ردیابی کنید

چهارشنبه 4 فروردین1395 - 7:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید 4عدد میله مسی و میله مسی هارو رو هم بزارید و انتنها رو باهم به میله مسی وسل کنید

چهارشنبه 4 فروردین1395 - 7:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

لطفا بیشتر توضیح بدید من متوجه نشدم :(

جمعه 6 فروردین1395 - 4:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure