انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 4:11am

پاسخ به موضوع  [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 هموطن , برادر , رفیق , سالار ,سرور ... این ردیاب رو نخر! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
حمید نوشته است:
..........
اما در خصوص قسمت به اصطلاح گیرنده این ردیاب من مطلب خاصی دارم که خواهش میکنم همه دوستان دقت کنن! اساس این گیرنده بطور ساده این هست که یک باطری 9 ولت کتابی رو به آنتنهامون وصل کنیم!!! یعنی منفی باطری به یک آنتن و مثبت باطری به آنتن دیگه. چنین چیزی رو بنده در ساخت فروشنده های دیگه هم دیدم. حالا اینکه این طرح واقعا جواب میده یا اینکه نه چون در دستگاهی نظیر ری فایندر استفاده شده بقیه هم کپی کردن ؛ مطلب دیگری هست. بنده خودم این مساله رو ازمایش نکردم. اما دوستان میتونن به سادگی خودشون با یک باطری تست کنن که این روش آیا تاثیری در ردیابی و حذف خطاها داره یا نه؟.......... :D

آقا حمید عزیز ممنون بابت این همه مطلب. بنده تجربشو داشتم. هیچچچچچچچچ فرقی نمیکنه. ای ی ی ی تو جوونیا :D یه 2 سالی با ردزن بلغاری LRL 2000D کار کردم. اونا هم مدام داد میزدن که این با سیستم DDS کار میکنه.
از مسائل دیگش بگذریم، میدونم در قسمت گیرندش استفاده یا عدم استفاده از 9 ولت برای آنتنها واقعاً تأثیری نداشت. نتیجه کلّی کار با آنتنیها فقط این شد که اگه جایی با دستگاهی با قاعده( کانونشنال یا همون نقطه زنا) چیزی بزنیم میتونم با آنتنا عمقشو تقریباً درست در بیارم.
ضمناً اقا هوشی بابت این کالبد گشایی و ارائه مطالب خوبت به سهم خودم حسابی تشکر میکنم.

در اين مورد من كار كرده ام و عملا آنتنها كار ميكنند بدين صورت كه وقتي روي خط سيگنال هستي انتنها قيچي ميكنند و در اين حالت بايد به طرف هدف بري اگه آنتنها از هم باز نشد يعني روي خط سيگنال هستي و موقع رسيدن به هدف آنتنها باز ميشوند
در مورد نظر آقا هوشي هم من به هيچ وجه موافق نيستم مطمعنن اون طراحي كه به برنامهlcd رنگي فكر كنه چطور ممكنه به ثبات فركانسي ودقت فركانسي سيستم فكر نكنه
اساس ريفايندر با 35 متفاوت هست در ريفايندر اصلا فركانس پايين نداريم كه بخواهيم براش مميز اعشاري استفاده كنيم و ضمنا هر چه از فركانس پايين استفاده بشه دقت سيستم به همون اندازه كمتر ميشه :-? و ذرات رو هم مثل فلز متمركز درك ميكنه :-?

شنبه 29 شهریور1393 - 9:03am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
من با نظر اقای هوشی موافقم مهندس جان این ردیاب یک اشغال به تمام معناست ,اگر مبنای شما استفاده از یک lcd رنگی هست که دیگه هیچی ,پس اگه اینطور باشه همون نرم افزار فانشکن دیجیتال این همه امکانات داره و دقتش هم خیلی بهتر از ریفایندر هست باید بهتر از این ردیاب باشه درسته؟
بهرحال منم با ردیاب ریفایندر کار کردم و چیزی ازش ندیدم که در حد یک ردیاب حرفه ای باشه

صداقت اولین فصل از کتاب خرد است

شنبه 29 شهریور1393 - 1:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نابودگر نوشته است:
سلام
من با نظر اقای هوشی موافقم مهندس جان این ردیاب یک اشغال به تمام معناست ,اگر مبنای شما استفاده از یک lcd رنگی هست که دیگه هیچی ,پس اگه اینطور باشه همون نرم افزار فانشکن دیجیتال این همه امکانات داره و دقتش هم خیلی بهتر از ریفایندر هست باید بهتر از این ردیاب باشه درسته؟
بهرحال منم با ردیاب ریفایندر کار کردم و چیزی ازش ندیدم که در حد یک ردیاب حرفه ای باشه

درمورد ردياب ريفايندر من شخصا باهاش كار نكرده ام و نميدونم چطور رديابيه ولي بهترين و حرفه اي ترين سيستم براي مولد پالس با دقت بالا همين تراشه هاي dds هست كه كلا براي اين منظور ساخته شده اند
من خودم از روي سيستم ردياب اسپكترا ردياب طراحي كردم كه كار ميكنه والان هم ورژن بالاترش رو برنامه نويسي كردم تا ذرات بيشتر از 95 % حذف بشند
ديگه به من ربطي نداره كه چه كسي چه رديابي ميخره واستفاده ميكنه
موفق و پيروز باشين @};- @};- @};-

یکشنبه 30 شهریور1393 - 3:28pm
استاد
استاد

mohandes1 نوشته است:
نابودگر نوشته است:
سلام

درمورد ردياب ريفايندر من شخصا باهاش كار نكرده ام و نميدونم چطور رديابيه ولي بهترين و حرفه اي ترين سيستم براي مولد پالس با دقت بالا همين تراشه هاي dds هست كه كلا براي اين منظور ساخته شده اند
من خودم از روي سيستم ردياب اسپكترا ردياب طراحي كردم كه كار ميكنه والان هم ورژن بالاترش رو برنامه نويسي كردم تا ذرات بيشتر از 95 % حذف بشند
ديگه به من ربطي نداره كه چه كسي چه رديابي ميخره واستفاده ميكنه
موفق و پيروز باشين @};- @};- @};-

درود بر شما
ناصر جان ردیاب شما 95 درصد ذرات را میتونه رد بده اگه اشتباه تایپی نکرده باشی و به جای 5درصد 95 درصد نوشته باشی من را همین الان در لیست خرید ردیابتون قرار دهید ولی دیگه این ردیاب مثل ردیاب اولی نباشه که قولش را دادی شاید عمرمون دیگه کفاف رسیدن گل نی را نکنه

یکشنبه 30 شهریور1393 - 3:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس جان متاسفانه ما تا حالا بغیر از حرف از شما چیزی ندیدیم برادر,اگه شما همچین ردیابی طراحی کردید که بنظر من فقط یک دهم درصد امکان داره توسط شما یک ردیاب با این خصوصیت ساخته بشه دیگه با تمامی انجمن های فلزیابی وداع کرده بودید.

صداقت اولین فصل از کتاب خرد است

یکشنبه 30 شهریور1393 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
سلام دوستان عزیز , آقا ناصر یکی از بچه‌های با تجربه این سایت هستن من همیشه مطالب ایشان را مطالعه میکنم , این که ایشان به چیزی در زمینه دسگاه خوب که مدنظر خودشون هستند رسیدن و یا نرسیده اند و این که آیا میخاد دستاوردشون را در اختیار عموم بذارن به خودشآن مربوط میشه . اما تا اونجا که من از نوشتههای ایشان متوجه شدم , آقا ناصر پسر خوبیه , واگه چیزی بدونن و در توانشان باشه دریغ ندارن, و اگه مداری که بتونه از فاکتورهای ایشان ( با توجه به تخصص شان در مورد دسگاه ) سربلند در بیاد مطمئن باشید اونو دریغ نمیکنه .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 30 شهریور1393 - 5:49pm

bardia نوشته است:
arash99 نوشته است:
هوشی جان بنده هم مدافع حقوق 35 نيستم اما ادبيات چندسال ادبيات گفتاری خوندم و طرز بيان شما داراى تضاد گفتاری بود اينکه ميگفتی يکم ازش ناراضی هستی معنا و مفهومی جدای از زياد راضی نيستم داره خودتم ميدونى نه تنها 35 بلکه سايت فلزجو دشمن فراوان داره. به لحاظ عملکرد خوبش که منجر به ازدياد کاربراش شده اما دشمن از همين درست نرسوند منظور بر عليه انجمن و صدالبته 35 استفاده ميکنند ،،،اما در رابطه با دستگاه های مذکور حق باشماست و با شما هم عقيده هستم
ياحق

آرش جان
برادر من
هوشی اومد یه توصیه کرد حالا شما بیخیالش نمیشی.میگه منظورم این نیست و شما داری هی تلقین میکنی بهش
راستی جسارتا یادمه شما چند مرتبه فرمودین 35 رو هنوز تهیه نکردین ;) و قراره آقا مجتبی براتون ارسال کنند
البته ببخشیدا برام سوال پیش اومده بود

آرش جان شک به دلت راه نده fpl35 بیست بیسته :-*

دوشنبه 19 آبان1393 - 9:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure