انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 اردیبهشت1403 - 12:03am

پاسخ به موضوع  [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 24  بعدی
 Accurate Square wave generator 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

Kani نوشته است:
جاوید عزیز من دیگه واقعا توش موندم
یعنی این فیلم برای شما که دستی تو اینکار دارید واضح نبود؟ میفرمایی فقط ادعا کردن ایشون؟ چطوری میخوای ثابت بشه؟ فیلم از این واضح تر من نمیتونم انتظار داشته باشم.

من که نمیفهمم هدفتون از این پست چی بود. باید هم خدمتتون عرض کنم اونطور هم نیست که میگن فرکانسمتر دقیق نیست.
من بهتره توضیح بدم اینطوری نمیشه.

ما در همه زمینه ها در همه کالاها و همه موارد خوب و بد داریم.
ما ماشین خوب داریم ماشین بد.
ما کفش خوب داریم کفش بد.

ما اسکوپ خوب داریم اسکوپ بد.
ما فرکانس متر خوب داریم فرکانس متر بد.

حال مبحث مورد نظر ما اینه که باید بگیم ما و حداقل خود من با فرکانس متر بسیار دقیق آلمانی خروجی 35 رو گرفتم و اونو دارای اشکال می بینم.
این فرکانس متر من با اسکوپ ژاپنی که الان فکر کنم حول و حوش 5 میلیون قیمتشه مقایسه کردیم و برابری کرد. جای هیچ شکی در این نیست.

حالا هی بگید با اسکوپ نمیشه با فرکانسمتر نمیشه ؛ پس با چی میشه اندازه گرفت خروجیو؟ شعبده بازی میخواد؟ خیر این حرفا گمراه کننده ست و فاقد ارزش.

درود بر شما
کانی جان دقیقترین ابزار برای اندازه گیری دقت فرکانس اسکوپ هست وگرنه شرکتهایی که اسکوپ می سازند از وقتی فرکانس سنج به بازار اومده باید سالها پیش در شرکتشون را تخته میکردند
اینکه 35 یا طرح مارتین کدوم دقیقتر هست فقط این اسکوپ میتونه تعیین کننده باشه و تست این هم دیگه اینقدر دنگ وفنگ نمیخواهد کافی یه اسکوپ 20 تا 100 ملیونی باشه و یه نفر که وارد باشه اونها را بررسی کنه و دیگه اینهمه جنگ و دعوا و مرافه نداره.اینکه کدوم بهتر هست مبارک صاحبان طرح باشه وگرنه ما همونیم که با بیل و بدون کلنگ هنوز موندیم و تقییری برای ما اتفاق نیفتاده.حالا این وسط اگه بین چند دستگاه یه دستگاه متوسط هم گیر ما بیاد که کارمون راه بیوفته صرری نکردیم

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:30am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

جاوید جان مگه اسکوپ فقط واسه اندازه گیری فرکانسه که با اومدن فرکانس متر درشون تخته بشه؟
خیر خیلی کاراهای دیگه با اسکوپ میکنن و به هیچ عنوان در شرکتهاشون با اومدن فرکانسمتر بسیار دقیق هم بسته نمیشه. B-)

حرفای بعدیتم بله ما همونیم که بیل و کلنگ به دست آواره بیابونهاییم. منتهی من میخوام از این به بعد کمتر بیل و کلنگ بزنم آبروم رفته بخدا :ymhug:

آخرین بار توسط Kani در پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:40am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:38am
استاد
استاد

@tesla نوشته است:
دوستان
من نميدونم شماها چرا روي فركانس دقيق زوم كردين
ببينين همه رديابها خطا دارند چون محيط طبيعت يك محيط ناهمگن هست ويكنواخت نيست
به نظر من اون رديابي خوب هست كه دو فاكتور مهم داشته باشه يكي اينكه تا جايي كه بتونه و بشه خود رو با هر محيطي وفق بده و حداقل خطا رو در اون محيط از خودش نشون بده
واون يكي مورد اينه كه واقعا به فلز زير خاك كه سالهاي سال زير خاك مونده وبه چندين لايه مختلف تجزيه شده حساسيت نشون بده نه به فلز جديد :D ;) ;) ;) ;)
اگه رديابي بتونه عوامل خطا رو حذف كنه وعمق نفوذ و شعاع نفوذ خوبي داشته باشه ودر 10 تا حفاري لا اقل 5 تا حفاري موفق بده اون خوبه وگرنه كه ميشه با دو تا ميله برنجي هم رديابي كرد :-? :-?

درود بر شما
ناصر جان مگه ردیاب مارمولک هست که خودش را با هر زمینی وفق بده.تقریبا عوامل خطا که مشخص شده با 35 و کم کم داره رفع میشه و اگه ردیابی فلز قدیم را گرفت صد درصد فلز حدید را هم میگیره چون از نظر ساختار اتمی که یک جنس با یک جنس دیگه از همین نوع فرق نداره فرکانس هست که دو فلز از یک جنس را یکی بگیره و یکی نگیره اما قدیم و جدید نداره

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

كاني جان شرمنده كه نميتونم زياد توضيح بدم
تا حالا هزار بار گفتم ولي كسي جدي نگرفته يادتونه آقاي سهيل يك تاپيك زد و با استفاده از موج سينوسي تونست كمي خطا ها رو حذف كنه اون يك سر نخي هست واسه همه
فقط اين رو ميگم كه روي شكل موج نامتقارن كاركنين و به جدول nmr عناصر توجه كنين
يك ماده براي اينكه آرايش هاله يوني منظظظظمي بروز بده ميبايست در اربيتالهاي اون يك حركت با فاز 90 درجه در حول محور x , d و يك مدولاسيون فاز 180 درجه روي محور y و دوباره يك مدولاسيون فاز 90درجه حول محور z ديگه بيشتر توضيح بدم هنگ ميكني :D ;) ;) ;)

آقا هزار بار گفته ام بيخودي خودتون رو با اين صدم هرتز ها علاف نكنين

آخرین بار توسط @tesla در پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:49am ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:39am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

@tesla نوشته است:
كاني جان شرمنده كه نميتونم زياد توضيح بدم
تا حالا هزار بار گفتم ولي كسي جدي نگرفته يادتونه آقاي سهيل يك تاپيك زد و با استفاده از موج سينوسي تونست كمي خطا ها رو حذف كنه اون يك سر نخي هست واسه همه
فقط اين رو ميگم كه روي شكل موج نامتقارن كاركنين و به جدول nmr عناصر توجه كنين
يك ماده براي اينكه آرايش هاله يوني منظظظظمي بروز بده ميبايست در اربيتالهاي اون يك حركت با فاز 90 درجه در حول محور x , d و يك مدولاسيون فاز 180 درجه روي محور y و دوباره يك مدولاسيون فاز 90درجه حول محور z ديگه بيشتر توضيح بدم هنگ ميكني :D ;) ;) ;)

دشمنت شرمنده
حالا شد یه چیزی اما باز خیلی موارد دیگه هم هست B-) ;)

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:44am
استاد
استاد

Kani نوشته است:
جاوید جان مگه اسکوپ فقط واسه اندازه گیری فرکانسه که با اومدن فرکانس متر درشون تخته بشه؟
خیر خیلی کاراهای دیگه با اسکوپ میکنن و به هیچ عنوان در شرکتهاشون با اومدن فرکانسمتر بسیار دقیق هم بسته نمیشه. B-)

حرفای بعدیتم بله ما همونیم که بیل و کلنگ به دست آواره بیابونهاییم. منتهی من میخوام از این به بعد کمتر بیل و کلنگ بزنم آبروم رفته بخدا :ymhug:

درود بر شما
وقتی پای دقت فرکانس بیاد وسط این فقط اسکوپ هست که حرف اول و اخر را میزنه .اسکوپ صرفا فقط برای تشخیص و دقت امواج ساخته شده و کارایی دیگری نداره البته تا اونجا که من اطلاع دارم معمولا خروجی و ورودی فرکانسهای قطعات الکترونیکی را باهاش چک میکنند

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:46am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ناصر جان من زود پست رو دادم مجبورم دوباره پست بدم.

حرف جالبی زدی بعد از ویرایش پستت. درست فهمیدم؟ گفتی صدم هرتز خیلی مهم نیست؟

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:52am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:

درود بر شما
وقتی پای دقت فرکانس بیاد وسط این فقط اسکوپ هست که حرف اول و اخر را میزنه .اسکوپ صرفا فقط برای تشخیص و دقت امواج ساخته شده و کارایی دیگری نداره البته تا اونجا که من اطلاع دارم معمولا خروجی و ورودی فرکانسهای قطعات الکترونیکی را باهاش چک میکنند

جاويد جان از شما ديگه بعيده روي اين صدم هرتزها وقت يزارين موج ردياب بايد طوري عمل كند كه حاله يوني رو تغيير بده و كشش يوني بايد طوري باشه كه يونهاي ذرات رو كاهش بده ويونهاي هاله يوني فلز رو زياد كنه وگرنه خودتون هم ميدونين كه يك فلز بااختلاف 10 هرتز اينور و اونور هم دسته ها واكنش دارند وعمل ميكنند ديگه نيازي به فركانس دقيق نيست كه بياييم روي صدم وهزارم هرتز كار كنيم
قدرت ميدان الكتريكي ومغناطيسي موج بايد روي هاله يوني تاثير بزاره واون رو به گونه اي يا متمركز كنه يا پخش كنه به اطراف كه اگه پخش كنه كه ميشه حذف كننده و اگه متمر كز كننه كه ميشه point

پنج شنبه 5 آذر1393 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
ناصر جان من زود پست رو دادم مجبورم دوباره پست بدم.

حرف جالبی زدی بعد از ویرایش پستت. درست فهمیدم؟ گفتی صدم هرتز خیلی مهم نیست؟

متاسفانه دوستان براي خودشان با ردياب 35 سفسفه درست كرده اند يكي مياد ميگه من با دوصدم بهتر عمل كردم آقا اين حرفارو ول كنين باور كنين خارجيها كه به انجمن سر ميزنند مياند كلي ميخندند وميرند اين رو يكيشون در فرومهاي خارجي بهم ميگفت :-s #:-s :ymblushing:

پنج شنبه 5 آذر1393 - 1:02am
استاد
استاد

@tesla نوشته است:
جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:

درود بر شما

جاويد جان از شما ديگه بعيده روي اين صدم هرتزها وقت يزارين موج ردياب بايد طوري عمل كند كه حاله يوني رو تغيير بده و كشش يوني بايد طوري باشه كه يونهاي ذرات رو كاهش بده ويونهاي هاله يوني فلز رو زياد كنه وگرنه خودتون هم ميدونين كه يك فلز بااختلاف 10 هرتز اينور و اونور هم دسته ها واكنش دارند وعمل ميكنند ديگه نيازي به فركانس دقيق نيست كه بياييم روي صدم وهزارم هرتز كار كنيم
قدرت ميدان الكتريكي ومغناطيسي موج بايد روي هاله يوني تاثير بزاره واون رو به گونه اي يا متمركز كنه يا پخش كنه به اطراف كه اگه پخش كنه كه ميشه حذف كننده و اگه متمر كز كننه كه ميشه point

درود بر شما
ناصر جان من با 35 حتی با صدم هرتز هم نمیتونم دو فلز متفاوت را بگیرم حالا وقتی به گفته شما تا 10 هرتز هم انتنها الکی میچرخند پسی باید انتنها مدام گرفتار چرهش باشن و همه فلزات را بگیرن. کلا هاله یونی فقط برای ردیابی خوب هست و برای تفکیک و عمق گیری و یا نقطه زنی دردسر ساز هست و کلا ردیابی بر اساس هاله یونی همش جوابش منفی و گرفتن ذرات هست هر وقت فلز جدید و فلز قدیم اگه به یک اندازه وزن داشته باشه و ردیاب هر دو را با یک وزن بگیره انوقت میشه گفت ردیاب خوبی هست و سیستم کار ردیاب بر اساس مگنتی که از گردش الکترون به دور هسته بوجودمی اید هست واگه غیر از این بود هیچ ردیابی فلز جدید را نمیتونست بگیره چون هاله یونی نداره و فقط فلز زیر خاک مونده را میگرفت چون این فلز هاله ایجاد کرده

پنج شنبه 5 آذر1393 - 1:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure