انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 1:44am

پاسخ به موضوع  [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 مدارات فانکشن برای طراحی ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برنامه نویسان اعلام امادگی کنن مدار تو انجمن میزارم ولی شک دارم کسی بتونه روش کار کنه جز اقا حمید اخه از دوتا میکرو استفاده شده که هردوتاشون برنامه میخوان ;;)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 10 مرداد1393 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عنوان: مدارات فانکشن برای طراحی ردیاب

بهرام نوشته است:
برنامه نویسان اعلام امادگی کنن مدار تو انجمن میزارم ولی شک دارم کسی بتونه روش کار کنه جز اقا حمید اخه از دوتا میکرو استفاده شده که هردوتاشون برنامه میخوان ;;)

بهرام خان. اونی که تو سایت Science prog هستش رو میگی من دارمش. تو پروتئوس هم شبیه سازیش کردم. باید منتظر باشیم خودش فایل هگز رو بده.

از یه مگا 16 و یه مگا 88 استفاده کرده.

تقویت کننده هم گذاشته که که تو موج مربعی افتضاح کار میکنه.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

جمعه 10 مرداد1393 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه رو یه فانکشن کار کنیم بهتر از اینه که هی از این مدار بپریم رو اون مدار

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 10 مرداد1393 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delta force نوشته است:
اگه رو یه فانکشن کار کنیم بهتر از اینه که هی از این مدار بپریم رو اون مدار

بنده نیز با شما موافقم.

جمعه 10 مرداد1393 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه اتفاقا اون نیست ازیک ای سی پیک ویک ای وی ار استفاده شده..اینی که گفتی فرکانس خروجیش با اعشار هست مثلا132.8 هرتز اینجوریه اگه اینجوری باشه خیلی کارا امد هستش پس این شمایی که باید مدارو اپ کنی عزیز :x

اگه برنامه رو دراختیار دارین با شماتیک بزارین من هگز تحویلتون میدم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 10 مرداد1393 - 8:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هگزش رو هم دارم. ولی تو شبیه سازی فقط مینویسه LCD Animation. در مورد دقتش اطلاعی ندادارم.

جمعه 10 مرداد1393 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود دوستان .
ببخشید بنده مسافرت بودم .دوستان به نظر بنده برای تولید فرکانس های بالاتر از 65 کیلو هرتز با میکرو نمیشه کاری کرد یعنی کار سخت و طاقت فرسایی .من یه بیشنهادی دارم که برای تولید فرکانس بالا میتونیم از تراشه MAX038 استفاده کنیم.که توانایی تولید فرکانس های تا مگا هرتز رو داره و در فرکانس های بایین میشه به دقت 0.1 هرتز رسید وبرای کنترل فرکانس میشه از میکرو کمک گرفت ولی اینطوری یکم خرج زیاد میشه ولی در عوض دقت هم زیاد میشه.

جمعه 10 مرداد1393 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
سلام و درود دوستان .
ببخشید بنده مسافرت بودم .دوستان به نظر بنده برای تولید فرکانس های بالاتر از 65 کیلو هرتز با میکرو نمیشه کاری کرد یعنی کار سخت و طاقت فرسایی .من یه بیشنهادی دارم که برای تولید فرکانس بالا میتونیم از تراشه MAX038 استفاده کنیم.که توانایی تولید فرکانس های تا مگا هرتز رو داره و در فرکانس های بایین میشه به دقت 0.1 هرتز رسید وبرای کنترل فرکانس میشه از میکرو کمک گرفت ولی اینطوری یکم خرج زیاد میشه ولی در عوض دقت هم زیاد میشه.

درود

دوست من فرکانس با لا برای ردیابی خوب نیست. امواج ارسالی رو باید از لحاظ سطح ولتاژ نوع انتن ارسال کننده نیم سیکل ها دیوتی سایکل ها عرض موج مربعی ارسالی و ......... با این فانکشن بررسی کنیم و ایا واقعا ببینیم انتن ها عکس العملی دارن یا نه :-? . بیشتر از هزینه وقتمون هدر میره. ( اگه این فانکشن تونست انتن منو که خیلی هم دقیق و علمی ساختم رو به حرکت در بیاره مکس۰۳۸ رو میسازم تا ببینم چند مرده حلاجه!

ولی باز هم نظر بنده استفاده از میکرو و تولید موج به روش دیجیتالی(مربعی با شرایط قابل تنظیم) چون موج انالوگ شدیدا وابسته به قطعات و در نتیجه وابسته شرایط محیطی و دمایی داره.

جمعه 10 مرداد1393 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Soheil2014 نوشته است:
ganbari نوشته است:
سلام و درود دوستان .

درود

دوست من فرکانس با لا برای ردیابی خوب نیست. امواج ارسالی رو باید از لحاظ سطح ولتاژ نوع انتن ارسال کننده نیم سیکل ها دیوتی سایکل ها عرض موج مربعی ارسالی و ......... با این فانکشن بررسی کنیم و ایا واقعا ببینیم انتن ها عکس العملی دارن یا نه :-? . بیشتر از هزینه وقتمون هدر میره. ( اگه این فانکشن تونست انتن منو که خیلی هم دقیق و علمی ساختم رو به حرکت در بیاره مکس۰۳۸ رو میسازم تا ببینم چند مرده حلاجه!

ولی باز هم نظر بنده استفاده از میکرو و تولید موج به روش دیجیتالی(مربعی با شرایط قابل تنظیم) چون موج انالوگ شدیدا وابسته به قطعات و در نتیجه وابسته شرایط محیطی و دمایی داره.

بنده نیز با شما موافقم ولی امیدوارم با حرکت نکردن انتن ها یا خطا های زیاد دستگاه به علت نداشتن دقت فرکانسی دوستان نا امید نشند.بنده نیز تابیک مربوطه رو دنبال می کنم و فردا حتما شروع به کا میشم.
ضمنن از زحماتتون بی نهایت ممنونم. به امید موفقیت ..........من هم با شما هم مسیرم و تجربیات خودم حتما در ردیابی انتقال میدم.موفق سر بلند باشی

جمعه 10 مرداد1393 - 11:42pm
مدیر کل
مدیر کل

سهیل عزیز چون نمیخوام هزینه و وقت شما بیهوده هدر بره عرض کنم که مکس038 خطای حرارتی خودش 10 برابر از 2206 بیشتر هست! یعنی اگر مثلا به ازای 10 درجه تغییر دما در 2206 و روی فرکانس 500 هرتز ما 0.1 هرتز خطا داشته باشیم این مقدار خطا برای مکس 038 به 1 هرتز میرسه که اصلا برای ردیابی قابل قبول نیست! هر دو ایسی هم مقدار فرکانسشون به مقاومت و خازن وابسته هست که اصل خطا رو بوجود میاره. ولی برای مکس038 خطای حرارتی خودش هم در حدی قابل ملاحظست که نمیشه ازش صرفنظر کرد. آیسی 2206 در بین این آیسیهایی که با روش آنالوگ کار میکنن کمترین خطای حرارتی رو داره و قیمتش هم مناسب هست و تا 1 مگاهرتز هم جواب میده که برای ردیابی کاملا کافیه. اگر واقعا به فرکانسهای چند مگاهرتزی نیاز داشته باشین میتونین روی مکس038 حساب کنین.

شنبه 10 مرداد1393 - 1:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure