انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 7:43pm

پاسخ به موضوع  [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 24  بعدی
 Accurate Square wave generator 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان به نظرم کمی صبر کنید.
همه چیز معلوم میشه.
تازه اگه این طرح هم خوب جواب بده،
مدیران سایت میتونن با اقای فابین همکاری کنند.
از همفکریه بچه ها هم استفاده کنن.

سه شنبه 4 آذر1393 - 12:45pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب بالاخره بعد از ساعتها بی خوابی داستان برای من مشخص شد! جناب fabienmartin حالا دیگه ما رو بابت همین طرحهای دستکاری شده نتی سر کار میذاری؟! :-w :D
واقعیت این هست که قضیه درسته و فرکانس هم دقیقه! اما باید دید واقعا از چه روشی استفاده شده؟ ایشون از دادن جواب فنی به من خودداری کرد ولی یک سرنخ کافی بود که بشه اصل داستان رو پیدا کرد! یعنی مقایسه با ایسی AD9833 که یک آیسی DDS هست. بله تنها با DDS میشه به چنین دقتی رسید. اما نکته اینجاست که عملا این DDS توسط میکرو پیاده سازی شده! اگر به صفحه زیر رجوع کنین دقیقا طرح مشابهی رو ملاحظه میکنین:
http://www.myplace.nu/avr/minidds
طرح مربوط به سال 2001 هست و تازه با یک میکروی رده پایین تر AVR پیاده سازی شده! این صفحه رو من قبلا هم دیده بودم ولی واقعا فکر نمیکردم دقت تا این حد بالایی داشته باشه. ولی بهرحال دقتش بیشتر در فرکانسهای بالا خیره کننده هست و در فرکانسهای پایین برای اینکه دقت خوبی بدست بیاد باید برنامش کمی دستکاری بشه.
فقط این طرح هم نیست! اگر کلمات AVR یا ATMEGA رو همراه با DDS سرچ کنین به چندین طرح دیگه هم میرسین که همگی از روش مشابهی استفاده میکنن. یکیش هم همون فانکشن ژنراتور موجود در انجمن هست!
مهمترین نکته در طراحی DDS شمارنده اکومولاتور فاز هست. چیزی که تعیین کننده دقت تولید فرکانسه. با دستکاری چند متغیر ساده میشه فرکانسهای اعشاری خوبی هم داشت. کل برنامه DDS پیچیده نیست و اتفاقا کوتاه هم هست ولی برای کارایی بهتر باید به اسمبلی نوشته بشه که نمونه های زیادیش هم موجوده. البته مجددا عرض کنم اینکه این طرح نرم افزار دقیقا به چه صورت میتونه از محدودیت پالس های ساعت عبور کنه چیزیه که من هنوز متوجه نشدم! در هر صورت باز هم تاکید میکنم حتی در این طرح DDS هم همونطور که اشاره شده دقت کریستال تعیین کنندست! پس در هر صورت عدد فرکانس نهایی بدست اومده رو باید در 20 میلیونیوم ضرب کنین تا میزان خطای اضافی بر حسب هرتز هم محاسبه بشه.
جناب fabienmartin حالا ما این داستان رو نمیدونستیم یا حواسمون نبوده! شما چرا باید سوء استفاده کنین و خودتون رو تا این حد بالا ببرین؟ آخرش هم که از نکات محرمانه مهندسین شرکت اتمل مایه گذاشتین که یک دروغ محض بود! :-w این کارها واقعا قشنگ نیست. نمیدونم چرا پای پول وسط میاد آدمها اینقدر آسمون و ریسمون الکی به هم میبافن. من قبول دارم شما برنامه رو برای دستیابی به دقت مورد نیاز خودت دستکاری کردی ولی در برنامه DDS واقعا این کار مشکلی نیست. این رو خودت هم میدونی!
اما در خصوص اهمیت موضوع دقت این فرکانس در ردیابی بحث کمی متفاوت هست. اولا این طرح اتفاقا بیشتر مناسب فرکانسهای بالاست. برای فرکانسهای پایین هم در صورت دستکاری میتونه جواب خوبی بده. در ثانی دیگه سیستم حذف کننده وزنی نمیشه داشت! حداقل از نظر من این خیلی مهمه که یک سیستمی در ارتباط با وزن هدف وجود داشته باشه. الان اگر ردیاب 35 ما سیستم کنترل وزن نداشت که کلا ول معطل بودیم و با توجه به خطاهای دیگه متداول در ردیابی شانس رسیدن به موفقیت خیلی کم میشد.
بهرحال این دوستمون هم اگر طبق چیزی که گفتن عامل خطاها رو به این دقتهای فرکانسی میدونن ؛ باید ازشون پرسید پس چرا مدارشون هنوز روی فیبر مشبک و بردبورد قرار داره؟! اگر هدف ردیاب باشه که باید بهش آنتن وصل کرد و در ردیابی واقعی مورد استفاده قرار داد تا عملکردش مشخص بشه. وانگهی ایشون که ادعا میکنه دقت فرکانس در ردیابی تنها فاکتور مهم هست و بارها بطور مستقیم و غیر مستقیم بنده یا ردیاب 35 رو به چالش کشیده ؛ چرا به جای استفاده از همین طرح برای ردیابی به فکر فروشش افتاده؟! اگر واقعیت چیزی بود که ایشون ادعا میکنه ؛ خب باید میرفت و موفق هم میشد و اینجا نبود که فانکشن ژنراتور بفروشه! :D فکر میکنم اینا واقعیتهایی هست که وجود داره ولی دوستان بدلیل ذهنیت خاصی که دارن در اینجور مواقع سریع تحت تاثیر قرار میگیرن. من حتی میدونم طی چند وقت اخیر ایشون با چندین نفر از بزرگان انجمن ارتباط برقرار کردن و طرح خودشون رو به نوعی مطرح کردن و جوری نشون دادن که انگار یک کار واقعا نبوغ آمیز انجام شده! قبول دارم کاری انجام شده. ولی اولا نبوغ شما نبوده و اصل طرح مربوط به جای دیگست و با هر سخت افزاری هم قابل پیاده شدنه. در ثانی این صرفا یک فانکشن ژنراتوره! اصولا خروجی ردیاب رو هم با فرکانس متر نمیسنجن. راه درست تحلیل شکل موج هست نه عدد فرکانس! چیزی که مشخصا شما زیاد باهاش سر و کار ندارین و در فیلم کوتاهتون و بیان این مطلب غلط که با پروتئوس نمیشه فرکانس رو دقیق سنجید ؛ مشخص شد! رک و واضح بگم اگر ردیاب 35 هر چه که هست داره درست کار میکنه ؛ بر اساس شکل موج و تایمینگ خاصشه نه عدد فرکانسی که بتونین با فرکانس متر اندازش بگیرین! همه ردیابهای خوب دنیا به همین شکل هستن. وگرنه طرح شما رو فقط با دستگاههایی مثل ری فایندر میشه مقایسه کرد که جز تولید یک فرکانس ساده توسط DDS هیچ کار دیگه ای انجام نمیدن. پس هیچ حذف کننده ای هم نمیتونن داشته باشن. این هم به سادگی معادل خطای بسیار بالاست ؛ حالا دقت فرکانسی هر چقدر میخواد بالا باشه!
خدمت دوستانی هم که هنوز آنتن بدست دنبال دقت فرکانس بیشتر هستن هم عرضی دارم! دوستان عزیز نگاه به سکوت الان من در مقوله ردیابی نکنین! من حتی قبل از ساخت ردیاب 22 هم نزدیک 1 سال آنتن دستم بود و از این مدار به اون مدار تست میکردم. تا به 35 برسم راه درازی رو رفتم! این مسیر رو دستکم نگیرین. هنوز خیلی چیزها میدونم که شما شاید ندونین. البته از نظر تکنیک کار عرض میکنم. نکته ساده دقت فرکانس اینه که وقتی شما روی فرکانس مورد نظرتون در ردیابی فاین دارین ؛ یعنی حداقل یک شماره کمتر یا بیشترش هم جواب میده ؛ دیگه دقت فرکانسی بیشتر معنی نداره. وگرنه هیچ فرکانسی مطلق نیست. تا چند رقم اعشار میخواین داشته باشین؟ اعشار واقعی آیا میتونه نهایتی داشته باشه؟ معلومه که نه! تا یک حدش در ردیابی تاثیر داره. از اون به بعد دیگه هیچ تاثیر و تفاوتی نداره. پس به این شایعات روز افزون توجهی نکنین. کسانی که ردیاب 35 رو دارن مطمئن باشن با اون ردیاب در کنار مکمل حذف کننده مغناطیس که آقا سعید مطرح کرده میتونن به جواب برسن. من اگر حس میکردم ردیاب 35 واقعا ایرادی داره لحظه ای در ارائه یک طرح جدید شک نمیکردم! کما اینکه یک سال پس از ارائه ردیاب 35 هنوز کسی چیز مشابهی نساخته و حداقل در زمینه کنترل وزن که قابلیت اصلی این ردیاب هست هیچ کس ادعایی نکرده! خب از خودتون نمیپرسین چرا؟ سیستم کنترل وزن 35 که داره واقعا کار میکنه و همه میدونن چیز الکی نیست! پس لابد تکنیکی درش استفاده شده که هنوز کسی بهش دست پیدا نکرده. کسی هم که به اون تکنیک رسیده و پیادش کرده مطمئن باشین عقلش به نکات بسیار ابتدایی تر مبحث فرکانس ردیاب میرسیده! ;) پس با این دشمنی ها یا کج اندیشی ها بیخود واقعیت رو زیر سوال نبرین. کسی نمیتونه دیگری رو از طریق نقطه قوت به چالش بکشه! فراموش هم نکنین کسی که آنتن دستش میگیره باید کاملا به دستگاه و آنتنها اعتماد داشته باشه وگرنه هیچ نتیجه ای نمیگیره.

-----------------------------------------------------------
مهندس حمید عذر میخوام ولی ایشون تو صفحه 10 توضیح دادن که از این آیسی و DDS استفاده نکرده!!!
جالب شد.

fabienmartin نوشته است:
باسلام...من مطالب دوستان عزیز رو خوندم..اگر جای تندی کردیم معذرت میخوام..در کل من تونستم و در مورد اینکه تو نت چیزی تو این دقت ندیدید خوب معلومه جای تعجب نداره کسی که کار حرفه ای میکنه نمیاد مدارشو رایگان تو نت بگذاره..مطمئن باشید مهندسین شرکت اتمل حتما راهکارهای برای برنامه نویسی دارن که هنوز من و شما از اونها بی خبریم ولی من یه کم از این متدها رو میدونم...بله به راحتی میشه فقط و فقط با یک اتمگا 16 و یک کریستال این کار رو کرد و شما دوستان نباید بیاد بگید نمیشه چون علم وسیع هست..در مورد دقت فرکانس تو ردیابی اگر دقت نباشه شما تفکیکی نخواهید داشت اگر حرف از تفکیک هست تو دقت اعشار هست ولی نه دیگه تا چند رقم وگرنه کلی فرکانس برای هر فلز هست فقط با اعشار میشه اینکار رو کرد...در مورد برنامه دمو و پرتئوس دموش امکان پذیر نیست و پرتئوس دقت یک هرتز داره دقت در اعشار نداره شاید من نمیدونم کجاست...در مورد اینکه از قطعات dds استفاده کرده باشیم که اینکار رو نکردم به راحتی میشه از ایسی ad9833 یا نظیر ان اینکار رو کرد ولی خروجی دامنش 0.6 ولت هست که خیلی پایین هست اگر تو عکسها دیده باشید دامنه دستگاه من 2.5 ولت هست..من اینقدر تسلط دارم که دیگه نیازی نشد از این ایسیها بهره بگیرم...یه فیلم دیگه هم تهیه کردم که روی بردبورد بستم قطعات منفصل هستند تا ببینید چه قطعاتی استفاده شده من برای گذاشتن عکس و فیلم تو سایت با مشکل مواجه هستم برای همین میدم به جناب کانی که این کار رو برام انجام بدن... :-BD

سه شنبه 4 آذر1393 - 1:41pm
مدیر کل
مدیر کل

کانی جان همین دیگه ما همش باید حرص بخوریم چون شما چند نفری که خیلی مشتاق ردیاب و فرکانس دقیق هستین اصلا در الکترونیک وارد نیستین! :D
اشکالی نداره من توضیح میدم. ببینید من دقیق عرض کردم آیسی DDS و DDS نرم افزاری! دو مطلب مجزاست. میتونین در نت هم سرچ کنین و اصول کاری این سیستم رو متوجه بشین. اون ایسی نوع سخت افزاری هست. یعنی خودش تولید فرکانس رو انجام میده و توسط میکرو هم قابل کنترل هست. دقتش هم خیلی بیشتره. اما پیاده سازی داخل برنامه میکرو میشه روش نرم افزاری و توسط هر سیستم برنامه پذیر نظیر میکرو یا کامپیوتر یا مویایل امکانپذیره! دقت روش نرم افزاری طبیعتا پایین تره و بستگی به قدرت سخت افزاری سیستم داره.
ولی من اعتقاد راسخ داشتم و دارم که در یک سیستم دیجیتال اونم میکروی 8 بیتی نمیشه از محدودیت یک پالس ساعت میکرو تجاوز کرد! بررسی هم کردم این قضیه قطعیه. حالا داستان چیه؟ خیلی سادست! در یک بازه زمانی طولانی فرکانس کاملا درست و دقیق در میاد. چون میانگین تعداد سیکلها در یک زمان طولانی مثلا یک ثانیه درسته. ولی اگر فاصله تک تک سیکلها رو با هم در نظر بگیرین میبنین که کم و زیاد میشه!!! خاطرتون باشه در بررسی فرکانس خروجی نرم افزار موبایل عرض کردم که مثلا روی 612 هرتز بطور دائمی فرکانس 0.2 هرتز کم و زیاد میشه! روی همه فرکانسها همینطور بود و فقط با اسکوپ میشد چنین چیزی رو دید. البته من خود شکل موجی رو که روی صفحه دیدم به این شکل بود. وگرنه اسکوپ هم یک فرکانس متر داره که نمیشه به عددش اعتباری کرد! علت این بود که در نرم افزار موبایل هم از روش نرم افزاری DDS استفاده شده! وقتی شما با فرکانس متر اندازه میگیری ؛ عدد فرکانس خیلی دقیق و جالب هست ولی وقتی با اسکوپ روی موج زوم میکنی میبینی سیکل موج مرتب داره کم و زیاد میشه و فرکانس متر هم همیشه میانگین فرکانس رو نشون میده! چون اصولا فرکانس متر ها برای اندازه گیری یک بازه زمانی رو در نظر میگیرن که معمولا 1 ثانیه یا بیشتر هست. حالا اگر در یک قسمت اون یک ثانیه فرکانس بیشتری داشته باشین و در یک قسمت کمتر ؛ فرکانس متر دیگه کاری به این قضیه نداره! فرکانس متر بطور خیلی ساده تعداد پالسها در واحد زمان رو میشماره و دیگه فواصل مساوی یا نامساوی بینشون رو اصلا لحاظ نمیکنه. در صورتیکه در ردیابی این مساله اهمیت حیاتی داره! برای همین هم عرض میکنم بررسی اینجور چیزها با فرکانس متر سندیت درستی نداره و فقط باید با اسکوپ روی موج زوم کرد و این مساله رو متوجه شد.
حالا در نرم افزار موبایلی ؛ اون 0.2 تغییر فرکانس قابل صرفنظر هست ؛ چون کاملا داخل فاین جوابدهی فرکانس مربوطه در میاد. با این حال من هم با گوشی خوبی تست گرفته بودم! لذا دوستان در استفاده از مویابل یا تبلت برای نرم افزار موبایل هم باید دقت کنن که هر چقدر گوشی یا تبلتشون ضعیف تر باشه قطعا نوسان فرکانس هم بیشتر خواهد بود. چون پیاده سازی DDS در نرم افزار و میزان این کم و زیاد شدن فرکانسها به قدرت سخت افزار مربوطه هم بستگی داره.
اما در خصوص این طرح با اتمگا 16 هر چند خوبه ولی در واقعیت این دقت رو نداره. به دلیل همین عدم توازن سیکلهای مختلف فرکانس. ایشون اگر تصویر قابل تحلیلی از اسکوپ میگرفتن مشخص میشد ولی این کار هم نیاز به بررسی خیلی دقیق داره. اگر یک نسخه دمو ارائه میکردن بررسی کردنش در پروتئوس برای ما کاری نداشت! اما ظاهرا خودشون هم چیزی میدونن که از تست با اسکوپ فراری هستن و در عوض 2 تا مولتی متر هایوکی وصل کردن! :D بهرحال اگر اینجور باشه که اصلا در ردیابی این اسمش دقت نیست و در واقع ارسال چندین فرکانس بسیار نزدیک به هم بصورت متوالی هست و اینم که مشخصه به خطای بالاتر منجر میشه نه کمتر! فرکانس دقیق وقتی دقیقه که طول همه سیکلهاش دقیقا مساوی باشه و در عین حال طول خود سیکل هم دقیق باشه. اگر قرار باشه میانگین سیکلها در بازه زمان یک رقم فرکانسی دقیق بده ولی هر کدومشون نسبت به هم کوتاه و بلند در بیان که این برای ردیابی اتفاقا خیلی بدتره!

سه شنبه 4 آذر1393 - 2:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

افرین بر شما مهندس حمید
موفق باشید

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

سه شنبه 4 آذر1393 - 2:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان برای بیان واضح تر و اثبات مطلب قبلی خودم فایلی تهیه کردم که در اختیارتون قرار میدم:
پیوست:
DDS_AVR_V2.zip

همونطور که ملاحظه میکنین این همون فانکشن ژنراتوری هست که بارها توی انجمن مورد بحث قرار گرفته! من شبیه سازی مدار رو در پروتئوس گذاشتم به همراه فیلمی که خواهش میکنم دوستان خوب بهش دقت کنن. همونطور که ملاحظه میکنین در این فانکشن که از روش DDS استفاده میکنه ؛ تنظیم فرکانس روی موج مربعی 3930 هرتز هست. زیاد هم فرق نمیکنه چه فرکانسی انتخاب بشه. من این عدد رو تصادفا انتخاب کردم. میبینید که هم از فرکانس متر پروتئوس استفاده شده و هم از اسکوپ. نکته جالب اینجاست که چیزی که فرکانس متر پروتئوس نشون میده دقیقا همون چیزی هست که روی صفحه ال سی دی مدار دیده میشه! انگار که کاملا دقیق هست و هیچ خطایی وجود نداره. اما وقتی موج رو با اسکوپ به درستی باز میکنیم و پهنای پالس رو با دقت اندازه میگیریم داستان چیز دیگه ای هست! روی صفحه اسکوپ میبینید که من دو نقطه زمانی رو با کرسر اسکوپ علامتگذاری کردم. به طرز جالب و منظمی طول پالس بین این دو نقطه مرتبا جابجا میشه! میزان تایمی هم که اندازه گیری شده معادل پهنای پالس مثبت یعنی میزان 1 بودن پالس هست که زمانش نصف طول کل سیکل محسوب میشه. دو عدد زمانی که ملاحظه میشه اولی 126.88 میکرو ثانیه و دومی 127.50 میکرو ثانیه هست که فرکانس مرتبا بین این دو تغییر میکنه. برای اولی عدد فرکانس طبق محاسبه ساده ای تقریبا 3940.7 هرتز در میاد و برای دومی 3921.6 هست. یعنی در واقعیت ماجرا فرکانس نهایی بین این دو عدد مرتبا جابجا میشه و این اتفاق در کسری از ثانیه میفته! جابجایی بین این فرکانسها تا حدی دقیق و منظم هست که فرکانس متر میانگین اینها رو بدرستی و طبق انتظار نشون میده. ولی در عمل ما 2 یا حتی 3 فرکانس داریم که پشت سر هم منتشر میشن! میانگین این دو فرکانس رو هم اگر بگیریم میشه 3931.1 که تنها حدود 1 هرتز خطا داره. ولی بنظر من حتی فرکانس سومی هم در کار هست که خیلی کمتر اضافه میشه و با احتساب اون فرکانس ؛ میانگین کلی دقیقا میشه 3930 هرتز. چون فرکانس شمار پروتئوس حتی 1 رقم هم خطا نداره.
بنابر این نتیجه این هست که سیستم DDS دارای میانگین فرکانس خروجی بسیار دقیقی هست اما حاوی فرکانس اصلی مورد نظر ما نیست! چند فرکانس نزدیک به هم با چگالی مناسبی ترکیب میشن تا در یک بازه زمانی طولانی تعداد پالس در واحد زمان دقیقا اون چیزی بشه که ما میخوایم! فقط هم فرکانس متر چنین چیزی رو به ما نشون میده و فکر میکنیم درسته. ولی بررسی دقیق با اسکوپ همونطور که در شبیه سازی هم واضح هست داستان رو معلوم میکنه.
فراموش نکنین باز هم تاکید میکنم در هیچ سیستم دیجیتالی امکان نداره بشه از محدودیت پالس ساعت عبور کرد! کما اینکه اینجا هم چند فرکانسی که ترکیب میشن همه در حد یک یا چند پالس ساعت نسبت به هم کمتر و بیشتر هستن. با روش دقیق تر پیاده سازی DDS فقط میشه این چند پالس رو کمتر کرد و به همون یک پالس ساعت نزدیکش کرد. ولی مساله چند فرکانسی بودن خروجی پابرجا خواهد بود و نمیشه بر اساس یک عدد نمایشی روی فرکانس متر خودمون یا دیگران رو گول بزنیم!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 4 آذر1393 - 4:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
اهورا جان مگه شما هم با 35 کار کردید؟
گفتید که نقطه قوت و بی رقیب 35 سیستم وزن اون هستش. میشه کمی در این مورد برامون صحبت کنی ما هم استفاده کنیم؟
مشتاقم تجربه خودتون رو در مورد ردیاب 35 و مخصوصا سیستم وزن برامون تشریح کنی.

آره کانی جان منم با ردیاب 35 کار کردم
قدرتش یه چیزیه که تو نوع خودش حرف نداره
آره الانم میگم سیستم وزنگیریش یه چیز تکه
حالا شما اگه نتونی وزن حدف رو بگیری ولی خیلی از چیزها رو میتوی رد بدی که با طرح جدید جناب سعید مشکل 35 حل شده و دیگه مشکلی نداره
اصلا شما نگو سیستم وزن بگو یه سیستم که بتونی جایی که رگه مواد معدنی وجود داره دنبال بار اصلی بگردی
ردیاب مهندس اگه یه سیستم حذف کننده داشته باشه هیچ مشکلی نداره و خوب جواب میده

شما درصد خطا تو کل ردیابها رو هم درنظر بگیر
ردیاب کلا خودش خطا داره که اپراتور باید اون رو با تجربه خودش رد بده

استاد حمید شما هم امدی و نسازی :D
بزار طرح محرمانه مهندسین شرکت اتمل و این آقا به نتیجه برسه :D
خدا خیری بده این مهندس حمید و

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

سه شنبه 4 آذر1393 - 5:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان پس از فشارهای بسیار طی این یک سال بالاخره تصمیم گرفتم برای اثبات دقت فرکانسی ردیاب 35 که در موردش ادعا شده فیلمی قرار بدم! لذا توسط پروتئوس و مشابه فیلم قبلی دو تست معمولی انجام دادم.
پیوست:
FPL35_Accuracy.zip

فیلم اول مربوط به دقت خروجی ردیاب روی فرکانس معروف 1331.5 هست که جزو فرکانسهای بالای محبوب اساتید ردیابی محسوب میشه. همونطور که ملاحظه میکنین طول پالس مثبت که نصف کل پالس هست معادل 375.5 میکرو ثانیه هست و توسط کرسر روی لبه پایین رونده مشخص شده. لذا با یک محاسبه ساده به عدد فرکانسی 1331.55 هرتز میرسیم که رقم دقیق تر و واقعی این فرکانس هست. ولی مهم تر اینکه طی چندین ثانیه فیلم برداری از صفحه در حالیکه مدار در حال کار هست ؛ موج تکون نمیخوره!
فیلم دوم هم مربوط به فرکانس 21.04 هست که جزو فرکانسهای پایین و محبوب اساتید بخصوص جاوید عزیز هست. باز هم در اینجا پهنای پالس مثبت توسط کرسر مشخص شده و معادل 23.76 میلی ثانیه هست. محاسبه رقم دقیق تر ؛ فرکانس رو 21.043 نشون میده که از نظر من کاملا قابل قبوله. و باز هم مهم اینکه موج هیچ نوسانی نداره! این نکته بسیار مهمی هست که فرکانس اصلی از پایداری و ثبات برخوردار باشه وگرنه در ردیابی نتیجه خوبی حاصل نمیشه.
البته توجه داشته باشین من فقط یک موج خروجی آنتن رو روی یک سیکلش نشون دادم! ما در ردیاب 35 عملا 2 موج داریم که وضعیت کاملا خاصی نسبت به هم دارن و از این گذشته وضعیت صفر بودن پالس ؛ خودش به عنوان نوعی موج منفی نقش حذف کننده وزنی رو به عهده داره و این ترکیبی نیست که هیچ فرکانس متری قادر به نمایش دادنش باشه بطوریکه شما بتونین با رقمی که روی ال سی دی میبینید چک کنین. حتی اگر وزن رو هم صفر بذارین! اگر هم قرار بود صرفا یک موج ساده مثل فانکشن ژنراتور درست بشه دقت 2 برابر بیشتر میشد. چون ایجاد هر موج نیاز به پردازش و زمان بندی داره که یک پالس ساعت کمتر یا بیشتر در موردش خطا پیش میاد. روش صحیح تست دقت فرکانسی ردیاب 35 همین چیزی هست که در فیلم مشخصه و دوستان هم میتونن خودشون با اسکوپ روی دستگاه واقعی بررسیش کنن.
حالا نتیجه گیری من این هست ؛ بخصوص دوستانی که ردیاب 35 رو دارن اگر دنبال چیز بهتری هستن باید از ارائه دهنده چنین تستی رو درخواست کنن! وگرنه مطمئن باشین چنین نتیجه ای بسیار مشکل حاصل میشه و خود بنده هم در صورت استفاده از سخت افزار قوی تر تنها کمی دقیق تر از این رو میتونم در بیارم. وگرنه اصلا کار راحتی نیست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 4 آذر1393 - 6:33pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ahoora94 نوشته است:
Kani نوشته است:
اهورا جان مگه شما هم با 35 کار کردید؟
گفتید که نقطه قوت و بی رقیب 35 سیستم وزن اون هستش. میشه کمی در این مورد برامون صحبت کنی ما هم استفاده کنیم؟
مشتاقم تجربه خودتون رو در مورد ردیاب 35 و مخصوصا سیستم وزن برامون تشریح کنی.

آره کانی جان منم با ردیاب 35 کار کردم
قدرتش یه چیزیه که تو نوع خودش حرف نداره
آره الانم میگم سیستم وزنگیریش یه چیز تکه
حالا شما اگه نتونی وزن حدف رو بگیری ولی خیلی از چیزها رو میتوی رد بدی که با طرح جدید جناب سعید مشکل 35 حل شده و دیگه مشکلی نداره
اصلا شما نگو سیستم وزن بگو یه سیستم که بتونی جایی که رگه مواد معدنی وجود داره دنبال بار اصلی بگردی
ردیاب مهندس اگه یه سیستم حذف کننده داشته باشه هیچ مشکلی نداره و خوب جواب میده

شما درصد خطا تو کل ردیابها رو هم درنظر بگیر
ردیاب کلا خودش خطا داره که اپراتور باید اون رو با تجربه خودش رد بده

استاد حمید شما هم امدی و نسازی :D
بزار طرح محرمانه مهندسین شرکت اتمل و این آقا به نتیجه برسه :D
خدا خیری بده این مهندس حمید و

خوب اهورا جان شما که اینقد وارد بودید چرا کوچکترین تلاشی تو اپراتوری نکردی و نیومدی امثال مارو راهنمایی کنی؟تا الان کجا بودی عزیزم؟
یه تجربه کوچیک یه حفاری کوچیک یه تست ناقابل. اینهمه من دادم برادران دلسوز بیایید یه تست ناقابل بگیرید تا بهتر و سریعتر بریم جلو.

اونموقع کجا بودی برادرم؟
فقط باید اینجا بیایی به رخ بکشی؟ من که نمیتونم باور کنم تو 35 داشته باشی و دلیل این پستهاتو هم نمیفهمم.

سه شنبه 4 آذر1393 - 6:50pm
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه توی ردیابی اصلا نیازی به فرکانس بالاتر از 1000 نیست

سه شنبه 4 آذر1393 - 7:31pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

oghol نوشته است:
با سلام خدمت همه توی ردیابی اصلا نیازی به فرکانس بالاتر از 1000 نیست

سلام بر شما
اینو چطور فهمیدی دوست عزیز؟ خیلی مطمئنی؟

سه شنبه 4 آذر1393 - 7:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 236 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f , Saeed020 و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure