انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 11:33pm

پاسخ به موضوع  [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی
 Accurate Square wave generator 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان از من درخواست کردن فیلم تست دستگاه واقعی رو بذارم که تصویرش رو بصورت فیلمبرداری از صفحه اسکوپ ملاحظه میکنین:
پیوست:
snap_1723.gif

دوستان تصویر بصورت متحرک هست و باید دانلود کنین! این تصویر مربوط به خروجی یکی از انتنها روی فرکانس 1331.5 در مود آزاد هست. همونطور که ملاحظه میکنین پنجره پایینی مربوط به حالت زوم شده با تایم دیویژن 80 نانو ثانیه هست که کاملا از دقت مناسب برای ارزیابی دقت و پایداری موج برخورداره. لازم به ذکره از حالت Average و حذف نویز استفاده نشده و لذا بیشتر لرزشهایی که میبینید مربوط به نویز دستگاههای اطراف هست که اندکی تاثیر میذارن اما باز هم در عدد نهایی محاسبه شده تاثیر محسوسی ندارن. عمدا به همین صورت اصلی تصویر گرفتم که عده ای باز اتهام نزنن! راست و حسینی هر چه بوده همینه!
اگر دقت کنین دو کرسر S , E تنظیم شده دارای فاصله دلتای 100 نانو ثانیه ای هستن. تریگر هم روی لبه بالا رونده تنظیم شده. پس ما در واقع داریم طول پالس مثبت رو اندازه میگیریم. اگر فاصله بین S , E رو در نظر بگیرین ؛ کمی بعد از تایم E که معادل 375.5 میکرو ثانیه هست پالس مثبت تمام میشه. با محاسبه حدودی میشه گفت تقریبا 0.2 فاصله این دلتا طول موج مثبت بیشتر ادامه پیدا میکنه. پس پهنای پالس مثبت معادل 375.5 میکرو ثانیه بعلاوه 20 نانو ثانیه هست که در مجموع میشه 375.52 میکرو ثانیه. از انجا که این فقط پهنای قسمت مثبت پالس هست برای محاسبه مفهوم متعارف فرکانس باید این عدد رو ابتدا در 2 ضرب کنیم که به عدد 751.04 میکرو ثانیه میرسیم که این طول کل سیکل یا در واقع پریود موج تلقی میشه. بر اساس فرمول ساده تبدیل پریود به فرکانس هم 1 رو تقسیم بر 751.04 میکرو ثانیه (10 به توان 6-) میکنیم و عدد فرکانسی 1331.49 حاصل میشه! ملاحظه میکنین که از دقت بالایی برخورداره. میزان نوسان موج هم بیشتر بخاطر نویز هست ولی بیشتر از یک پنجم تایم دیویژن 80 نانو ثانیه ای نیست که در واقع میشه 16 نانو ثانیه و کاملا قابل قبول هست. هیچ نوسان تاثیر گذاری از نظر پایداری فرکانس دیده نمیشه و دقت چند صدم هرتز روی فرکانس 1331.5 کاملا در ردیابی بی تاثیره. بهرحال هر چه که هست این دقت ردیاب 35 هست ؛ بدون کلک و دروغ! خوب یا بدش دیگه بستگی به نظر و توقع دوستان داره. البته دقت کنین در ردیاب ما فقط طول پالس مثبت در ردیابی هدف و در واقع تفکیک موثر هست. از فواصل منفی برای سیستم وزن استفاده میشه و لذا پالسهای منفی کلا محاسبات دیگری دارن که هیچ ربطی به مفهوم فرکانس ردیابی نداره! لذا اندازه گیری اونها در این مقوله نمیگنجه و فرکانسمتر هم چون هم پالس مثبت و هم منفی رو لحاظ میکنه طبیعتا عدد دیگری برای کل موج نشون میده. ولی دوستانی که گاهی فرمودن نوساناتی در امواج هست دقت داشته باشن که باید فقط پهنای پالس مثبت رو با اسکوپ طبق روش فوق اندازه بگیرن و محاسبه کنن. اگر نتیجه غیر چیزی بود که من اعلام کردم دستگاهشون دارای مشکل جدی هست و قطعا جواب نمیده.
حالا این دوستمون فرموده بودن فیلم فرکانس 1331.7 رو بذار!!! خیلی جالبه ایشون با اینکه میگن ردیاب 35 رو در اختیار دارن اما ظاهرا اونقدر هم اواره کوه و بیابون و تست با این ردیاب نشدن که بدونن ما در ردیاب 35 اصلا فرکانس 1331.7 نداریم! این رو هر کسی که با این ردیاب کار کرده و قاعدتا باید این رنج فرکانسی رو هم تست کرده باشه میدونه. در واقع بنده به میزان دقتی که مطمئن بودم فرکانس ها رو مقیاس بندی کردم. اگر 1331.7 نداریم یعنی بطور مطمئن نمیشده از 0.5 به 0.7 سوئیچ کرد و در واقع چنین دقتی لااقل در این سیستم امکان ناپذیر بوده.
حالا شما از فرکانس متر یا بقول خودتون ولتمتر! هایوکی دم میزنین ؛ من عرض میکنم اصل کار به اسکوپ هست. جایی که پایداری موج اهمیت داره دیگه عددی که فرکانس متر نشون بده حائز اهمیت نیست. اونم جایی که از DDS نرم افزاری روی همین میکروها استفاده بشه که دیگه هیچی فقط شما میتونی به فرکانس متر خودت افتخار کنی و بهتره اصلا سمت اسکوپ هم نری کما اینکه تا الانش هم نرفتی! :D اگر غیر این هست ما منتظر این هستیم که تست پایداری توام با دقت امواج طرح شما رو هم شبیه به چیزی که من تست گرفتم ببینیم. در ضمن دوست عزیز! چه در روش شما چه در روش بنده میکرو های اتمگا 8 و 16 و 32 هیچ تفاوتی با هم ندارن! این رو برین از دوستانتون در اتمل هم سوال کنین! ;) :D اونجایی که این میکروها با هم متفاوت هستن رو لااقل من نیاز نداشتم! پس جاییکه تعداد ورودی خروجی پورتهای مورد استفاده هم زیاد نیست دلیلی بر استفاده از قطعه بزرگتر هم نیست! وگرنه برنامه نویسی همه اینها مثل هم هست. در عرض چند دقیقه میتونم برنامه ردیاب 35 رو برای همه این میکروها تغییر بدم! این دال بر مساله خاصی نیست. بلکه دقت نرم افزار مهمه که همونی باشه که مد نظر بوده.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 6 آذر1393 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب مدیر این فیلم ها که چیزی رو مشخص نمیکنه در ضمن اینجا تاپیک جناب سهیل هست من یه تاپیک جدید باز کردم تشریف بیارید اونجا در خدمتتون هستم..اون فرکانس 1331.7 هم پیشکش فقط 1331.5 و 21.04 رو روی ولتمتر خوب نشون بده ولتمتری که دقتش رو با یک فانکش برای ما نشون بده تا ببینیم چقدر دقیق هست عکس و فیلم مثل من عکس و فیلم بگذار در ضمن پشت دستگاه رو هم نشون بده که تو رزین هست منتظرم... :-H

پنج شنبه 6 آذر1393 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fabienmartin نوشته است:
جناب مدیر این فیلم ها که چیزی رو مشخص نمیکنه در ضمن اینجا تاپیک جناب سهیل هست من یه تاپیک جدید باز کردم تشریف بیارید اونجا در خدمتتون هستم..اون فرکانس 1331.7 هم پیشکش فقط 1331.5 و 21.04 رو روی ولتمتر خوب نشون بده ولتمتری که دقتش رو با یک فانکش برای ما نشون بده تا ببینیم چقدر دقیق هست عکس و فیلم مثل من عکس و فیلم بگذار در ضمن پشت دستگاه رو هم نشون بده که تو رزین هست منتظرم... :-H

دوست عزیز شما می خواهید چه چیز را ثابت کنید؟شما نمی دانم مارو قاقول حساب کردین :D یا فکر کردین که ما اینقدر بی سوادیم که حرف های امثال شمارو متوجه نمیشیم.بنده واقعا در حیرتم که چرا مهندس حمید اصلا به نظرات] شما جواب میدن.هرکسی فقط کمی اطلاعات الکترونیک داشته باشه به راحتی و روز روشن همه چیز واضح هست.دیگر کشش ندین خواهشا

پنج شنبه 6 آذر1393 - 11:38pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب fabienmartin من اونجا جواب شما رو دادم شما ظاهرا تاپیکها رو قاطی کردین! :D تشریف ببرین همونجا فعلا مطالعه کنین تا بعد.

جمعه 6 آذر1393 - 12:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

واقعا كه مسخره هست
چه لزومي داره كه به هم متلك بندازين ومدارهاي هم رو مسخره كنين من كه ناراحت شدم خوب هر طراحي براي خودش يك سبك و تجربه اي داره ومشخصه كه با هم فرق داشته باشند :-? :-? مهم اينه كه در طبيعت جواب گرفته شود نه با اسكوپ و ولتمتر يا فر كانس متر

ضمنا آقا سهيل در مورد اون فر كانسها هم بايد خدمتتان عرض كنم كه استفاده از فركانس پايين در ردياب يك چيز مزخرف هست
و براي شما هم متاسفم خوب طبيعي هست وقتي طراح نتونه در برنامه نويسي ماهر باشه بجاي اينكه بياد از فركانس 1 تا 99999 هرتز رو با ميكرو توليد كنه مياد فركانس پايين ميسازه و براش مميز ميزاره و جماعت رو در بيابون علاف ميكنه
واي به روزي كه شما آقا سهيل برنامه بنويسين كه ميدونم هم بلد نيستين بنويسين ;) :D
اونوقت ديگه جماعت بايد در سطح مريخ گنج يابي كنند :D =)) =)) :))

جمعه 7 آذر1393 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ناصر جان اول دقت کن و اسمها رو درست بخون. من سعید هستم و اقا سهیل اصلا وارد بحث نشده.
شما الان تو پست خودتون گفتید که بهتره طرح همدیگر رو مسخره نکنیم و هر کسی طرحی داره. ولی خودتون شروع کردید به مسخره کردن ردیاب 35.
جالبه هر کی میاد یه نظری میده و تو ذهنش داره و فکر میکنه که درسترین نظر طرح ایشونه. یکمی هم اگه فکر کنیم که احتمال داره اشتباه داریم دیگه این مشکلات پیش نمیاد.
اگه ادعا دارید که ردیابتون بدون خطاست واسه یکی از دوستان قابل اعتماد بفرستید و اگه ثابت شد من خودم میام واستون تبلیغ میکنم. با اینکه قرار بود اینکار رو بکنید و واسه اقا جاوید بفرستید ولی رو حرفتون نموندید.
در ضمن رو فرکانسهای بالا اگه صد تا هم اینور اونور کنید باز انتنها عکسالعمل دارن ولی نتیجه کار مهمه.
در ضمن بهتره از اقا سهیل طلب بخشش کنید واسه حرفاتون :D

جمعه 7 آذر1393 - 12:48pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

@tesla نوشته است:
واقعا كه مسخره هست
چه لزومي داره كه به هم متلك بندازين ومدارهاي هم رو مسخره كنين من كه ناراحت شدم خوب هر طراحي براي خودش يك سبك و تجربه اي داره ومشخصه كه با هم فرق داشته باشند :-? :-? مهم اينه كه در طبيعت جواب گرفته شود نه با اسكوپ و ولتمتر يا فر كانس متر

ضمنا آقا سهيل در مورد اون فر كانسها هم بايد خدمتتان عرض كنم كه استفاده از فركانس پايين در ردياب يك چيز مزخرف هست
و براي شما هم متاسفم خوب طبيعي هست وقتي طراح نتونه در برنامه نويسي ماهر باشه بجاي اينكه بياد از فركانس 1 تا 99999 هرتز رو با ميكرو توليد كنه مياد فركانس پايين ميسازه و براش مميز ميزاره و جماعت رو در بيابون علاف ميكنه
واي به روزي كه شما آقا سهيل برنامه بنويسين كه ميدونم هم بلد نيستين بنويسين ;) :D

ناصر جونم بازم که به روش خودت داری پست میدی بپر اون یکی تایپک جواب شمارو هم دادم :ymhug:

جمعه 7 آذر1393 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سهيل جان کجايی داداش طرحت به کجا رسيد من که مشتاق طرحهاتم خدا بهت طول عمر با برکت بده

پنج شنبه 26 آذر1393 - 12:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

@tesla نوشته است:
واقعا كه مسخره هست

[color=#FF4000][size=150]ضمنا آقا سهيل در مورد اون فر كانسها هم بايد خدمتتان عرض كنم كه استفاده از فركانس پايين در ردياب يك چيز مزخرف هست

[size=150]واي به روزي كه شما آقا سهيل برنامه بنويسين كه ميدونم هم بلد نيستين بنويسين [/size] ;) :D
[/size][/color]

دوست گرامی اصلا شما منو میشناسی؟؟؟ بنده هیچ ادعایی نکردم!!!! واصلا مجبور نیستم جواب امثالی مثل جناب عالی رو بدم.................

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 26 آذر1393 - 2:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:
سهيل جان کجايی داداش طرحت به کجا رسيد من که مشتاق طرحهاتم خدا بهت طول عمر با برکت بده

بهتون خصوصی عرض کردم....

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 26 آذر1393 - 2:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Saeed020 و 128 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure