انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 10:14am

پاسخ به موضوع  [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 24  بعدی
 Accurate Square wave generator 
نویسنده پیغام

هيشگی به من کمک نکرد

چهارشنبه 28 آبان1393 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام..دوست عزیز برنامه نویسی میکرو فقط چند خط برنامه کپی پیست نیست باید بلد باشی با ریزه کاریهای برنامه نویسی اشنا باشی شاید برای شما محال باشه ولی برای من بعد از 2 ماه برنامه نویسی امکان پذیر شده بهتره بجای سخره گرفتن از دیگران مطالعه رو بیشتر بکنید شرکتهای که ایسی برنامه پذیر میدن بیرون حتما انواع برنامه نویسی هم براش میگذارن و روشهای برنامه نویسی...شما ها ببینید کجا مشکل دارید که نتونستید بیشتر از 1 کیلو بادقت بسازید...برنامه نویسی خیلی باید اشنا باشید با متدهای خاص که بتونید فرکانسهای بالاتر از 20 کیلوهرتز با دقت بسازید شدنی هست چون من تونستم پس شما هم میتونید الی خودتون بگید نمیشه... ~O)

چهارشنبه 28 آبان1393 - 11:09pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز 2 مطلب هست مختصر عرض میکنم خواهشا پاسخ درست بدین تا بلکه به نکته ای بشه دست پیدا کرد.
1- لطفا نوع دقیق میکروی مورد استفاده و کریستال خودتون (نوع و مارک و فرکانس کریستال) رو عنوان کنین تا با محاسبه ریاضی ساده ای بشه متوجه شد حداکثر دقت تولید فرکانس بفرض بهترین برنامه نویسی ممکن چقدر هست. فکر نمیکنم اطلاعات محرمانه ای هم باشه!
2- شما که میفرمایین به این دقت رسیدین خب یعنی نمونه دستگاه رو ساختین! پس چرا به جای قرار دادن نتیجه تست بصورت فیلم و اندازه گیری با یک اسکوپ یا فرکانس متر پیشرفته ؛ فرمودین در صورت درخواست دوستان در قبال هزینه تازه شروع به طراحی میکنین؟! عزیز من شما اگر چنین چیزی رو به هر شکل در اختیار داشته باشی که دستگاه با ارزشی هست و دیگه نیاز به بازاریابی در اینجا هم نداره. خیلی از آزمایشگاهها طالبش هستن! دستگاه غیرمجازی هم نیست و میتونین در انواع سایتهای آگهی در اینترنت تبلیغ کنین و ببینین چقدر باهاتون تماس میگیرن! :D

پنج شنبه 28 آبان1393 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
دوست عزیز 2 مطلب هست مختصر عرض میکنم خواهشا پاسخ درست بدین تا بلکه به نکته ای بشه دست پیدا کرد.
1- لطفا نوع دقیق میکروی مورد استفاده و کریستال خودتون (نوع و مارک و فرکانس کریستال) رو عنوان کنین تا با محاسبه ریاضی ساده ای بشه متوجه شد حداکثر دقت تولید فرکانس بفرض بهترین برنامه نویسی ممکن چقدر هست. فکر نمیکنم اطلاعات محرمانه ای هم باشه!
2- شما که میفرمایین به این دقت رسیدین خب یعنی نمونه دستگاه رو ساختین! پس چرا به جای قرار دادن نتیجه تست بصورت فیلم و اندازه گیری با یک اسکوپ یا فرکانس متر پیشرفته ؛ فرمودین در صورت درخواست دوستان در قبال هزینه تازه شروع به طراحی میکنین؟! عزیز من شما اگر چنین چیزی رو به هر شکل در اختیار داشته باشی که دستگاه با ارزشی هست و دیگه نیاز به بازاریابی در اینجا هم نداره. خیلی از آزمایشگاهها طالبش هستن! دستگاه غیرمجازی هم نیست و میتونین در انواع سایتهای آگهی در اینترنت تبلیغ کنین و ببینین چقدر باهاتون تماس میگیرن! :D

تشکر مهندس مطلبتون لایک داره :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 28 آبان1393 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:

باسلام ..ببخشید برای تاخیری که داشتم درگیر پروژه های کاری بودم..مدیر حمید من با میکرو 16 و کریستال 16 مگاهرتز به این دقتی که میخواستم رسیدم ..من برای پروژهای کاری خودم این فانکشن رو درست کردم و قصد تولیدش رو نداشتم ولی دیدم دوستان مشکل داشتند گفتم اگر کسی بخواهد میتونم براشون درست کنم اگر هم که بشه شکیل درستش کرد که چه بهتر به عنوان یک فانکشن با اپشنهای بهتر میشه ساختش...اگر سوالی بود در خدمتم... :-BD

شنبه 1 آذر1393 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

fabienmartin نوشته است:
حمید نوشته است:

باسلام ..ببخشید برای تاخیری که داشتم درگیر پروژه های کاری بودم..مدیر حمید من با میکرو 16 و کریستال 16 مگاهرتز به این دقتی که میخواستم رسیدم ..من برای پروژهای کاری خودم این فانکشن رو درست کردم و قصد تولیدش رو نداشتم ولی دیدم دوستان مشکل داشتند گفتم اگر کسی بخواهد میتونم براشون درست کنم اگر هم که بشه شکیل درستش کرد که چه بهتر به عنوان یک فانکشن با اپشنهای بهتر میشه ساختش...اگر سوالی بود در خدمتم... :-BD

دوست عزیز لطفا اینجا ادعاهای بیخودی نکنید ما نه از شما فانکشن میخریم و نه دوست د اریم شما اعلام نظر کنید هفته یی یک بار میای یه پست میدی ...ضمنا هیچ کدوم ماها آزمایشگاه نداریم :D

یکشنبه 1 آذر1393 - 1:04am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون fabienmartin عزیز.
خب پس معلوم میشه ادعایی که در مورد دقت فرکانس کردین اصلا نمیتونه صحت داشته باشه! ببینید شما در فرکانس کاری 16 مگاهرتز هر پالس ساعتتون 62.5 نانو ثانیه هست. حداکثر دقت کاری میکرویی نظیر اتمگا16 هم همون 1 پالس ساعت هست. حتما قبول دارین که نمیتونین در کمتر از یک پالس ساعت هیچ کاری از جمله هیچ تاخیر کوچکتری رو ایجاد کنین. پس فاصله بین یک عدد فرکانس تا عدد بعدی شما حداقل 1 پالس ساعت کاری میکرو خواهد بود. حالا بفرض بهترین برنامه نویسی ممکن که البته با روشهای معمولی محاله و باز بفرض اینکه شما در آن واحد فقط یک فرکانس تولید کنید و البته موج هم مربعی ساده باشه ؛ طبق یک رابطه ریاضی ساده میزان خطا در هر فرکانسی برابر خواهد بود با پالس ساعت ضربدر فرکانس مورد نظر به توان 2 ! بنابراین مثلا در فرکانس 100 کیلوهرتز که شما ادعای دقت دهم هرتز کردین ؛ با یک محاسبه ساده میزان خطا حداقل 625 هرتز خواهد بود!!! کریستال معمولی هم بطور متوسط 20 PPM (میلیونیوم) خطا داره که در فرکانس 100 کیلوهرتز میشه 2 هرتز و به این ترتیب مجموع خطا روی این فرکانس حداقل به 627 هرتز میرسه که اگر به چنین چیزی هم دست پیدا کنین شاهکار کردین!
در فرکانس 100 هرتز هم که شما ادعای دقت ده هزارم کردین ؛ باز در بهترین حالت خطای تولید فرکانس میکرو حدود 6 ده هزارم هست و خطای کریستال هم 2 هزارم خواهد شد که در مجموع میزان خطا رو به حدود 3 هزارم هرتز میرسونه که با ده هزارم تفاوت قابل ملاحظه ای داره!
در واقع در فرکانس های بالا خطای دیجیتالی خود میکرو محدود کننده هست و در فرکانسهای پایین بیشتر خطای کریستال اعشار رو محدود میکنه. اینها محاسبات ساده ریاضی هستن و به تبحر من و شما هم ربطی ندارن چون حداکثر دقت امکانپذیر توسط سخت افزار مربوطه همین هست و با هیچ روش نرم افزاری امکان نداره بشه ازش عبور کرد. حالا بصورت شانسی بعضی فرکانس ها طبیعتا دقیق تر در میان که این بحثش جداست! مثلا 100 هزار خیلی دقیق تر در میاد ولی 100 هزار و 300 دارای خطای زیادی خواهد بود. اما در حالت کلی میزان دقت یا خطا به همین شکل که عرض کردم قابل محاسبه هست. همین دقت رو هم اگر بتونین در صورت متغیر بودن فرکانس بهش برسین کار بزرگی کردین. ولی اگر فرکانس بصورت ثابت باشه بسیار ارزشش کمتر هست.

یکشنبه 1 آذر1393 - 2:54am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
من نمیخوام وارد دعواها بشم یا دعوایی پیش بیارم. متاسفانه تا یکی صحبتی متفاوت عنوان میکند همه بر علیه ش جبهه میگیرن. اینو نه فقط در اینجا بلکه در تایپکهای دیگه نظیر تفسیر علایم؛ فلزیاب پالسی و ردیاب هم شاهد بودیم. و نتیجه ش هم همه ی شما شاهد بودید.

اینجا هم بازم داستان داره تکرار میشه.

من پارسال از مهندس حمید تقاضای ساخت ورژن سوم ردیاب با دقت 3 رقم اعشار رو کردم که متاسفانه جواب منفی گرفتم و گفتن که برای تولید دقتهای بیشتر مثلا 7رقم و 8رقم اعشار به تجهیزات آزمایشگاهی بسیار گرانقیمت و بزرگی در حد یک اتاق (بعنوان مثال) نیاز داریم که بکلی منتفی خواهد بود.

دوستانی هم که اینجا ساز مخالف زدید فکر نمیکنید دارید عجله میکنید؟ من کار این کاربر رو ندیدم اما قبلا کسانی دیگه با فیلم بهم نشون دادن و نمونه فیلمی دیده ام که میگم هرچند محصولی ندیدم یعنی پیگیر محصول نشدم اما فیلم کارکردشو دیدم.

حال باید ببینیم این کاربر چه جوابی خواهند داشت نه اینکه سریع همه بر علیه ش جبهه بگیریم. منتظر میمونیم

یکشنبه 2 آذر1393 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کانی جان من که حرف بدی نزدم فقط گفتم اگه قبلا این کارو کرده یه فیلم بزاره

سهیل جان چی شد؟
میشه مراحل کارتو بگی به کجا رسیدی؟

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

یکشنبه 2 آذر1393 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من که نه از الکترونیک چیزی میدونم نه از برنامه نویسی :((
بهتره این دوستمون برای اثبات ادعاشون یک فیلم کوتاه قرار بدن تا همه چی معلوم شه ,شاید هم راست بگن

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

یکشنبه 2 آذر1393 - 12:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure