انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 2:46pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تک جان شرمنده داداش اما قبل از دادن جواب سوالت توسط حميد جان شما به يه سوال شخصی من جواب بده شما به جز اين اسم کاربری اسم ديگری نداريد تو انجمن ؟؟؟؟؟؟

جمعه 6 آذر1393 - 2:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

arash99 نوشته است:
تک جان شرمنده داداش اما قبل از دادن جواب سوالت توسط حميد جان شما به يه سوال شخصی من جواب بده شما به جز اين اسم کاربری اسم ديگری نداريد تو انجمن ؟؟؟؟؟؟

داداش گلم نه.از سوالات من خواهشا برداشت اشتباه نکنین.این سوالی بود که خودم داشتم و پرسیدم.

جمعه 6 آذر1393 - 2:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
arash99 نوشته است:
دوستان پشت صحنه اشاره کردند گويا فقط جعفر جان آن هستند جعفرجان بفرما داداش ،،از فابين هم خبری نشد از همکارانشون که صدامو دارند تقاضا ميکنم به گوش اين بزرگوار برسونن وقت برنامه اندکه هرچه سريعتر جوابگوی سوالات باشن مجری خوابش مياد

دوستان من از بحس چیزی نمیدونم , فقط اینو میتونم بگم من تا حالا با 35 سی تا حفاری داشتم که از تو اینها یه هفت هشت تایی به تونل و اتاقک رسیدم که متاسفانه هیچ کدام را نتونستیم به آخر برسانم , این آخری هم که تو هفت متری چند شب پیش دوباره به تونل خوردیم , که دیشب هم نقطه زن تو همین عمق بوغ زد اگه خدا بخاد و کارش درست تمام بشه نتیجه را خدمت استاد عزیزم حمید آقا میدم ... من کاری به این مسائل ندارم چون خداییش هم سر درنمیارم . اما از 35 راضی هستم . اگه اتفاقی برا 35 من بیفته دوباره تهیه اش میکنم. ... حمید جان شرمنده شمام که نمیتونم از نظر علمی برای گفته های شما دلیل بیارم . اما خدا میدونه من هم از شما هم 35 راضی هستم. ......

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 6 آذر1393 - 2:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

jafar نوشته است:
arash99 نوشته است:
دوستان پشت صحنه اشاره کردند گويا فقط جعفر جان آن هستند جعفرجان بفرما داداش ،،از فابين هم خبری نشد از همکارانشون که صدامو دارند تقاضا ميکنم به گوش اين بزرگوار برسونن وقت برنامه اندکه هرچه سريعتر جوابگوی سوالات باشن مجری خوابش مياد

دوستان من از بحس چیزی نمیدونم , فقط اینو میتونم بگم من تا حالا با 35 سی تا حفاری داشتم که از تو اینها یه هفت هشت تایی به تونل و اتاقک رسیدم که متاسفانه هیچ کدام را نتونستیم به آخر برسانم , این آخری هم که تو هفت متری چند شب پیش دوباره به تونل خوردیم , که دیشب هم نقطه زن تو همین عمق بوغ زد اگه خدا بخاد و کارش درست تمام بشه نتیجه را خدمت استاد عزیزم حمید آقا میدم ... من کاری به این مسائل ندارم چون خداییش هم سر درنمیارم . اما از 35 راضی هستم . اگه اتفاقی برا 35 من بیفته دوباره تهیه اش میکنم. ... حمید جان شرمنده شمام که نمیتونم از نظر علمی برای گفته های شما دلیل بیارم . اما خدا میدونه من هم از شما هم 35 راضی هستم. ......

دوست عزیزم ما هم به استاد حمید و 35اعتقاد داریم و راضی هستیم.و مثل شما میگم در بعضی مواقع خطا داشتیم و در بعضی مواقع مثل شما آثاری پیدا کردیم.هدف بحث علمی بود که راه افتاد و مهندس حمید هم خود مشتاق و طالب بحثهای علمی هستن.امید که این تاپیک به بحث های انحرافی کشیده نشه.ممنون و یا حق

جمعه 6 آذر1393 - 2:24am
مدیر کل
مدیر کل

با تشکر از لطف همه عزیزان.
دوستان بنا به درخواستی که شد این بار فیلمی واقعی تر از ردیاب 35 و اسکوپ تهیه کردم که در این فیلم هم خودم براتون صحبت کردم و توضیح دادم! :ymblushing: ;;) :D حجم فیلم تقریبا 22 مگ هست که البته حجمش رو کم کردم تا اینقدر شده! وگرنه خیلی حجمش بالا بود و قابل اپلود نبود.
http://uppit.com/plk260tb7r3o/FPL35.3gp
البته جا داره عذر خواهی کنم چون موبایل رو بصورت عمودی گرفتم و فیلم در واقع 90 درجه کج هست که دوستان باید زحمت خم کردن گردن رو بخودشون بدن! :D
فیلم گویاست و اون چیزیکه جای توضیح داره فقط بحث محاسبه فرکانس هست. البته دقت کنین امکانپذیر نیست که کل طول پالس مثبت رو در یک صفحه جا بدیم و سپس محاسبه دقیق انجام بشه! در اون حالت هیچ محاسبه دقیقی امکان نداره! باید زوم دقیق روی سمت مخالف موج صورت بگیره تا بشه لبه بعدی پالس رو با دقت ارزیابی کرد. در تصویر هم مشاهده میکنین که ادامه پالس مثبت عملا از صفحه خارج شده. ولی مثلث زرد بالای صفحه که نشانه تریگر هست دقیقا مشخص میکنه که تریگر از کجای موج آغاز شده که در واقع ابتدای بالا رفتن پالس مثبت هست. لذا نقطه انتهایی رو هم باید دقیقا جایی در نظر بگیریم که پالس شروع به پایین اومدن میکنه.
در مورد خود فرکانس 1331.5 که در پست های قبلی اشاره کردم طول پالس مثبتش میشه 375.52 میکرو ثانیه که معادل فرکانس 1331.49 هرتز هست و جای توضیحی در مورد دقتش نیست. وقتی ولوم فرکانس رو یک درجه بیشتر میکنیم و ال سی دی فرکانس 1332 رو نشون میده ؛ ملاحظه میکنین که موج روی صفحه هم حدود 120 نانو ثانیه کوتاهتر میشه. یعنی طول پالس مثبت معادل 375.4 میکرو ثانیه خواهد بود که برای محاسبه فرکانس این عدد رو 2 برابر میکنیم و 1 رو برش تقسیم میکنیم تا فرکانس محاسبه شده برابر 1331.91 هرتز حاصل بشه. این هم مشخصا دارای دقت کاملا قابل قبولی هست. در حالت برعکس هم فرکانس مود آزاد رو کمی کمتر میکنیم تا روی 1331 قرار بگیره و همونطور که دیده میشه این بار طول پالس مثبت 120 نانو ثانیه بیشتر میشه و به حد 375.64 میکرو ثانیه میرسه. پروسه قبلی رو برای محاسبه تکرار میکنیم و عدد فرکانسی 1331.06 بدست میاد که اینجا هم دقت فرکانسی در حد نهایت ممکن خودش در این سیستم وجود داره.
فکر میکنم فیلم گویاست و با هیچ روشی امکان فریب درش وجود نداره! من عمدا فقط اندکی فرکانس رو کم و زیاد کردم که میزان تغییر و بررسی دقت حتی به میزان جزئی تغییر فرکانس قابل مشاهده و اثبات باشه. مطمئن باشین در هیچ سیستم مشابهی این میزان تغییر جزئی روی این عدد فرکانسی توام با پایداری شکل موج رو بنده ندیدم و دستیابی بهش بخصوص در شرایط داشتن چند موج همزمان بسیار مشکل هست! ثبات فرکانسی هم علیرغم وجود نویز محیط کاملا قابل قبول و تنها در حد چند نانوثانیه هست. من دیگه در این زمینه مطلبی ندارم عرض کنم!

جمعه 6 آذر1393 - 3:26am
استاد
استاد

حمید نوشته است:
ممنون از آرش عزیز مجری برنامه! :D
خب قبل از اینکه این دوست ما آماده پاسخگویی بشن ؛ من سوالی رو خدمت سایر عزیزان عرض میکنم که خواهشا وجدانا همه دوستانی که میتونن درست پاسخ بدن!
میدونینم که اکثر دوستان مکمل ردیاب با مویایل رو هم دارن استفاده میکنن. بعضی هم با اینکه ردیاب 35 دارن از ردیاب موبایلی استفاده کردن و حداقل تستهایی گرفتن. حالا اگر بحث دقت فرکانسی هست با توجه به اینکه اون نرم افزار موبایلی تولید یک شرکت معتبر هست و دقت 0.001 هرتزی هم داره ؛ خواهش من از دوستان این هست که همگی نظر بدن آیا فرکانسی که در مود ازاد ردیاب 35 تنظیم میشه همون فرکانسی هست که با نرم افزار موبایل جواب میده یا نه؟! اگر نیاز به تغییر وجود داره بفرمایین تغییر چقدر هست. همینطور آیا شده فرکانسی رو از ردیاب معتبر دیگه ای روی 35 تست کنین و جواب نداده باشه یا در واقع فرق داشته باشه؟! خوشحال میشم همه دوستان نظر بدن. چون این دیگه یک سوال پیچیده فنی و بحث ریاضی و اسکوپ و فرکانسمتر نیست! مربوط به کارایی فرکانسها در واقعیت ردیابی هست و تستش بصورت عینی و ملموس توسط همه امکانپذیره.

درود بر شما
شکل مربعی امواج تولید شده با ردیاب موبایلی وقتی با اسکوپ کارت صوت اندازه گیری میشه در حد افتضاح هست اما امواج سینوسی اون تابع گرافیک و سی پیو موبایل هست که هر چه اینها دارای سرعت بیشتری باشند دقت فرکانسی خروجی هم بالاتر میره و مشخص هست که یک گوشی که سرعت پردازشگر اون 1000 مگاهرتز هست با یک پردازشگر که سرعت اون 2700 مگاهرتز هست به اون اندازه دقت نداره
من بارها ردیاب موبایلی رابا 35 مسابقه برای ردیابی و قدرت دادم که ردیاب موبایلی در حالت سینوسی و ردیاب 35 که مربعی امواجش هست همیشه برای ردیابی: 35 تعیین کننده نقطه هست اما با قدرت زیاد کویل که امواج از حالت سینوسی به مرنعی تبدیل میشوند 35 دیگه عملا هیچ کارایی نداره چونکه این ولتاز حدود 400 ولتی هست که انتنها تابع اون میشوند. با اینکه در سینوسی با وجودی که ترانس خروجی در حد 120 ولت به بالا میده ولی باز نمیتونه حریف فرکانسی بشه که به 35 داده شده و انتنها را تابع فرکانسی که به ردیاب موبایلی داده شد بکنه
اسکوپ کارت صوتی با قرکانس 1331.5 در حالت مربعی و سینوسی این جور نمایش داده میشه و این فرکانس و شکل موج را هم مهندس حمید با 35 که توی سایت قرار دادند میتونید دقت 35 و ردیاب موبایلی را دیگه خودتون ببینید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 7 آذر1393 - 6:13am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
با تشکر از لطف همه عزیزان.
دوستان بنا به درخواستی که شد این بار فیلمی واقعی تر از ردیاب 35 و اسکوپ تهیه کردم که در این فیلم هم خودم براتون صحبت کردم و توضیح دادم! :ymblushing: ;;) :D حجم فیلم تقریبا 22 مگ هست که البته حجمش رو کم کردم تا اینقدر شده! وگرنه خیلی حجمش بالا بود و قابل اپلود نبود.
http://uppit.com/plk260tb7r3o/FPL35.3gp
البته جا داره عذر خواهی کنم چون موبایل رو بصورت عمودی گرفتم و فیلم در واقع 90 درجه کج هست که دوستان باید زحمت خم کردن گردن رو بخودشون بدن! :D
فیلم گویاست و اون چیزیکه جای توضیح داره فقط بحث محاسبه فرکانس هست. البته دقت کنین امکانپذیر نیست که کل طول پالس مثبت رو در یک صفحه جا بدیم و سپس محاسبه دقیق انجام بشه! در اون حالت هیچ محاسبه دقیقی امکان نداره! باید زوم دقیق روی سمت مخالف موج صورت بگیره تا بشه لبه بعدی پالس رو با دقت ارزیابی کرد. در تصویر هم مشاهده میکنین که ادامه پالس مثبت عملا از صفحه خارج شده. ولی مثلث زرد بالای صفحه که نشانه تریگر هست دقیقا مشخص میکنه که تریگر از کجای موج آغاز شده که در واقع ابتدای بالا رفتن پالس مثبت هست. لذا نقطه انتهایی رو هم باید دقیقا جایی در نظر بگیریم که پالس شروع به پایین اومدن میکنه.
در مورد خود فرکانس 1331.5 که در پست های قبلی اشاره کردم طول پالس مثبتش میشه 375.52 میکرو ثانیه که معادل فرکانس 1331.49 هرتز هست و جای توضیحی در مورد دقتش نیست. وقتی ولوم فرکانس رو یک درجه بیشتر میکنیم و ال سی دی فرکانس 1332 رو نشون میده ؛ ملاحظه میکنین که موج روی صفحه هم حدود 120 نانو ثانیه کوتاهتر میشه. یعنی طول پالس مثبت معادل 375.4 میکرو ثانیه خواهد بود که برای محاسبه فرکانس این عدد رو 2 برابر میکنیم و 1 رو برش تقسیم میکنیم تا فرکانس محاسبه شده برابر 1331.91 هرتز حاصل بشه. این هم مشخصا دارای دقت کاملا قابل قبولی هست. در حالت برعکس هم فرکانس مود آزاد رو کمی کمتر میکنیم تا روی 1331 قرار بگیره و همونطور که دیده میشه این بار طول پالس مثبت 120 نانو ثانیه بیشتر میشه و به حد 375.64 میکرو ثانیه میرسه. پروسه قبلی رو برای محاسبه تکرار میکنیم و عدد فرکانسی 1331.06 بدست میاد که اینجا هم دقت فرکانسی در حد نهایت ممکن خودش در این سیستم وجود داره.
فکر میکنم فیلم گویاست و با هیچ روشی امکان فریب درش وجود نداره! من عمدا فقط اندکی فرکانس رو کم و زیاد کردم که میزان تغییر و بررسی دقت حتی به میزان جزئی تغییر فرکانس قابل مشاهده و اثبات باشه. مطمئن باشین در هیچ سیستم مشابهی این میزان تغییر جزئی روی این عدد فرکانسی توام با پایداری شکل موج رو بنده ندیدم و دستیابی بهش بخصوص در شرایط داشتن چند موج همزمان بسیار مشکل هست! ثبات فرکانسی هم علیرغم وجود نویز محیط کاملا قابل قبول و تنها در حد چند نانوثانیه هست. من دیگه در این زمینه مطلبی ندارم عرض کنم!

سلام
خوب مهندس حمید عزیز شما که خودتون دارید جواب خودتونو میدید :-\
من اینهمه صحبت کردم به خاطر همین تغییرات خروجیه که خودتون اشاره کردید.

فعلا که نتایج خود شمارو میزارم دوباره(طبق محاسبه خودتون با اسکوپ قابل قبول خودتون):
1331.5 میشه 1331.49
1332.0 میشه 1331.91
1331.0 میشه 1331.06
---------------------------------------------------------------

حالا هم نتایج کار خودمو با فرکانس متر آلمانی میزارم بعد توضیحاتی میدم
(دقت کنید ما اینجا خیلی به شکل موج کاری نداریم بحث ما محاسبه عدد فرکانسی هست که با تغییر بیرون میاد)

بحث شکل موج من فعلا بهش ورود نمیکنم

نتایج با فرکانس متر آلمانی
21.12 میشه 21.04
20.00 میشه 19.95
تصویر این دوتارو دارم که آپ میکنم
پیوست:
1.jpg

پیوست:
2.jpg

حالا نتایج با فرکانسهای دیگه
ردیاب(شارژ باطری 100 و قدرت 5) فرکانس متر
118.9 118.4
118.8 118.3
106.0 105.0  105.9  10.6.0
92.92 92.56  92.92  92.89
91.54 92.53

ردیاب(شارژ باطری 100 و قدرت 5) فرکانس متر
91.54 91.16
21.00 20.92
22.00 21.91
23.00 22.92
26.00 25.90
27.00 26.90
37.00 36.99 36.85
37.15 37.14 37.00
37.16 37.15  37.00
37.13 37.12  36.98
37.17 37.16  37.01 37.02

ردیاب(شارژ باطری 100 و قدرت 10) فرکانس متر
37.00 36.99 36.85
37.15 37.00 37.14
37.16 37.00  37.15
37.20 37.19  37.04
37.50 37.49  37.34
39.00 38.86
39.50 39.35
37.32 37.31  37.16
39.51 39.50  39.36
39.52 39.37
88.92 88.56
------------------------------------------------------------------------------
اگر نامنظم بود این فایل ورد رو دانلود کنید
پیوست:
ferkans(fpl35).doc

------------------------------------------------------------------------------

خوب خداروشکر ایندفعه مهندس حمید عزیز بدون درگیری و جبهه گرفتن خاصی اومدن جلو و راحت میتونیم بحث رو به یه جایی برسونیم.

مهندس عزیز الان که این مدارک رو گذاشتم اگر بازم هم میگید با فرکانسمتر نمیشه حداقلش اینه که خود شما فرکانس 1331.5 و اطرافشو محاسبه کردید با اسکوپ خودتون که دوباره بخونید من تکرار نمیکنم اینجا.

چیزی که مشخص هست اینه که فرکانس با تغییر میاد بیرون حالا میگید 1331.5 شده 1331.49 و میفرمایید که این نهایت دقت هستش و کاریش نمیشه کرد !

اما باید اینجا خدمت شما و ناصر عزیز عرض کنم ؛ که ما اگر بخوایم و بتونیم تفکیک داشته باشیم احتیاج حتی به ده هزارم هم داریم چه برسه هزارم و چه برسه به صدم هرتز.

من بسیار متعجب شدم که جناب ناصر میگن ده فرکانس پشت سر هم به یه فلز واکنش دارن. ناصر جان واقعا حالت خوشه؟ چیزی که شما میگید اصلا قابل هضم نیست و بسیار ناشیانه ست.

مهندس حمید عزیز ما اگر میخوایم تفکیک داشته باشیم به این دقت و ثبات فرکانسی احتیاج داریم. اینو با بررسی های فراوان و کار چندماهه فهمیدم.
حال شما میگید چندان مهم نیست؟

پس چطور میخواید بحث تفکیک حل شود؟ دوستان عزیزم همینجا به شما اعلام میکنم که اگر دنبال تفکیک نیستید دنبال حرف منو نگیرید و پیگیر نشید برید یه فانکشن ساده گیر بیارید به قول جناب اهورا انواع شکل موج هم داره با اون ردیابی کنید!!! یا جناب سهیل عزیز هم دارن یکی طراحی میکنند ؛ ردیاب 35 هم که از اون فانکشنها بهتره و سیستم وزن هم داره دیگه لازم نیست اینجا با این مطالب من وقتتونو هدر بدید.

اما اگر کسی دنبال تفکیک هست باید به این مسایل توجه کند و لازمه تفکیک داشتن دقت و ثبات فرکانسی بالایی هست چیزی که تو فیلم آقای مارتین دیدید.این بحث دقت فقط پیشنیاز بحث تفکیک هست و مابقی مبحث تفکیک بماند برای بعد.

حال امیدوارم که متوجه حرفای من شده باشید و به این پی برده باشید که قصد و غرضی ندارم و هدفم حصول نتیجه قابل قبول در ردیابی هست.
کسانی هم که دنبال این موضوع نرفتن و نمیتونن درک کنند ولی من دنبالش رفتم و میدونم که دارم چی میگم و اگر متوجه نمیشید بیش از این واضح نمیتونم بگم.

موفق باشید دوستان عزیزم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 7 آذر1393 - 12:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خوشحالم كه بحث هاي شيريني رو ميبينيم :D \:d/ \:d/

من از هيچ كسي واهمه ندارم كه بتونه به نكاتي كه من فهميده ام برسه مگه اين آقا سهيل كه بچه سمجي هست و براي من هم با اين نظر پردازيهاش موي دماغ شده :-s :-s #:-s :-o
آقا سهيل دست از اين كارهاتون بردارين و اينقدر با فانكشن ژنراتورها وتقويت كننده ها و تركيب كننده ها و فيلتر ها ور نرين كه فكر ميكنم وارد منطقه قرمز شدين وميخواهين زحمات يكساله من رو به باد بدين :(( :(( :((

جمعه 7 آذر1393 - 12:57pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ناصرجون الان کدوم یک از ماها سهیل هستیم؟
چیکار اون بنده خدا داری عزیزم فعلا که ایشون دارن رو طرح خودشون کار میکنن . اینجارو بچسب و جواب منو بده ;) :ymhug:

جمعه 7 آذر1393 - 1:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
ناصرجون الان کدوم یک از ماها سهیل هستیم؟
چیکار اون بنده خدا داری عزیزم فعلا که ایشون دارن رو طرح خودشون کار میکنن . اینجارو بچسب و جواب منو بده ;) :ymhug:

ببين كاني جان
يك مثل هست كه ميگه: بهار از گلش پيداست
اگه اين سهيل زحمات من رو بر باد نده كار حميد و فابين مارتين وشما و جاويد و هيچ كس ديگه اي نيست آخه اين سهيل هم طرز فكرش يه جور رايي مثل من هست البته با اين تفوت كه خدا رو شكر به برنامه نويسي مسلط نيست و 6 ماه از من عقبتر حركت ميكند

كاني جان ديگه نميتونم كه به شما اطلاعات ساخت وطراحي بدم يك اشاره كردم كه اگه مثل اين سهيل بودي سر نخ رو ميگرفتي :D ;)

جمعه 7 آذر1393 - 1:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure