انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 4:18am

پاسخ به موضوع  [ 942 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 95  بعدی
 فانکشن دیجیتال برای ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

2840644 نوشته است:
سلام این هم ردیاب بنده که وقتی از کنار فلز رد میشم مثل اهن ربا انتنها رو به سمت هدف جذب میکنه واقعا عالیه :ymhug: :ymhug:

سلام دوست و استاد عزيز مبارک باشه خوب ساختيش اما دو مشگل جزئى توى کارت مشخصه اول اينکه باکس شما کمى بزرگه و باعث کندی دستگاهت ميشه و يک نکته ديگه استفاده از آنتن مودم به جای آنتن راديو بهتر
اگه امکان داره زحمت يک فيلم کوتاه رو بکش و برامون آپ کن مرسى

خدايا مددی کن

شنبه 29 اسفند1393 - 12:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سلام
یکی از دوستان.pcb این مدارو میذاره
و همچنین یک عکس از مدار

چهارشنبه 5 فروردین1394 - 9:29am

با سلام به همگی
من یک چیزو در ساخت این مدارات نفهمیدم اونم اینه که شما میاید یه فانکشن ژنراتور میسازین با فرکانسهایی زیر 1 مگ بعد اونو میدید به یه آنتن حالا طول آنتن چه میشه به طور ایده آل برای امواج مخابراتی شما اگر طول انتن و لاندا چهارم در نظر بگیری خوبه و گیرندگی وفرستندگی تقریبا خوبی میشه داشت ،
شما وقتی موج مربعی یا سینوسی تون در حدود 5 کیلو هرتز اصلا این آنتن هایی که شما میسازین جواب نمیده با یک محاسبه ساده طول آنتن چندین کیلومتر بدست میاد هرچی فرکانس کمتر باشه عمق نفوذ تو زمین بیشتر میشه و برعکس حالا بهتر نیست بجای درست کردن این نوع فانکشن ها رو فانکشن های با فرکانس بالاتر کار بشه و البته با در نظر گرفتن و انجام محاسبات نفوذ امواج الکترومغناطیسی در انواع فلزات و زمین مثلا 100 مگا هرتز که هم عمق نفوذ خوبی داره تقریبا تا 30 متر تو زمین نفوذ داره و نفوذ تو فلزات نظیر طلا و نقره خیلی کم داره یعنی موج برگشت پیدا میکنه ازش رد نمیشه با یک فرستنده وگیرنده تطبیق شده میشه به نتیجه رسید البته موج سینوسی نفوذ خیلی بهتری تو زمین داره نسبت به مربعی و...

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 3:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

omid66 نوشته است:
با سلام به همگی
من یک چیزو در ساخت این مدارات نفهمیدم اونم اینه که شما میاید یه فانکشن ژنراتور میسازین با فرکانسهایی زیر 1 مگ بعد اونو میدید به یه آنتن حالا طول آنتن چه میشه به طور ایده آل برای امواج مخابراتی شما اگر طول انتن و لاندا چهارم در نظر بگیری خوبه و گیرندگی وفرستندگی تقریبا خوبی میشه داشت ،
شما وقتی موج مربعی یا سینوسی تون در حدود 5 کیلو هرتز اصلا این آنتن هایی که شما میسازین جواب نمیده با یک محاسبه ساده طول آنتن چندین کیلومتر بدست میاد هرچی فرکانس کمتر باشه عمق نفوذ تو زمین بیشتر میشه و برعکس حالا بهتر نیست بجای درست کردن این نوع فانکشن ها رو فانکشن های با فرکانس بالاتر کار بشه و البته با در نظر گرفتن و انجام محاسبات نفوذ امواج الکترومغناطیسی در انواع فلزات و زمین مثلا 100 مگا هرتز که هم عمق نفوذ خوبی داره تقریبا تا 30 متر تو زمین نفوذ داره و نفوذ تو فلزات نظیر طلا و نقره خیلی کم داره یعنی موج برگشت پیدا میکنه ازش رد نمیشه با یک فرستنده وگیرنده تطبیق شده میشه به نتیجه رسید البته موج سینوسی نفوذ خیلی بهتری تو زمین داره نسبت به مربعی و...

بله حرفتون درست هست اما نه در این مدارات.اگه خوب دقت کنید میبینید که خروجی میکرو اصلا مدوله شونده نیست که بحث شما پیش بیاد .گیرندگی و فرستندگی انتن زمانی درست عمل میکنه که ما توده یونی در اطرافمون باشه وبا استفاده از فرکانس میشه تا حدودی اهداف سطحی رو شناسایی کنیم واین اصلا ربطی به طول انتن نداره و برعکس به جنس انتن نگاه میکنه این رو منباب ردیاب عرض کردم نه گیرنده فرستنده های مخابراتی.در مورد نفوذ امواج با فرکانس بالا کاملا در اشتباه هستین امواج فرکانس بالا به راحتی منعکس میشن وبه راحتی نفوذ نمیکنن و در ردیابی هم قابل استفاده نیست.ی سوال مگه شما از چنین فرکانسی استفاده کردین که میگین نفوذش خوبه :-? کلا در ردیاب حتی امواج متوسط هم خوب عمل نمیکنن چه برسه به فرکانس بالا اگه به nmrبعضی فلزات دقت کنین نهایتا تا 2مگ هم میشه در ردیابی استفاده کرد اما بازهم بحث نفوذ در عمق پیش میاد که جای حرف نمیزاره حالا شما اگه ایده مثبتی دارین بفرماین ما و دوستان استفاده میکنیم @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 7:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا بهرام من هم با نظر شما موافق هستم من با خیلی از مدارات ردیاب کار کردم ردیاب هایی که فرکانس کاریشون کیلو هرتز بود تو بیرون از خاک فلزات رو خوب ردیابی میکردن ولی داخل خاک ضعف داشتند ولی ردیاب هایی که فرکانس کاریشون هرتز بود خیلی خوب نفوذ میکردند در خاک حالا این تست هایی بود که من انجام دادم حالا نظر اساتید مهم تر هست

جمعه 14 فروردین1394 - 5:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

و این فانکشن رو هم من از روی ذوق و علاقه ای که به ساختن این مدارات داشتم رو ساختم ولی اولش هیچ حرکتی نداشت و کند بود بعد اومدم به جای انتن معمولی از انتن مودم استفاده کردم و در وسط جعبه نصب کردم و دو انتن دیگر هم در طرفین جعبه نصب کردم و به منفی مدار وصل کردم که چرخشش به سمت هدف درست شد

جمعه 14 فروردین1394 - 5:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم این حرفها وبحثها از روی تجربه شخصی و تجارب خیلی از اساتید هست که بیان کردم .خیلی عالیه که شما این سیستم رو به توماسی تبدیل کردین اتفاقا من هم تو فکر درست کردن توماسی هستم البته با بهترین طراحی از این فانکش با دقت خوب فعلا که وقتشو ندارم تا بعد ببینم چی پیش میاد.راستی انتن مودم که کوتاه هست نهایت سعی کنید زیر40 سانت نباشه تا بهترین فرستندگی وگیرندگی رو داشته باشین حتی اگه خواستین برد رو هم کمتر کنین میتونین انتن رو کمی جمعتر کنین تا در نقطه زنی بهتر عمل کنه.یک عکس هم اگه تونستی از جعبه و مدارت بزار تا دوستان تازه وارد الگو بگیرن موفق باشی همیشه :ymapplause:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 14 فروردین1394 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
از دوستان عزیز کسی میدونه فایل نهایی این فانگشتان رو باید در کدوم صفحه پیدا کنم ممنون میشم کمکم کنید

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 14 فروردین1394 - 5:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا بهرام ممنون اگه عکس بزارم دوستان فکر های دیگه میکنند اگه اساتید اجازه دادند عکسش رو میزارم

جمعه 14 فروردین1394 - 5:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای جلالی اگه ممکنه یه عکس از انتنهایی که فرمودین بزارین
من که هر انتنی ساختم هیچ حرکتی نداشت ببینم این مدار چیکار میکنه!!

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

جمعه 14 فروردین1394 - 8:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 942 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 95  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure